Zuidpias krijgt ambtswoning burgemeester Kinderboekenmarkt Reigerhof Sunday Half Hour Internationals Oranje bij CKV Nieuwerkerk Extra parkeerruimte voor bezoekers Oude Dorp HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 6 OKTOBER 2010 13 Korfbal ZONDAG 10 OKTOBER Uit de bocht Korenmolen Windlust en Korenaer open Zuidpias - De gemeente Zuidpias gaat op zoek naar een ambtswoning voor burgemeester Gert-Jan Kats. Dat heeft de gemeenteraad op dinsdag 28 sep tember besloten. Zowel de Commissaris van de Koningin, Jan Franssen, als Kats zelf, geven de voorkeur aan een ambtswoning. De argumenten hiervoor zijn dat, gezien de regelmatige roulatie van burgemeesters, een ambtswoning ervoor kan zorgen dat een burgemeester direct in de gemeente kan gaan wo nen en dat op deze manier dubbele woonlasten kunnen worden voorkomen. Door Marlonneke Willemsen Het genomen raadsbesluit wil nog niet zeggen dat de ambtswoning ook daadwerkelijk zal worden aan geschaft; daar is een apart raads besluit voor nodig. Er is nu door de raad besloten dat men in principe een ambtswoning beschikbaar wil stellen en dat het college van bur gemeester en wethouders kan be ginnen met het verwervingsproces en te zijner tijd een voorstel voor verwerving aan de raad moet voor leggen. De financieringslasten, de jaarlijkse zakelijke lasten en de onderhouds kosten van de ambtswoning zijn voor de rekening van de gemeente. Hier staat een huuropbrengst van twaalf procent van de bezoldiging van de burgemeester tegenover. Het uitgangspunt is dat de woning ook in de toekomst beschikbaar blijft voor nieuwe burgemeesters. Niet iedereen is het eens met dit be sluit. Zo bleek uit een inspraakreac tie van de heer Aantjes. "We moeten de komende tijd flink bezuinigen en dat kan je het ten opzichte van de burgers niet maken om een ambts woning aan te schaffen. Ik gun het de burgemeester van harte, maar hij kan ook zelf een woning aanschaf fen." Nieuwerkerk aan den IJssel - In de gangen van winkelcentrum Reigerhof staan 9 oktober van 9.30 tot 16.30 uur tal van kramen opgesteld waar, naast boeken voor volwassenen, tij dens de Kinderboekenweek ook veel kinderboeken aangeboden worden. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Ontmoetingscentrum aan de Bos polderstraat 10 wordt zondag 17 oktober een Sunday Half Hour dienst gehouden. Deze diensten worden speciaal georganiseerd voor jonge ren vanaf 16 jaar. Aanvang 12.15 Nieuwerkerk aan den IJssel - Nog even te gaan en dan staat het EK Korfbal in Nederland op het pro gramma. Om het EK nog te pro moten brachten de Rotterdamse EK-ambassadeurs en internationals Suzanne Struik en Leon Simons een bezoek aan CKV Nieuwerkerk. Er waren oranje vlaggetjes opgehan- (vervolg van de voorpagina) 'Veel lopers, nu nog kopers' Nieuwerkerk aan den IJssel - Aan vang 10.00 uur gold niet voor de paardenhandelaren, die met circa dertig paarden en pony's naar de markt gekomen waren. Elco en Mo nique Benard uit Gouda waren om 6.15 uur de eersten. Ze hadden drie paarden meegenomen en het zag er aan het eind van de ochtend naar uit dat Coco, een 3,5-jarige bruine ruin, verkocht zou gaan worden. Benard: "We staan voor het eerst op een paardenmarkt en zijn heel benieuwd hoe zoiets gaat. Vooral de kinderen reageren heel leuk op de paarden, en het is heel gezellig hier." De heer Kreuger uit Abcoude had acht Shetlandpony's bij zich, waar onder een moeder met kind. Dit tweetal wekte veel vertedering op. Kreuger: "Wel veel lopers, nu nog kopers." En die waren er: moeder en kind gingen naar hun nieuwe eige naar, die in Nieuwerkerk woont. In het zadel Voor de kinderen was er van alles te doen: ze konden een ritje op paard of pony maken of proberen 'in het De oude ambachten waren goed vertegenwoordigd. zadel' te blijven op de mechani sche stier, die tussen de springkus sens stond opgesteld. Groot en klein kon een namaakkoe melken of een andere behendigheid uittesten. De paardentram reed door het dorp van en naar de andere winkelcentra. Het publiek kon op de braderie oude ambachten bewonderen, zoals klompen maken, manden vlechten, kantklossen of pottenbakken. De pottenbakker verraste de kinde ren door kleine vaasjes weg te ge ven. Ook waren er met het Rad van Naast peuter-, kleuter,- kinder- en jeugdboeken, in verschillende talen, van bekende, hedendaagse, schrijvers zijn er ook kinderboeken uit groot moeders tijd te vinden. Een aantal standhouders doneert de opbrengst van de dag aan een goed doel. uur en na afloop kan in het Sunday Café nagepraat worden. Voorganger is Lennard Pors en het SHH combo verleent muzikale medewerking. Meer informatie: SHH@pkn-nieu- werkerk.nl of www.shhnieuwerkerk. hyves.nl. Moeder en kind zorgden voor vertedering onder de bezoekers. gen, er werd promotiemateriaal uit gedeeld, de kinderen konden op de foto met de spelers of een handte kening scoren. Leon heeft met veel kinderen een-tegen-een gespeeld, -hij had dan twintig seconden de tijd om te scoren. In de meeste gevallen was de strijd na één schot van hem al gestreden de bal was raak. Avontuur allerlei prijsjes te winnen en wie honger had, kon oliebollen, gerookte paling of boerengeiten- kaas kopen. De Paardenmarkt werd georgani seerd door Stichting Evenement en de Winkeliersvereniging Dorrestein. Na een pauze van drie jaar in ver band met de nieuwbouw van het winkelcentrum is vorig jaar de Paar denmarkt hervat. Nieuwerkerk aan den IJssel St. Josephparochie Nieuwer- kerk/Nesselande 10.30 uur Eu charistieviering met voorganger pastor W. Bekedam. Herv. Gem. Oude Kerk Herv. Gem. Nieuwe Kerk Prot.Gem. Ontmoetingscentrum 17.00 uur Open Deur dienst met ds. Louis Krüger m.m.v. Trum pets of the Lord o.l.v. Rob van Dijk; Cor de Haan op orgel. Prot.Gem. De Bron 9.30 uur mw.ds. M. Verschoor (doop- dienst; ZWO). Geref. Kerk Vrijg. De Lichtkring 9.30 uur ds. W. de Groot en 16.30 uur leesdienst. Regio - Een twintigjarige automo bilist uit Nieuwerkerk aan de IJssel rRFBAtr' Leon Simons en Suzanne Struik delen handtekeningen uit Dankzij twee handtekeningen is er meer parkeerruimte. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het parkeerterrein bij het kerkgebouw van Ge reformeerde kerk De Lichtkring wordt door de weeks ter beschikking gesteld aan bezoekers van het Oude Dorp. Wethouder Arjen Hazelebach en M. van Luijk van het bestuur van De Lichtkring tekenden hiervoor en overeenkomst op maandag 4 oktober. Het bestuur van de kerk draagt het beheer en onderhoud van het par keerterrein over aan de gemeente Zuidpias. Het parkeerterrein biedt ruimte aan vijftig auto's. Bezoe kers van het Oude Dorp kunnen van maandag tot en met zaterdag van 07.00 uur tot 19.00 uur van het parkeerterrein gebruik maken. Met dit besluit is een stap gemaakt in de richting van het oplossen van het parkeerprobleem hier. Het parkeerterrein blijft ook be schikbaar voor de bezoekers van een kerkdienst. Op het parkeerter rein wordt met een bord aangege ven wanneer er niet geparkeerd kan worden wegens bijvoorbeeld een huwelijk of begrafenis. veroorzaakte donderdag 30 sep tember een ongeval in Nootdorp. De man reed nabij de spoorsingel en ,Aóvloog,Aó vermoedelijk van wege te hoge snelheid uit de bocht en botste op een tankwagen be stuurd door een 31-jarige man uit Den Haag. Niemand raakte bij het ongeval gewond. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ko renmolen Windlust en Dagcentrum Korenaer zijn zaterdag 9 oktober geopend voor publiek. Ook bestaat de mogelijkheid om een rondvaart te maken met de rondvaartboot Li bra, die ligt afgemeerd bij de steiger van de molen. De molen alsmede het dagcentrum zijn te bezoeken van 10.00 uur tot 16.00 uur.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 13