ÜfitWilldflïïdJI 1 Si#l Schoolplaten in het Historisch Centrum Kleuters naar kabouter Hummeltje Nieuwe waterleiding Dorpsstraat UP7 - •- v A-fe-H..te». Afslag 9 in Amsterdam 'I HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 6 OKTOBER 2010 19 ÊL MP ZONDAG 10 OKTOBER Opbrengst collecte Inbraak Wijnproeverij Verkoping voor zending ZUURKOOL MET WORS Een deel van de oude schoolplaten, nostalgisch genieten. Zevenhuizen-Moerkapelle - Het Historisch Centrum Ons Verleden en het museum Ons Molenverleden ge vestigd aan de Tweemanspolder 15, zijn dinsdag 12 oktober van 19.00 tot 21.00 uur geopend voor publiek. In het Historisch Centrum is een unieke tentoonstelling te zien van schoolplaten uit eigen bezit. Tot de jaren vijftig van de vorige eeuw is er op de Nederlandse scholen ge bruik gemaakt van schoolplaten die als illustratie dienden bij de verha len die de onderwijzer vertelde. De genealogische werkgroep is aan wezig voor vragen op genealogisch gebied of het raadplegen van de genealogische verzameling en is er gelegenheid het jubileumboek "Ons Verleden 25 jaar" af te halen of te kopen. Op de bovenverdieping is de tentoonstelling over de molens van het waterschap Delfland in geuren en kleuren te bewonderen en in de filmzaal zal de prachtige documen taire "Struinen en Vossen", een film over het mooie Groene Hart, te zien zijn. Deze briefis verzonden naar het col lege van burgemeester en wethou ders van de gemeente Zuidpias. Met enige verbazing las ik afgelo pen woensdag een artikel in Hart van Holland onder de titel "BK-weg een stuk veiliger in de toekomst", leder weldenkend mens verwacht dan een lange lijst met verkeersbe- lemmerende maatregelen, waardoor het verkeer wordt geweerd en afge remd. Maar nee, niets van dit alles. Om de geheugens even op te frissen, en voor diegenen die het artikel niet hebben gelezen, citeer ik letterlijk een passage uit het artikel: "De verkeerslichten bij de brand weerkazerne en het kruispunt met de Noordelijke Dwarsweg zullen ver dwijnen; het verkeer van rechts krijg op alle kruispunten voorrang. Bij de brandweerkazerne wordt een ver hoogd plateau aangelegd, dat wordt uitgevoerd in gekleurde klinkers of streetprint en het kruispunt met de Noordelijke Dwarsweg wordt met twee bochten uitgevoerd, waardoor er een soort knik in deze weg komt te zitten. Ook bij de huidige fietserstunnel gaat veel veranderen; de tunnel gaat dicht en er komt een zebrapad. De BK-weg wordt op dit punt versmald, zodat de oversteek korter wordt. De bushaltes worden iets verplaatst, zodat de bussen niet op of vlak bij de oversteek moeten stoppen." Veiliger? Alle stoplichten weg en de voetgangerstunnel dicht, met an dere woorden vrij baan voor de auto en geen veilige oversteekplaats. Realiseert'u zich dat bijna alle kin deren in Zevenhuizen de BK-weg minimaal eens per week moeten oversteken? Wellicht bent u door het sluiten van het gemeentehuis in Zevenhuizen niet op de hoogte van de situatie in ons dorp. Beide basisscholen in Zevenhuizen bevinden zich in het gebied westelijk van de BK-weg, terwijl alle sportfaciliteiten, inclusief dorpshuis Swanla, zich in het gebied oostelijk van de BK-weg bevinden. Dit bete kent dat de kinderen uit het gebied westelijk van de BK-weg deze weg moeten oversteken om bij hun cul turele of sportieve activiteit te ko men. Andersom moeten de kinderen uit het gebied oostelijk van de BK- weg elke dag de BK-weg oversteken om op school te komen. Ook ik heb waargenomen dat de BK- weg rustiger is geworden; er is ech ter nog steeds veel (vracht-)verkeer op deze weg. Ook het kruispunt BK- weg/Noordelijke Dwarsweg wordt nog veel gebruikt door sluipverkeer. Derhalve ontgaat het mij volledig waarom u de meest kwestbare groep verkeersdeelnemers, onze kinderen, iedere veilige oversteekplaats op de BK-weg'ontneemt. Geen stoplichten meer en geen tunnel meer! Is dit niet anders op te lossen? De re constructie van de BK-weg bestaat nu nog slechts uit plannen. Kan er in de plannen in ieder geval één veilige oversteekplaats (met stoplichten) worden meegenomen? Op de Wet houder Kreftlaan is het tenslotte ook gelukt om de schoolroute te beveiligen met stoplichten. En laten we eerlijk zijn, de infrastructuur is al aanwezig want er staan nu ook stoplichten langs de BK-weg. Vindt u ook niet dat kinderen vei lig naar school, naar muziekles-ctof naar hun sportclub moeten kun nen? Met vriendelijke groet van een be zorgde vader, Rik de Koning Zevenhuizen Dorpskerk n.n.b. Kapel Oud Verlaat n.n.b. Ger.kerk 9.30 uur dra. L.M. Schermers en dra. LJ. Koning- Polet (doopdienst). Vrijz. Kerk Zev. 10.30 uur ds. J.H.B. de Waard. R.K. Gem. Moe./Zev. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. Harinck. Herst. Herv. Gem. 9.00 uur ds. A. Kot en 18.30 uur kand. J.P. Stoel. Herv. Gem. n.n.b. Zevenhuizen - De onlangs gehou den collecte voor de Nierstichting heeft in Zevenhuizen en Oud Verlaat 2.389,15 euro opgebracht. Met dat geld kan de Nierstichting verder werken aan een toekomst met zo min mogelijk nierziekten en een betere toekomst voor nierpa tiënten. De organisatie bedankt ge vers en collectanten voor hun me dewerking^ Voor meer informatie: www.nierstichting.nl. Moerkapelle - Bij de Spar super markt aan de Dorpsstraat is vrijdag 1 oktober rond 3.15 uur ingebro ken. Het rolluik, aan de zijde van de Moerdijkstraat, werd opengebroken waarna de dieven wist binnen te komen. Uit de supermarkt werd een hoeveelheid rookwaren gestolen. De politie stelt een onderzoek in en verzoekt getuigen zich te melden via 0900-8844. Zevenhuizen - De kittzz Et Afslag 9 kunnen met trots terug kijken op het concert in Amsterdam. Hier waren de leden van de vereniging Gehrels samen gekomen voor het zestigjarig het IJ. De slagwerkgroep verzorgde het openingsact van de dag, met nummers als Say Cheese, Schaftuh, De Drummersrap en Talkin' Trash kwamen zang, dans en slagwerk De nieuwe waterleiding wordt aan gelegd vanaf de Noordelijke Dwars weg tot aan De Opril en in een klein deel van de Korte Zijde en de Lange Zijde. Ook wordt voor een aantal adressen de aansluitingleiding ver vangen. Dit is noodzakelijk omdat deze leidingen na 60 jaar steeds vaker lekkages vertonen'. Met de nieuwe leidingen is de zekerheid van waterlevering voor de komende decennia weer gewaarborgd. jubileum in het Muziekgebouw aan goed aan bod. Zevenhuizen - Drinkwaterbedrijf Dunea is onlangs begonnen met het aan leggen van nieuwe waterleidingen in de Dorpsstraat. Omdat het een belang rijke verkeersader en winkelstraat betreft, moeten passanten en bezoekers rekening houden met verkeershinder. f '^v o Over een periode van veertien weken gaat steeds een stukje straat open en na de werkzaamheden zo snel mogelijk weer dicht. Zo probeert Dunea de overlast zoveel mogelijk te beperken. De winkels blijven be reikbaar, zeker rond de feestdagen. Dunea verwacht de waterlevering maar één tot twee keer voor korte tijd te moeten onderbreken. De be trokkenen krijgen hierover ruim van te voren bericht. Oud Verlaat - De kleuters van basisschool de Nessevliet brachten een bezoek aan kinderboerderij "de Blijde Wei". Zij luisterden naar het avontuur van "Hummeltje" en mochten onder andere de geiten borstelen, bij de paarden kon een hoefijzer om een paal gegooid worden en bij de eenden en ganzen probeerden de kinderen met "zwemvliezen" te lopen. Zevenhuizen - Vrouwen van Nu, afdeling Zevenhuizen, houdt 11 ok tober een wijnproeverij in zorgcen trum de Zevenster. De avond begint om 20.00 uur. De kosten zijn 5 euro, ook voor niet-leden. Opgeven kan tot 8 oktober via 0180-631.123. Moerkapelle - De vrouwenvereni ging van de Gereformeerde Ge meente organiseert voor vrijdag 8 oktober van 19.15 tot 21.30 uur en voor zaterdag 9 oktober van 10.00 tot 12.00 uur een verkoping in het kerkgebouw aan de Kerkstraat 14. Het aanbod bestaat onder meer uit oliebollen, appelflappen en vis (alleen op vrijdag), uit Tupperware (alleen op zaterdag) en uit hand werk, boeken, kaas, groenten en fruit, bloemen en planten, koek, cake, advocaat, snoep, speelgoed, ondergoed, postzegels, afwasbor- stels, sieraden, hoeden en baretten, riemen en shawls. De opbrengst is bestemd voor het zendingswerk en voor evangelisatie.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 19