i 'Inzet, motivatie en doorzettingsvermogen: dat is al mijn winst' Koken in 't Blok Er werd gebridged, Koor- en samenzangavond in Lichtkring Sterke start Van Vliet Barracuda mm HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AANDEN IJSSEL 6 OKTOBER 2010 37 Anouk Dijkstra, Miss met een missie Open Dag Sanare i Thuiszorg Kidsdisco met extraatjes Breicafé Zuidpias Gratis proefles Tekenen en Schilderen River Big Band treedt op in Capelle Zwemmen w. A -ƒ yl I, n I lsi-4-r/t /OOI r\ r\ a ra a rH i ri n n f --StfeA HEbI E H 31 >7, - Nieuwerkerk aan den IJssel - Anouk Dijkstra (28) opereert vanachter haar computer. De Miss Maxi verkiezing waar zij zich voor heeft opgegeven ziet ze niet in eerste plaats ais moment om haar schoonheid te tonen. "Ik weet zeifdat ik mooi ben, dat hoefik niet te bewijzen. Ik wil juist een ander iaten zien dat schoonheid afhangt van inner spirit, niet van een magazine of een maat. Door Pepijn de Groot Dijkstra betreedt op zondag 10 ok tober de catwalk in Mierlo, Noord- Brabant. Ze is tevreden met wie ze is en hoe ze eruit ziet, dat straalt ze uit. Toch is dat niet altijd zo ge weest. "Ook ik heb geprobeerd aan een beeld te voldoen. Dieet in, dieet uit. Een dieet is niet slecht, maar het kan doorslaan. Dat was bij mij het geval, tot ik dacht: 'wat heb ik eraan?' Ik ben blij dat er nu een Miss Maxi verkiezing is. Mijn ideaal is een modellenwedstrijd met alle maten, daar streef ik naar. Er is toch ook geen schilderwedstrijd voor dunne mensen?" Aruba "Aan de verkiezing doen vrouwen mee, die bezig zijn met schoonheid. Maar er wordt ook gekeken naar je attitude: kan zij een boegbeeld zijn? Ik wil laten zien dat schoonheid niks met dik of dun te maken heeft: 'we come in every shape and size.'" Dijkstra raakte door een artikel over mededeelnemer Angelique Dielis sen - zelfs een dorpsgenoot - ge- inspireerd. Na het inschrijven ging Dijkstra direct op campagne. "Ik ging op vakantie naar Aruba, daar ben ik meteen mijn wereldwijde missie begonnen. Ik heb er met kinderen en vrouwen gesproken, sportles gegeven en ik ben langs ra diostations gegaan. Daar heb ik een column aan over gehouden op de radio", aldus Dijkstra. Ze zoekt naar een fragment. Op de Arubaanse ra dio spreekt ze over haar ontmoeting met een designer, bij wij ze een jurk gaat passen. En dan is maten opme ten onvermijdelijk. Uit de boxen van de computer klinkt: "Maten opne men, dat had ik in geen jaren ge daan. En wat bleek? Alles was mooi in verhouding. Er werd gezegd dat ik een zandloper was. Wow! Was Barbie dat ook niet?" Dat was een mooie opsteker voor Dijkstra. "Dat wil ik overbrengen op andere vrou wen met een grotere maat." In Mierlo zijn er vier ronden: ca sual, sportief, net en communicatie. "Ik kijk nergens tegenop", zegt de zelfverzekerde Dijkstra. "Ik ben to taal niet verlegen. Ik heb vaker voor grote groepen gesproken. Bij de fo- toshoot in Aruba was de fotograaf lovend." Dijkstra verricht bergen werk voor de verkiezing. "Ik heb zelf een jurk ont worpen, die' ben ik aan het maken met een designer, die tweedehands kleding verkoopt." Maar de hoofd- Nieuwerkerk aan den IJssel - De jon ge koks van de eerste mini kookclub in 't Blok voor kinderen uit groep 3 en 4 smulden woensdag van eigen gebakken taartjes, zebra broodjes en nog veel meer lekkers. De volgende mini kookclub is op woensdag 13 oktober van 16.00 tot 18.00 uur. Ook jongeren van 11 t/m 16 jaar kunnen leren koken in 't Blok. De lessen zijn op donderdag 28 okto ber, 4 en 1] november van 18.00 tot Bergen werk in aanloop naar de verkiezingen. prijs, dat is niet het hoofddoel. "Het is wel een wedstrijd, maar ik hoop dat we leren van elkaar. Mijn inzet, motivatie en doorzettingsvermogen zijn al mijn winst. Ik hoop met alle vrouwen bij de verkiezing het beeld te veranderen: dat zou fantastisch zijn." Bereiken Dat er meerdere vrouwen uit Zuid- plas meédoen stemt Dijkstra tevre den. "Ik zie hen niet als concurrentie. Misschien kunnen we hier in Zuid- plas iets opzetten. Een modeshow voor kleine kinderen of zo." Maar Zuidpias is nu alleen de thuisba sis, de wereld lonkt. Op het scherm pronkt een kaart van Europa. "Hier geef ik op aan met welke landen ik contact heb. Engeland wil ik berei ken, en natuurlijk de VS. Het ziet er best gestoord uit, maar waarom niet?" Voor meer informatie over de Miss Maxi verkiezing: www.missmaxinederland.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Ineke van de Heuvel en Lenie Kreek heb ben in de A-poule met een percen tage van 63.19 de vierde ronde van de eerste competitie van 2010-2011 van de Nieuwerkerkse Bridgeclub gewonnen. Freddy en Rob van Leeu wen eindigden op de tweede plaats met een percentage van 56.60 en derde werden Guus Ham en Henny Hense met 53.82. In poule B ging de winst naar Adrie en Frans Bijl met een percentage van 57.42. Tweede werden Mike Gallag her en Arie van de Linde met 55.08 en op de derde plaats eindigden Irma en Ab Sonneveldt met 54.92. Het ziet er niet alleen goed uit, het smaakte ook heerlijk. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het kader van haar 35-jarig bestaan organiseert De Hoop ggz, een ggz-' instelling voor evangelische hulp verlening in Dordrecht, voor zater dag 23 oktober om 20.00 uur een koor- en samenzangavond in De Lichtkring aan de Dreef 1. Medewer king wordt verleend door Christelijk Regiokoor Adonai uit Waddinxveen. De muzikale begeleiding is in han den van Kees de Bruin op piano en Elsemarieke den Hartogh op fluit. De toegang is vrij. In verband met het beperkt aantal plaatsen is reserve ren gewenst. Voor meer informatie: www.dehoop.org. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens de Open Dag op zaterdag 9 oktober bij Sanare Thuiszorg, gevestigd aan het Raadhuisplein 5, vinden diverse activiteiten plaats. Belangstellen den kunnen tussen 10.00 en 15.00 uur hun bloeddruk laten meten of hun BMI en bloedsuiker en men kas bijvoorbeeld een zorgadvies krijgen. Wie deze dag niet in de gelegenheid is om langs te komen, kan een af spraak maken voor een huisbezoek. Voor meer informatie: 0180-310180. Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok wordt voor vrijdag 8 oktober vanaf 19.00 uur een kidsdisco ge^ organiseerd voor kinderen van de basisschool. Naast dansen op de door de huis-dj gedraaide muziek kunnen de kinderen meedoen aan allerlei wedstrijdjes en andere acti viteiten. Er is toezicht door volwas senen en er wordt geen energydriryk geschonken. Nieuwerkerk aan den IJssel - Brei café Zuidpias is in oktober ieder maandag geopend tussen 13.00 en 15.30 uur in dorpshuis De Ba tavier in Nieuwerkerk. Alle vormei van handwerken worden gedaan. Toegang gratis. Informatie op werkdagen vanaf 10.00 uur 0180-* 317204, tijdens de openingsuren 06-30694821 ,breicafezuidplas@ hotmail.com of kijk op breicafezuid- plas.hyves.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Work-Shop start 14 oktober een te- ken- en schildercursus onder leiding van beeldend kunstenaar André Ko- revaar. Vooruitlopend op deze cursus is er een gratis kennismakingsles op donderdag 7 oktober van 19.30 tot 21.30 uur. Meer informatie en aanmel den voor de gratis proefles of de cursus: 0180-324842 of www.dework-shop.nl. Capelle aan den IJssel/Nieuwerkerk aan den IJssel - De River Big Band verzorgt op vrijdag 8 oktober om 22.00 uur een optreden in Grafrtl Café In den Boekenkast aan het Stadsplein 3. De toegang is vrij. Voor meer informatie: www.riverbigband.com of www.indenboekenkast.nl. 20.15 uur. Je leert allerlei gerechten klaarmaken, zowel voorgerechtjes, hoofdgerechten als heerlijke toe tjes. De kookclub voor kinderen uit groep 5 en 6 wordt aangeboden vanuit BRAinS. Hier hebben zich 114 kin deren voor aangemeld, deze kinde ren krijgen thuis bericht, wanneer ze zijn ingedeeld. Meer informatie: www.jeugdwerkzuidplas.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het naar de landelijke A klasse gepro moveerde Van Vliet Barracuda zwom in Veenendaal werden goede tij den gezwommen, tijdens de eerste ronde van de verenigingscompetitie, waarmee de promovendus zich in de middenmoot nestelde. Denise Boere- boom verzamelde de nodige punten door op drie afstanden als eerste aan te tikken. Petra de Groot, Melissa van der Heijden, Marijke en Saskia Kommers en Anne Petersen droegen met eerste plaatsen aan het resul taat. Tweede plaatsen waren er voor Desiree de Koster, Soraya Kuipers, Merel Barendregt en Guillia Rolloos. Ook de dames estafette met Denise, Marijke, Petra en Merel werd eerste. Bij de heren waren er eerste plaatsen voor Mitchel Bom, Floyd van Hoof, Kas Kop Jansen en lan Minnighn en tweede plaatsen voor Jeroen Becht- old en Anshel Hofstede.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 37