iUBÜiiS Opknapbeurt voor Ambonwijk schaken Dorpskerk onder handen Clubkampioen weer aan kop genomen HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 6 OKTOBER 2010 33 ZONDAG 10 OKTOBER Feestmiddag Kinderboekenweek Moordrechtse Bluesnacht Opbrengst collecte Nierstichting Moordrecht Volle Evangelie Gem. Moor drecht 15.00 uur ds. A. Agte- reek. Ger. Kerk Moordrecht-Gouderak PKN (Ontmoetingskerk) 10.00 uur ds. T.R. Schep. Herv. Gem. Moordrecht Dorps kerk 10.00 uur H. Schipper. Herv. Bethelgem. n.n.b. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: Woord- en Commu nieviering met pastor Van der Horst. De kerk is elke donder dagochtend open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur zal het mid daggebed plaatsvinden. Door Marlonneke Willemsen Moordrecht - Na een aantal jaren van Intensief overleg met de be woners, presenteerde de gemeente Zuidpias op woensdag 29 septem ber de definitieve plannen voor de renovatie van de Ambonwijk. De woningen zijn dringend aan onder houd toe en zullen op verschillende punten worden opgeknapt. Zo zal het dak vervangen worden, zullen de schuiframen vervangen worden door draai-/kiepramen en zullen de keuken en badkamer vernieuwd worden. De bewoners konden tijdens een inloopavond in hetJWF-gebouw de plannen bekijken. Volgens wethouder Rinus Bosman is er bewust gekozen om de bewoners van de Ambonwijk door middel van een inloopmarkt te informeren. "We hebben deze systematiek eerder toegepast en hebben hier goede er varingen mee. In de wijk zullen 140 woningen worden opgeknapt. Onge veer twintig jaar terug is het laatste grote onderhoud gepleegd en nu is gebleken dat de woningen op een aantal punten dringend onderhoud nodig hebben om het leefklimaat te verbeteren." Basispakket De gemeente Zuidpias is verder gegaan met de plannen van de voormalige gemeente Moordrecht. "Omdat de gemeente Zuidpias een goed beeld wilde krijgen van moge lijke gebreken per woning, heeft de gemeente besloten tot een honderd procent inspectie van de wonin gen. Uiteindelijk waren dat er 130 van het totaal van 140 woningen, waardoor we zoveel mogelijk risico's kunnen uitsluiten bij de uitvoering van de werkzaamheden", aldus Tre vor James, die namens de gemeente Moordrecht - Na de vierde speel ronde gaat clubkampioen Pim te Lintelo weer aan de leiding in de clubcompetitie. Tegenstander Hans Lodeweges kwam zwaar onder druk te staan, het gebruik van veel be denktijd leidde er toe dat hij in ver loren positie de tijd overschreed. Léon Jacobse verspeelde zijn onge slagen status tegen Ad Multem. Bij Gerard van der Wouden tegen Leen Boonstra was het wildwest op het bord. Gerard kwam al snel een to ren en pion achter. Boonstra ging echter mee in het rappe tempo en zag door blunderwerk zijn voordeel weer verdwijnen, remise. Van veel hogere kwaliteit was de remise die Marten Evengroen tegen Jan Vink in de wacht sleepte. Hans Kortrijk ging tegen Teiis Boere voor de volle winst, dat lukte niet. Rien Duine blies tegen Aad van den Berg met een stukoffer tegen twee pionnen de verdedigingslinie van de koning op. Aan aanvallen kwam hij niet toe, zijn eigen koning kwam in de vuur linie en een goede verdediging bleek niet voorhanden. In deze speelronde drie debutanten: Kevin Koolmees het externe proces begeleidt. De renovatie bestaat uit een basis pakket met o/ider andere het ver nieuwen van het dak, het vervangen van de schuiframen, het vochtdicht maken van de vloer, het aanbren gen van mechanische ventilatie, het vervangen van de gevelplaten en de aanleg van nieuwe rioolaansluitin gen. Daarnaast krijgen de woningen, waarbij dit nog niet gebeurd is, een nieuwe keuken, badkamer en Hr-ke- tel. Bovenop dit basispakket kunnen de bewoners kiezen uit extra op ties, zoals extra keukenkastjes, een thermostatische mengkraan of een wasmachineaansluiting. Voor deze opties hebben we voorlopige prijzen opgesteld. Na de aanbesteding zul len de definitieve prijzen bekend zijn en de bewoners kunnen dan kiezen of ze de opties in één keer willen af- verschalkte na een beperkt aan tal zetten Willem Schouten. Peter Koolmees verloor van Lotte van der Wouden. Met de komst van Marian Schoonderwoerd verdubbelde het vrouwenaandeel in de competitie, zij verloor van Cor IJsselstijn. Stand: 1. Pim te Lintelo, 2. Hans Lodewe ges, 3. Frank Visser. Het tweede team leed in de eer ste wedstrijd voor de RSB compe titie een 2,5-5,5 nederlaag tegen het tweede team van Moerkapelle. Aan het eerste bord boekte Leen Boonstra een uitstekend resultaat met een overwinning tegen Arno Luinenburg. Gerard van der Wou den, Sjaak in 't Veld en Aad van der Meer speelden remise. Rien Duine, Menno van Dijk, Aad van den Berg en Hendrik Spee verloren hun partij. Meer succes was er voor het aan de viertallencompetitie deelnemende team. Tegenstander Ontspanning uit Ouddorp werd met 3,5-0,5 ge klopt dankzij winstpartijen van Sjaak in 't Veld, Aad van der Meer en Ton van Smirren en remise van Frans Dubois. kopen of willen betalen in de vorm van een huurverhoging." Afspraken Naast het renovatieplan is er ook een sociaal plan opgesteld door de gemeente. Volgens James gaat het hierbij om een set van persoon lijke afspraken met de bewoners. "De mensen moeten een contract ondertekenen, waarin bijvoorbeeld staat wanneer de werkzaamheden worden uitgevoerd, wat er gedaan wordt om de overlast te beperken en dat de bewoners zelf verant woordelijk zijn voor het verwijderen van obstakels zoals zonneschermen, afdakjes en serres. In principe zul len de woningen in bewoonde staat worden gerenoveerd, maar als dit niet kan door bijvoorbeeld gezond heidsproblemen, zal samen met de Moordrecht-Vrijwilligers hebben de binnenmuren van de Dorpskerk de afgelopen twee weken opgeknapt. Het ging daarbij om ruim zevenhon derd vierkante meter witte muur. Het was 22 jaar geleden dat de bin nenmuren onder handen waren ge nomen. De kerkrentmeesters van de Dorps kerk bedanken iedereen die de han den uit de mouwen heeft gestoken. bewoners naar een individuele op lossing gezocht worden." Op de inloopmarkt werden de plan nen aan de bewoners gepresenteerd en konden zij het laatste stukje van het plan afmaken; de keuze voor de nieuwe ramen. Er waren twee op ties, een draairaam, dat naar buiten opengaat of een draai-/kiepraam. De meerderheid van de bewoners gaf aan dat hun voorkeur uitging naar het draai-/kiepraam, dus zal dit type raam worden ingebouwd. De aanwezigen lieten weten blij te zijn met de plannen en het feit dat hun wijk nu eindelijk gerenoveerd wordt. Als alles volgens plan verloopt, zal de aanbesteding in november afge rond kunnen worden en kan de aan nemer in het eerste kwartaal van 2011 aan de slag. Voordat men kon beginnen, werd eerst alles afgedekt. te r\k W- irftaaé c a d f „inderboekenweek 2pie <3 oktober Moordrecht - Met als thema 'De Grote Tekententoonstelling' wordt tijdens de Kinderboekenweek voor 13 oktober van 13.30 tot 16.00 uur in de plaatselijke vestiging van bibli otheek de Groene Venen een feest middag georganiseerd voor kinde ren in de leeftijd van zes tot en met twaalf jaar. De kinderen kunnen aan de hand van een stempelkaart mee doen aan allerlei activiteiten, zoals tekenopdrachten en een boekenquiz en ze kunnen zich laten schminken. Volle stempelkaarten geven aan het einde van de middag kans op een prijs. De toegang is vrij. Moordrecht - East End, the house of blues, organiseert voor zaterdag 30 oktober vanaf 20.00 uur de vijfd? editie van de Moordrechtse Blues nacht. Optredens zijn te verwachten van de Chicago Blues Revival Band, Sweet Lovin' Daddy's en Jackie D. De toegang bedraagt 10,- euro in de voorverkoop en 15,- euro op de avond zelf. East End is gevestigd aan het Oosteinde 7a. Voor meer informatie: 0182-374957 *<n of www.eastendmoordrecht.com. Moordrecht - Bij de onlangs gehou den collecte van de Nierstichting is een bedrag van 3.095,89 opge bracht. De organisatie dankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. Hoog op een steiger om alles weer strak te krijgen, (foto: Bert van Straten) Trevor James geeft uitleg over de plannen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 39