Inspraak jongeren chillplekken mysi muis©!® Een verfrissende blik 'T BLOK SPORT SPEL SPEKTAKEL PARANORMALE AVOND Frisfeest 't Blok PREVENTIEF HANDELEN VOOR HET HUWELIJK DE KENNISECONOMIE 42 HART VAN HOLLAND PEPTALK 6 OKTOBER 2010 Door Pepijn de Groot Het moet de lente van 1996 geweest zijn, de lente van de bomaanslag in Arnhem, de lente van de Libanese doden na Israëlische beschietingen. Niet dat wij toen een tijdsgeest hadden en dit soort dingen konden plaatsen. Als we het überhaupt al opvingen, bijvoorbeeld als we te vroeg voor de buis zaten voor Villa Achterwerk en Sesamstraat en stiekem nog een puntje journaal meepikten. Nee, daar waren wij blind voor. Groep twee moet het geweest zijn. Als er niet in een doos lego gegraaid werd of in de waterbak werd gespeeld, was er ruimte voor 'optredens'. De drie femmes fatales van groep 2a waren aan de beurt, zij stonden op het punt in de voetsporen te treden van Linda, Roos en Jessica. 'Ademnood' pro beerden de dametjes vlekkeloos te synchro niseren, de glimlach van Babette van Veen verschilde niet veel van die van de meisjes die een enkel melktandje al kwijt waren. Maar Linda, Roos en Jessica konden mij wat. Ik had het GTST-trio maar al te graag ingeruild voor Juf Evelien. Nu zou ik die stap nog een keer overwegen gezien de houd baarheid van Katja Schuurman. Juf Evelien mag van geluk spreken dat we in groep 2 nog niet konden schrijven, anders was ze overladen met in hanenpoten geschreven liefdesbrieven. Nu vraag ik me af of meester Aad zoiets ook losweekte bij de meisjes, in groep 4. Of meester Leuvenink, in groep 5. De trend van verkering hebben was in groep 8 al zo groot dat ik vermoed dat niemand een verlangen koesterde voor meester Pelleboer. (Dat ligt niet aan u, meester) Mannen voor de klas, een uitstervend soort. Ik ben er veel mee geconfronteerd gedu rende het basisonderwijs. Maar nooit stond er een jonge gozer voor de klas, behalve als er iemand langskwam om te vertellen dat je rotjes nooit in je hand moest houden na het afsteken. Misschien dat de meisjes het warm kregen van zo'n gast, al verschoot hij zijn kruit zodra hij een slideshow toonde met verschroeide en verminkte ledematen. Nee, dan liever aap-noot-mies met de juf. Hogeschool Rotterdam heeft een groep jon gens/mannen zo gek gekregen in een man- nenklas plaats te nemen. De PABO krijgt weer eens een dosis testosteron, al is het miniem. Een goed initiatief als je het mij vraagt. Meisjes presteren steeds beter op school, de jongen staat - als we stukken in media en onderzoek moeten geloven - in de hoek. Het basisonderwijs is een zij. En omdat het ba sisonderwijs een zij is, kan het meisje zich er beter mee identificeren dan de jongen. Het ideaal om meer mannen voor de klas te krij gen kan de mannelijke prestaties op school uit het slop halen. Een pluim voor de Hoge school Rotterdam en voor elke mannelijke pabo-student. Vergeet al die opleidingen, want daar leggen ze je alleen de problemen voor. Ga als man naar de pabo, want dan ben je geen pro bleem maar de oplossing. Misschien zelfs de verlossing. De kenniseconomie is je dankbaar, als ik namens haar mag spreken. Bovendien kan je een toekomstige Juf Evelien opsporen en geloof mij: als die koters weten dat juffie aan de man is, zullen ze haar nooit durven inpalmen met liefdesbriefjes. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Vedj organiseert voor 27 okto ber om 20.00 uur een paranormale avond, waar Marianne van Peelen helderziende waarnemingen doet via 'watten'. De toegang bedraagt 5,- euro. Vooraf aanmelden is, in tegen stelling tot eerdere avonden, bij wijze van proef niet nodig. Vol is vol. Zaal open om 19.30 uur. Voor meer informatie: www.vedj.info. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Frisfeest, op zaterdag 16 oktober van 20.00 tot 24.00 uur, is een feest voor alle jongeren van 12 tot en met 15 jaar. Neem je eigen muziek mee en vraag je favoriete nummer aan bij de DJ! Het wordt een frisse feestavond volop dans en muziek, be there! De toegang is vrij. Boskoop - De gemeente wil horen wat jongeren vinden van de chill plekken in de gemeente. Daarom organiseert zij voor donderdag 7 ok tober samen met het jongerenwerk een bijeenkomst in jongerencentrum DeTunnel. Deze begint om 20.00 uur en eindigt om 21.00 uur. Tijdens de bijeenkomst komen verschillende vragen aan de orde, zoals: Zijn de chillplekken in de gemeente leuk in gericht en zijn er genoeg plekken in Boskoop? Alle jongeren van Boskoop zijn welkom. Magic Unlimited treedt zaterdag 9 oktober vanaf 20.15 uur op met Happy Magic in Isala Theater. Als zonen van Hans Kazan kregen Oscar en Renzo 'magie' en illu sies met de paplepel ingegoten. In 1996 besloten de broers een illusieshow te maken. Ze vroegen Mara als assistente en sindsdien zijn de drie onafscheidelijk. Inmid dels heeft het trio opgetreden in beroemde hotels in Las Vegas en is hun show uitgezonden op de Amerikaanse televisie. Deze illusi onisten nemen je tijdens de pre mière van hun nieuwe show mee naar hun fascinerende wereld vol dromen en illusies. Voor meer informatie of het be stellen van kaarten: www.isalatheater.nl. De dag gaat om 11.00 uur van start met een straatvoetbaltoernooi op het voetbalveld aan de Kleinpolderlaan. Vanaf 14.00 verplaatst het spekta kel zich naar 't Blok, waar jongeren mee kunnen doen aan diverse toer nooien, clinics en workshops. Op het programma staan onder andere capoeira, tafeltennis, tafelvoetbal, schaken, een wii toernooi, een demo en workshop van Fabia Dance Cen ter. 's Avonds wordt het Sport 8t Spel Spektakel afgesloten met optredens van diverse rappers en DJ's. Zet de dag vast in je agenda en join the games! De organisatie is voor deze dag nog op zoek naar extra schaakspelen. Wie er een heeft kan zich melden via allard@jeugdwerk- zuidplas.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Merel Heijerman en Luuk Rodrigues, leerlingen van het Thorbecke Voortgezet Onderwijs, vertrekken donderdag 7 oktober naar Mexico. Ze zijn dit jaar de ambassadeurs van het Mexico-project. Thorbecke Voortgezet Onderwijs en de Rotaryclub Nieuwerkerk aan den IJssel steunen sinds 2006 twee projecten: een weeshuisproject in Miacatlan en het vuilnisbeltkinde- renproject Milpillas. leder jaar rei zen twee ambassadeurs, vergezeld door docenten en leden van de Ro tary, naar Mexico om te kijken hoe het met de kinderen in de projec ten gaat en om te ervaren hoe het is om in weeshuis te wonen of om op een vuilnisbelt te leven. De reis is zo indrukwekkend dat er terug in Nieuwerkerk met hart en ziel geld wordt ingezameld voor de Mexi caanse kinderen. De ervaringen van de Mexico-reizi- gers zijn te volgen via: www.koenwatgajevoormexicodoen. nl. Door Pepijn de Groot Hoe vaak staan er nog mannen voor de klas op de basisschool? Meesters zijn bijna uitgestorven, we leven in het tijdperk van de juffen. Hogeschool Rotterdam heeft een weerwoord op het gebrek aan meesters: een leraren opleiding voor mannen. 25 mannen zitten nu in dezelfde klas met als doel: meester worden. De vraag is: zijn die meesters wel nodig, of doen de juffen het goed genoeg? Wat vindt het panel van het idee van de mannenklas? Kristina van der Molen (16 jaar) uit Moordrecht Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok staat er voor de herfstvakantie een bij zonder spektakel op het programma. Op vrijdag 22 oktober kunnen jongeren vanaf 12 jaar zich uitleven 'inEtom 't Blok' met allerhande sport- en spelac tiviteiten, georganiseerd door het sportbuurtwerk van Stichting Jeugdwerk Zuidpias. Op mijn basisschool heb ik alleen maar les gehad van juffen, ik ben dus gewend aan het klassenbeeld van een vrouw voor de klas en zie dat als iets gewoons. Desondanks vind ik dat lesgeven kwalitatief goed moet zijn en dat kan natuurlijk met beide geslachten. Ik vind een leraar wat toevoegen, een andere soort humor, een mannelijk tegenwicht tussen de juffen. Zo hebben de jongens een mannelijk voorbeeld. Niets ten nadele van leraressen ui teraard, maar een man zorgt naar mijn mening voor een gezonde ba lans. Kortom, zolang er een balans blijft, vind ik het een goed idee om meer mannen voor de klas te laten staan! Ray van Lint (13 jaar) uit Boskoop Ik vind het niet noodzakelijk om meer mannen voor de klas te zet ten. Misschien is het voor de jonge re klassen beter om juffen voor de klas te hebben. Zij kunnen volgens mij beter met jongere kinderen om gaan. Als de kinderen wat ouder zijn dan zouden de meesters en juffen gemengd les kunnen geven. Zeker voor de gymlessen is het leuk als je een meester hebt, dan heb je meer mannelijkheid. In de les vind ik dat meesters de jongens wat beter be grijpen dan de juf. Op de basisschool is het niet erg als er meer juffen zijn. Op de middel bare school maakt het mij niet uit: je hebt elke les een andere docent. Kaylee Ramman (15 jaar) uit Nieuwerkerk aan den IJssel UPKISH RLINES Ik denk dat meesters wel nodig zijn, alleen maar juffen kan ook saai zijn. Voor jongens en ook voor de afwis seling denk ik dat het leuk is als je af en toe eens een jaar een mees ter hebt. Ik vind het persoonlijk wel logisch dat er veel juffen en weinig meesters zijn, vrouwen kunnen uiteindelijk toch beter met kleine kinderen omgaan. Hoewel het geen ramp zou zijn als er geen klas met meesters in opleiding zou zijn, want de juffen doen het gewoon goed. Toch vind ik het een leuk idee voor de afwisseling. Good luck guys!

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 42