Art Et Culi for Kidz Zuidpias zoekt bloggers Bruggen slaan in Swanla Ruime voldoende voor Wmo Ledenvergadering Rode Kruis klik dus snel naar onze website www.hartvanholland-online.nh HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 6 OKTOBER 2010 43 Beroofd Informatieavond maatschappelijke stage Zevenhuizen - 'De maatschappij, dat ben jij', een campagne van SIRE die blijkbaar aansloeg bij kabinet Balkenende IV'. Maatschappelijke stages wor den vanaf het schooljaar 2011 -2012 verplichte kost. Annemiek van derSluijs: "Een zeer mooie erfenis van het vorige kabinet." Door Pepijn de Groot Op maandag 4 oktober vond er in Dorpshuis Swanla een informatie avond plaats voor de middelbare scholen en lokale verenigingen en organisaties. De avond was geor ganiseerd vanuit de gemeentelijke afdeling Maatschappelijke Ont wikkeling, waar zowel onderwijs als vrijwilligersbeleid onder vallen. Namens de afdeling waren Ingrid Bennis en Leo van Vliet aanwezig. Wethouder Jan Verbeek verzorgde het voorwoord in de pub van dorps huis Swanla. "Vrijwilligers zijn het cement van de Samenleving, zonder hen stort de samenleving in." Daar om is het van belang dat leerlingen middels stages kennismaken met dit type werk. Effect De voornaamste rol was voor An nemiek van der Sluijs van PJ Part ners, het Zuid-Hollandse experti secentrum op het gebied van jeugd en leefbaarheid. Van der Sluijs was aanwezig om de organisaties en in stellingen te informeren. "In kran ten werd al een jaar bericht over de Moordrecht - Een 75-jarige vrouw uit Moordrecht is woensdag 22 sep tember rond 22.15 uur beroofd van haar tas. De vrouw liep over de Nar cisstraat in de richting van de Oost Ringdijk toen bij de brug een jongen van ongeveer veertien jaar en met een Noord-Afrikaans uiterlijk haar tas wegtrok. De vrouw rende de jongen achterna en wist haar tas terug te pakken. Echter een tweede jongen pakte haar vast waardoor de eerste jongen alsnog haar tas wist af te pakken. Beide jongens gingen er vervolgens vandoor in de richting van de Oost Ringdijk. Getuigen kunnen zich melden via 0900-8844. kredietcrisis voordat we er iets van merkten. Ik durf te wedden dat als jullie morgen jullie werk neerleg gen, dat men het effect direct zal merken", zei ze om het belang van vrijwilligers aan te duiden. Veran deringen in de samenleving in de afgelopen zestig jaar heeft het vrij willigerswerk terug doen lopen. Van der Sluijs gaf aan wat het belang van de maatschappelijke stage is. Niet alleen voor de maatschappij, ook voor de organisaties en de sta giair zelf. Vanaf schooljaar 2011-2012 gaat de 'stageplicht' in. Dat houdt in dat middelbaar scholieren twaalf uur per jaar stage moeten lopen. Voor het VMBO 48 uur, havo zestig uur en vwo 72 uur. "Zonder een afge ronde maatschappelijke stage geen diploma", aldus Van der Sluijs. Het doel is verbintenis creëren met vrij willigerswerk en met voldoening een onbetaalde bijdrage leveren aan de maatschappij. "De jeugd wil een onderbroek van een oude tennisser, of de nieuwste mobiel. Daar werken ze wel hard voor: ze hebben een volle agenda met al die bijbaantjes. Maatschappelijk op de koffie. Met het plannen van de stages zal rekening gehouden moeten worden met volle agenda's." Weg te gaan De tijd, vooral dat is een aandachts punt. Gaan de stages plaatsvinden tijdens of ma school? Namens de middelbare scholen in Zuidpias wa ren Chris Jansen van het Comenius College en Van Zanten en De Visser van Thorbecke Voortgezet Onder wijs (TVO). Jansen had drie leer lingen bij zich die al stage hebben gelopen bij een bejaardentehuis. Op het TVO zijn stages vooral intern, in pauzes wordt de kantine gerund of het tuintje bijgehouden. De organisaties zijn niet voor niks aanwezig. In de zorg moet goed ge keken worden naar de leeftijd van de stagiairs, er moet goed gelet worden op de vrije tijd en de in roostering op de stageplekken. Op de informatieavond worden brug gen geslagen tussen organisaties, verenigingen en scholen. Folders worden uitgewisseld, er wordt kort geëvalueerd en dan gaat men op huis aan. Er is nog een flinke weg te gaan wat betreft maatschappe lijke stages in Zuidpias, maar zolang het volgend schooljaar solide in de startblokken staat is het een mooie aanvulling op het onderwijs. Zevenhuizen-Moerkapelle - Het Rode Kruis afdeling Zevenhuizen houdt op dinsdag 12 oktober om 20.00 uur haar Algemene Leden vergadering. Deze vindt plaats in het Rode Kruis Gebouw, Moerveen 1 te Moerkapelle. ledereen is wej- kom. Zuidpias Actief is een website voor de inwoners van Zuidpias. De bedoe ling van de site is om bezoekers en gebruikers informatieve en leuke ar tikelen voor te schotelen. Momenteel is er een redactie die stukken plaatst over evenementen en gebeurtenis sen in de gemeente. Maar de mede werkers van de site willen een rijker geheel aan meningen, bevindingen en ontdekkingen, liefst opgetekend uit de mond van Zuidplassenaar. De blogger moet minimaal een keer per maand een stuk schrijven over Zuid plas -Art Et Culi for Kidz: een culinair project georganiseerd door Rotary- club Nieuwerkerk aan den IJssel in het kader van Art for Kidz. Een vijfgangen diner met een vip-gehalte en de mogelijkheid om kunst te kopen. Zuidpias - Zuidpias Actief zoekt bloggers die op de website willen schrijven wat zij hebben beleefd, ontdekt of wat zij van iets vinden. een zelfgekozen onderwerp. Het gaat om een artikel van vijfhon derd tot zevenhonderd woorden. Het eindresultaat kan men vervol gens op www.zuidplasactief.nl laten plaatsen. De redactie zal het op de voorpagina plaatsen, zodat het in de lokale schijnwerpers komt te staan in de hoop op reacties. Een mode rator zorgt ervoor dat de site netjes blijft. Wie interesse heeft om blogger te worden, kan mailen naar info@ zuidplasactief.nl. Op dinsdagavond 12 en woensdag avond 13 oktober kan in Restaurant de Viergang te Zevenhuizen genoten worden van een speciaal samenge steld menu en van kunst: de boven- galerie is ingericht als kunstgalerie en tussen de gangen door zal een aantal verkooprondes worden geor ganiseerd. Diverse kunstenaars uit de omgeving 'doneren' een kunst werk en stellen dit ter beschikking voor verkoop. De expositie van het werk in de bovengalerij van restau rant de Viergang is vanaf zondag 10 oktober al te bezichtigen. De op brengst komt direct ten goede aan het project Art for Kidz, evenals de opbrengst van de couverts. In novembergaan alle leerlingen van alle groepen 6 van alle basisscholen in Zuidpias naar het museum Schie- landhuis. Hier zullen zij onder an dere de tentoonstelling Mes Et Vork: Weet wat je eet! bezoeken; een expositie eetcultuur, een heerlijke tentoonstelling over tafelen. Even als vorig jaar zorgt de Rotaryclub Nieuwerkerk voor de organisatie en financiering van dit project. De leerlingen van groep 6 worden bij het project betrokken. Als letterlijk voorproefje op het museumbezoek komt een kunstenaar op de scholen Eendracht en Reigerbos de leerlin gen vertellen over eten in de kunst en gaan de leerlingen een speciale placemat maken. Deze placemats zullen op 12 en 13 oktober op de tafels gebuikt worden. Voor de woensdagavond zijn nog tafels of couverts beschikbaar, op geven via info@rotarynwk.nl. Meer informatie: www.rotarynwk.nl. klikken mag Binnen de gemeente geven de in woners van Moerkapelle het hoog ste rapportcijfer voor de aanvraag procedure (7,8), Wmo-cliënten uit Zevenhuizen beoordelen de service met een 6,8. De hulp bij het huishouden scoort een 7,7. Het minst tevreden inzake dit onderwerp waren de ondervraag den over de vervanging bij ziekte of vakantie. Het gemiddelde cijfer voor hulp middelen, zoals een rolstoel of een scootmobiel, is een 7,3. Het meest tevreden zijn de Wmo-cliënten over de kwaliteit van woningaanpassin gen, het minst over de keuzemo gelijkheid binnen het assortiment rolstoelen. Over het collectief vervoer is men met 67 procent overwegend positief. De cliënten hebben vooral klachten over de omrijdtijden en de wachttij den voordat zij worden opgehaald. Zuidpias - Wmo-cliënten in Zuidpias geven de gemeente een ruime vol doende voor de aanvraagprocedure (7,1). Dat blijkt uit het gehouden onder zoek naar de kwaliteit van ondersteuning in 2009 onder Wmo-cliënten. De beleving van zelfredzaamheid is gedaald ten opzichte van vorig jaar, is een andere conclusie uit het rapport.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 45