Raad: zorgvuldiger met burgers communiceren bij wijzigingsplannen Wethouder Bosman opent Wabo-loket Koeienfeest in Oostenrijk Herfstwandeling rond Rottemeren HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 6 OKTOBER 2010 49 Kinderdagen in Schakel L PIZZERIA Zuidpias - De gemeenteraad van Zuidpias is niet tevreden met de manier waarop de gemeente is omgegaan met de zienswijzen op het wijzigingsplan voor de vestiging van Intratuin aan het Zaaipad in Zevenhuizen. Zeventien weken nadat de zienswijzen zijn ingediend, hebben de indieners een eerste reactie gekregen; een brief waarin staat dat er pas na de behandeling van het exploitatieplan in de raad, op dinsdag 28 september, inhoudelijk op de ziens wijzen gereageerd kan worden. Veel te laat vinden de raadsleden. Door Marlonneke Willemsen Volgens de raadsleden verdient de communicatie over het wijzigings plan geen schoonheidsprijs. Ferry van Wijnen (Trots): "Op deze ma nier is er geen duidelijkheid voor de burger. Die moet er eerst zijn en dan pas kan de schop de grond in." Ook Claudia Wolff (D66) zei niet blij te zijn met de gang van zaken. "We moeten de burger beter informeren bij wijziging van het bestemmings plan." Ook vond Wolff de termijn waarop de indieners over de ziens wijze een reactie hebben gekregen veel te lang, net als haar collega Peter Molenaar (ChristenUnie/SGP). "De indieners kregen pas na zeven tien weken een reactie. Dat mag toch niet gebeuren." Daan de Haas (WD) ging zelfs nog een stapje ver der. "Dit is 'not done'. Wij vinden dat de wethouder een excuusbrief naar de indieners moet sturen in verband met de vertraging." Excuses Wethouder Henk van der Torn is ook niet blij met de gang van zaken. "Ik heb me, tot de avond van de com missievergadering, niet gerealiseerd dat de burgers zo lang op een reac tie hebben moeten wachten. Na de commissie heb ik onmiddellijk actie ondernomen en heb ik de indieners een brief geschreven, waarin ik heb uitgelegd waarom het zo lang heeft geduurd voordat we antwoord op de zienswijzen konden geven. Het had absoluut niet gemogen dat de mensen zo lang op een reactie heb ben moeten wachten en daarvoor wil ik hier in de openbaarheid mijn excuses aanbieden. Ik heb hier weer van geleerd en zal ervoor zorgen dat dit in de toekomst niet meer gebeurt." De wethouder kreeg bij de opening hulp van de winnaars van de woordzoeker uit de Wabo-krant. Zuidpias - 'We gaan er vanuit dat een vergunningaanvraag nu veel sneller gaat dan in het verleden. Je ziet de bouwwerken bij wijze van spreken al ver rijzen nadat u hier bent geweest." Wethouder Rinus Bosman heeft afgelopen maandag 4 oktober het nieuwe Wabo-loket van de gemeente Zuidpias ge opend. Wabo staat voor Wet algemene bepalingen omgevingsrecht en deze wet zorgt ervoor dat de ruim 25 verschillende vergunningen, die er nu zijn, samen komen in één complete omgevingsvergunning. Zillertal/Zuidplas - Een grote groep inwoners van de gemeente Zuid plas toog vorige week naar hetZillertal in Oostenrijk, om het jaarlijkse AlmAbtrieb te vieren. Dit feest, dat het op stal zetten van de koeien start, vindt traditiege trouw eind september. Door Marlonneke Willemsen In de oude situatie moesten voor een verbouwing of bouw vaak ver schillende vergunningen worden aangevraagd, zoals een bouw-, sloop- en milieuvergunning, vaak bij verschillende loketten op het ge meentehuis. Sinds 1 oktober kan er bij het Wabo-loket één vergunning worden aangevraagd, die al deze za ken omvat. Dit kan ook vanuit huis via www.omgevingsloket.nl. Op deze site staat ook een vergunningscheck, waarmee burgers kunnen controle ren of ze voor hun plannen een ver gunning aan moeten vragen. Bezwaren Bosman wilde nog wel even het en thousiasme een beetje temperen. "De aanvraagprocedure moet nu veel sneller gaan, maar er bestaat nog steeds de mogelijkheid dat er bezwaren tegen de aanvraag zijn, waardoor het proces toch nog lan ger kan duren. Daar kunnen we als gemeente niets aan doen, want we moeten deze rechten ook respec teren. Er is intern de afgelopen tijd veel gebeurd om het loket goed te laten functioneren. Omdat onze me dewerkers nu te maken krijgen met één aanvraag, hebben ze een aan vullende cursus moeten volgen. De aanvraag moet vanaf nu integraal benaderd worden en er is nieuwe apparatuur en programmatuur. Ik wil iedereen dan ook hartelijk be danken voor zijn of haar inzet." Duizenden mensen waren in Gerlos om de grote optocht te begeleiden, maar helaas werd het feest door de weergoden verstoord. Was het de dag ervoor nog 25 graden, op de feestdag viel er zowaar sneeuw. Niet een paar vlokjes, maar 10 cm verse sneeuw. Dat weerhield de meute er echter niet van om feest te vie ren. Er waren zelfs Tiroler zusjes uit Zuidpias, om te zingen. De volgende dag scheen de zon weer Optocht in de sneeuw en kon een tocht door het Zillertal met een oude stoomtrein worden gemaakt, er werd gerodeld en ook diverse musea werden bezocht. Een grote groep beklom de ZittTauer (2330mtr). Een onvergetelijke bele venis daar in Königsleiten, waar de Nieuwerkerkse familie Van der He ijden de groep gastvrij onthaalde en verzorgde. Zevenhuizen - Onder het motto 'Er op uit in 't Groen?...Doen!' organi seert Recreatieschap Rottemeren in samenwerking met G.Z-H, voor zondag 10 oktober een herfstwan deling in recreatiegebied Rotte meren en Zevenhuizerzoom. Deel nemers aan de wandeling kunnen tussen 11.00 en 15.00 uur starten vanaf café-restaurant De Roer domp aan de Tweemanspolder 12. Er zijn drie wandeltochten uitge zet, respectievelijk van 5, 10 en 15 kilometer. De 5-km tocht heeft puzzelopdrachten voor kinderen. De mogelijkheid bestaat om onder leiding van een gids om 14.00 uur deel te nemen aan een natuurex- cursie. Meedoen aan de wandeling en/of de excursie kost 1, - euro voor volwassenen en 0,50 euro voor kinderen tot en met 12 jaar. Iedere deelnemer ontvangt een herinnering. Voor meer informatie: 010-2981010. Moordrecht - VEG in 't Goudse or ganiseert voor zaterdag 23 en zon dag 24 oktober de jaarlijkse terugke rende 'Kinderdagen'; dit jaar met als thema 'het gestolen liefdesdrankje'. Op zaterdag zijn ouders met kin deren vanaf vier jaar welkom van 10.30 tot 15.30 uur; op zondag vanaf 15.00 uur. Tijdens deze dagen wordt in de Schakel aan het Oosteinde 27 veel gezongen, geknutseld, gegeten en worden er spelletjes gedaan. De toegang voor beide dagen bedraagt 2,- euro; voor één dag 1,50 euro. De toegangsprijs wordt alleen berekend voor basisschoolleerlingen. Informatie: www.vegintgoudse.nl. Reinigen wegdek Nieuwerkerk aan den IJssel - De brandweer moest zaterdagoch tend 25 september uitrukken om het wegdek op de Europalaan te ontdoen van olie die op het weg dek lag. Krentenbol Nieuwerkerk aan den IJssel - Door het te lang verwarmen van een krentenbol in een magnetron ont stond 28 woensdag september op de Boslaan een brandmelding. Na een korte controle kon de brand weer weer terugkeren naar de ka zerne. Kippenpoten Nieuwerkerk aan den IJssel - Door het braden van kippenpoten ont stond donderdag 29 september op (opnieuw) de Boslaan zoveel rook ontstaan dat het brandalarm af ging. Ook hier kon de brandweer na een korte controle weer snel terugkeren naar de kazerne. Loos alarm bij de buren Gouda - Door niet gemelde werk zaamheden is er een loze brand melding ontstaan op de Schie- landse Hoge Zeedijk waar ook de Moordrechtse tankautospuit voor gewaarschuwd werd. Ter plaatse gekomen kon deze direct weer te rugkeren naar eigen grondgebied.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 49