Zuidpias De bak of de zak, denkt u mee over afval? Waboloket feestelijk geopend I V" t Tm Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht VVN organiseert opfriscursus theorie verkeersregels 'Thuis in Zuidpias, van polder tot gemeente' gemeente WEEK fm. Plastic inzamelen in Moordrecht op 13 en 27 oktober HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUIDPLA5\ 6 OKTOBER 2010 99 Woensdag 13 oktober Woensdag 27 oktober Geschreven door en voor inwoners van de gemeente Zuidpias K De gemeente wil alle inwoners van Zuidpias graag betrekken bij het ontwikkelen van nieuw afvalbeleid en vraagt bewoners van Zuidpias mee te praten. In september hebben er al twee discussieavonden en een online- discussie plaatsgevonden. Vul de online-enquête in Het derde onderdeel van het onderzoek is de online-enquête. Dit onderzoek wordt begeleid dooreen externe en onafhankelijke partij. Ongeveer 6.000 huishoudens in Zuidpias heb ben afgelopen dagen een uitnodiging ontvan gen, waarin ze gevraagd wordt hun mening te geven over het toekomstige afvalbeleid van de gemeente Zuidpias. In deze uitnodiging staat een persoonlijk code die toegang geeft tot de website met deze enquête. Maar ook zonder uitnodigings brief kunt u deelnemen aan deze enquête. Op de startpagina van de website www.zuidplas.nl vindt u een link naar de enquête. Deelname aan het onderzoek kost u ongeveer 15 minuten. U kunt deelnemen tot en met zondag 17 oktober 2010. Met nadruk wijzen wij erop dat de antwoorden die u geeft anoniem blijven en uitsluitend voor dit onderzoek worden gebruikt. Wij stellen het erg op prijs als u mee wilt denken over de toekomst van onze gemeente. Hartelijk dank daarvoor. "De bak of de zak, denkt u mee over afval?" Het Waboloket in het Raadhuis in Nieuwerkerk aan den IJssel is op maandag 4 oktober feestelijk geopend. Inwoners van Zuidpias kun nen hier voortaan elke ochtend van de werkweek terecht voor antwoord op vragen over de Wabo (Wet algemene bepalingen omgevingsrecht). In de middag kunt u ook op afspraak langs komen om bijvoorbeeld vooroverleg te hebben over een project dat u wilt 'uitvoeren. Prijswinnaars Eerder dit jaar hebben wij een speci ale Wabokrant verspreid onder alle inwoners van Zuidpias. In deze krant stond een puzzel die massaal door inwoners is ingevuld. De oplossing van de puzzel was: Regel uw omge vingsvergunning voor natuurmilieu bouwen en ruimte eenvoudig en snel via het omgevingsloket online. Uit alle goede inzendingen zijn drie prijswinnaars geselecteerd: Mevrouw D. IJsselstijn uit Moordrecht, de heer R.A. Blok uit Nieuwerkerk aan den IJssel en mevrouw M.E. Hertog-de Jong uit Zevenhuizen. Tijdens de opening van het Waboloket kregen zij van wethouder Rinus Bosman een leuke prijs. Veilig Verkeer Nederland (VVN), afdeling Zuidpias, organiseert op vrijdagmiddag 29 oktober 2010 een opfriscursus theorie verkeersre gels. Bent u nieuwsgierig naar de gewijzigde verkeersregels of wilt -u weten hoe het met uw kennis van de verkeersregels is? Dan is deze cursus echt iets voor u! De cursus, die wordt gehouden in dorpshuis De Batavier (Batavierlaan in Nieuwerkerk aan den IJssel) begint om 13:00 uur en zal rond 17:00 uur afgelopen zijn. Naast de laatste wijzigingen in de verkeers regels worden ook vele andere, vaak onduidelijke situaties behandeld. Elk onderdeel wordt afgesloten met een toets. Ook is er een mogelijkheid om voor u onduidelijke verkeerssituaties te behandelen. Kosten voor deelname zijn 10 euro per deelnemer. U kunt dit bij binnen komst contant voldoen. Er is plaats voor maximaal 25 kandidaten. U dient zich van tevoren aan te melden. Dit kan telefonisch op (0180) 316 000 of via e-mail (info®vvn-zuidplas.nl). Reageren heeft alleen zin als u aan alle voorwaarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvolledig ingevulde formulieren, jaaropgave of IB60 formulieren uit een verkeerd jaar of inschrijvingen die niet voldoen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behandeling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voorwaar den door bij de woningen en onderaan dit artikel. 'Vethouder van Gentplein 26 2 kamer woning (1e verdieping geen lift) Beschikbaar per 2-11-2010 Huur€ 262,90 Voorwaarden: Tot 27 jaar Maximum bruto jaarinkomen 21.450,- (1 persoon) Maximum bruto jaarinkomen €29.125,- (2 personen) Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraagt u dan naar een inschrijfformulier bij het gemeentehuis (per woning één formulier) telefoonnummer (0180] 33 03 00 download het van de gemeen telijke website. Uw inschrijving moet 11 oktober vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig ingevulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij het IB-60 formulier of de gevraagde inkomsten- verklaring (bij iedere inschrijving). Woensdag 10 november Woensdag 24 november Woensdag 8 december Woensdag 22 december Op de website www.plasticheroes. nl kunt u informatie vinden over de inzameling van plastic afval in Nederland en de landelijke campagne: Plastic afval kun je beter scheiden. Op de website www.cyclusnv.nl/plastic en de gemeentelijke website kunt u meer lezen over plastic afval. Sinds 15 september wordt het plastic afval in Moordrecht om de twee weken ingezameld. Hiermee verwacht dè gemeente dat nog meer inwoners mee gaan doen met het scheiden van plastic. De belangrijkste regels op een rij: 1. U kunt plastic verpakkingsaf val thuis bewaren in de speci ale Plastic Hero-zakken, die in het informatiepakket zaten. Nieuwe zakken kunt u gratis ophalen bij Super de Boer in De Smidse. 2. Eéns in de twee weken op woensdag kunt u de zakken met plastic verpakkingsafval op de aanbiedplaats zetten, waar u ook uw rest- en GFT- afval aanbiedt. 3. De resterende data voor 2010 zijn: Een ontwikkeling van honderden jaren is nu vastgelegd in woord en beeld. 'Thuis in Zuidpias, van polder tot gemeente' is een uniek boek, waarin de geschiedenis van de dorpen die sinds 1 januari 2010 de gemeente Zuidpias vormen en de belevenissen van hun inwoners beschreven staan. "Thuis ben je als je bestaan erkend en herkend wordt" Alles krijgt een diepere betekenis als je je verbonden voelt met de geschiedenis van eeuwen van mensen die vóór jou in datzelfde dorp woonden. De verscheidenheid van de dorpen kleurt de toekomst van onze nieuwe gemeente Zuidpias. Met dit boek kunnen inwoners van Zuidpias eikaars kennis van het verleden delen en bouwen aan een nieuwe toekomst, zodat zij zich - nog meer - thuis voelen in hun eigen dorp. Vandaar de titel Thuis in Zuidpias, van polder tot gemeente'. Afhalen met coupon Inwoners van Zuidpias kunnen het boek gratis afhalen tegen inleve ring van onderstaande bon. Er zijn 8000 exemplaren beschikbaar, één per huishouden en op is op! De afhaatlocaties zijn: In Moerkapelle: John Kadiks (Dorpsstraat 30) In Moordrecht: Bibliotheek Moordrecht (Sportlaan) In Nieuwerkerk aan den IJssel: Raadhuis (Raadhuisplein) Bibliotheek Nieuwerkerk aan den IJssel (Reigerhof) In Zevenhuizen: Bibliotheek Zevenhuizen (Dorpsstraat) Als er geen goede inkomstenge- gevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aanvraag niet in behandeling nemen. Het inschrijfformulier kunt u samen met de gevraagde gege vens in de brievenbus doen van het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/ Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1 of opsturen naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/ Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Woont u buiten de gemeente Zuidpias in een huurwoning en wilt u reageren op een woning, dan is een huurders- verklaring van uw huidige verhuur der noodzakelijk. Met deze bon kunt u het boek Thuis in Zuidpias, van polder tot gemeente gratis afhalen. Vul deze bon in en lever hem in bij een van bovengenoemde locaties. Naam Adres Postcode

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 5