Zuidpias Zuidpias positief over resultaten WMO-onderzoek Jeugdbrandweer, iets voor jou? 1st éér'jm gemeente WEEK VERVOLG BEKENDMAKINGEN HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DE ZUID PLAS] 6 OKTOBER 2010 Verleende bouw-/sloopvergunning(en) Verleende ontheffing en bouwvergunning Voorgenomen ontheffing/bouwvergunning Ontwerp projectbesluit/bouwvergunning Ontwerpwijzigingsplan Wmo-cliënten in de gemeente Zuidpias geven ruim voldoende voor de aanvraagprocedure bij de gemeente. Het gros is tevreden over de deskundigheid bij de aanvraag. Ook waarderen de cliënten de hulp bij het huishouden positief. Dit zijn enkele resultaten van het gehouden onderzoek naar de kwaliteit van ondersteuning in 2009 onder Wmo- cliënten. Opmerkelijk is echter de beleving van cliënten over zelf redzaamheid. Deze is gedaald ten opzichte van vorig jaar. De gemeente Zuidpias is tevreden over de cijfers en de mate van tevredenheid onder Wmo-cliënten. Veel cijfers zijn gelijk gebleven ten opzichte van 2008. Het onderzoek is uitgevoerd door SGB0, een onafhankelijk onderzoeks- en adviesbureau, en maakt deel uit van het landelijke tevredenheidon- derzoek WM0. De resultaten van alle gemeenten worden met elkaar vergeleken. Van de 937 ondervraag den hebben 473 cliënten de vragenlijst teruggezonden. Dit is voldoende res pons waardoor de verkregen resulta ten representatief zijn. Enkele rapportcijfers Aanvraagprocedure in 2009 7,1 (In 2008: 6,3 in Moordrecht en 6,9 in Nieuwerkerk aan den Ussel Zevenhuizen-Moerkapellel. Hulp bij het huishouden 7,7 Het minst tevreden is men over de vervanging bij ziekte en vakantie (respectievelijk 76% en 75%). hulpmiddelen (rolstoel, scootmo- bieletc.) 7,3. Vorig jaar lag dat iets lager (Moordrecht 7,0 en Nieuwerkerk aan den IJssel Zevenhuizen- Moerkapelle een 7,2). Het meest tevreden is men over de kwaliteit van woningaanpassingen (99%) en het minst tevreden over de keuze mogelijkheid binnen het assorti ment rolstoelen (73%). Collectief vervoer binnen de gemeente 6,7 (2008 Moordrecht 6,0 en Nieuwerkerk aan den IJssel 6,5). De cliënten zijn het meest positief over het gemak van het bestellen van het vervoer en het contact met de centrale (beide 92%). Het minst tevreden zijn de cliënten over de omrijtijden (56%) en de wachttijden voordat men wordt opgehaald (57%). WMO-adviesraad 33% van de cliënten geeft aan wel eens van de Wmo-adviesraad te hebben gehoord. 93% is tevreden over de adviezen van de Wmo- adviesraad over het beleid (vorig jaar 95% (Moordrecht) en 83% (Nieuwerkerk aan den IJssel/ Zeven huizen-Moerkapellel). Zelfredzaamheid Opmerkelijk is dat de beleving van de cliënten ten opzichte van vorig jaar in het kader van zelfred zaamheid is gedaald. 80% van de cliënten geeft aan dat de ondersteu ning en/of het hulpmiddel bijdraagt aan het zelfstandig kunnen blijven wonen. 74% van de cliënten heeft aangegeven dat de ondersteuning en/of het hulpmiddel bijdraagt aan het kunnen blijven meedoen aan de maatschappij. Vorig jaar zijn beide categorieën in één gevraagd en was de score 91%. Onderzoek Het rapport met alle resultaten kun nen belangstellende downloaden via www.zuidplas.nl. Heb je er altijd al van gedroomd om brandweerman of -vrouw te worden? Dan is ditje kans! De jeugdbrandweer van Zuidpias is voor de post Nieuwerkerk aan den IJssel op zoek naar nieuwe leden. We zoeken voorat jon gens en meiden in de leeftijds categorie van 12-15 jaar. Oefendagen De jeugdbrandweer oefent iedere donderdagavond van 18.45 uur tot 20.45 uur in en om de kazerne aan de Alexanderlaan 2 in Nieuwerkerk aan den IJssel. Je leert branden blussen, hulp verlenen en je draagt echte bluskleding. In de schoolvakan ties wordt er niet geoefend. Wedstrijden De jeugdbrandweer is regel matig ook buiten de donder dagavonden actief voor bijvoor beeld wedstrijden. Zo speelde het team uit Nieuwerkerk aan den IJssel op zaterdag 2 okto ber 2010 mee in de landelijke finale in Harderwijk. De jonge brandweermannen en -vrou wen behaalden de zesde plaats. Vorig jaar werd het team vijfde in de landelijke finale. Kom het team versterken, zodat je vol gend jaar ook mee kunt doen! Meld je aan! Als je geïnteresseerd bent of als je meer informatie wilt, kun je contact opnemen met de leiding van de jeugdbrand weer. Dit zijn Marcel de Man en Leonard van 't Hoff. Je kunt ze bereiken op (0180) 314 119 of stuur een e-mail naar brand- weer0zuidptas.nl. - t Sloopvergunningen Dorpsstraat 82 (2761 AG) Slopen woonhuis, garage, overkapping en schuur Julianaweg 2a (2761 BT) Slopen van asbest- of asbesthoudend materiaal Tegen de hierboven genoemde besluiten kunt u als belanghebbende een bezwaarschrift indie nen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel: (0180) 330 488. Artikel 3.6 van de Wet ruimtelijke ordening De Bonk 51 (2761 EG) Vernieuwen recreatiewoning Artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening Noordeinde 61 (2761 BR) Vernieuwen tuinhuis, plaatsen carport Tegen de hierboven genoemde besluiten kunt u als belanghebbende een beroepschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de ali nea over de Algemene wet bestuursrecht. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel: 10180) 330 488. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om: met toepassing van artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening ontheffing van het bestemmingsplan "Dorpsgebied Zevenhuizen" en een reguliere bouwver gunning te verlenen voor het oprichten van een garage/berging op het adres Dorpsstraat 7, 2761 AC te Zevenhuizen, (BR/2010/056). Het ontwerpbesluit en de relevante stuk ken liggen vanaf 6 oktober 2010 gedu rende 6 weken ter inzage in het raadhuis, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Zienswijze(n) Gedurende de bovenvermelde termijn van terinzagelegging kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling zienswijze(n) tegen het voornemen om ontheffing/bouwver gunning te verlenen kenbaar maken. Deze zienswijze(n) dienen bij voorkeur schriftelijk te worden ingediend. Uw schriftelijke zienswijze(n) kunt u richten aan: Het college van burgemeester en wet houders van Zuïdplas, Postbus 100, 2910 AC NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL. Voor het indienen van mondelinge zienswijze(n) dient tijdig, bij voorkeur uiterlijk een week voor het einde van de termijn van terinzagelegging, een telefonische afspraak te worden gemaakt. Informatie Voor meer informatie of voor het indienen van een mondelinge zienswijze, kunt u contact opnemen met de heer W. Jopp, afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel. (0180) 330 485. ex artikel 3.10 Wro Burgemeester en wethouders maken over eenkomstig artikel 1.3.1 Besluit ruimtelijke ordening bekend dat zij een projectbesluit voorbereiden voor de realisatie van 14 IM/N) woningen in de wijk Groot Swanla te Zevenhuizen. Burgemeester en wethouders maken inge volge het bepaalde in art. 3.11 van de Wet ruimtelijke ordening jo. afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat het ontwerp projectbesluit en ontwerp bouwver gunning ten behoeve van de realisatie van 14 (M/N) woningen in de wijk Groot Swanla te Zevenhuizen voor een ieder ter inzage ligt. Het ontwerp projectbesluit en ontwerp bouwvergunning met de daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 7 oktober 2010 gedurende 6 weken ter inzage in het raadhuis van de gemeente Zuidpias, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Tegen betaling van leges kan een afschrift verstrekt worden van de ter inzage gelegde stukken. De stukken met betrekking tot het ontwerpprojectbesluit zijn in deze periode digitaal te raadplegen op www.ruimtelijkeplannen.nl/?planidn NL. IMRO.1892.PbGrootSwanla14won-Ow01. Dit plan is ook te downloaden vanaf de .FTP server van de gemeente http;//zuidplas. gemeentedocumenten.nl/ onder nummer NL.IMRO.1892.PbGrootSwanla14won-Ow01. Op de website van de gemeente Zuidpias is het plan tevens als .pdf-bestand in te zien (www. zuidplas.nl). Gedurende deze periode van zes weken kan door een ieder schriftelijk of mondeling een zienswijze over het ontwerp projectbesluit en ontwerp bouwvergunning naar voren worden gebracht. Schriftelijke zienswijzen dienen gericht te worden aan het college van burge meester en wethouders van Zuidpias, Postbus Ontwerpwijzigingsplan roeibaan en ontsluitingsweg Eendragtspolder Burgemeester en wethouders van de gemeente Zuidpias maken bekend dat met ingang van 6 oktober 2010 het 'ontwerpwij zigingsplan roeibaan en ontsluitingsweg Eendragtspolder (Zevenhuizen)' met bijbeho rende stukken ter inzage ligt. In de ter plaatse van het gebied geldende bestemmingsplannen "Eendragtspolder" en "Eendragspolder, herziening ex artikel 30 WRO", is binnen de bestemming "Water" een wijzigingsbevoegdheid opgenomen voor het realiseren van een roeibaan met bijbehorende bouwwerken en is binnen de algemene wijzi gingsbevoegdheid in het "gebied met wijzi gingsbevoegdheid 3" een wijzigingsbevoegd heid opgenomen voor het realiseren van een ontsluitingsweg en parkeervoorzieningen. Gebied waarop de wijzigingsbevoegdheden betrekking hebben. Ter inzage legging Het ontwerpwijzigingsplan ligt met ingang van woensdag 6 oktober 2010 (dus tot en met 16 november 2010) tijdens openingsuren, voor een ieder ter inzage in het raadhuis van de gemeente Zuidpias, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. De op het ontwerpwijzigingsplan van toepas sing zijnde stukken zijn in deze periode digi taal te raadplegen op www.ruimtelijkeplan- nen.nlHet plan is ook te downloaden vanaf de .FTP server van de gemeente (httpV/zuid- plas.gemeentedocumenten.nl). Op de website van de gemeente Zuidpias is het plan tevens als pdf-bestand in te zien (www.zuidplas.nl).

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 7