Zuidpias gemeente RAADSINFORMATIE WEEK VERVOLG BEKENDMAKINGEN HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUiDPLAS 6 OKTOBER 2010 Verleende vrijstelling Verleende vrijstelling ex artikel 19 lid 2 Wet op de Ruimtelijke Ordening en bouwvergunning Agenda Welstandscommissie ter inzage Melding kap bomen Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder mondeling of schriftelijk ziens wijzen indienen. Schriftelijke zienswijzen dienen te worden gericht aan: burgemeester en wethouders van Zuidpias, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel, onder vermelding van "zienswijzen ontwerpwij- zigingsplan roeibaan en ontsluitingsweg Eendragtspolder". Voor het indienen van mon delinge zienswijzen kan een afspraak worden gemaakt via het secretariaat van de afdeling VROM (telefoonnummer 0180 - 330 300], Nieuwerkerk a/d IJssel, 6 oktober 2010 Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij, met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrijstelling en bouwvergunning hebben verleend voor het oprichten van 11 semi-vrijstaande woningen aan Wagenmaker te Zevenhuizen. Het vrijstellingsbesluit en bouwvergunning met de daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf donderdag 7 oktober 2010 gedu rende zes weken ter inzage in het raadhuis van de gemeente Zuidpias, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Tegen betaling van leges kan een afschrift verstrekt worden van de ter inzage gelegde stukken. Gedurende deze periode van zes weken kunnen belanghebbenden, die tijdig tegen het voornemen om een vrijstelling/bouwver gunning te verlenen een zienswijze hebben ingediend, beroep instellen bij de Rechtbank 's-Gravenhage, sector Bestuursrecht, Postbus 20302, 2500 EH 's-GRAVENHAGE. Hiervoor moet u griffierecht betalen, waar over u bericht krijgt van de griffier. Heeft u een beroepschrift ingediend en meent u dat de betrokken belangen zo zwaar wegen dat u de beslissing hierop niet kunt afwach ten? De Algemene wet bestuursrecht geeft u dan de mogelijkheid om een voorlopige voor ziening te vragen bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank 's-Gravenhage,Postbus 20302, 2500 EH 's-GRAVENHAGE. Hiervoor moet u ook griffierecht betalen, waarover u bericht krijgt van de griffier. Voor informatie betrekking hebbend op het vrijstellingsbesluit kunt u contact opnemen met het secretariaat van de afdeling VROM tel.(0180] 639 952. Voor informatie betrekking- hebbend op de bouwvergunning kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunning verle ningen handhaving tel. (0180) 631 498. GEMEENTE ZUIDPLAS De zitting van de afgevaardigden van de Welstandscommissie vindt plaats op dins dag 12 oktober 2010 van 10.00 tot 14.00 uur. Deze afgevaardigden behandelen de bouw- aanvragen van de gemeente Zuidpias op het raadhuis, Raadhuisplein 1 in Nieuwerkerk aan den IJssel. De agenda voor de zitting ligt vanaf maandag 11 oktober 2010 10.00 uur voor een ieder ter inzage in het raadhuis. Wilt u de zitting bijwonen? Meldt u zich dan vóór 9.45 uur aan bij de receptie. Om de zitting niet te verstoren, worden na 10.00 uur géén belang stellenden meer toegelaten. De volgende bomen worden de komende peri ode in Zuidpias gekapt. Voor het kappen van deze bomen is geen kapvergunning nodig. Nieuwerkerk aan den IJssel 2 bomen aan de zijkant van Eendendaal nr. 1; 7 bomen aan de voorzijde Eendendaal 2-1/ Uilendaal nr. 51; Deze bomen zijn dood en er wordt herplant. Moordrecht 5 populieren en 5 essen aan de Sportlaan, deze bomen zijn dood en geven overlast door vallende takken; 13 bomen aan de Anjerstraat, Begoniastraat en Vioolstraat in verband met de vervanging van de riolering en herbestrating. Na de renovatie wordt er herplant. Zevenhuizen 1 dode boom aan de Ringvaart Oostzijde; 6 bomen aan de Ringvaart Westzijde langs de spoorbaan in verband met de onderdoor gang van het spoor. Besluitenlijst van de raadsvergadering van 28 september 2010 Hieronder treft u een overzicht aan van de besluitvorming in de gemeenteraad van Zuidpias. U kunt deze eveneens terugvinden op www.zuidplas.nl. 1. R 10161 Onderzoek geloofsbrief en voorstel tot toelating lid De raad heeft besloten 1. de heer M. Domela Nieuwenhuis Nijegaard en 2. de heer H.A. Muller toe te laten als leden van de gemeenteraad van de gemeente Zuidpias. 2. R 10155 Benoemingen in diverse gremia De raad heeft de heer H. Verveer benoemd tot lid van de commissie Bestuur, financiën en beheer. De raad heeft mevrouw J.T.C. Vroegop-de Bruijne benoemd in de werkgroep Planning en control. 3. R 10142 Benoemingen in gemeenschappelijke regelingen De raad heeft de volgende leden en plaatsvervangende leden benoemd in de gemeenschappelijke regelingen: 1. Intergemeentelijk Samenwerkingsorgaan Midden Holland: lid: dhr. K.J.G. Kats. plv. lid dhr. H. van der Torn. 2. Regionale Brandweer Hollands Midden en GHOR: lid: dhr. K.J.G. Kats. plv. lid dhr. H. van der Torn. 3. Recreatieschap Rottemeren: leden: dhr. M. Bosman en dhr. H. van der Torn. 4. Recreatieschap Hitlandbos: leden: dhr. H. van derTorn en dhr. A. Hazelebach. 5. PROMEN: lid: dhr. H. van derTorn. 6. Grondbank RZG Zuidpias: lid: dhr. H. van derTorn. plv. lid: dhr. K.J.G. Kats. lid: dhr. M. Bosman. plv. lid: dhr. J. Verbeek. 7. Regionale Dienst Openbare Gezondheidszorg Hollands Midden: plv. lid: dhr. H. van derTorn. 8. Regionale Ontwikkelorganisatie Zuidpias lid: dhr. H. van derTorn. plv. lid: dhr. K.J.G. Kats. lid: dhr. M. Bosman, plv. lid: dhr. J. Verbeek. 9. Bedrijvenschap Regio Gouda leden: dhr. K.J.G. Kats en dhr. H. van der Torn. 4. R 10151 Benoeming bestuurslid Stg Scholengroep Holland De raad heeft de heer R. Louwerse uit Nieuwerkerk ad IJssel benoemd tot bestuurslid van de Stichting Scholengroep Holland. 5. R 10160 Ambtswoning burgemeester De raad heeft besloten een ambtswoning beschikbaar te stellen, het college te mandateren om een ambtswoning te gaan verwerven en daartoe te zijner tijd een voorstel voor verwerving aan de gemeenteraad voor te leggen en tevens besloten om, indien de raad niet kiest voor een ambtswoning, dan onderzoek te doen naar het faciliteren van andere mogelijkheden rondom huisvesting. 6. R 10140 Brandbeveiligingsverordening gemeente Zuidpias 2010 De raad heeft ingestemd met de Brandbeveiligingsverordening Gemeente Zuidpias 2010 onder intrekking van de brandbeveilig ingsverordening van de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel van 1 juli 2003 en de brandbeveiligingsverordening van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle van 8 november 1993. De raad heeft ingestemd met de heffing van leges bij het verstrekken van advies. Voor de tarieven wordt aangesloten bij hoofdstuk 17.1.1. van de geldende legesverordeningen van de drie woonplaatsen binnen gemeente Zuidpias. 7. R 10143 Wijziging gemeenschappelijke regeling Rottemeren De raad heeft ingestemd met de wijziging gemeenschappelijke regeling recreatieschap Rottemeren. 8.R 10152 Vaststellën bestemmingsplan Schoolstraat 24 De raad heeft het bestemmingsplan "Kinderdagverblijf Schoolstraat 24" vastgeste'ld en tevens besloten om geen exploitatieplan vast te stellen. 9. R 10153 Bestemmingsplan Aansluiting A20 Moordrecht, reparatie De raad heeft de ingediende zienswijzen 1 tot en met 5 ontvankelijk en deels gegrond en ongegrond verklaard conform de bij het voorstel, bijgevoegde 'Nota van beantwoording zienswijzen'. De raad heeft het bestemmingsplan 'Aansluiting A20 Moordrecht, reparatie' bestaande uit de geometrisch bepaalde planobjecten als vervat in het GML-bestand: NL.IMRO.1892. BPA20reparatie-Ow01 met de bijbehorende bestanden in digitale en analoge vorm gewijzigd vastgesteld. De raad heeft besloten voor dit bestemmingsplan geen exploitatieplan vast te stellen. 10. R 10144 Vaststellen geactualiseerde exploitatieberekening Esse Zoom De raad heeft de geactualiseerde exploitatieberekening Esse Zoom vastgesteld en het college gemachtigd binnen het kader van de exploitatieberekening uitgaven te doen en inkomsten te verwerven. De raad heeft besloten het saldo na afsluiting van het project te verwerken in de Algemene Reserve Grondbedrijf en verder de bijgevoegde en voor de gemeenteraad vertrouwelijk ter inzage gelegde exploitatieberekening geheim te verklaren. 11. R 10145 Vaststellen exploitatieplan voor de locatie "Tweemaster" Kamerlingh Onnesstraat te Nieuwerkerk aan den IJssel De raad heeft de exploitatieberekening Kamerlingh Onnesstraat vastgesteld en het college gemachtigd, rekening houdend met de uiteindelijk te kiezen woningbouwcategorie en daaraan gerelateerde opbrengst, binnen het kader van de exploitatieberekening uitgaven te doen en inkomsten te verwerven. De raad heeft besloten dat het saldon na afsluiting van het project wordt toegevoegd aan de Algemene Reserve Grondbedrijf. De raad heeft verder besloten ter uitvoering van het eerder door de voormalige gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel genomen besluit de Algemene Reserve Grondbedrijf alsdan voor eenzelfde bedrag te belasten en dit aan te wenden ter gedeeltelijke dekking van de stichtingskosten van de brede school in Esse Zoom Hoog en de bijgevoegde en voor de gemeenteraad vertrouwelijk ter inzage gelegde exploitatieberekening geheim te verklaren. 12. R 10147 Vaststelling exploitatieberekening Wulpendaal De raad heeft de exploitatieberekening Wulpendaal vastgesteld en het college gemachtigd binnen het kader van de exploitatieberekening uitgaven te doen en inkomsten te verwerven, alsmede te bepalen dat het positieve saldo na afsluiting van het project toegevoegd wordt aan de Algemene Reserve Grondbedrijf. De raad heeft verder besloten ter uitvoering van het eerder door de voormalige gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel genomen raadsbesluit de Algemene Reserve Grondbedrijf alsdan voor eenzelfde bedrag

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 8