Zuidpias gemeente VERVOLG RAADSINFORMATIE WEEK HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUIDPIAS 6 OKTOBER 2010 s - - -li- Openbare commissievergaderingen te belasten en dit aan te wenden ter gedeeltelijke dekking van de stichtingskos.ten van de brede school in Esse Zoom Hoog en de bijgevoegde en voor de gemeenteraad vertrouwelijk ter inzage gelegde exploitatieberekening geheim te verklaren. 13. R 10148 Vaststellen exploitatieberekening "t Land Kanaan De raad heeft de geactualiseerde exploitatieberekening 't Land Kanaan vastgesteld en het college gemachtigd binnen het kader van de explopitatieberekening uitgaven te doen en inkomsten te verwerven alsmede te bepalen dat het saldo na afsluiting van het project afgewikkeld zal worden in de Algemene Reserve Grondbedrijf. De raad heeft besloten de bijgevoegde en voor de gemeenteraad vertrouwelijk ter inzage gelegde exploitatieberekening geheim te verklaren. 14. R 10150 Exploitatieberekening Oranjestraat te Moerkapelle De raad heeft de geactualiseerde exploitatieberekening Oranjestraat vastgesteld en het college gemachtigd binnen het kader van de explopitatieberekening uitgaven te doen en inkomsten te verwerven alsmede te bepalen dat het saldo na afsluiting van het project afgewikkeld zal worden in de Algemene reserve Grondbedrijf. De raad heeft besloten de bijgevoegde en voor de gemeenteraad vertrouwelijk ter inzage gelegde exploitatieberekening geheim te verklaren. 15. R 10156 Aanpassing bouwverordening ivm Wabo De raad heeft de verordening tot wijziging van de bouwverordening vastgesteld. 16. R 10139 Bezwaarschrift de heer D. Houweling Conform het advies van de commissie bezwaarschriften heeft de raad het bezwaarschrift van de heer D. Houweling niet- ontvankelijk verklaard. 17. R10154 Inburgering nieuwkomers De raad heeft de verordening Wet inburgering gemeente Zuidpias, augustus 2010, vastgesteld. 18. R 10158 Geen exploitatieplan vaststellen voor Intratuin De raad heeft besloten geen exploitatieplan ex. artikel 6.12 Wet ruimtelijke ordening vast te stellen voor het wijzigingsplan 'Intratuin Bredeweg', aangezien de te verhalen kosten anderszins verzekerd zijn. Indien de raad op een individueel verzoek heeft beslist, wordt de verzoeker op korte termijn van de beslissing met de motivering op de hoogte gesteld. Voor de mogelijkheden van bezwaar en beroep tegen besluiten van de raad wordt u verzocht te letten op het volgende: - Let op de afzonderlijke bekendmakingpublicaties of het persoonlijke bericht (individuele gevallen); in beide gevallen worden de beroepsmogelijkheden aangegeven; Informeer bij vragen bij de behandelende afdeling; Tegen een aantal door de raad behandelde onderwerpen is (nog) geen bezwaar mogelijk. Als u meer wilt weten over bovengenoemde besluiten kunt u contact opnemen met de behandelende afdeling of de griffier, P. van Vugt tel: (0180)330 311. Let op! De commissievergaderingen vinden deze keer plaats in het Oude Raadhuis in Moordrecht. Vergadering: Raadscommissie Maatschappelijke Ontwikkeling Datum: 11 oktober 2010 Locatie: Oude Raadhuis (raadzaal), Westeinde 1, Moordrecht Tijd: 20.00 uur Agendapunten 1. Opening 2. 20.00 uur 20.30 uur De Dialoog (indien er aanmeldingen zijn) 3. Vaststelling agenda 4. a. Vaststelling adviezenlijst commissie MO van 13 september 2010; incl. besloten deel. b. Actiepuntenlijst commissie MO 5. Ingekomen stukken 6. Mededelingen (waaronder uit gemeenschappelijke regelingen) 7. Rondvraag 8. R 10180 Dorpshuis Moordrecht In juni 2010 heeft de gemeenteraad besloten de alternatieve optie 'bestaande raadhuis verkopen en gebouw De Zuidpias uitbreiden met een dorpshuisfunctie' verder uit te werken, met inachtneming van een tweetal moties. In dit advies treft u.deze verdere uitwerking aan. Portefeuillehouder: J.A. Verbeek 9. R 10157 Geactualiseerd overzicht financiën Kleine Vink Op 30 juni 2010 heeft de Raad ingestemd met een aangepast dekkingsvoorstel voor de sporthal met clubaccommodatie op Sportpark Kleine Vink. De Raad heeft middels een motie te kennen gegeven dat zij na het zomerreces de actualisering van de financiën van Sportpark Kleine Vink wil agenderen voor de commissie en de Raad. De geactualiseerde kostenopzet ligt nu voor. Portefeuillehouder: J.A. Verbeek NB: de antwoorden op de tijdens de vorige commissie gestelde vragen worden op 6 oktober nagezonden. 10. R 10171 Benoeming bestuurslid Stichting de Zuidpias Door afloop van de eerste benoemingsperiode van mevrouw G. Tober-Doorn als bestuurslid van de Stichting de Zuidpias moet worden voorzien inde ontstane vacature. Mevrouw Tober heeft aangegeven voor herbenoeming in aanmerking te willen komen. Portefeuillehouder: J.A. Verbeek 11. Sluiting Vergadering: Raadscommissie Ruimte Datum: 12 oktober 2010 Locatie: Oude Raadhuis (raadzaal), Westeinde 1, Moordrecht Tijd: 20.00 uur Agendapunten 1. Opening 2. 20.00 uur 20.30 uur De Dialoog (indien er aanmeldingen zijn) 3. Vaststelling agenda 4. Ingekomen stukken 5. a. Vaststelling adviezenlijst commissie Ruimte van 14 en 16 september 2010 b. Actiepuntenlijst commissie Ruimte 6. Mededelingen (waaronder uit gemeenschappelijke regelingen) 7. Rondvraag 8. Presentatie Parallelstructuur A 12 De Parallelstructuur A12 is een onderdeel van de hoofdplanstructuur van het Zuidplasproject. Deze parallelstructuur is in 3 onderdelen te onderscheiden, t.w. Moordrechtboog (aansluiting A12/A20), Gouwekruising en Rottelaan.De financiering vindt plaats vanuit Rijk, provincie en ROZ. Het Rijk zal hier in november een definitief besluit over nemen in relatie tot de vaststelling van het z.g. MIRT (Meerjarenraming Infrastructuur). Daartoe dient tijdig het bestemmingsplan Gouweknoop te worden vastgesteld. In dat kader zal de provinciaal projectleider, de heer Waverijn, een presentatie geven over dit project. Portefeuillehouder: M. Bosman 9. R 10172 Vaststelling bestemmingsplan Gouweknoop Het bestemmingsplan Gouweknoop en de MER Moordrechtboog hebben vanaf 17 juni 2010 gedurende 6 weken ter inzage gelegen. In deze periode zijn zienswijzen ingediend. De beantwoording hiervan is opgenomen in de Notitie Zienswijzen. Tevens heeft de commissie MER een advies uitgebracht inzake het MER Moordrechtboog met inachtneming van de ingediende zienswijzen. Op basis van het ontwerp- bestemmingsplan, het MEjR Moordrechtboog, het advies van de commissie MER en de Notitie Zienswijzen kan een besluit over vaststelling van het bestemmingsplan genomen worden. Portefeuillehouder: M. Bosman 10. R 10174 Woonvisie gemeente Zuidpias (startnotitie) In de notitie worden de bouwstenen weergegeven voor het opstellen van de woonvisie voor de gemeente Zuidpias. Tevens wordt aangegeven op welke wijze de diverse belanghebbenden bij dit proces zullen worden betrokken en de selectiecriteria die gehanteerd zulten worden om het bureau te selecteren die de werkzaamheden om te komen tot de woonvisie gaat uitvoeren. Portefeuillehouder: M. Bosman 11. R 10175 Nota Ruimtelijke Kwaliteit en Welstandsnota (startnotitie) De Nota Ruimtelijke Kwaliteit beschrijft hoe in de gemeente Zuidpias het kwaliteitsbeheer van bebouwde en onbebouwde ruimte gestalte krijgt. Het verbindt diverse bestaande en nieuwe instrumenten op het gebied van kwaliteitbeheer en duidt waar verbetering of een andere koers op zijn plaats is. Het is een parapludocument waaronder ook de welstandsnota valt. Voor de wetstandsnota geldt dat deze dient worden geharmoniseerd en aangepast aan de behoefte van bestuurders, burgers en plantoetsers. Portefeuillehouder: M. Bosman 12. R 10176 Delegatievoorstel conform art. 6.12, lid 3, Wro Met ingang van 1 juli 2008 stelt de Wet ruimtelijke ordening (Wro) het verplicht om bij het opstellen van wijzigingsplannen en projectbesluiten een exploitatieplan vast te stellen indien er sprake is van een bouwplan, conform artikel 6.2.1 van het "Besluit ruimtelijke ordening. Op deze wijze kunnen de kosten van de grondexploitatie verhaald worden, waardoor de situatie van 'free-riders' niet meer voorkomt. De besluitvorming van een wijzigingsplan en een projectbesluit is de bevoegdheid van het college van burgemeester en wethouders. Het, al dan niet, vaststellen van een exploitatieplan is de bevoegdheid van de gemeenteraad. In het belang van een snellere besluitvorming is het wenselijk dat deze bevoegdheid wordt gedelegeerd aan het college. Portefeuillehouder: M. Bosman 13. R 10177 Vaststellen Archeologiebeleid Erfgoedverordening Medio 2007 is de Wet op de Archeologische Monumentenzorg vastgesteld. Op basis van de nieuwe wet zijn gemeenten verplicht om archeologisch beleid te voeren en de archeologische waarden en verwachtingen binnen het gemeentelijk grondgebied voor een ieder inzichtelijk te maken. Daarnaast krijgt de gemeente de plicht in een verordening te regelen hoe met rijks- erf gemeentemonumenten wordt omgegaan. De monumentale en de archeologische verplichtingen zijn samen in een erfgoedverordening gegoten en deze wordt ter vaststelling aangeboden aan de raad. Portefeuillehouder: M. Bosman 14. R 10179 Projectmatige aanpak ruimte-voor- ruimteregeling Eendrachtspolder, te Zevenhuizen In het coalitieakkoord is o.a. opgenomen dat onderzoek wordt gedaan naar de ruimtelijke problematiek van het verspreide glas. Indien bij het onderzoek naar alternatieven blijkt dat er geen atternatief is, dan wordt voor wat betreft de Eendragtspolder teruggevallen op de ruimte^voor- ruimteregeling die door de provincie is geaccordeerd. Portefeuillehouder: M. Bosman 15. Sluiting Vergadering: Raadscommissie Bestuur, financiën en beheer (deel 1) Datum: 13 oktober 2010 Locatie: Oude Raadhuis (raadzaal), Westeinde 1, Moordrecht Tijd: 20.00 uur Agendapunten 1. Opening 2. 20.00 uur 20.30 uur De Dialoog (indien er aanmeldingen zijn) 3. Vaststelling agenda 4. a. Vaststelling adviezenlijst commissie BFB van 7 september 2010 b. Actiepuntenlijst commissie BFB 5. Ingekomen stukken 6. Mededelingen (waaronder uit gemeenschappelijke regelingen) 7. Rondvraag 8. Overlast Essepark De fractie van ChrU/SGP heeft gevraagd dit onderwerp te agenderen. 9. B 54 Evaluatie Jaarwisseling 2009-2010 In het voorjaar is een eerste evaluatie naar de commissie BFB gezonden. De evaluatie bevatte echter bij het onderdeel schade enkele onduidelijkheden. Daarnaast wenste de commissie geïnformeerd te worden over de voorbereidingen voor de jaarwisseling 2010 - 2011. Portefeuillehouder: K.J.G. Kats 10. B 57 Sessie externe veiligheid Het college is een traject gestart om te komen tot een

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 9