Leerlingen zorgen voor kunst onder het eten De nieuwste trend uit Vietnam Rally rijden voor Energy4AII Kinderkleding- en speelgoed beurs voor Unicef i HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 13 OKTOBER 2010 11 Correctie Collectanten gevraagd voor Alzheimer collecte Cabaret Vrouwen van Nu Stichting Logeerplezier zoekt collectanten Mantelzorgbijeenkomst Weg is weg Rotary financiert Art for Kidz Wereldwinkel Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen - Gehrels Muziek Eductie vierde zaterdag 2 okto ber met een muziekmanifestatie in Muziekgebouw aan het IJ het 65-jarig jubileum en niet het zes tigjarig, zoals woensdag 6 oktober in de krant te lezen was. Moerkapelle - In de week van 8 tot en met 13 november wordt de lan delijke collecte van Alzheimer Ne derland gehouden. De organisatie in Moerkapelle is dringend op zoek naar collectanten. Voor meer informatie en aanmel den kan men terecht bij Margie van den Hoven aan de Klaproos straat 18, telefoon 079-5932592. Moerkapelle - Vrouwen van Nu viert haar 65-jarig jubileum op donderdag 21 oktober met een op treden van cabaret 'Onderweg' met het programma 'Zin en onzin' over herkenbare situaties uit het leven van de moderne vrouw. De avond vindt plaats in de zaal van Dorps huis Op Moer en begint om 20.00 uur. Zaal open om 19.30 uur. Voor meer informatie: www.plattelandsvrouwen.net. Zevenhuizen-Moerkapelle - Stich ting Logeerplezier collecteert van maandag 13 tot en met donder dag 23 december in Zevenhuizen, Moerkapelle en Zoetermeer. De stichting draagt zorg voor vakan tiehuisvesting en logeeropvang voor gehandicapte kinderen en hun familie. Een groot aantal col lectanten is vorig jaar voor dit doel al op pad geweest, maar er is nog behoefte aan meer vrijwilligers die een paar uur van hun tijd aan dit goede doel willen besteden. Voor meer informatie of aanmel den: www.logeerplezier.nl. Moerkapelle - Cedrah en Agathos Thuiszorg organiseren in samen werking met de NPV voor maandag 8 november een themabijeenkomst voor mantelzorgers. De heer Van Staveren houdt een lezing over de pressie bij ouderen. Na de lezing wordt doorgesproken over het onderwerp. De aanwezigen kunnen ervaringen uitwisselen met andere mantelzorgers. Ook is er de mogelijkheid om vragen te stellen. Mantelzorgers zijn van harte wel kom in Beth-San aan het Kerkplein 1 van 19.30 tot 21.30 uur. Voor meer informatie: 010-2640777 of 079-5931840 Op de BK weg geen verkeerslicht En gaat ook het zwembad dicht? Dit voornemen kan mij niet bekoren Wat verdwijnt is voorgoed verloren. Harry de jong Door Marianne Vermaat Zuid plas - Rotaryclub Nieuwerkerk aan den IJssel is de afgelopen we ken druk bezig met het project Art Et Culi for Kidz. De climax is dinsdag 12 en woensdag 13 oktober met een vijfgangendiner in Restaurant De Viergang. Daarnaast is er kunst te bewonderen en te kopen deze avon den. De opbrengst van de couverts en kunst komt ten goede aan Art for Kidz. Met financiering van het project Art for Kidz zorgt de Rotary Club ervoor dat alle leerlingen van groep 6 uit de gemeente Zuidpias musea bezoeken. Het volgende uitje staat gepland in november en de bestemming is het museum Schielandhuis. De kinderen bezoeken dan onder andere de ten toonstelling Mes Et Vork: Weet wat je eet! De jongeren zijn echter al bij het project betrokken: zij zitten niet te wachten tot zij naar het museum kunnen gaan, maar maakten vorige week placemats voor tijdens het 'benefietdiner' in De Viergang. Kun stenaar Agnes den Hartogh bracht donderdag 7 oktober een bezoek aan twee groepen zes, bij 't Reiger- bos en De Eendragt. Ze vertelde over Leerlingen van De Eendragt maken kunstzinnige placemats voorin De Viergang. kunst, maar liet vooral veel schilde rijen zien, die allemaal met eten te maken hadden. Is het een oud of een nieuw schilderij en hoe kun je dat zien? Is het een foto of geschil derd? Den Hartogh betrok de leer lingen actief bij de getoonde kunst met haar vragen. Het leukste voor de jongeren was het moment dat zij aan de slag mochten gaan. De kunstenaar bouwde samen met een leerling een stilleven van glazen en schalen op, waarna de kinderen de placemats intekenden. "En als je dat klaar hebt, mag je het invullen met allemaal lekkere din gen", spoorde Den Hartogh hen aan. IJs, pizzapunten, patat, maar ook groenten als wortel en sla prijkten al snel op de placemats. Met wasco werd getekend en gekleurd, de fi nishing touch bestond uit ecoline. Het eindresultaat is 12 en 13 okto ber te bewonderen in De Viergang. De fairtrade importeur Sa ra na reist de wereld rond voor de nieuwste trends op het gebied van materiaalgebruik, vormen en kleuren. Dit wordt gecombi neerd met de oosterse culturen. Het resultaat is een kwalitatief hoogwaar dige unieke collectie, handgemaakt van natuurlijke materialen, zoals kera miek, glas, hout- en steensoorten. De vazen en schalen uit Vietnam zijn hier een voorbeeld van. Ze zijn afge werkt met lacquer, dat gemaakt is van hars. Ook wordt voor de afwer king van producten de binnenkant van schelpen gebruikt. Dit wordt 'Mother Of Pearl' genoemd. Sarana is eind jaren tachtig begon nen met projecten in Sri Lanka en biedt sinds 1993 werk aan produ centen in diverse landen uit Afrika en Azië. De stichting heeft als doel de levensstandaard van de mensen in ontwikkelingslanden te verbete ren. Zij werkt volgens de fairtrade voorwaarden: eerlijke prijzen, lang durige arbeidscontracten, goede werkomstandigheden en milieu vriendelijk produceren. Wereldwinkel Z-M heeft vaak pro ducten van Sarana in het assorti ment, waaronder de lacquer vazen en schalen. De Wereldwinkel is te vinden aan de Dorpsstraat 202d en is open van woensdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur, op vrijdag tot 17.00 uur. Marcel van Vliet, voor het goede doel onderweg door Moerkapelle. Wassenaar/Moerkapelle - Moer- kapellenaar Marcel van Vliet deed zondag 10 oktober met een vriendin mee aan de ZZF Rally 2010. Doel van de rally was geld in te zamelen voor Energy4AII met als doel geld in te zamelen voor onderzoek naar zeldzame (kinder)ziekten. Op weg naar de finish deed de karavaan ook Moerkapelle aan. Het startschot van de rally werd gelost door Neder lands beroemdste autocoureur Gijs van Lennep, terwijl bij de finish in Wassenaar Daphne Deckers, ambas sadeur van de stichting, de check overhandigde. Voor meer informatie: www.energy4all.eu. Zevenhuizen-Moerkapelle - In de Ontmoetingskerk aan de Dorpsstraat 106 vindt op donderdag 14 oktobervan 19.30 tot 21.00 uur en vrijdag 15oktober van 8.30 tot 11.00 uur een kinderkleding- en speelgoedbeurs plaats waarvan de opbrengst bestemd is voor Unicef. dag ingeleverd worden tussen 9.00 en 18.30 uur. Ter plekke kan kleding ook geprijsd worden, dan ligt het maximum op 30 stuks. Eenderde van de opbrengst is bestemd voor Unicef, de rest voor de aanbrenger van de spullen. Voor meer informatie: 0180-633971 0180-633381 of 06-11480680. Kleding inleveren Wie schone, goede, najaars- en winterkleding thuis wil prijzen, maximaal 42 stuks, kan een prijslijst ophalen in Zevenhuizen aan de Bos- laan 52, aan de Perkstraat 55 en aan de Kratonlaan 134 en in Moerkapel le aan de Klaproosstraat 3. Kleding en speelgoed kunnen op de donder-

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 11