Leerlingen halen bijna duizend oude telefoongidsen op Thorbecke zwaait Mexico- reizigers uit Cultuuruitje ANBO Ruim drieduizend euro voor Crosspoint klik dus snel naar onze website www.hartvanholland-online.nl HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 13 OKTOBER 2010 13 Koffieochtend Vrouwen van Nu Brom- en snorfiets controle Borstvoedingscursus Schrijfcafé Antiek- en curiosamarkt Telefoongidsen zijn ingezameld in ruil voor boeken. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Gi- deonschool heeft met het ophalen van 982 oude Telefoongidsen en Gouden Gidsen een bedrag van 197 euro ingezameld. Dit bedrag heeft de school verdiend met de Boeken voor Boeken actie van De Telefoon gids BV. Groep 6a/7a is tot winnaar bekroond omdat deze 293 gidsen ophaalde. Per ingezamelde gids ontvangt de school 20 eurocent voor de aan schaf van nieuwe leesboeken. Hoe meer gidsen de kinderen inzamelen des te hoger de opbrengst. Dit was de reden voor basisschool de Gide- onschool om zich vol overgave op de inzameling te storten. Opzet Zodra de nieuwe editie van De Tele foongids Et Gouden Gids op de deur mat viel, gingen de kinderen aan de slag met het inzamelen van de oude gidsen. Met deze Boeken voor Boe ken actie wil De Telefoongids BV het hergebruik van oud papier stimule ren en lezen onder kinderen bevor deren. Naarmate de actie vorderde wer den de leerlingen en ook de ouders steeds fanatieker. Naast het uitge keerde bedrag van 197 euro, loofde Door Marlonneke Willemsen Thorbecke Voortgezet Onderwijs en de Rotaryclub Nieuwerkerk aan den IJssel steunen sinds 2006 twee projecten: een weeshuisproject in Miacatlan en het vuilnisbeltkinde- renproject Milpillas. leder jaar rei zen twee ambassadeurs, vergezeld door docenten en leden van de Ro tary naar Mexico om te kijken hoe het met de kinderen in de projecten gaat en om te ervaren hoe het is om in een weeshuis te wonen of om op een vuilnisbelt te leven. De reis is zo indrukwekkend dat er terug in Nieu werkerk met hart en ziel geld wordt De Telefoongids BV aan de school ook een witte 'Timmie' zitzak uit. "Meteen vanaf de start van de Boeken voor Boeken actie op 9 september zijn de kinderen vol en thousiasme langs Nieuwerkerkse deuren gegaan. Om zoveel mogelijk ingezameld voorde Mexicaanse kin deren. Merel en Luuk zijn dit jaar de ambas sadeurs van het project en ze zetten zich al geruime tijd volledig voor het project in. Donderdag waren alle leerlingen van de school aanwezig om het tweetal uit te zwaaien. Sa men met hun begeleiders vertrokken •Merel en Luuk in een busje naar het vliegveld, waar ze aan hun ruim tien uur durende vlucht begonnen. Op 16 oktober zijn ze terug in Nederland. Ondertussen zijn hun belevenissen in Mexico te volgen via www.koen- watgajevoormexicodoen.nl telefoongidsen en Gouden Gidsen te verzamelen werd door een aantal kinderen zorgvuldig bepaald welke straten het meest zooden gaan op leveren. Om de kinderen extra te motiveren werd op beide locaties van de school op een scorebord bij gehouden hoeveel gidsen per groep Dankzij verschillende optredens met dans, zang en rap en rapper 'Ernst van Zaak' werd het concert een groot succes, waarbij ook door be zoekers flink gedanst en gefeest is. Tijdens de avond was er telefonisch Nieuwerkerk aan den IJssel - De reis commissie van de ANBO heeft voor donderdag 14 oktober weer een cul tuuruitje georganiseerd. De reis gaat per trein naar Bergen op Zoom, de markiezenstad in Noord Brabant. In het compacte centrum staan meer dan achthonderd monumenten. De belangrijkste zijn de Lievevrouwe poort, de Sint Gertrudiskerk met de Peperbustoren, stadsschouwburg de Maagd en het Stadhuis. Het meest opvallende monument is het Mar kiezenhof dat drie musea herbergt; waren ingezameld," aldus Corrie van Andel van de Gideonschool. Meer informatie over de Boeken voor Boeken actie van De Telefoon gids BV en een aanmeldingsformu lier voor scholen vindt u op www. boekenvoorboeken.nl. contact met India, waar het op dat moment 01.00 uur was. De kinderen van het tehuis waren wakker en met elkaar hebben zij een lied gezongen voor het publiek van het benefiet concert. het Stad- en Regiomuseum, het Kermismuseum en het Spotprenten museum. Ook is er markt op donder dag. Er wordt gereisd per NS en men maakt gebruik van (eikaars) Voor- deelurenkaart. Om 8.50 uur verzamelen bij het NS Station (Dorresteinzijde). Belang stellende ouderen kunnen zich te lefonisch aanmelden: 0180 318097. Ook niet-leden zijn van harte wel kom. Nieuwerkerk aan den IJssel - De afdeling Nieuwerkerk van de Vrouwen van Nu houdt donderdag 14 oktober een koffieochtend in dorpshuis De Batavier. De heer Torna spreekt over de ac tiviteiten van het Gilde. Aanvang 10.00 uur, de toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft vrijdag 8 oktober bij een brom- en snorfietscontrole op de lersestraat acht bekeuringen uitgeschreven. Negen bestuurders werden tussen 19.00 en 20.00 uur gecontroleerd.WVier bekeuringen waren voor snelheid, twee voor het ontbreken van de spiegel en twee voor het rijden zonder licht. Van V®V®n bestuurder werd het kentekenbewijs ingevorderd. Nieuwerkerk aan den IJssel - Borstvoedingsorganisatie LLL start in oktober een borstvoedingscur sus in Nieuwerkerk aan de School straat 17. Aanstaande- en voedende moe ders kunnen zich hiervoor aan melden. De data van de cursus zijn 26 ok tober, 2 en 16 november. Het is mogelijk een losse avond te vol- gen.Thema's die aan de orde ko men zijn: problemen herkennen en oplossen, borstvoeding in de kraamtijd, borstvoeding en wer ken, stoppen met borstvoeding. Aanvang 20.00 uur. Partner en baby zijn eveneens welkom. Voor meer informatie en aanmelden: 0180-318556. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Schrijfcafé wordt in oktober ge houden op donderdag 21 okto ber van 14.15 tot 16.15 uur in de bibliotheek. Centraal staat de ontmoeting met iedereen die van schrijven houdt, het uitwisselen van ervaringen en het schrijven aan de hand van concrete korte schrijfopdrachten. De kosten voor deelname bedragen 7,50 euro. Voor meer informatie: 06- 24629573.. Nieuwerkerk aan den IJssel - In winkelcentrum Reigerhof wordt zaterdag 13 november een klein- antiek- en curiosamarkt gehou den. Er mogen uitsluitend antieke voorwerpen, mooie dingen uit grootmoeders tijd en ./of leuk cu riosa worden verkocht. Gedacht wordt aan oud servies, glaswerk, sieraden, lepeltjes, puddingvor men, kruiken, gemberpotjes en zovoort. De organisatie benadrukt dat er geen rommelmarktspullen, meubels en boeken verkocht mo gen worden. Particulieren die hun mooie, oude, waardevolle spul letjes willen verkopen kunnen voor inlichtingen en kraamhuur bellen naar: 0180-314818. klikken mag Zwaaien ten afscheid; 16 oktober is de Thorbecke-delegatie terug in Nieuwerkerk. Nieuwerkerk aan den IJssel - 'We willen gaan bekijken hoe ons geld in Mexi- cabesteed wordt, maar ook verhalen halen als motivatie om weer geld in te zamelen." Directeur Selma Klinkhamer van Thorbecke Voortgezet Onderwijs had erg veel zin in de reis naar Mexico. Samen met leerlingen Merel Heijer- man en Luuk Rodrigues, docenten Arjan en Judith en afdelingsleider boven bouw Gina de Visser vertrok ze donderdag 7 oktober voor anderhalve week naar het Latijns-Amerikaanse land. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het benefietconcert op 2 oktober in De Duinen heeft 3.102,38 euro opgebracht. Het geld wordt gebruikt om de elektriciteits voorziening in het kindertehuis The Crosspoint in India te vernieuwen. Orga nisator Volle Evangelie Gemeente Het Kruispunt bedankt een ieder die heeft meegeholpen om dit bedrag bij elkaar te krijgen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 13