Dieren tekenen met Aby Hartog Kinderen creatief met speksteen 't Blok Sport Et Spel Spektakel Spannende strijd in Krimpen Atelier voor Cobie Op weg naar Halloween Wereldwinkel biedt verantwoorde kerstpakketten 14 HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 13 OKTOBER 2010 Schaken Nieuwerkerk aan den IJssel - In de herfstvakantie staat er in 't Blok een bijzonder spektakel op het program ma. Op vrijdag 22 oktober kunnen jongeren vanaf twaalf jaar zich uit leven in en om 't Blok met sport- en spel activiteiten georganiseerd door het sportbuurtwerk van Stichting Jeugdwerk Zuidpias. De dag gaat om 11.00 uur van start met een straatvoetbaltoernooi op het voetbalveld aan de Kleinpolder- laan. Vanaf 14.00 uur verplaatst het spektakel naar 't Blok waar jongeren mee kunnen doen aan diverse toer nooien, clinics en workshops. Op het programma staan onder andere capoeïra, tafeltennis, tafelvoetbal, schaken, een wii toernooi, een demo en workshop van fabia Dance Cen ter. 's Avonds wordt het Sport Et Spel Spektakel afgesloten met optredens van diverse rappers zoals Riske de Rat, Excelent en Gangmakers en in Nieuwerkerk en omgeving bekende DJ's Rextar en Elmeijera. De organisatie is voor deze dag op zoek naar extra schaakspelen. Wie helpt? Voor meer informatie: allard@jeugdwerkzuidplas.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Onder leiding van Cobie Schoneveld kun nen kinderen op woensdag 20 ok tober van 13.30 tot 16.30 uur een workshop 'Werken met speksteen' volgen in het atelier van Schoneveld aan de Westringdijk 8. Voor meer informatie en aanmelden: www.cobieschoneveld.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - "Ik vind dat dier echt moeilijk om te tekenen." De leerlingen van groep 5 van de Elimschool deden donderdag 7 oktober hun best om zo goed mogelijk hun lievelingsdier te tekenen. Ze kregen hulp van een expert: kinderboeken illustrator en auteur Aby Hartog. In het kader van de Kinderboekenweek 2010 heeft de Bibliotheek Nieuwerkerk aan den IJssel een groot aantal activiteiten georganiseerd, zoals een spectaculaire opening, een tentoonstelling, bezoeken van illustratoren en een speciale Boekenweek voorstelling. Door Marlonneke Willemsen Aby Hartog is een Nederlandse kin derboekenschrijver en illustrator. Hij heeft inmiddels meer dan tien boeken geschreven, waaronder Het paard van Sinterklaas, Wie heeft wat bedacht en Pechkevers Et maan- schapen. Nadat Hartog iets verteld had over zijn boeken en manier van werken, mochten de leerlingen zelf proberen een illustratie te maken, ledereen kreeg papier en potlood en moest twee tekeningen maken; één van zijn of haar lievelingsdier, dat er zo echt mogelijk uitzag en één van datzelfde dier, maar dan zo eenvou dig mogelijk. Toen iedereen klaar was, liet Hartog de tekeningen één voor één zien en moesten de kinde ren raden om welk dier het ging. Aan het eind van het bezoek was er tijd voor een vragenrondje. De leer lingen wilden onder andere weten wat Hartog zijn leukste boek vindt Aby Hertog geeft uitleg. (Miro en Tesla doen alsof), wan neer hij is begonnen met schrijven ('ik schreef mijn eerste verhaal toen ik zes was, maar mijn eerste boek heb ik achteneenhalf jaar geleden geschreven'), hoe lang hij doet over het schrijven van een boek ('ver schilt enorm. Een dun boek schrijf ik in ongeveer twee maanden en over dikkere boeken kan ik meer dan een halfjaar doen) en wat hij leuk vindt aan het schrijven van boeken ('Ik moet altijd enorm lachen om de grapjes die ik verzin') De bibliotheek heeft voor de ko mende week diverse activiteiten op de kalender staan: woensdag 13 oktober is er van 14.00 tot 15.15 uur de voorstelling 'Striptekenaars gezocht!' en donderdag 14 oktober brengt illustrator Peter Brouwers een bezoek aan de bibliotheek. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het was alvast een beetje Halloween vo rige week bij de Stichting VEDJ. Vier heksen assisteerden de kinderen met maken van een halloweenpompoen. Dertig kinderen genoten van het knutselen inclusief griezelverhaal. Er was veel belangstelling, de vrij willigers kwamen handen tekort. Zij zijn dan ook dringend op zoek naar versterking. Voor meer informatie en aanmel den: 06-34625311of sandra.vedj® hotmail.com Krimpen aan den IJssel/Nieuwerkerk aan den IJssel - Schaakvereniging Nieuwerkerk speelde afgelopen week uit in Krimpen. Op bord 1 zag Richard Zijleman een voor hem on bekende variant met zwart op het bord getoverd worden door zijn tegenstander, waardoor hij de wed strijd verloor. Leon Willemen speelde op bord 2 een degelijke wedstrijd. Na wat scher mutselingen in het midden werd de Nieuwerkerker echter schaakmat gezet. Op bord 3 gebruikte Edo Pouwelse voor zijn doen veel tijd, maar met de gesloten stelling op het bord was het ook erg lastig om voordeel te behalen, maar Pouwelse wist alsnog het punt binnen te halen. Ondanks dat Jeroen Eijgelaar op bord 4 later in de wedstrijd een kwaliteit achter kwam wist hij als nog de dame van de tegenstander te winnen en daarmee het punt binnen te halen. Op bord 5 speelde Arjan Huijzer met wit. Na een pionoffer probeerde hij voordeel te bereiken door actief stukkenspel. De strijd eindigde ech ter in remise. Cees Klein kwam op bord 6 na een goed begin alsnog in de verdruk king. Door een actievere koning van de tegenstander greep Klein mis en werd remise overeengekomen. Op bord 7 wist broer Leen Klein zijn tegenstander langzaam naar ach teren te drukken, waarna het punt werd binnengehaald. Op het laatste bord toverde Rob Hoogland een versnelde draak op het bord. Ondanks tegendreiging over de h-lijn kon Hoogland een mooie combinatie maken en was de winst binnen handbereik. Door de activatie van zijn stukken in het eindspel en de passiviteit van de to rens van de tegenstander kreeg Rob opeens weer allerlei kansen en wist hij de partij winnend af te sluiten. Eindstand 3-5. Nieuwerkerk aan den IJssel - Cobie Schoneveld heeft sinds kort haar atelier in de Motorloods aan de Westringdijk 8. Schoneveld houdt zaterdag 16 oktober open huis van 11.00 tot 16.00 uur. ledereen is wel kom. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Wereldwinkel, dé fairtrade cadeauwinkel van Nederland, biedt organisaties de mogelijkheid om zich door middel van een grote verscheidenheid aan fairtrade kerstpakketten en eindejaargeschenken op een eenvoudige manier maatschappelijk te profileren naar werknemers en relaties. Zowel traditionele en zelf samen te stellen kerstpakketten als een ludiek keuzepakket behoren tot het assortiment. Verrassend De pakketten worden gevuld met ambachtelijke cadeaus en lekkernij en. Elk artikel is op lokale en traditi onele wijze in ontwikkelingslanden onder fairtrade criteria vervaardigd. Fairtrade Met de verkoop van fairtrade pro ducten investeert de Wereldwinkel in een leefbare wereld voor ieder een. Elk product uit het assortiment is met zorg en volgens fairtrade criteria geproduceerd en ingekocht. Ondernemers in ontwikkelingslan den krijgen op deze manier toegang tot de Europese markt en daarmee de kans een beter bestaan op te bouwen. De Wereldwinkel was drie jaar achtereen verkozen tot Beste Cadeauwinkel. De Wereldwinkel is gevestigd aan de Dorpsstraat 51a en is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur en op zaterdag van 9.30 tot 16.30 uur. Voor meer informatie: 0180-319458.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 14