Wie heeft Shakespeare geschreven? 'Mooi weer maakt dit evenement' Frisfeest Eerste paal sporthal Kleine Vink Feestelijke dag bij dertigjarig bestaan De Zonnebloem Er werd gebridged... HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 13 OKTOBER 2010 15 McEwan vanavond in bibliotheek Truckers Ringsteken 2010 Nieuwerkerk aan den IJssel - Malcolm McEwan houdt woensdag 13 oktober een lezing met als titel 'Wie heeft Shakespeare geschreven?' Nieuwerkerk aan den IJssel - Het is niet meer weg te denken uit het jaarbeeld van Nieuwerkerk: Truckers Ringsteken. Het is de dag dat het bedrijventer rein Hoge Veenen opleeft en, volgens een van de verkeersregelaars, een dag waarop het altijd mooi weer is. Door Pepijn de Groot En over dat mooie weer van za terdag 9 oktober is Jeroen Habieht zeer te spreken. Habieht maak deel uit van de Stichting Evenement, or ganisator van het ringsteken, en is leidinggevende op dit evenement. "Voor de vijftiende keer inmiddels, een jubileum met een zonnetje", aldus Habieht. "We combineerden het ringsteken altijd met de paar denmarkt maar het heeft zich afge splitst. Er is veel animo voor, nu net voor het begin zijn er al achtender tig trucks die deel gaan nemen. Dat kunnen er altijd nog meer worden in de loop van de dag. Ik ben wel blij met het zonnetje, mooi weer maakt dit evenement", zegt een opgewekte Habieht. "Elke trucker die nog aan wil sluiten is welkom: zegt het voort, zegt het voort", meldt de speaker. Langs de lijn aanschouwen mensen de kunst van het mikken. Er is gedacht aan het publiek: de grill staat aan, de tap is open. Langs de weg op het bedrijventer rein staan drie stellages, waaraan ringen met een kleine diameter. De Precisie-klusje. truck heeft een bijrijder die uit het raam hangt met een stok om de rin gen eraan te rijgen. Aan het einde van het parcours wordt de score opgenomen. "De eerste ronde is om het gevoel te krijgen. De verdeling van prijzen wordt in latere ron des bepaald: wie in de kortste tijd drie ringen heeft is de winnaar. Ie dere deelnemer krijgt trouwens een vaantje", verklaart Habieht. Aan bei de kanten van het parcours stroomt publiek toe: vrachtwagens met een middeleeuws tintje doen het goed op een fijne nazomerdag. De winnaars op een rijtje: 1. Van der Kaa drie ringen in 14.03 seconden; 2. Laurens Roling in 15.19 en 3. Neleman Transport in 16.22 seconden. In 2007 maakte Shakespeare-ver- tolker Derek Jacobi zijn overtuiging bekend dat de 17e Earl of Oxford, Edward de Vere, de echte auteur is van de gedichten en toneelstukken, die gepubliceerd zijn onder de naam Shakespeare. Felle discussie rond het auteurschap woeden al anderhalve eeuw. Twintig jaar na de dood van de Earl of Oxford hebben zijn dochters de toneelstukken uitgegeven onder een valse naam (Shakespeare) om familieschandalen te voorkomen. In de toneelstukken zijn hilarische en De officiële heihandeling vindt plaats in aanwezigheid van wet houder Jan Verbeek, architect Ruud Moonen en de voorzitter van de Christelijke Korfbalvereniging Nieuwerkerk (CKV) Alfred Huijser. In de sporthal krijgt CKV zijn on derkomen. De sporthal is ontworpen door ar- Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok wordt zaterdag 16 oktober van rancuneuze karikaturen van Koning Elizabeth's hovelingen te vinden. Earl Oxford als entertainer en als criticus van het tijdperk van Eliza beth wordt geïllustreerd met DVD fragmenten van de toneelstukken. McEwan zal ook vertellen over de speelfilm getiteld 'Anonymus' die in 2011 in de bioscoop komt over de Shakespeare Conspiracy met De rek Jacobi en Vanessa Redgrave als koningin Elizabeth. Aanvang 20.00 uur. De toegang is vrij. chitectenbureau Moederseheim- Moonen. Het bureau kwam als beste uit de ontwerpwedstrijd. De sporthal maakt deel uit van de ontwikkeling van Sportpark Kleine Vink, waar ook de hockey-, tennis- en jeu de boules vereniging worden gehuisvest. Bouwbedrijf Valkenburg gaat de sporthal bouwen. 20.00 tot 24.00 uur een Frisfeest gehouden voor jongeren van twaalf tot vijftien jaar. De DJ zorgt voor een frisse feestavond met dans en mu ziek. De toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - De eerste heipaal voor de bouw van de sport hal op het toekomstige Sportpark Kleine Vink gaat donderdag 14 oktober om 16.30 uur officieel de grond in. Om aan de handeling aan de Laan van Avant Garde een feestelijk tintje te geven, zal de heipaal door de jongste spelers van korfbalvereniging CKV met stoepkrijt worden versierd vanaf 16.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - De af deling Nieuwerkerk van de Nationale Vereniging De Zonnebloem bestaat dertig jaar. Dat werd zaterdag 9 ok tober gevierd in het restaurant bij golfbaan Hitland. Daarbij waren gas ten van de Zonnebloem en vrijwilli gers aanwezig, in totaal 135 mensen. De bijeenkomst werd benut om een aantal vrijwilligers in het zonnetje te zetten. Na de lunch werd er een mu zikale bingo georganiseerd. Door Marianne Fortuin Zonnebloem zijn vrijwillig bezig om het leven van heel veel anderen aan genamer te maken. Mijn grote com pliment namens het college." Simon de Jong van de regio Gouda van de Zonnebloem deelde een oor konde, een speld en een boeket uit aan mensen die tien, 25 of dertig jaar als vrijwilliger actief zijn. De 75 vrijwilligers van de afdeling Nieuwerkerk houden zich voorna melijk bezig met het afleggen van huisbezoeken. Daarnaast worden u' apjes georganiseerd. Coördi nator Ria van de Werken: In totaal ien honderd mensen bezocht. Ook zijn er nog eens 55 mensen die benaderd worden voor activiteiten. Deze mensen hebben nog geen be hoefte aan bezoek, maar willen er wel eens uit. Voorzitter Margreet van Hesteren opende de dag: "Wees vrolijk en ge- lijkkig, gezellig en blij; hartelijk ge- iiciteerd, speciaal van mij! Ik maak oog maar kort deel uit van deze ge- Hulde aan de Zonnebloem-vrijwilligers: dat verdient een bloemetje. zellige Zonnebloem. Dit is een hele grote afdeling en nog steeds komen er aanmeldingen van gasten en vrij willigers binnen. Daar zijn we blij mee. En dertig jaar is reden voor een feestje." Een feestje kost natuurlijk geld en daarvoor heeft men sponsoren ge zocht en gevonden. Eén van die sponsoren is Monuta en uit handen van Anette Kooij, relatiebeheerder en ambassadeur van het Monuta Charity Fund, kreeg Van Hesteren een cheque van 1.500,- euro aange boden. Kooij: "Ik zie vandaag de zon, bloemen en zonnebloemen!" Wethouder Jan Verbeek kwam feli citeren: "Enorm veel mensen van de Nieuwerkerk aan den IJssel - De leden van de Nieuwerkerkse Bridgeclub speelden vorige week de voorlaatste ronde van de eer ste competitie. De winst in de A- poule ging naar twee koppels: In eke van de Heuvel/Lenie dé Kreek en Wim Schreuder en Ton Visser met 55.83%. Op de derde plaats eindigden Renate Tournier en Lucy Wijnen met 55.42%. In Poule B werden Anneke Jan sen en Marianne Verhoef eerste met 59.38% gevolgd door Adrie en Frans Bijl met 57.64% en Rina Koolhaas en Wil Noteboom met 54.51%.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 15