Dijken weer klaar voor de herfst en de winter www.hhsk.nl HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DE ZUID PLAS 13 OKTOBER 2010 Vergunningen week 41, nr. 71 Bekendmakingen De website van het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard: www.hhsk.nl. Tijdens de periode dat de stukken ter visie liggen heeft u de mogelijkheid tot inspraak via een gemotiveerde, schriftelijke reactie. Deze moet worden gericht aan het college van dijkgraaf en hoogheemraden van Schieland en de Krimpenerwaard, Postbus 4059,3006 AB Rotterdam. Als u de reactie mondeling wilt toelichten, verzoeken wij u dit uitdrukkelijk te vermelden. Verdere procedure Naar verwachting zal het ontwerp-peilbesluit ter besluitvorming worden voorgelegd aan de verenigde vergadering op 30 maart 2011waarbij de inspraak procedure en de wijze van behandeling van de gemotiveerde zienswijzen worden betrokken. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen via e-mail info@hhsk.nl of telefoonnummer 010 45 37 356. Nieuwbouw gemaal Hillekade Medio oktober beginnen de werkzaamheden voor de nieuwbouw van gemaal Hillekade, het verbreden van twee watergangen en de aanleg van een nieuwe wegbrug in Ouderkerk aan den IJssel. Verkeer op de Oudelandseweg wordt via een tijdelijke bouwweg om de werkzaamheden heengeleid. Meer informatie vindt u op www.hhsk.nl. Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoogheem raadschap watervergunningen, ontheffingen Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RW) en stelt maatwerkvoorschriften op. Gouda - (K.10.337, 7 oktober 2010) N.V. Stedin Midden-Holland, maken van twee tijdelijke bruggen en het maken van een tijdelijke in- en uitrit, GouderakseTiendweg; - (K.10.363, 6 oktober 2010) Boskalis B.V., dempen en graven van water, aanpassen van een leiding en het aanbrengen van een duiker met stuwput/overstortput. Ontwerp algemene regels bij de Keur ter inzage Goede waterkwaliteit, een juist waterpeil en stevige dijken zijn belangrijk voor uw leefomgeving. Het hoog heemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard zorgt hiervoor. Dit kan niet zonder wetten en regels. Als u activiteiten wilt uitvoeren in of rond water en waterkeringen, dan heeft u daarvoor toestemming nodig van het hoogheemraadschap. U moet dan een vergun ning of ontheffing aanvragen. In de toekomst kunt u soms volstaan met alleen een melding van de activiteit. Dit zijn bepaalde, regelmatig voorkomende activiteiten die weinig invloed hebben op de waterkwaliteit, het waterpeil of de dijken. Ze vormen weinig risico voor uw omgeving. Activiteiten waarvoor een melding kan volstaan, zijn bijvoorbeeld het aanbrengen van beschoei ingen, steigers en vlonders en dammen met duikers. Inzien van de stukken Schieland en de Krimpenerwaard heeft algemene regels opgesteld voor de activiteiten, waarbij kan worden vol staan met een melding. Het ontwerp van deze algemene Demonstratie dijkleger tijdens Dag van de Dijk regels ligt nu ter inzage in ons.kantoor in Rotterdam. Tegen het'ontwerp algemene regels bij de Keur'kan van. 14 oktober tot en met 25 november 2010 schriftelijk of mondeling een zienswijze naar voren worden gebracht. Het ontwerp staat ook op onze website. Wegwerkzaamheden in de Krimpenerwaard De nieuw aangelegde brug in de Kerkweg in Ouderkerk aan den IJssel en de weg vanaf de brug tot de aanslui ting met de Tiendweg-Oost worden geasfalteerd. Ook op de Lekkerkerkse Kerkweg en de Loetweg in Lekkerkerk vinden asfalteringswerkzaamheden plaats. Op 22 oktober worden de voorbereidende werkzaam heden (frezen, repareren en uitvullen) uitgevoerd en op 28 en 29 oktober wordt de nieuwe deklaag aangebracht. Verkeer wordt omgeleid met behulp van borden of verkeersregelaars. Ontwerp-peilbesluit Tweemanspolder ter inzage Dijkgraaf en hoogheemraden van Schieland en de Krim penerwaard maken bekend dat een ontwerp-peilbesluit is voorbereid voor de Tweemanspolder. Het ontwerp- peilbesluit wordt gedurende zes weken ter visie gelegd. Gedurende deze periode kunt u uw zienswijze op het peilbesluit naar voren brengen. Inzien van de stukken U kunt de stukken van 14 oktober tot en met 25 november 2010 inzien op de volgende adressen: Het hoofdkantoor van het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, Maasboulevard 123 te Rotterdam; Het gemeentehuis van de gemeente Zuidpias, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk a/d IJssel; Moordrecht -(K.10.410,1 oktober2010) N.V.Stedin Midden-Holland, aanbrengen van gasleidingen en kabels, Schielandse Hoge Zeedijk Oost 47. Nieuwerkerk aan den IJssel - (K.10.380,4 oktober 2010) Gemeente Zuidpias, uitvoeren van diverse werkzaamheden, Bermweg 22; - (K.10.360,6 oktober 2010) N.V. Stedin Midden-Holland, maken van een gestuurde boring onder de Ringvaart van de Zuidplaspolder, Bospolder en de Ringvaartlaan. Zevenhuizen-Moerkapelle - (K.10.412, 7 oktober 2010) Gebr. Smits B.V., aanbrengen van een beschoeiing, Zuidelijke Dwarsweg 17. De vergunningen en de ontheffingen liggen ter inzage bij het hoogheemraadschap. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen, tel. nr. 010 45 37 335. Tegen de vergunningen/ontheffingen kunt u schriftelijk tot 6 weken na de bij de vergunningen genoemde besluitdatum bezwaar indienen bij het hoogheemraadschap. Twee keer per jaar worden de dijken langs de rivieren geïnspecteerd. In het voorjaar inspecteren we de dijken om te zien in wat voor conditie ze zijn na de winterperiode. De geconstateerde schade wordt beoor deeld. Als het herstel van de schade niet kan worden uitgesteld, wordt dit zo snel mogelijk, maar uiterlijk voor 1 oktober in hetzelfde jaar gedaan. In september inspecteren we de dijken nog een keer. Waar nodig worden kleine reparaties uitgevoerd, zodat de dijken weer in goede staat de winter in gaan. Gesloten seizoen De periode tussen 1 oktober en 15 april is het gesloten seizoen. In deze periode worden geen werkzaamheden aan dijken uitgevoerd. De werkzaamheden voor de dijkversterking in Nederlek vinden in deze periode wel plaats. In september hebben extra werkzaamheden aan de Lekdijk plaatsgevonden, zodat de veiligheid ook in het gesloten seizoen te allen tijde gewaarborgd is. Dijkleger In het stormseizoen kan het dijkleger worden ingezet om dijken en kaden extra te inspecteren. In 2010 is begonnen om het dijkleger weer op volle sterkte te krijgen. Besloten is de inzet van het dijkleger te behouden en te vergroten om op die manier ook de betrokkenheid van inwoners bij de veiligheid van de dijken te vergroten. Inmiddels heeft het dijkleger 100 leden. Nieuw lid algemeen bestuur Tijdens de vergadering van het algemeen bestuur op 29 september is de heer J. Verdoold uit Bergambacht toegelaten als nieuw bestuurslid. De heer Verdoold volgt de heer drs. J.C. van Duin op. Hij vertegenwoordigt de categorie Bedrijven en is benoemd door de Kamers van Koophandel en Fabrieken Rotterdam en Haaglanden. De zittingsperiode van het bestuur bedraagt vier jaar en loopt tot en met het jaar 2012. Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt u contact opnemen met onze klanteninformatie, telefoonnummer 010 45 37 356 of kijken op onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123, 3063 GK Rotterdam. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 16