Popschool The Fox: muzikale kweekvijver in Zevenhuizen Voorspeelavond De Kleine Trompetter Appie en Flappie op kinder- vakantiefeest Orgel en saxofoon vullen elkaar mooi aan I HARTVAN HOLLAND ZEVEN HUIZEN.MOEEKAPÈLI 13 OKTOBER 2010 Vissen Wim Berkelaar Kampioen Ouderencompetitie Stephan met huisband. Vervolg van voorpagina De inschrijvingen worden beoordeeld aan de hand van vooraf opgestelde selectiecriteria en een zogenaamd ambitiedocument. Het gemeentelijke pand staat gro tendeels leeg sinds de fusie van de voormalige gemeente tot de ge meente Zuidpias met andere omlig gende dorpen. Minimaal vijf partijen worden ge selecteerd. De gunningfase gaat in januari 2011 van start. Het resultaat hiervan wordt naar verwachting in maart 2011 bekend gemaakt. De herontwikkeling van de locatie biedt mogelijkheden om de revitali sering van het centrum verder vorm te geven en het centrumgebied als winkel-, verblijfs- en woongebied nieuw lezen in te blazen en te ver sterken, zo meent de gemeente Zuidpias. Huren in het gemeentehuis Zevenhuizen - De kamers van het voormalige gemeentehuis aan de Dorpsstraat kosten huurders mi nimaal 6345 euro per maand. Het pand is opgedeeld in units (gestof feerd) van minimaal 846 vierkante meter en de prijs hiervan is 90 euro per vierkante meter. Op jaarbasis moet dit 76140 euro opleveren voor de kleinste ruimten. Het pand is eigendom van de ge meente. Een gedeelte wordt al verhuurd aan de bibliotheek, met bijbehorende inkomsten. De verhuuris- met de aanbesteding van het voormalige gemeentehuis in zicht - van tijdelijke aard. inrichting van de openbare ruimte is nog niet uitgewerkt. Wel liggen er randvoorwaarden waaronder de marktpartijen plannen kunnen ont wikkelen. Het gaat onder andere over mogelijke functies, bouwhoog te en bereikbaarheid en parkeren. Door Pepijn de Groot Zevenhuizen - Bennie Verbakei zit nooit stil en dus staat er weer iëts te I gebeuren aan de Noordelijke Dwars weg. Het culturele epicentrum van I Zevenhuizen wordt uitgebreid met een popschool. zijn voor hun een probleem. Bij een popschool denk ik aan een studio. De ruimte hier in mijn huis is overigens geen vaste ruimte. Het is een proef om te kijken of het lukt, daarna ga ik zoeken naar een andere ruimte." Docenten Ruimte voor ontwikkeling is er wel op het muzikale vlak. Verbakei heeft leerlingen van CODARTS, het Rot terdams conservatorium, opgetrom meld als docenten. Een daarvan is Verena Heinz (24), afgestudeerd aan CODARTS. "Van lesgeven in muziek wil ik niet mijn werk maken. Ik denk datje met lesgeven als nevenactivi teit meer over kan brengen, omdat je dan ook dingen van de praktijk en de podia meeneemt naar de les", zegt Heinz. Die ervaring wil Verbakei de aan staande leerlingen ook geven. De cursussen duren tien weken. Als afsluiter lijkt het me leuk een eer ste podiumervaring te creëren, een optreden voor familie en vrienden. Uiteindelijk hoop ik dat ik met de popschool-leerlingen ook SNOOT! (een ander project vanuit Hotel Vos, red.) te bevruchten. In de ruimte van de popschool staan drie jongedames liedjes te oefenen met een karaoke. Ze zijn zichtbaar enthousiast. "Ik hoop The Fox zon der subsidie draaiende te kunnen houden. Wel is er hulp gewenst van de gemeente voor een nieuwe lo catie", meldt Verbakei. De plannen om ondergronds te gaan, zijn groot. "De tunnel onder de Burgemeester Klinkhamerweg is nu nutteloos. Dat kan gesloopt worden, maar er kan ook een cultureel centrum komen. Van het geld voor de sloop kan het trouwens mooi ingericht worden. Goed geïsoleerd is het al." Verbakels plannen zijn groots. Als de plan nen voor de tunnel doorgaan, zal de concrete uitvoering van de uitdruk king 'van de bodem naar de top' niet lang op zich laten wachten. Zevenhuizen - Elk jaar organiseert de Kleine Trompetter een voorspeel avond voor haar leerlingen. Vrijdag avond lieten de leerlingen, van pas begonnen tot gevorderd, aan ouders, familie en alle andere belangstellen den horen wat zij in het afgelopen jaar geleerd hebben. De leerlingen speelden alleen, in een groepje, met begeleiding van een CD of begeleid door de huisband, bestaande uit le den van dejeugdcommissie. De avond werd afgesloten met een gezamenlijk optreden van alle leerlingen. De exacte invulling van het gebied, Pop in de dop. de vormgeving van bebouwing en Voor meer informatie: www.aanbestedingskalender.nl/ Na de herfstvakantie opent Pop- school The Fox haar deuren, het zoveelste project onder de vleugels van de stichting Hotel Vos. "Ik hoor de iets over een popschool in Om moord: het loopt als een speer daar. Leerlingen komen overal vandaan. Hier is er wel een muziekschool, maar die biedt geen cursussen in de stijl 'pop'. Bij (stichting) De Zeven Muzen wordt vooral klassiek ge schoold", aldus Verbakei. Verbakei wil echter niet concurreren met de stichting. "Een popschool past niet in het programma van De Zeven Muzen. Ruimte en inrichting De laatste wedstrijd voor de Ou derencompetitie werd gevist in de Rotte (Molens). Er deden acht deel nemers mee die in totaal 13.730 gram vis wisten te vangen, wat een matig vangst is. Eerste werd Nico van Leeuwen met 5.500 gram. Kam pioen en einduitslag. 1e Wim Berke- 'aar met 156.090 gram, 2e John van Elswijk met 128.230 gram en 3e Jan van Dongen met 78.350 gram. De veertiende wedstrijd van het clubkampioenschap werd gevist in de Haarlemmer Ringvaart. De vangst was voor vier deelnemers goed voor de anderen minder, er werd door de zeven deelnemers in totaal 56.680 gram vis gevangen. Eerste werd Adri- aan van Erk met 22.580 gram, 2e John van Elswijk met 17.480 gram efi 3e Rien Huisman met 13.500 gram. Zaterdag 30 oktober wordt er gevist in Oude Rijn Nieuwerbrug, vertrek 07.00 uur van de parkeer plaats van La Baraque. Zevenhuizen - Het jaarlijkse kinder- vakantiefeest wordt dit jaar gehou den op dinsdag 19 en woensdag 20 oktober. Het thema is 'Stel je voor!'. Het feest - voor kinderen van groep 2 tot en met 8 - gaat van start op dinsdag om 9.30 uur in de hervorm de kerk. Er wordt gezongen en een bijbelverhaal verteld. Clowns Appie en Flappie fleuren het feest op. Het programma eindigt om 12.00 uur. De kinderen worden woensdag om 13.30 uur verwacht in de kerk voor een verrassende middag. Er wordt voor eten gezorgd. Als afsluiting is ervan 19.00 tot 20.00 uur een voor stelling. Appie en Flappie in de kerk. Zevenhuizen - Bert Mooiman, orga nist, en Marijke Kroon, saxofonist, lieten zaterdag 2 oktober horen dat beide instrumenten heel mooi samengaan tijdens het jaarlijkse orgelconcert in de Ontmoetings- kerk. Het programma was veel zijdig: eerst solo met muziek van Bach en Mozart. Daarna samenspel met muziek uit de romantiek in: Fauré (Après un Rève) en Aria van Bozza. De alt-saxofoon was hier bij een warme aanvulling op het neo-barokke orgel. Na verstillende orgelmuziek van Part improvi seerde Bert Mooiman met verras sende klanken een overgang naar het laatste en vrolijke onderdeel voor orgel en saxofoon: Saxema van Rudy Wiedoeft; Na afloop kon nagepraat worden met beide mu zikanten.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 17