Samenzang bij Korenfestival Lezing Sytze de Vries Expositie 'Kinderachtige Kunst' Gelijkspel na spannend duel HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 13 OKTOBER 2010 27 Collecte Brandwonden stichting Troef Vrouw Schaken 5 Vervolg von de voorpagina Moordrecht - De commissie Vorming en Toerusting van de PKN-gemeente rondom de Ontmoetingskerk en de Dorpskerk organiseert voor de ko mende periode rondom het jaar thema 'Brood en Beker' diverse ac tiviteiten. Een daarvan is een lezing door dominee en dichter Sytze de Vries vandaag, woensdag 13 oktober, met als onderwerp 'Hoe voedend is de Maaltijd van de Heer?' De lezing begint om 20.00 uur en vindt plaats in De Stee aan de Boerderijlaan 2. De toegang is vrij. Voor meer informa tie: www.sytzedevries.com. Moordrecht - In de week van 10 tot en met 16 oktober wordt de lande lijke collecte voor de Nederlandse Brandwondenstichting gehouden. •yO Moordrecht - De leden van de dames bridgeclub Troef Vrouw kwamen vo rige week bijeen. De kaarten werden geschud, de uitslag is als volgt: de dames Husselman en de Jong wer den eerste met 62.5%, op de tweede plaats eindigde het koppel Ramaker- Rook met 61.11% en als derde het koppel Hertog-Tipker met 56.25%. De Dorpskerk was het domein van de koren uit Zuid plas. De koormuziek uit de Dorpskerk was al van verre te horen; een ongewoon geluid op de zaterdag in Moordrecht. Het christelijk jeugdkoor Choice uit Nieuwerkerk beet het spits af. 'We treden gemiddeld tien keer per jaar op, vooral tijdens jeugddiensten", vertelde Christa van de Graaf, een van de zan geressen. "Metz'n allen hebben we afgesproken welke nummers we vandaag wilden gaan zingen. Door Marianne Fortuin Euterpe uit Nieuwerkerk bracht ver volgens haar programma. "In ons vaandel staan 'muziek uit kerk en kroeg' en wereldmuziek", meldde dirigente Corry Klepper. "We houden van kort en krachtig, en liefst zoveel mogelijk verschillende stijlen, zodat het voor de luisteraars afwisselend kan blijven. Dit keer hebben we een speciaal blokje rondom Mozart ge maakt. We zingen nooit in zo'n grote kerk en daarom hebben we drie mid deleeuwse liedjes in het programma opgenomen. We wilden weten hoe dit in een kerk klonk. Ik heb geno ten van de klanken die uit het koor blijken te kunnen komen. We hebben aan alle edities van het Niéuwerkerks Muziek Festival meegedaan. Het leu ke van Zuidpias is, datje nu zoiets als dit Koren-festival kunt organiseren." De Zingerij uit Zevenhuizen trad als derde op, onder leiding van Mar- gré van Gestel. "We staan hier niet- met de volledige bezetting vanwege ziekte. We zijn normaal gesproken met 21 mensen en vandaag mis ik vooral de bassen." Desondanks klonk het gezang van de elf aanwezige koorleden als een klok. Van Gestel is muziekpedagoge met een passie voor muziek. "Ik heb schoolmuziek gestu deerd. Het is gewoon heerlijk om te doen. Er wordt tegenwoordig veel te weinig gezongen en het is zo belang rijk, omdat mensen er hun emoties in kwijt kunnen. Het zingen in een groep brengt de mensen heel veel, ook saamhorigheid. Ik heb het koor in 1994 opgericht als schoolproject en sommige mensen zijn al die tijd lid gebleven." Evergreens als Waltzing Mathilda en Waterlooplein waren te horen tij dens het optreden van het Nieuwer- kerks Vrouwenkoor. Sursum Co'rda uit Moerkapelle zong voornamelijk kerkelijke liederen en Intermezzo uit Nieuwerkerk bracht muziek van klas sieke componisten. De korenrij werd gesloten door het Viswijvenkoor Sootjevisch uit Zevenhuizen, onder leiding van Willem Blonk. Het eerste halfje viel aan het vierde bord. Agressief spel van zijn tegen stander resulteerde bij Léon Jacobse in veel druk op een hangende d-pi- on. Na wat minder agressieve zet ten wist hij goed terug te komen. Het leidde tot een stelling waarin hij moest kiezen op winst spelen in een eindspel met een pion minder of remise door eeuwig schaak. Het werd het laatste. Erasmus kwam op voorsprong door winst aan het ze vende bord. Invaller Gerard van der Wouden verloor zijn partij. Dank zij een walk-over aan het eerste bord bracht Pim te Lintelo daarna de stand in evenwicht. Winst van Frank Visser aan het tweede bord bracht De IJssel aan de leiding. Aan het vijfde bord kreeg ook Frank van de Pavoordt goede kansen. Maar door onnauwkeurig spel liet hij zich door zijn tegenstander ver rassen: 2,5-2,5. Opnieuw kwamen de schakers uit Moordrecht aan de leiding door een knappe winst van Ad Multem in een Twee jongedames vullen de Gereformeerde Kerk in Zevenhuizen met hun muziek. koningsgambietje aan bord zes. Dat vraagt om veel creativiteit en veel ervaring en daar mankeerde het no dige aan bij zijn tegenstander. De voorsprong ging er aan door een nederlaag van Justin Jacobse aan het laatste bord; de stand: 3,5-3,5. De laatste partij van Hans Lode- weges aan bord 3 moest de beslis- sing brengen. Na lang laveren had hij een wat betere stelling op het bord gekregen. De tijd liep op; met beiden nog een minuut op de klok werd een remiseaanbod door zijn tegenstander aangenomen. Eind uitslag: 4-4. (C Op het thuishonk werden zes duels gespeeld van de clubcompetitie. De stand is daar nu als volgt: 1. Pim te Lintelo, 2. Hans Lodeweges, 3. Frank Visser, 4. Léon Jacobse, 5. Leen Boonstra. Voor de k.o.-bekercompetitie wer den eveneens twee wedstrijden ge- speeld. Sjaak in 't Veld en Mick van den Berg zijn door naar de volgende ronde. Moordrecht - De Nieuwerkerkse kunstenaar Jenny Olde Monnikhof exposeert in oktober haar kleurrijke werk in de Moordrechtse bibliotheek. Zij maakt gebruik van een diversi teit aan materialen zoals keramiek, glas, gips, mozaïek en kunststof. Een grote inspiratiebron voor haar werk zijn de schilderijen van Miró. Zij verzamelt informatie over kunst geschiedenis via kunstboeken en uit de hedendaagse maatschappij, zo als afbeeldingen van reclames. Zij gebruikt deze fragmenten op haar eigen specifieke wijze en maakt er nieuw werk van. Haar objecten maakt ze voornamelijk in haar ate lier thuis. Voor het glasfusen werkt ze in het Open Atelier in Nieuwer kerk. Zij houdt van vrolijke kleu ren en wil anderen graag met haar kleurrijke objecten gelukkig maken. Voor meer informatie: www.jennyoldemonnikhof.nl. Moordrecht - In de vestiging Moor drecht van bibliotheek De Groene Ve nen zijn in oktober - tijdens de ope ningsuren - de creaties van Marco de Keijzer te bewonderen. Een van zijn vele creatieve/ludieke uitspat tingen is de-'Kinderachtige Kunst', waarbij hij een originele kinderteke ning omtovert tot een schilderij. Voor meer informatie: www.mardeco.nl Moordrecht- In het nieuwe schaakseizoen moet het gepromoveerde De IJssel 1 het in de le klasse RSB doen zonder SamirAkrawi. Hij speelt dit seizoen voor SO Rotterdam in de hoogste klasse van de landelijke competitie. Ook Wad- dinxvener Wim van Vuuren is niet meer van de partij. Frank van de Pavoordt, overgekomen van het tweede team, en de op het oude nest teruggekeerde Ronald Mandersloot nemen hun plaats in. Mandersloot moest wegens ziekte verstek laten gaan. Tegenstander in het eerste treffen was het tweede team van Erasmus (Rotterdam).

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 27