Regiokoor Adonai in Lichtkring Najaarsdriekamp Boeken of Dungans? Kerkdienst met anders begaafden Alzheimer Nederland zoekt collectanten Breicafé Zuidpias Nikki Chaigneau scoort voor milieu Kampioentjes Kinderboekenmarkt op PWA Herfstknutselen bij Vedj HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJ5SEL 13 OKTOBER 2010 31 Jeu de Boules c Korfbal Nieuwerkerk aan den IJssel - Tien teams zijn afgelopen week begon nen aan de Najaarsdriekamp. Op de eerste avond is gestart met het spelen van de tripiette ronde. Niet alleen gevestigde namen stonden deze keer op het podium, Jan van Ewijk en Conny Smithuis werden met Janny van de Wel derde. Eer ste werden Peter Troost, Arie van de Berg en Jan van Ewijk en tweede Carla van Luik, Wim van Slinger land en Cees Hoogendoorn Beide teams gingen met de volle winst van drie partijen naar huis gingen, een prima uitgangspositie voor het vervolg van de driekamp op 12 en 19 oktober. Regionaal scoren de spelers van Nieuwerkerk uitstekend. Peter Troost en Arie van de Berg werden tweede in de A-poule op een groot regio toernooi in Leidschendam. Wim Zwang en Rob Brokling werden op hetzelfde toernooi in de B-poule eveneens tweede. Daarnaast won nen Peter Troost en Arie van de Berg een regiotoernooi in Gorinchem. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het kader van haar 35-jarig bestaan organiseert De Hoop ggz, een ggz- instelling voor evangelische hulp verlening in Dordrecht, voor zater dag 23 oktober om 20.00 uur een koor- en samenzangavond in De Lichtkring aan de Dreef 1. Medewer king wordt verleend door Christelijk Regiokoor Adonai uit Waddinxveen. De muzikale begeleiding is in han den van Kees de Bruin op piano en Elsemarieke den Hartogh op fluit. De toegang is vrij. In verband met het beperkt aantal plaatsen is reserve ren gewenst. Voor meer informatie: www.dehoop.org. Nieuwerkerk aan den IJssel - Er waren niet alleen boeken voor volwassenen te koop tijdens de boekenmarkt in de gangen van winkelcentrum Reigerhof. In het kader van de Kinderboekenweek werden veel kinderboeken aangebo-* den. De boekenkraam bij C1000 had een geduchte concurrent; de jeugd had voornamelijk oog voor de 'magische wezens' die de supermarkt momenteel verstrekt, de Dungans. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Oude Dorpskerk aan de Dorps straat wordt op zondag 24 okto ber om 15.00 uur een kerkdienst voor anders begaafden gehouden. Deze dienst, waarin dominee G. Lustig voorgaat, heeft als thema 'Vertrouw op God' en gaat over Naaman en het kleine meisjes uit Israël. Hoewel deze reguliere dienst in het bijzonder gehouden wordt met en voor verstandelijke gehandicapten, ofwel de anders n begaafden, is de dienst tevens be stemd voor iedereen die een 'nor male' kerkdienst wel eens moei- lijk te begrijpen vindt, ledereen is welkom. Na afloop van de dienst zijn de gasten en hun ouders begeleiders welkom om elkaar te ontmoeten. Voor meer informatie: 0180-396417. Regio - Alzheimer Nederland zet zich al ruim 24jaar in vooreen be tere kwaliteit van leven voor men sen met dementie en hun naaste omgeving. Met een paar uur van hun tijd kunnen collectanten daar een belangrijke bijdrage aan leve ren. De collecte vindt plaats in de week van maandag 8 tot en met zaterdag 13 november. Voor meer informatie en aanmel den: 079-5932592, www.alzheimer-nederland.nl/col- lecte of 030-6596900. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het kader van de Kinderboekenweek welke 6 oktober van start ging, vond 6 oktober op openbare basis school Prins Willem Alexander een kinderboekenmarkt plaats, waar de kinderen zelf boeken konden kopen en verkopen. Ook deze week vinden er nog diverse activiteiten op school plaats in het kader van de Kinderboe kenweek, welke dit jaar als thema 'de grote tekententoonstelling' heeft. Nieuwerkerk aan den IJssel - Brei café Zuidpias is in oktober ieder maandag geopend tussen 13.00 en 15.30 uur in dorpshuis De Ba tavier in Nieuwerkerk. Alle vormen van handwerken worden gedaan. Toegang gratis. Informatie op werkdagen vanaf 10.00 uur 0180- 317204, tijdens de openingsuren 06-30694821, breicafezuidplas@ hotmail.com of kijk op breicafe- zuidplas.hyves.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Nikki Chaigneau is de winnaar van een VW-irischeque. Zij viel in de prijzen door mee te doen aan de landelijke campagne 'Lege batterijen? Lever ze in en Win!' van Stichting Batterijen (Stibat). "Wat leuk dat vele jaren inzamelen wordt beloond. De cheques dragen bij aan een dagje uit", aldus Chaig neau die op de actie attent was ge maakt door inleverpunten in winkels en de lege batterijen had ingeleverd bij de Hema. "Ruim vijfjaar verza mel ik al lege batterijen. Meerdere malen per kwartaal breng ik ze weg. Het zijn er zo'n honderd per jaar." Informatie: www.stibat.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een maal per maand kunnen kinderen bij Stichting Vedj komen knutselen. Op woensdag 3 november is het thema 'herfst'. Het knutselen duurt van 14.00 tot 16.00 uur en vindt plaats in Con Musica, tweede gebouw op de velden van w Nieuwerkerk. De kosten bedragen 2,50 euro. Aange zien de ruimte beperkt is, worden ouders of verzorgers verzocht niet te blijven tijdens het knutselen. In verband met de aanschaf van ma terialen wordt men tevens verzocht de kinderen minimaal een week van te voren aan te melden. Dit kan via 06-34625311 of sandra.vedj@hot- mail.com. Voor meer informatie: www.vedj.info. Jonathan Smits, Christian Marck, Jill Schel lakensKirsten van der Kooij en de coaches Lisette Blom en Felice van Herk.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 31