r Oud-burgemeester Van der Linden overleden Politici CU/SGP de straat op Gemeente Zuidpias krijgt een Centrum voor Jeugd en Gezin Klikken mag de Haij an derWende advocaten www.open-maatwerk.nl N Thuis in de regio. HART VAN HOLLAND I REGIO I 13 OKTOBER 2010 - minn i OPEN Maatwerk - Rotterdam Nesselande Waddinxveen Oudeschoot/Waddinxveen - Oud-burgemeester Kees van der Linden is za terdag 9 oktober overleden in zijn Friese woonplaats Oudeschoot. Hij werd geboren in Vlaardingen op 7 december 1931. Van der Linden was van 1982- 1996 burgemeester van Waddinxveen. Kees van der Linden had naast zijn wettelijke taken de porte feuille Ruimtelijke Ordening. In zijn ambtsperiode heeft Van der Lin den bijzondere inspanningen ver richt rond de ontwikkeling van de wijk Zuidpias en het bedrijvenpark Coenecoop. Hij had een zeer goede band met het bedrijfsleven. Door zijn toedoen heeft de realisatie van Coenecoop geleid tot een bevorde ring van de werkgelegenheid en de naamsbekendheid van Waddinx veen. Zijn wervende inbreng is van blijvende betekenis geweest voor de gemeente. Voor deze verdien sten is hem tijdens zijn afscheid als burgemeester het predicaat Erebur ger van de gemeente Waddinxveen toegekend. Kees van der Linden is bijna der tig jaar burgemeester geweest in vijf Zuid-Hollandse gemeenten. Hij begon zijn burgemeestersambt in 1968 in de gemeente Koudekerk aan den Rijn. In 1975 werd hij bur gemeester voor de drie gemeenten Haastrecht, Stolwijk en Vlist. Op 1 januari 1982 trad hij aan als eer ste burger van de gemeente Wad dinxveen, waar hij tot 31 december 1996 burgemeester was. Op 17 april 1990 werd hij benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nas sau, vanwege zijn verdiensten in de uitoefening van zijn ambt. Burgemeester Bert Cremers: "Het overlijden van Kees van der Lin den is een slag voor Waddinxveen. Het college heeft daar met droefe nis kennis van genomen. Hij heeft Waddinxveen op de kaart gezet. Nog regelmatig kom ik mensen tegen die herinneringen aan hem ophalen. Zo zal hij ook voortleven. Wij wensen zijn echtgenote en zijn kinderen sterkte bij het verwerken van dit verlies." Kees van der Linden met de ambtsketen van Waddinxveen om. Zuidpias - De fractie van Christe nunie SGP liet zich op zaterdag 2 oktober zien buiten de raadszaal. Raadslid Dick Bac en wethouder Ri- nus Bosman gingen in Moerkapelle in gesprek met de bewoners van de Jonkheer van der Weistraat en raadslid Peter Molenaar trok er die dag samen met steunfractielid André Molenaar op uit om de bewoners van de Burgemeester Roerstraat in Ze venhuizen te ontmoeten. "De mensen die we gesproken heb ben stelden het zeer op prijs dat wij willen horen wat er leeft in hun buurt. 'Goed om niet alleen je ge zicht en geluid te laten horen in verkiezingstijd maar ook nu', werd regelmatig gezegd", aldus Peter Molenaar. De politici van Christenunie SGP kregen in de Jonkheer van der Wei straat onder meer te horen dat er soms te hard wordt gereden, land- bouwverkeer voor gevaar in de straat zorgt en dat aanhangwagens onno dig veel parkeerplaats innemen Openbaar groen De bewoners van de Jonkheer van der Weistraat in Moerkapelle vinden de kwaliteit van het groenonder houd over het algemeen onder de maat. De meerderheid zou zelf wel een bijdrage willen leveren in het kader van wijkbeheer. De bewoners van de Burgemeester Boerstraat in Zevenhuizen lijken tevreden over de openbare ruimte. Zo is de overlast van hondenpoep afgenomen sinds de invoering van de afvalzakjes. Raadslid Peter Mole naar: "Ook hier pleitte een bewoner voor het zelf bijhouden van je eigen buurt. In de gemeenteraad moeten we het daar dus maar eens over gaan hebben", vertelde Bac. Op de vraag of men wil meedenken om ruim 7 miljoen te bezuinigen, Raadslid Peter Molenaar (links) en steunfractielid André Molenaar gingen in gesprek met bewoners van de Burgemeester Boerstraat in Zevenhuizen. bleef het vaak lang stil in beide straten. Ideeën die genoemd wer den, waren statiegeld op de contai ner, een hogere bijdrage voor de bi bliobus en minder grasmaaien. Voor de peuterspeelzaal moet men naar draagkracht een eigen bijdrage gaan betalen. De raadsleden Marnix de Romph, Jan Willem Schuurman en Aart Slobbe zijn zaterdag 23 oktober vanaf 12.00 uur in het Kroonkruid in Nieuwerkerk aan den IJssel. Zij worden vergezeld door commissielid Bert Doek. Alle gemeenten in Nederland moe ten per 31 december 2011 beschik ken over een Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG). ledereen met kleine en grote vragen over opvoeden en op groeien kan bij het GG terecht. Bij zwaardere problemen coördineert het GG de zorg of verwijst door naar ge specialiseerde hulp. Het CJG is er voor baby's/kinderen, jongeren tot 23 jaar, ouders en verzorgers, maar ook voor toekomstige ouders en alle mensen die (professioneel of vrijwillig) wer ken met kinderen, met jongeren of met ouders en verzorgers. Er komen vijf GG-inlooppunten, ver spreid over de dorpen van Zuidpias. In Nieuwerkerk komt het centrale in- looppunt, dat tijdens werkdagen één dagdeel geopend zal zijn. De locatie is nog niet bekend. In Moordrecht en Zevenhuizen komen CJG-inlooppun- ten, die twee maal per week geopend zullen zijn. Het inlooppunt in Moor drecht wordt gevestigd in De Kraal aan de Prinses Beatrixstraat 15a, in Zevenhuizen wordt het inlooppunt voorlopig gehuisvest in de Dorpsstraat 75. Moerkapelle krijgt een wekelijks inloopspreekuur op een nog nader te bepalen locatie. In Oud-Verlaat komt een maandelijks inloopspreekuur van het Opvoedbureau, maar waar is nog niet bekend. Het is de bedoeling dat de inlooppunten in de loop van 2011 van start zullen gaan. De website www.cjgzuidplas.nl is voor ouders en geeft antwoord op opvoedkundige vragen. De site voor ouders wordt eind november 2010 gelanceerd. Zuidpias - De gemeente Zuidpias krijgt vijf inlooppunten Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG). Het college van burgemeester en wethouders stemde 28 sep tember in met het plan van aanpak Centrum voor Jeugd en Gezin 2011-2012. In het plan zijn concrete voorstellen opgezetwaaronder de inlooppunten, maar ook een centraal telefoonnummer, twee websites en een inlooppunt voor jongeren in jongerencentrum 't Blok zijn in de plannen opgenomen. Daarnaast is er een rol weggelegd voor de zorgregisseur, die per 1 november aantreedt in Zuidpias. Algemeen alarmnummer: 112 Medische diensten Boskoop, Moordrecht, Waddinx veen en Zevenhuizen-Moerka- pelle: voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde/feest dagen): HuisArtsenPost Midden- Holland (HAP MH), Bleulandweg 10, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Bleulandweg 10 (bij de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820. Nieuwerkerk aan den IJssel: voor spoedeisende huisartsenhulp bui ten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde en feestagen): Huis artsenpost IJsselland Ziekenhuis Capelle aan den IJssel, tel. 010- 2799262. Nesselande: spoedgevallen en/ of levensbedreigende situaties: op werkdagen 8.00-17.00 uur: 010-2229755. Voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde en feestdagen): Huisartsenpost IJs selland Ziekenhuis Capelle aan den IJssel, tel. 010-2799262. Maatschappelijk werk Wie buiten kantooruren dringend hulp nodig heeft van het maat schappelijk werk, kan terecht bij de Bereikbaarheid Buiten Kantooruren (BBK)op 0182-594935. Inloop spreekuur in de huisartsen praktijk Moerkapelle Weideplant- soen 20, Moerkapelle, do. 9.00- 10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Barbizonlaon 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 «fax 010-2204499 Nu 13% BTW voordeel op montage én schuifkasten lees meer op de site Frank Kien 06 46 102 334 Jeroen van Ameijde 06 53 584 355

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 3