Commissieleden voorstander van 'de vervuiler betaalt' N219 heeft hoogste prioriteit bij provincie Opfriscursus theorie verkeersregels Dienstverlening voor dieren voorlopig gegarandeerd Infomiddag PGZ discriminatie Inloopmiddag reuma Informatie avond over Endometriose Op het bordes HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 20 OKTOBER 2010 11 Zuidpias - Als het aan de leden van de commissie bestuur, financiën en be heer ligt, krijgen alle dorpen van de gemeente Zuidpias op I januari 2012 een afvalbeleid, waarbij de vervuiler betaalt. Wethouder Arjen Hazelebach is op dit moment bezig met de voorbereidingen voor de harmonisatie van de af- valsystemen in de verschillende dorpen. Hazelebach presenteerde donderdag 14 oktober de mogelijke opties en vroeg hij aan de commissieleden welke varianten verder moeten worden onderzocht en uitgewerkt. Door Marlonneke Willemsen Na een fusie moet een gemeente binnen twee jaar voor alle inwo ners een gelijke grondslag hebben voor de afvalstoffenheffing. Op dit moment zijn er in de verschillende dorpen van Zuidpias verschillende systemen. In Zevenhuizen, Moerka- pelle en Moordrecht wordt een vast bedrag per inwoner betaald, terwijl in Nieuwerkerk gebruik wordt ge maakt van het zogenaamde Diftar systeem. Hierbij moeten de inwo ners meer betalen, naarmate ze meer huisvuil aanbieden. Uit onder zoek is gebleken dat in dit laatste dorp een groter gedeelte van het afval gescheiden wordt en dat het aantal kilo's restafval, dat per in woner wordt ingezameld (140 kg), lager is dan in de andere dorpen (Moordrecht 231 kilo en, Zevenhui zen 234 kilo). De leden van de commissie gaven allemaal aan een voorstander van het Diftar systeem te zijn, aange zien daarbij de vervuiler betaalt. Er zijn hierbij verschillende systemen mogelijk; betaalde zakken, zoals de Nieuwerkerkse Blauwe zak, maar ook minicontainers aan huis en ondergrondse containers zijn mo gelijk. Volgens wethouder Hazelebach zou er zelfs in de verschillende dorpen voor verschillende systemen geko zen kunnen worden. De afgelopen weken heeft de wethouder ook een aantal bijeenkomsten met bewoners gehouden om over hun voorkeuren te praten en er zijn een groot aantal enquêtes verstuurd. De voorkeuren, die hierbij naar voren zijn gekomen, zullen ook in het onderzoek van de gemeente worden meegenomen. In december zullen de uitwerkingen van de verschillende opties aan de commissie en de gemeenteraad worden voorgelegd en zal er een definitieve keuze gemaakt worden. Door Marlonneke Willemsen Zuidpias - Het oplossen van de ver keersproblemen op de nieuwe N219 heeft de hoogste prioriteit bij de provincie. Dit maakte wethouder Arjen Hazelebach bekend tijdens de vergadering van de commissie Bestuur, Financiën en Beheer op woensdag 13 oktober. "We hebben gisteren overleg gehad en dit pro bleem heeft de hoogste prioriteit in onze regio. Op korte termijn zullen er verkeerregelaars worden ingezet, omdat mensen nog het enige mid del zijn om de verkeersafwikkeling enigszins normaal te laten verlo pen. Daarnaast worden er plannen gemaakt om de parallelle wegen af te sluiten en om de rotonde bij de Brandingdijk in Nesselande te ver anderen in een turborotonde. In dit laatste geval zal Zuidpias wel finan cieel moeten bijdragen, aangezien een gedeelte van deze rotonde op wegen van de gemeente ligt." Sinds de aanleg van de nieuwe N219, tussen Nieuwerkerk en de afrit bij de A12 in Waddinxveen, zijn er veel problemen op deze weg. Deze wor den veroorzaakt door de grote hoe veelheid verkeer dat gebruik maakt van dit traject. Volgens Hazelebach komt dit, omdat de wegbeheerder, de provincie, deze verkeersstromen niet had verwacht. Er zijn al maatre gelen genomen om het sluipverkeer op de parallelwegen te beperken en na strenge handhaving van de poli tie is dit probleem inmiddels opge lost, maar hierdoor maakt het ver keer gebruik van andere sluiproutes, zoals de Zuidelijke Dwarsweg. Nieuwerkerk aan den IJssel - Veilig Verkeer Nederland (WN), afdeling Zuid- plas, houdt vrijdag 29 oktober een opfriscursus theorie verkeersregels voor iedereen die nieuwsgierig is naar de gewijzigde verkeersregels of die wil zien hoe het met zijn/haar kennis van de verkeersregels is. De cursus, die wordt gehouden in dorpshuis De Batavier aan de Ba tavierlaan begint om 13.00 uur en rond 17.00 uur afgelopen zijn. Naast de laatste wijzigingen in de verkeersregels zullen ook andere, vaak onduidelijke situaties worden behandeld. Elk onderdeel wordt af gesloten met een toets. Ook is er een mogelijkheid om voor ondui delijke verkeerssituaties te behan delen. De kosten voor deelname bedragen 10,- euro. Er is plaats voor maximaal 25 kandidaten. Voor meer informa tie en aanmelden (verplicht): 0180- 316000 of info@wn-zuidplas.nl Door Marlonneke Willemsen Zuidpias - De komende drie maan den is de continuïteit van de die- renzorg in Zuidpias gegarandeerd. Volgens wethouder van dierenwel zijn, Arjen Hazelebach, is de dienst verlening van de dierenambulance Gouda voorlopig nog niet wegge vallen, maar de gemeente heeft zelf ook al noodplannen klaarliggen. "Het college is op de hoogte gesteld van het feit dat het bestuur van de dierenambulance Gouda bij de rechtbank het faillissement heeft aangevraagd. Afgelopen maandag is overigens een verzoek ingediend om dit te vernietigen. De gemeente Zuidpias maakt redelijk veel ge bruik van de diensten-van deze or ganisatie; het gaat daarbij om zo'n duizend gevallen per jaar. Hiervoor betaalt de gemeente zo'n veertig duizend euro. De diensten zijn op Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij discriminatie kan gedacht worden aan het maken van onderscheid ten aanzien van bijvoorbeeld huidskleur, godsdienst, seksuele geaardheid, leeftijd en handicap. Vooral die laatste twee, leeftijd en handicap, zijn zaken waar veel men sen in de praktijk mee te maken kunnen hebben of krijgen. Soms is men zich hiervan bewust, soms heeft men het niet eens in de gaten en laat men zich min of meer achterstellen; soms denkt men zelfs dat het zo hoort. Om aan te geven dat dit echt niet het geval is, organiseert het Platform Gehandicapten Zuidpias voor dins dag 2 november om 14.00 uur een informatiemiddag in De Meander aan de Bospolderstraat waar Delilah Sarmo, consulent Voorlichting en Projecten van Bureau Discriminatie zaken in Gouda, nader ingaat op dit onderwerp. Er is tevens gelegenheid tot het stellen van vragen. Zaal open om 13.30 uur. De toegang is vrij. Gouda/Regio - Op de Jozeflocatie varr het Groene Hart Ziekenhuis wordt woensdag 27 oktober van 14.00 tot 15.30 uur een inloopmid dag gehouden voor mensen met reuma. Reuma is een verzamelnaam voor diverse aandoeningen, waar onder artrose, reumatoïde artritis en de ziekte van Bechterew. Tijdens de inloop staan vrijwilligers van de reumapatiëntenorganisatie klaar om vragen te beantwoorden. Voor meer informatie: 0182-523980 of secretariaat.Gouda@reumapv.nl dit moment niet weggevallen en de komende drie maanden is de con tinuïteit gegarandeerd. Zelf hebben we gewerkt aan een noodoplossing, die binnen een minuut operabel kan zijn. Voor extreme situaties, zoals bij slangen en krokodillen, waar we de mensen van de afdeling open bare werken niet aan bloot willen stellen, zijn er andere aanbieders gevonden, die ook gelijk aan de slag kunnen." Gouda - De Endometriose Stich ting verzorgt op vrijdag 5 novem ber van 19.30 tot 21.30 uur een informatieavond voor vrouwen die meer willen weten over de aandoening Endometriose, welke tijdens de menstruatieperiode het normale dagelijkse functioneren kan belemmeren. Wie meer dui delijkheid wil hebben over even tuele klachten is deze avond wel kom in de bestuurskamer van het Groene Hart Ziekenhuis aan de Bleulandweg 10. Aanmelden kan via rotterdam@endometriose.nl Voor meer informatie: www.endometriose.nl Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara Venrooy deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. 's Morgens loop ik graag over het Binnenhof naar mijn werkkamer. Het is prachtig om die historische omgeving aan het begin van je werkdag op je in te laten werken. De drukte daar nam naarmate de formatie vorderde, alleen maar toe. Normaal gesproken is al geen dag hetzelfde in de Tweede Kamer, in tijden van regeringsvorming gaat de hectiek nog eens in de versnelling. Het was een komen en gaan van politici, journalisten en dagjesmensen. De ijscoman op het Binnenhof en de haringkraam daar net buiten hebben hele goe de zaken gedaan. Hoewel het hectisch was in de sfeer, werd er inhoudelijk juist flink geschrapt in de agenda. Nu het nieuwe kabinet bijna op het bordes stond, wilde de Kamer vaak liever het debat uitstellen tot de nieuwe ministers er zijn, dan met ministers die op het punt van vertrekken staan, een achterhoededebat te voeren. Ik heb de tijd goed benut met ge sprekken en werkbezoeken. Zo heb ik uitgebreid gesproken met de woordvoerder Zorg van de WD fractie in de Eerste Ka mer. Wetten gaan na behandeling in de Tweede Kamer immers naar de Eerste Kamer, die met recht de Chambre de Reflection wordt genoemd. Pas als de Eerste Kamer ook 'ja' heeft gezegd, wordt de wet van kracht. En de gang naar de Eerste Kamer is echt meer dan een verplicht nummer, zo heeft de geschiedenis wel bewezen. In een prachtig historische omgeving ko men Eerste Kamerleden eens per week een dag bijeen om met meer afstand tot de hectiek van alledag hun licht te laten schijnen over wet- en regelgeving. Voor de Eer ste Kamerleden komt er trouwens ook een spannend jaar aan, want de verkiezingen voor Provinciale Staten in het voorjaar van 2011, betekenen ook verkiezingen voor de Eerste Kamer. En vanwege de wetgevende taak is dat dus een belangrijk moment. Zeker ook voor het nieuwe Kabinet, omdat zij immers de wetgeving door de Kamers moeten leiden. Donderdag was het dan zo ver; de bordesscène met de presentatie van het nieuwe kabi net. In onze vleugel in het Tweede Kamergebouw met kippenvel bekeken. De nieuwe minister president, ministers en staats secretarissen kunnen aan de slag en de agenda's voor debatten in de Tweede Kamer hebben dat ook nodig. Ook kippenvel was het soms ontroerende afscheid van vertrekkende ministers en minister-president. Met respect voor het werk dat zij hebben ver richt, werden ze door velen uitge zwaaid. Terwijl u dit leest, is het herfstre- ces aan het Binnenhof. De toeris ten kunnen bezit nemen van het prachtige plein en de omgeving. Vanaf volgende week staan de begrotingen op de agenda. De politici bereiden zich voor op een nieuwe hectische tijd, een nieuwe week aan het Binnenhof. Reageren? Mail naar: t.venrooy-vanark@tweedekamer.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 11