Sporthal Kleine Vink krijgt versierde eerste paal ChristenUnie/SGP de straat op Gezondheidsinformatiemarkt Sing In met Urker Gospelkoor Najaarsdriekamp Excursie naar concentratie kamp Vugt HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJS5EL I 20 OKTOBER 2010 13 JUBILEUM CKV Jeu de Boules Avondgebed in stijl Taizé Boeddhistisch feest in Ontmoetingscentrum Nieuwerkerk aan den IJssel - Na jaren van voorbereiding is vrijdag 15 oktober de eerste paal van de nieuwe sporthal Kleine Vink de grond in gegaan. Het was een belangrijke en feestelijke gebeurtenis voor alle betrokken partijen: de gemeente, de sportverenigingen en architectenbureau Moederscheim- Moonen. Er was een speciale rol weggelegd voor de jongste leden van de Korfbalvereniging CKV, een van de belangrijkste gebruikers van de nieuwe sporthal. Zij mochten de eerste paal versieren met stoepkrijt. Door Marlonneke Willemsen De ontwikkeling van sportpark Klei ne Vink is een langlopend dossier. Tussen de Hoofdweg en de A20 zal in Nieuwerkerk een nieuw sportpark gebouwd worden met een sporthal en velden voor de korfbal-, hoc- Nieuwerkerk aan den IJssel - De Christelijke Korfbal Ver eniging (CKV) Nieuwerkerk be staat in 2010 vijftig jaar. In dat jaar worden diverse activitei ten gehouden ter ere van dit jubileum. Een van de activi teiten is bestemd voor zowel leden als oud-leden en wordt gehouden op zaterdag 25 juni 2010. CKV verzoekt oud-leden zich nu al te melden voor deze speciale dag via: jubileum@ckvnieuwer- kerk.nl key-, tennis- en Jeu des Boules ver eniging. Op de huidige locatie van de sportvelden staat woningbouw gepland. Oorspronkelijk zou Kleine Vink een bedrijventerrein worden, maar de goedkeurig hiervoor is door de Raad van State vernietigd en daarom is in 2007 door de gemeen teraad van Nieuwerkerk besloten om er een sportpark te ontwikkelen. In september 2009 is het ontwerp voor de hal gepresenteerd, dat is ontwikkeld door architectenbureau MoederscheimMoonen. Zij hebben de prijsvraag gewonnen, die door de voormalige gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel voor het ontwerp van de hal is uitgeschreven. De hal krijgt een sportvloer van 44,5 bij 24 meter, wordt 9,5 meter hoog en zal voldoen aan de eisen van het N0S*NSF. Dubbel Bij het slaan van de eerste paal wa ren ook vertegenwoordigers aan wezig van de andere sportvereni- Wethouder Verbeek gaat de eerste paal de grond in slaan. gingen, die een plekje zullen krijgen op het nieuwe sportpark. Zij keken, volgens de voorzitter van de Nieu- werkerkse Jeu de boules vereniging, Cees Hoogendoorn, met gemengde gevoelens naar de start van de bouw van de sporthal. "We staan hier een beetje met een dubbel ge voel. Aan de ene kant is het natuur lijk goed dat er nu met de bouw van de hal begonnen kan worden, maar we hadden liever gezien dat ook de rest van het sportpark snel aange legd zou worden. We zijn al bijna vijf jaar met dit project bezig en hopen dat we nu eindelijk op korte termijn naar Kleine Vink kunnen verhuizen." Nieuwerkerk aan den IJssel - De fractie van ChristenUnie SGP gaat zaterdag 23 oktober in gesprek met de bewoners van het Kroonkruid in Nieuwerkerk. "Na de goede ervaringen in Moerkapelle en Zevenhuizen, waar we in de Jonk heer van der Weistraat en de Burgemeester Boerstraat waren, is nu Nieuwer kerk aan de beurt", aldus fractievoorzitter Marnix de Romph. De fractie wil door met bewoners van 'zomaar' een straat in Zuid- plas in gesprek te gaan, horen wat er speelt onder burgers. De Romph: "We zijn een grote fractie en verte genwoordigen dus veel inwoners van de gemeente. We willen hen verte genwoordigen- bij de discussies die nu en de komende tijd gaan spelen. Hierbij gaat het over zaken die ie- Nieuwerkerk aan den IJssel - Aan de Sing In op zondag 31 oktober om 17-00 uur in het Ontmoetingscen trum aan de Bospolderstraat 10 wordt muzikale medewerking verleend door üospelkoor 'By His Grace' uit Urk. Dit vierstemmige koor bestaat uit circa 35 leden en heeft een uitgebreid re pertoire aan praise- en gospelsongs. Het koor staat onder leiding van Marco Hoorn. Spreker tijdens de Sing In is dominee Klaas de Boer en het orgel wordt bespeeld door André de Jager. Samenzang vanaf 16.50 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de bibliotheek wordt vrijdag 29 oktober van 12.00 tot 7 7.00 uur een informatiemarkt gehouden waarbij diverse patiënten verenigingen en aanverwante organisaties zich presenteren. De bibliotheek heefteen Gezondheids Informatie Punt waar informatie over gezondheid en ziekten verkrijgbaar is. Regelmatig worden er diverse patiëntenverenigingen inloopspreekuren gehouden met als doel lotgenotencontact. dereen raakt zoals de bezuinigingen, veiligheid, het openbaar groen en sociale thema's als eenzaamheid en armoede, maar ook hele praktische zaken als het sportpark Kleine Vink en het 'opruimen' van de polder." Het zijn de raadsleden Aart Slobbe, Jan Willem Schuurman en commis sielid Bert Doek die vanaf 12.00 uur het gesprek aangaan. Het doel van de patiënteninforma tiemarkt is dat mensen de weg naar patiëntenverenigingen en aanver wante organisaties ontdekken, dat ze informatie over hun aandoening en aanvullende informatie van erva ringsdeskundigen kunnen ontvan gen. Het kan belangrijk zijn mensen te spreken die hetzelfde hebben meegemaakt. Nieuwerkerk aan den IJssel - Twaalf teams vervolgden afgelopen week de Najaarsdriekamp op de banen bij JBC Nieuwerkerk. Deze tweede avond speelden de deelnemers hun doublette ronde. Dit keer opnieuw verrassende namen op het podium. Geen van de doublettes zag kans alle drie de partijen te winnen. De drie ereplaatsen waren voor de dou blettes Lijnie van de Berg en Wim Zwang. Zij wonnen twee partijen en haalden een saldo van negentien punten. Tweede werden Bert Klan- dermans en Johan Verdujn met ook twee winst en een saldo van derde punten. Een derde plek was er voor Anja Hoogendoorn die met Arie van Vliet ook twee partijen won en een saldo had van elf punten. Deze week de laatste wedstrijd in deze cyclus, het tête a tête. Vugt/Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Vedj organiseert voor zon dag 14 november een excursie naar voormalig concentratiekamp Vugt, een van de vijf concentratiekam pen in Nederland tijdens de Tweede Wereldoorlog. In totaal werden ruim 31.000 mensen in het kamp gedeti neerd, waaronder 12.000 Joden en verder politieke gevangenen, Roma en Sinti, verzetsstrijders, Jehova's getuigen, homoseksuelen, zwervers, criminelen en zwarthandelaren. In het kamp zijn zeker 735 mensen om het leven gekomen. De groep ver trekt per bus vanaf het Raadhuis plein om 10.00 uur. De excursie in het kamp duurt van 12.00 tot 17.00 uur. Rond 19.00 uur is men terug in Nieuwerkerk. De kosten bedragen 25,- euro. Aanmelden kan tot uiter lijk maandag 1 november via info. vedj@gmail.com of 06-14606126. Meer informatie: www.vedj.info. Nieuwerkerk aan den IJssel - In kerkgebouw De Bron aan de Ring vaartlaan 16 wordt voor zondag 24 oktober om 17.00 uur een avond gebed in de stijl van Taizé georga niseerd. Dit avondgebed heeft een medita tief karakter door zang, lezing, ge bed en stilte. Door de liederen her halend te zingen kan er een gebed ontstaan. De liederen zijn eenvou dig en worden door het gelegen heidskoor ingezet, waarbij iedereen wordt uitgenodigd mee te zingen. Gebed en stilte zijn belangrijke elementen in de viering. Stilte is meer dan afwezigheid van geluid. Stilte is een moment waarop men zich kan openstellen voor God. Het avondgebed begint in stilte waarna de liturgie gevolgd wordt zonder verdere aankondigingen. Avondgebeden vinden voorts plaats op zondag 23 januari en 22 mei. Wie mee wil zingen in het gelegen heidskoor is welkom om 16.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Ontmoetingscentrum wordt op zaterdag 20 november van 11.00 tot 16.00 uur het Boeddhistische feest 'Kathina' gevierd. Tijdens deze dag verzorgt dr. Ashin Ghosita, een monnik uit Birma, om 14.30 uur een lezing over het thema 'Het Boeddhistische geloof van oorzaak en gevolg'. Ghosita is docent aan de Humboldt Universiteit van Berlijn. Het Ontmoetingscentrum is geves tigd aan de Bospolderstraat 10. Voor meer informatie: 0180-310776 of 078-8443990.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 13