SPORT&SPEL SPEKTAKEL IN 'T BLOK ARTS FACTOR: KUNST BIJ 'T BLOK Halloweenparty met live muziek van 21 Eyes of Ruby Een verfrissende blik m POND DE ONDERHANDELTAFEL: KABINET KOEK 22 HART VAN HOLLAND PEPTALK 20 OKTOBER 2010 Door Pepijn de Groot De onderhandelaars van het kabinet hielden zich aan het principe van de Uitgestelde Belo ning. Na ellenlange gesprekken kwamen ze eruit. Het enige wat wij zagen van de formatie was de houten deur, een verschijning op zich. Wij speculeren over wat er achter de deur ge zegd werd. En wij ons maar voorstellen hoe Ferrier met haar laarzen op tafel mepte om aan te tonen dat ze er genoeg van had én wij ons maar voorstellen hoe Verhagen als een konijn in de koplampen keek gedurende zijn betoog. Bij de presentatie van de nieuwe bewinds lieden op televisie vorige week werd die sfeer genuanceerd. Staatssecretaris De Krom van Sociale Zaken bleek zich hard te hebben gemaakt voor de koffiemachines op de kamer van parlementsleden. Verhagen stemde in met Wilders en Rutte, die voort aan alleen maar bokkenpootjes bij hun bak kie wilden. Klink is een man van principes: een zandkoekje kent zijn weerga niet als het aankomt op gezonde koekjes. Een muesli- reep kan ook wel, maar dat is meer iets voor sporters. Zijn argumentatie tegen de bok kenpootjes, binnenskamers gepubliceerd als 'Boycot-pootjes', schoot in het verkeerde keelgat. Toen Klink vervolgens werd uitge maakt voor 'koekwaus' was de maat vol: hij stapte op. Ook Ferrier was woest over het koekbesluit: de opkomst van spekkoek uit haar geboorteland Suriname kwam net goed op gang, komt <^e Bokkenpootjes- monopolie. Dissident nummer 2. Koppejan, een nuchter persoon maar bij vlagen verzot op zoetigheid, deelde zijn passie voor zoete lekkernijen met Ferrier. Ferrier en Koppejan kenden elkaar maar net en ze wisselden al uit: Koppejan kreeg een blikje Fernandes van Ferrier, Ferrier kreeg Zeeuwse babbe laars van Koppejan. Koppejan is verzot op bokkenpootjes, maar eenmaal per week neemt hij een Zeeuwse bolus mee van huis. JP keurde dit altijd goed. Sterker nog, om die Zeeuwse werkersmentaliteit te voeden, vroeg hij Koppejan altijd ook zo'n bolus voor hem mee te nemen. FHet idee voortaan op bokkenpootjes te moeten leven gaat er niet in bij Koppejan. Dissident nummer 3. Uiteindelijk stemden Koppejan en Ferrier in met het bokkenpootjesbesluit, maar op de steun van De Krom hoeven ze niet meer te rekenen. Binnenkort ziet U allen dan ook twee thermoskannetjes meegenomen wor den naar de CDA-vleugel. Volkskrant-columnist Bert Wagendorp schreef afgelopen zaterdag iets moois over premier Rutte in zijn column. "Het opmer kelijke van Mark Rutte is, dat hij op excel lente wijze doet alsof er niks aan de hand is." Wagendorp zegt dat Rutte's premierschap overkomt alsof hij de Efteling runt. Rutte is kapitein van een schip in zwaar weer, het Schommelschip. Als de bokkenpootjes echt dagelijkse kost worden, stappen er misschien wel meer mensen kotsend uit Rutte's schip dan uit het schommelgevaarte in de pret parken. Maar er is al genoeg aan de hand. Een staats secretaris met een dubbel paspoort. Een omstreden staatssecretaris die pas nog een flinke dot centen (met nadruk op flinke dot) kreeg bij zijn ontslag. En het geringe aantal vrouwen in zijn kabinet valt sommigen ook zwaar. Onder hen ben ik. Het aanzicht van het bordes afgelopen donderdag deed me denken aan het laagste voetbalelftal van een amateurclub: de meeste zijn oud en licha melijk versleten (Rosenthal, Donner en Hillen achterin, Opstelten als laatste man), er loopt een jongeling bij die niet vooruit te branden is en dus niet mee mag spelen in een hoger elftal (De Jager), een mager keepertje dat zonder jampotglazen bril niet kan functio neren op het veld (Verhagen). Of het nu allemaal vrouwen of mannen wa ren, ik voel me sowieso niet vertegenwoor digd dooreen kabinet van WD'ersen CDA'ers. Het is maar goed dat de mannen op de foto verschillende stropdassen dragen anders zou je in de war raken tussen die bebrilde grijs koppen. En voor het volgende kabinet graag meer vrouwen, ja. Die maskeren hun grijze haar tenminste met een kleurspoeling. Nieuwerkerk aan den IJssel - 't Blok heeft in de herfstvakantie voor vrijdag 22 oktober een bijzonder spektakel op het programma staan. Jongeren vanaf 12 jaar kunnen zich deze dag in en om 't Blok uitleven met allerhande sport- en spelactiviteiten, georganiseerd door het sportbuurtwerk van Stichting Jeugd werk Zuidpias. Programma Om 11.00 uur gaat het straat voetbaltoernooi van start op het voetbalveld aan de Kleinpolder- laan. Vanaf 14.00 uur verplaatst het spektakel zich naar 't Blok waar de jongeren mee kunnen doen aan diverse toernooien, clinics en workshops, onder meer op het gebied van capoeïra, tafeltennis, tafelvoetbal en schaken. Voorts is er een wii-toernooi en is er een de monstratie met workshop van Fabia Dance Center. De dag wordt afge sloten met optredens van diverse rappers en dj's. Optredens Op het podium verschijnen naast de dj's Rextar en Elmeijera ook rapper Riske de Rat die tevens een graffiti demo zal verzorgen, en rapper Ex cellent, een rasechte battle rapper. De Gangmakers, bestaande uit de drie Nieuwerkerkse rappers Thima, SE en Hayz, komen deze avond hun naam waar maken. Op zaterdag 23 oktober verzorgen dj's Rextar en Elmeijera de muziek Riske de Rat. tijdens de 'Dance avond' in 't Blok. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het is rillen en huiveren geblazen tijdens de Flalloweenparty in 't Blok op zaterdag 31 oktober. De band '21 Eyes of Ruby' bepaalt de sfeer met stevige live mu ziek. De band is eigenzinnig, onrustig en vastberaden. Antoine 'TuWann' Pütz (zang/gitaar), Martijn Soeter- broek (drums) en Alex van Damme (bass) spelen alternatieve rock in de stijl van The Smashing Pumpkins, Tool, The Mars Volta en Porcupine Tree. Kom deze avond genieten van deze band die al vele optredens op haar naam heeft staan, onder meer als support act van Dredg in de Melkweg, The Spirit That Guides Us en Intwine. Deur open om 20.30 uur; de toegang is vrij. De dresscode is niet verplicht, maar wordt wel gewaardeerd. Rotterdam - De voorrondes van talentenjacht East Side Got Ta lent vonden plaat? op zaterdag 25 september. Met deze talentenjacht, georganiseerd door een aantal muzikale instellingen uit de deel gemeente Prins Alexander, wordt een platform geboden aan muzikale talenten uit deelgemeente Prins Alexander. Na een spannende avond zijn acht muzikale talenten in aanmerking gekomen voor de finale, op don derdag 25 november van 19.00 tot 23.00 uur in Outland. Op het podi um gaan Road tot Resorection, TFC, The Fuse, Selah Youth, Senny en Lex, Shine, Joyride en Another Better Year strijden om de eerste plaats en de te winnen presskit en studiotijd. De toegang is vrij. Voor meer informatie: stroost@buurtwerk-alexander.nl of 010-4207661. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Jeugdwerk Zuidpias is in-sa menwerking met Kunstgebouw van start gegaan met een nieuw pro ject: Arts Factor. Binnen dit project gaan jongeren, onder leiding van beeldend kunstenaar Agnes den Hartogh, zelf aan de slag om samen één groot kunstwerk te realiseren. De plannen vorderen gestaag; bin nenkort kunnen de deelnemers kie zen voor één van de vele ingediende creatieve plannen en kan men aan de slag. Door Pepijn de Groot Met de komst van het nieuwe kabinet komen er ook 'animal cops', de die- renpolitie. Als we het regeerakkoord moeten geloven komen er vijfhonderd animal cops, wat al een aantal jaren een idee is van de PW van Wilders. Er is in de politiek en onder dierenorganisaties veel ophef over. Hoe denkt het panel over de toekomstige dierenpolitie? Max van Mullem (16 jaar) uit Zevenhuizen Het is op zich goed dat er een die renpolitie komt. Er zullen vast nog wel dieren honger lijden en niet goed behandeld worden. Ik vraag me alleen af of het zin heeft. Zijn er zoveel gevallen dat het echt no dig is om speciaal een dierenpolitie in te zetten? Het lijkt mij niet. Alle maal leuk een aardig, maar dit gaat de overheid ook weer geld kosten. Het is een goed idee maar niet voor nu, nu moet de regering zich ergens anders druk om maken. Dilian Ritmeester (11 jaar) uit Moerkapelle Het idee van de dierenpolitie op zich zelf is wel goed. Het probleem is dat in de plannen van het kabinet staat dat ze minder geld gaan uitgeven aan arme lan den. In die arme landen kan niet eens een normale politie betaald worden. We hebben ook de die renbescherming en het dierenasiel. Die kunnen eigenlijk hetzelfde doen als de dierenpolitie. Mijn advies is daarom: geef het geld niet aan de dierenpolitie uit maar aan ontwik kelingshulp. Bastian Stolk (13 jaar) uit Waddinxveen Het is een idee, maar geen goed idee. Er wordt al heel veel bezui nigd, en dan moeten ook nog eens alle lonen van 500 mensen betaald worden! Ik vind het overbodig om dat er ook al een dierenambulance is. Het mag wel komen, daar niet van. Ik vind dat er eerst andere din gen voor moeten gaan.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 22