Wendy Roos wint eerste Chocoladeletters kopen om opleiding Bo prijs met origineel kerststuk te betalen Overweldigende belangstelling voor Ladies Night Groencentrum Sonneveld De Kaasspecialist in finale voor titel Nederlands Beste Foodspecialiteitenwinkel 2011 HART VAN HOLLAND BEDRIJVIGHEID 20 OKTOBER 2010 27 Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Bleiswijk/Nieuwerkerk aan den IJssel - Wendy Roos is onlangs haar ei gen bloemenondermening begonnen in een atelier in Nieuwerkerk. Van daaruit verzorgt zij op bestelling trouwwerk, exclusieve bloemstukken, rouwbloemwerk en opdrachten in het kader van bedrijfsabonnementen. In het kader van het thema 'Om arm de bloemist' vond op dinsdag 12 en woensdag 13 oktober een Marktplaats-e\/ent in Bleiswijk plaats, georganiseerd door Flora Holland en Terra Bleiswijk. Een veertigtal deelnemers was ver zocht een vernieuwend kerstar rangement te maken met een verkoopwaarde van minimal 100,- euro. Op de eerste dag kreeg het ontwerp van Wendy Roos de meeste punten van het publiek; op de tweede dag kreeg ze te wei nig punten voor een plaats in de top drie, maar over beide dagen had Roos de meeste punten ver zameld en verdiende daarmee de eerste prijs: een 'Chrysalsysteem' voor in haar atelier. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de jaarlijkse strijd om Nederlands Beste Foodspecialiteitenwinkel Trofee, de hoogste prijs voor Foodspecialiteiten- winkels, hebben vijf winkels de finale bereikt, waaronder De Kaasspecialist in winkelcentrum Reigerhof. Theo van Dongen, eigenaar van de winkel, won deze titel al in 2007, deed vervolgens enkele jaren niet mee, maar is er nu meteen weer bij; een bewijs van zijn constante hoge kwaliteit. "De ondernemer Van Dongen is op en top gemotiveerd én deskundig. Maar ook de medewerkers blinken uit. Flun vakkennis is bijvoorbeeld top. De ondernemer is ook klaar voor de toekomst en bruist van ideeën die hij in de toekomst ten uitvoer zal brengen. Het winkelcen trum mag trots zijn op deze winkel, hij trekt hun op en mee." Finale De finale vindt plaats in de maanden oktober en november. Dan beoorde len twee deskundige finalevakjury- teams de finalisten op visie op het vak en de branche, de eigen aanpak daarin, management, personeel en de winkelperformance. Daarnaast beoordeelt ook een con sumentenjury, bestaande uit man nen, vrouwen en echtparen die zich niet bekend maken in de winkel, het aanbod. Dat is belangrijk, wanteon- sumenten bepalen uiteindelijk het succes van een winkel. Uitslag Op dinsdagavond 16 november worden in De Flint in Amersfoort de vijf finalisten gepresenteerd aan de branche en worden Nederlands Beste Kaasspeciaalzaak én Neder lands Beste Foodspecialiteitenwin kel 2011 bekendgemaakt. De lijst met finalisten is te vinden op: www.kdwn.nl. Drukte bij alle kramen. Dringen vooreen plaatsje bij de workshops. Contact Wendy Roos komt op, afspraak langs bij de klant om de wensen voor creatief bloemwerk, eventu eel aan de hand van voorbeelden; op papier te zetten. Meer informatie: www.wendyroos.nl en www.floraholland.com Wendy Roos bij haar winnende kerstarrangement; de schaal is aan de buitenkant voorzien van opgeplakte, zwartgespoten erwten terwijl het arrangement zelfstalen gepolijste buizen met aan elke buis een reageerbuis met bijzondere bloemen bevat. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bo, nét geen puppy meer, wordt na zijn opleiding beschermend maatje van Jeroen Zandbergen (19), die leidt aan een ernstige vorm van epilep sie. Jeroen is in aanmerking geko men voor deze 'hulphond', om hem te helpen zelfstandiger te functio neren in het dagelijks leven. Boskoop - Verkeersregelaars en pendelbussen waren dinsdagavond 12 oktober nodig om de toestroom van belangstellenden voor de La- dies Night van Groencentrum Son neveld in goede banen te leiden. Toen om 18.30 uur de deuren wer den geopend had zich al een flinke menigte bij het Groencentrum ver zameld. Bo, een labradoodle, is een vrien delijke huishond met een vrolijk karakter, is zeer gevoelig en heeft een sterke wil om te willen 'helpen'. Door een speciaal oogcontact, wat geen enkel ander ras in zich heeft, voelt Bo op een unieke manier de emoties van haar baasje aan. Bo zal een speciale training onder gaan om Jeroen te waarschuwen voor een aankomende aanval van épilepsie, zodat hij op tijd passende medicatie of maatregelen kan ne men. De opleiding wordt door geen enkele zorgverzekeraar vergoed en moet dus door particulier initiatief bekostigd worden. Chocoladeletteractie Om de opleiding van Bo, welke op 17.000 euro wordt geschat, te be- Hulphond Bo wordt het beschermend maatje van Jeroen Zandbergen. kostigen kunnen bij de Lions Nieu werkerk chocoladeletters besteld worden. De letters, verkrijgbaar in de letter 'S' in de smaken melk en puur en gemaakt van eersteklas chocolade, kosten 3,50 euro per stuk of drie voor 10,- euro. Bestel lingen kunnen, onder vermelding van naam, adres, telefoonnum mer, smaak en aantal, doorgegeven worden via leon@stambouw.nl, via ernstharms@harmsmakelaars.nl of op 0180-315391 of 0180-320894. Het verschuldige bedrag dient men vooruit te betalen en kan worden overgemaakt op rekening nummer 47.74.74.578 te name van Lions- club Nieuwerkerk. De Lionsclub zal ervoor zorgen dat men de letters vóór Sinterklaas in huis heeft. Voor meer informatie: www.hulphondbo.nl. Eenmaal binnen kon men bij een groot aantal kramen terecht voor allerhande (groen)decoraties voor de herfst. Vooral de workshops die men deze avond kon volgen waren een overweldigend succes. Tussen al het groen door kon men genieten van de modeshows van Laperche en van Blitzikkers, beiden uit Boskoop. De 850 shoptassen met cadeaubonnen waren aan het einde van de avond allemaal weg gegeven. Volgens de organisatie vonden uiteindelijk rond de 1000 bezoekers hun weg naar Groencen trum Sonneveld, waar men inmid dels al weer aan het brainstormen is over het volgende evenement: 'Moonlightshopping' op dinsdag 23 november. Voor meer informatie: www.groencentrumsonneveld.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 27