SO Natural komt binnen in HïllenraadlOO Diploma- zwemmen Europese première Rich in theater Swanla Pingel en System Stinks in het Wapen 'Duiven zijn de meest vrije huisdieren die er bestaan' Er werd gebridged... HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 20 OKTOBER 2010 29 Voorzitter postduivenvereniging Dick den Hertog: De liefde voor de duiven is nooit meer overgegaan. Zevenhuizen - Ooit was hij een kleine jongen die niets van duiven hoefde te weten. Maar toen zijn broer in dienst ging en zijn duiven bij hem achterliet sloeg de liefde voor de beestjes over. Vijftig jaar later is Dick den Hertog nog steeds vol van de duivensport en is hij voorzitter van duivenvereniging 'De Stormvliegers', die volgende week haar 75-jarige bestaan viert. Door Ellis Smal De vereniging is opgericht op 10 oktober 1935. Dertien leden meld den zich destijds bij de eerste ver gadering. Het eerste bestuurslid was A.G. Mes en al snel ontstond er een volledig bestuur van acht personen. Door de jaren heen groeide het aan tal leden met een hoogtepunt in de jaren '60 tot de jaren '80. De Hertog "Er was meer welvaart, maar men sen gingen nog niet veel op vakantie en er was ook geen computer. Dan werden ze lid van een vereniging." Na 75 jaar is er meer veranderd dan alleen het ledenaantal. Den Hertog: "Alles gaat tegenwoordig digitaal. De duiven krijgen een chip, waar door we makkelijk kunnen meten wie er als eerste binnen zijn. Ook kun je de standen bekijken en bijhouden via internet en teletekst. Dat gaat tegenwoordig allemaal heel snel." Toch wordt de duivensport minder populair. De Hertog: "Het is lastig om de sport te promoten en veel mensen weten gewoonweg niet wat het inhoudt. Hierdoorgaan de kleine verenigingen vaak op in de grotere." Ondanks dat er minder duivenmel kers zijn, blijft het aantal duiven gelijk. "Veel mensen houden grotere aantallen duiven. Vroeger was een aantal van twintig groot, nu is dat pas bij honderd." Boormachine Dat de duivensport je niet in de koude kleren gaat zitten is wel dui delijk. "Het seizoen loopt van april tot september en dan zijn er elke week wedstrijden in vier grada ties, van korte tot lange afstanden. Daarnaast moet je de beestjes ook verzorgen en ze in een goede con ditie houden", vertelt de Hertog. Liefdevol praat hij over de beesten: "Je verzorgt ze hun leven lang en je Moerkapelle - Orchideeënkwekerij SO Natural uit Moerkapelle is als nieuw komer binnengekomen op plek 72 in de Hillenraad 100. Dit werd op 8 oktober bekend gemaakt tijdens het jaarlijkse Hortigala. Door Marlonneke Willemsen De Hillenraad 100 is een top 100 van de meest toonaangevende bedrijven uit de tuinbouwsector. Het gaat hier niet alleen om kwekerijen, maar ook aanverwante ondernemingen, zoals automatiserings-, verpakkings- en adviesbedrijven, die strijden om de toppositie. Volgens de website van de organisatie gaat het om 'bedrijven die boven het maaiveld uitsteken, die de toon aangeven en die ervoor zor gen dat de sector als geheel vooruit komt. Het zijn niet per definitie de grootste, beste of meest innovatieve bedrijven, maar spelers die een lei dende rol spelen in hun segment.' De top 100 wordt vastgesteld door een comité van experts uit de tuin bouwsector. Algemeen directeur Martin Smaal: "We zijn uitermate trots om als nieuwkomer zo hoog binnen te komen. Het zijn allemaal grote ondernemingen, waarvan som mige al acht jaar in de lijst staan en het is erg bijzonder om te zien dat wij daar nu ook tussen staan." maakt alles mee wat de duiven ook meemaken." Dat het zielig zou zijn voor de dieren vindt hij onzin: "Wat voor baat zou ik er bij hebben om ze slecht te be handelen? Duiven zijn de meest vrije huisdieren die er bestaan." De duivensport is dan ook een hobby die met een warm hart wordt onder houden, voor de prijzen hoefje het niet te doen. "Binnen de vereniging heb je een competitie, en in de regio kun je wel eens een boormachine winnen. Toch blijven de wedstrijden altijd spannend." Dat Den Hertog de sport na vijftig jaar nog steeds niet zat is, heeft mede te maken met een succes in zijn jeugdjaren: "Als klein jochie had ik een goeie duif, die alle grote mannen eruit vloog. Als je dat wint, is dat een prachtig gevoel." Postduivenvereniging De Stormvlie gers viert zaterdag 23 oktober haar' 75-jarig bestaan met een receptie in het duivenlokaal aan het Nijver heidscentrum van 15.00 tot 17.00 uur. Zevenhuizen - Eenendertig kinderen hebben woensdag 13 oktober afge zwommen. Voor het A-diploma zijn geslaagd: Brad Westerman, Uske Brok, Stijn Hertog, Tiza Visser, Boaz van Voorden, Sophie van der Hoek, Floris de Koning en Simmen Toonen. Voor het B-diploma slaagden Luuk van den Berg, Björn Damen, Youri Damen, Rick Sleeuwenhoek, Merel Tollenaar, Jill Kalden, Tijn Tolenaar, Tijmen Grave, Derk Janssen, Mylene Koose, Max Ter Haar, Mees Kempkes, Valentijn Bergwerff, Lynn Meijer, Sara Hila, Tyara van Hal, Sophie de Jong, Micha van den Berg, Noah Da vid, Meike Klein, Suzanne Koelewijn en Sandy Olieman. Zevenhuizen - De Europese première van de rockmusical Rich door 7M Thea terproducties wordt gehouden in Theater Swanla op 17 juni 2011. De musical is gebaseerd op het verhaal 'Timm Thaler oder Das Verkaufte La chen' uit 1962 door James Krüss (1926-1997). Het verhaal voor de musical is geschreven door Vern Thiessen, de muziek en songteksten komen van Olaf Pyttlik. Timm Thaler is een normale tiener die samen met zijn moeder, een al leenstaande ouder, het hoofd boven water probeert te houden. Timm ontmoet de mysterieuze CEO. Hij wil zijn moeder financieel bijstaan en zo ook zijn eigen levenstandaard verhogen. Hij verkoopt zijn lach en krijgt daar status en geld voor als tegenprestatie. Op het moment dat hij geen uitweg meer ziet helpen zijn vriendinnetje en zijn skateboardvrienden hem om zijn lach, zijn levenslust en zijn inte griteit terug te krijgen. Communicatievaardigheden, keuzes in het leven, verantwoordelijkheid, druk van leeftijdsgenoten, een ou der gezinnen, eerste relaties, invloed van reclame op jongeren, media opvoeding, emotionele gezondheid, jongeren cultuur. Voor de Zevenhuizense variant te kent Jetty Smit voor toneelspel en regie. Fabia Witkamp, geassisteerd door Manouk Schrauwen, neemt dans en choreografie voor haar re kening en de algehele leiding is in handen van Margré van Gestel. Moerkapelle - Rockband Pingel en de Finse band System Stinks staan zaterdagavond 23 oktober in café Het wapen van Moerkapelle. Het repertoire van Pingel bestaat uit stevige rockcovers van de jaren zes tig tot nu. Tijdens het optreden van Pingel zullen enkele gastmuzikanten het podium beklimmen. Het optreden van Pingel wordt af gewisseld met een optreden van de Finse band System Stinks, die spe ciaal voor deze gelegenheid uit Fin land komt. Het repertoire van deze band is sterk beïnvloed door de mu ziek van de legendarische punkband The Ramones. Korte, felle nummers die in een razend tempo voorbij ko men. De avond begint om 22.00 uur, de toegang bedraagt 5,- euro. Kaar ten zijn verkrijgbar in het café en in de snackbar. Zevenhuizen - De leden van bridge club Zevenhuizen rondden onlangs de eerste competitieronde af. Win naars in de A-lijn zijn: 1. Patricia Niewold en Marijke Stolker met 56,04%; 2. Ruud Bantje en Mark de Wall met 55.93%; 3.Wim en Marga Metselaar met 55.02 en Frits Lammerts en Erik Mulder met 54,41%, De winnaars van de B-lijn promo veren naar de A-lijn. Eerste werden Els van Heusden en Els van Leeuwen met 57,82%, op de tweede plaats eindigden Cecile Lelieveld en Ria van Wensem met 55,74%; De derde plaats was voor Ger Spanjaard en Els Zwanenburg met 54,05%, de vierde plaats voor Wil en Arie Blok met 53,41%. De winnaars van de C-lijn: Rik Berends en Geertje Wiggers met 56,66%, Burgonda Heerschap enA- nette van der Wel met 55,79%, Adrie van der Eijk en Betty Visser met 53,97%, Bea den Hollander en Hedi Keizer met 53,82% promove ren naar de B. De eerste zitting van de tweede ronde werd dinsdag 12 oktober ge speeld. In de A-lijn werd de zitting gewonnen door Frits Lammerts en Erik Mulder met 62.37%, tweede werden Ria Gaarkeuken en Lieke van der Linden met 59.95% en op de derde plaats eindigden Ruud Bantje en Mark de Wall met 58.05%, Seia van der Berg en Frank Niewold wonnen in de B-lijn met 59.03%, gevolgd doorTjeu op 'tVeld en Gerry op 't Veld met 58,54% en Rieneke en Ed Keizer met 57.99%, In de C-lijn werd gewonnen door Yvonne Versteeg en Joke Wiebes met 67.01%, tweede werden Ge orge Moonen en Adrie Perdijk met 63.54% en derde Joop van der Hoofd en Janny Moonen met 59.10%,

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 29