Commissie: Pak overlast Essepark aan Groen licht voor SchaatsClub Hitland Jaarconcert Kleine Trompetter Georganiseerde feesten moeten overlast oudEtnieuw beperken Aanhouding na bedreiging met mes Rijden zonder licht Mantelzorgbijeenkomst klik dus snel naar onze website www.hartvanholland-oniine.nl HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 20 OKTOBER 2010 31 Nieuwerkerk aan den IJssel De commissieleden van bestuur, financiën en beheer hebben donderdag 13 oktober aandacht gevraagd voorde jongeren- overlast in het Essepark in Nieuwerkerk. Op verzoek van Aart Slobbe, raadslid van de ChristenUnie/SGP, heeft de heer Boorsma, namens de bewoners, ver teld hoe het er in hun buurt aan toe gaat. Zowel de commissieleden als het college onderkenden dat het om een ernstige situatie gaat en dat er op korte termijn maatregelen genomen moeten worden om de overlast testoppen. Door Marlonneke Willemsen Doordat hun slaapkamers aan het Essepark grenzen, zitten de bewo ners volgens Boorsma eerste rang en kunnen ze volgen waterallemaal gebeurt. "De overlast is de afgelo pen jaren explosief toegenomen, al is het de laatste weken redelijk rustig geweest. De overlast bestaat uit vernielingen, scheurende brom mers en muziek, rotzooi van gebro- ken bierflessen, ruiten die vernield worden, graffiti en blowende jon geren. In onze beleving zijn de door ons naar voren gebrachte klachten wegens overlast langdurig gebaga telliseerd. De politie heeft een kwa litatief en kwantitatief probleem. Te weinig blauw om op alles en op elk tijdstip af te gaan, daar heb ik bin nen bepaalde grenzen nog wel be grip voor. Waar ik geen begrip voor heb, zijn agenten die 's nachts op afstand kijken wat er gaande is en vervolgens weer stilletjes weggaan. Of met zoveel bombarie aankomen dat iedereen er al vandoor is. Ik vind het niet kunnen dat de gemeente en de politie de bewoners vragen alert te zijn en om zitting te nemen in een zogenaamd Esseparkteam om samen de overlastproblemen aan te pakken en ons vervolgens in de kou laat staan." Boorsma stelde twee maatregelen voor om de problemen op te lossen. "Verwijder het JOP uit het park en sluit het Essepark tussen 21.00 uur 's avonds en 6.00 uur 's morgens." Straatterreur De leden van de commissie zijn van mening dat het probleem hard moet worden aangepakt. Jan Hor dijk (WD): "Ik schrik me rot. Deze situatie moet keihard worden aan gepakt. We moeten van deze straat terreur af." Paul van Drenth (GBZ): "Dit probleem is er al jaren en we' komen geen steek verder. We moe ten kijken wat we moeten gaan doen om dit probleem effectief te bestrijden." Ferry van Wijnen (Trots) was van mening dat de beschikbare mid delen, zoals de wijkagent, slimmer moeten worden ingezet en Rick van Woudenberg (D66) en André Muller (SP) riepen op om de jongerenover- last integraal te benaderen, om te voorkomen dat het probleem zich door de gemeente heen verschuift. Aart Slobbe (ChristenUnie/SGP) en Govard Slooters (PvdA) gaven aan dat het om een moeilijk op te los sen probleem gaat. "De jongeren van het eerste uur zijn uitgevlogen en worden vervangen door nieuwe jeugd." Burgemeester Gert-Jan Kats was het geheel met deze laatste opmer king eens. "Het is een heel vervelend probleem, dat eigenlijk niet oplos baar is. Als je denk dat je het hebt opgelost, komt de volgende groep jongeren weer op. Wat me opvalt, is dat nergens het woord ouder voor komt. Ouders zijn verantwoordelijk voor het gedrag van een individueel kind en niet de overheid. Ik vind het Esseparkteam een goed initiatief maar we moeten ook met de ou ders gaan praten. Verder moeten we de jeugd integraal aanpakken. We moeten adequaat op 'heterdaad- situaties' reageren en de schade di rect verhalen. De komende tijd wil ik een plan voor de jeugdoverlast gaan opstellen om dit probleem in Zuid- plas zo veel mogelijk op te kunnen lossen." Zevenhuizen - In Dorpshuis Swanla vindt op zaterdag 30 oktober het jaarconcert van De Kleine Trompet ter plaats; deze keer met als thema 'Musicals and more'. Het Pop-In koor uit Boskoop verleent muzikale me dewerking, evenals slagwerkgroep Afslag 9. Het concert begin torn 20.15 uur. Na afloop is er een After party met de Goudse coverband 'De Koffers'. De toegang bedraagt 7,50 euro. Reserveren: concert30okto- ber@dekleinetrompetter.nl of www. dorpshuis.nl Zuidpias - Als het aan burgemeester Gert-Jan Kats ligt worden er op 31 de cember op verschillende plaatsen in Zuidpias oudEtnieuw feesten georgani seerd. In Nieuwerkerk aan den IJssel wordt sinds enige jaren een dergelijk feest georganiseerd en dit heeft geleid tot minder overlast. Vooral in Moer- kapelle zijn de laatste jaren problemen geweest rond de oudEtnieuw viering, waarbij zelfs de ME moest worden ingezet. Kats: "In Moerkapelle willen we dit jaar een positieve wending aan de jaarwisseling geven door verschillende leuke activiteiten te gaan organiseren." Door Marlonneke Willemsen Voor de jaarwisseling 2010-2011 wil het college in Nieuwerkerk op dezelfde voet doorgaan als in voor gaande jaren; een door hetjeugd- en jongerenwerk georganiseerd feest. Hiervoor zou eventueel een tent ge plaatst kunnen worden. Ook zal er op het Raadhuisplein weer een ijs baan geplaatst worden, in de weken voorafgaand aan oudEtnieuw. Ook voor Moerkapelle is een meerdaags programma voorzien. Woensdag 29 december is er een programma voor kinderen tot tien jaar, donderdag zijn er activiteiten voor kinderen tot en met veertien jaar en op vrijdag 31 december wordt er een nieuw jaarsfeest gehouden. Deze activitei ten zullen plaatsvinden in een tent op 'het Kruis'. De leden van de commissie Bestuur, Financiën en Beheer.konden zich wel vinden in de plannen van de burge- Nieuwerkerk aan den IJssel - Hoewel de temperaturen nog aangenaam zijn voor de tijd van het jaar mag het van de mannen van Schaats- club Hitland snel gaan vriezen. Na de vele enthousiaste reacties van schaatsliefhebbers in het voorjaar is een vereniging opgericht en is een beleidsvoorstel met varianten opgesteld. De afgelopen maanden is achter de schermen druk overleg gevoerd met de gemeente Zuidpias en met het recreatieschap Hitland. Dit alles heeft ertoe geleid, dat de schaatsclub de gerepareerde na- tuurijsbaan in Hitland kan gaan beheren en exploiteren. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan de overeenkomst. Lid worden van de SchaatsClub De vereniging, die als doel heeft het organiseren van schaatsactiviteiten op een goed geprepareerde baan, kan nu leden gaan werven. Het tijdelijke bestuur zal na de eerste aanmeldingen een ledenvergade ring uitschrijven waarin de nieuwe leden zich kunnen uitspreken over bijvoorbeeld de te volgen koers en over de hoogte van de contributie. Voorts kan er dan een bestuur geko zen worden. Overige activiteiten Naast de activiteiten tijdens vrie zend weer wordt er ook gedacht aan andere activiteiten zoals trainingen, fietsen, skeeleren en deelname aan landelijke evenementen. In ieder geval is men van plan op de don derdagavond in verenigingverband te gaan schaatsen op de Uithof in Den Haag. Tijdelijk Bestuur Het tijdelijke bestuur, bestaande uit Ralph de Kreij, Arend Temorshuizen en Nick Rockx zal totdat een bestuur gekozen is, alvast op zoek gaan naar sponsoren. Bestuurskandidaten kun nen zich melden via de website. Voor meer informatie en aanmelden als lid of bestuurslid: www.sc-hitland.nl. Leiden/Nieuwerkerk aan den IJssel - Politie Hollands Midden kreeg op zondag 17 oktober rond 23.30 uur een melding dat een man meerdere mensen aan de Hogewoerd bedreigd zou hebben met een mes. Een 32-ja- rige man uit Nieuwerkerk aan den IJssel stond die avond buiten aan de Hogewoerd toen hij zag dat de 21-jarige man uit een raam hing en vanaf boven flesjes bier naar bene den gooide. De Nieuwerkerker riep naar de man dat hij 'normaal' moest doen waarop deze in zijn boxershort naar buiten liep met een mes in zijn handen. De man uit Nieuwerkerk ging snel een horecagelegenheid binnen en heeft aangifte gedaan van bedreiging. Ook een 30-jarige vrouw uit Leiden deed aangifte van bedrei ging. De politie kwam ter plaatse en belde aan bij de woning. De man die opendeed voldeed aan het sig nalement en werd aangehouden. De politie heeft ook een mes in beslag genomen dat in de woning lag. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een 36-jarige man uit Hellevoetsluis werd op vrijdag 15 oktober om streek 20.53 uur op de Zuid pia slaan aangehouden omdat hij met zijn auto zonder verlichting in het donker reed. Uit de blaastest bleek dat hij mogelijk te veel had ge dronken. Op het bureau bedroeg het resultaat van de ademanalyse 455 ug/l. Ook in 2007 was de man voor het rijden onder invloed aan gehouden. Toen blies hij 57.7 ug/l. De politie heeft de man een rijver bod opgelegd en proces-verbaal opgemaakt. meester. Toch hadden zij nog wel een aantal aanvullende opmerkin gen. Claudia Wolff (D66), Gert Will (CDA) en Lydia Reicher (SP) vonden dat er voor alle kernen aandacht moet blijven, ondanks dat daar het afgelopen jaar minder problemen leken te zijn dan in Moerkapelle. Jan Hordijk zette nog wat kantteke ningen bij het feest in Moerkapelle. "Ik gun de jeugd een feest, maar nu lijkt het net of een aantal jaren rot zooi trappen wordt beloond met een feest dat ook nog door de gemeente wordt betaald. Ik vraag me af of dit een goed signaal is." Hij kreeg hier voor bijval van Dick Bac, die samen met Piet Keyzer (GBZ) pleitte voor een vreugdevuur in dit dorp. "Moer kapelle houdt nu eenmaal van vuur en een klein vuurtje moet toch kun nen." Moerkapelle - Cedrah en Agathos Thuiszorg organiseren in samen werking met de NPV voor maandag 8 november een themabijeenkomst voor mantelzorgers. De heer Van Staveren houdt een lezing over de pressie bij ouderen. Na de lezing wordt doorgesproken over het onderwerp. De aanwezigen kunnen ervaringen uitwisselen met andere mantelzorgers. Ook is er de mogelijkheid om vragen te stellen. Mantelzorgers zijn van harte wel kom in Beth-San aan het Kerkplein 1 van 19.30 tot 21.30 uur. Voor meer informatie: 010-2640777 of 079-5931840 klikken mag

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 31