Kleuters maken stippenkunst in bibliotheek Sinterklaas in Moordrecht Onzekerheid over IJsselpad Oliebollenactie Roemenië Reserves De IJssel niet op dreef 'uid-Holland laat het afweten bij Johan Stekelen burg Compliment Klikken mag HART VAN HOLLAND MOORDRECHT/REGIO 20 OKTOBER 2010 33 Schaken Informatieochtend Kwetternest Kerstmarkt Mosselweekend East End Vijfde editie Moor- dreehtse Bluesnacht Vrouwen over spieren en gewrichten dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl AÈ Moordrecht - De kleuters van De Achtbaan, De Sjaloomschool, De St. Jozef en De Rank zijn tijdens de Kin derboekenweek op bezoek geweest in in de plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen. Tijdens dit bezoek konden de kinderen via een PowerPointpresentatie via het digitale boekenmuseum 'De Grote Tekententoonstelling' bekijken. Een van de schilderijen die bekeken werd, was een afbeelding van de Nacht wacht van Rembrandt, waarop een jongetje reageerde: "Wow, een gou den cowboy!". Iedere illustratie was aanleiding voor een kort spel of een opdrachtje. Naar aanleiding van een tekening uit het boek 'De Stip' van Peter Reynolds maakten de kinderen een eigen groepswerk. De stippenschilderijen zijn tijdens openingsuren te zien in de jeugdhoek van de bibliotheek. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Moordrecht - Sinterklaas komt za terdag 20 november aan in Moor drecht. Hij meert om 11.00 uur aan op de Westringdijk. De Dikke Pieten zijn echter al in Ne derland, omdat zij het druk hebben met een opdracht van de goedhei ligman. Zij zijn op zoek naar de ge zonken schat van Sinterklaas. Het jaarlijkse sinterklaasfeest is op zaterdag 27 november in Sporthal de Zuidpias. De hal wordt daarvoor omgetoverd tot inpakfabriek. Met de pieten kan dat nooit goed gaan- Alle avonturen van de pieten wor den overigens gefilmd en delen van de film komen maandag 8 novem ber uit op www.dikkepieten.nl en bij scholen in Moordrecht. Moordrecht - De komst van het IJsselpad is onzeker. "Het staat op de lijst als onderdeel van project Hollandsche IJssel, maar ook op het lijstje met moge lijke bezuinigingen." Dat meldde wethouder Henk van der Torn dinsdag 12 oktober tijdens de commissie Ruimte. Moordrecht - De Stichting Hulp aan Roemenië-Moordrecht organiseert voor 27 oktober de jaarlijkse oliebol lenactie. De opbrengst is bestemd voor het financieren van projecten welke de stichting heeft opgezet in het Roemeense Baratos. De oliebol len zijn verkrijgbaar tussen 9.00 en 20.00 uur in de hal van de Hervormde Kerk (Dorpskerk) aan de Kerklaan 12 alsmede in het Hervormde Gemeente Verenigingsgebouw De Stee aan de Boerderijlaan 2. Oliebollen zullen ook huis-aan-huis verkocht worden. Kerstmarkt De kerstmarkt vindt dit jaar plaats op vrijdag 10 en zaterdag 11 decem ber; op vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur en op zaterdag van 17.00 tot 21.00 uur. De opbrengst is wederom bestemd voor bovengenoemde pro jecten. Op de kerstmarkt kan men onder meer terecht voor kerststuk ken, gebak, glühwein, kerststollen en erwtensoep. Voor meer informatie: shrmoord recht@gmail.com. Van der Torn kwam met deze uit spraak nadat Mare Lansink (CDA) vroeg naar de stand van zaken in zake dit onderwerp. "Voor wanneer staat het op de rol, wanneer krijgen we er meer over te horen en wat is de stand van zaken", vroeg Lansink tijdens de commissievergadering. Het IJsselpad moet een wandelpad worden van de Julianastraat via de Dorpstraat tot aan het Abraham Kroesgemaal. De wethouder kon niet anders dan melden dan dat het onzeker is of dit onderdeel van project Hollandsche IJssel doorgang zal vinden. "We zit ten momenteel in een stadium dat we keuzes moeten maken." Maarten van der Linden (Christe- nUnie/SGP) ging hier direct op in: "De toenmalige burgemeester van Moordrecht heeft zich er voor inge spannen. Het zou bitter zijn als het pad er uiteindelijk niet komt." De wethouder reageerde hierop door te zeggen dat de keuze 'aan u is' of het IJsselpad al dan niet geschrapt wordt. Regio - In de provincie Zuid-Holland zijn tot op heden zeven personen en organisaties voorgedragen voor het Johan Stekelenburg Compliment 2010. Landelijk zijn er inmiddels vijf tig voordrachten gedaan. Deze tweejaarlijkse onderscheiding is bedoeld voor een persoon of or ganisatie die zich belangeloos inzet voor mensen zonder baan. Aan de onderscheiding zijn een geldprijs van 15.000 euro en een kunstwerk verbonden. Kandidaten kunnen tot 20 oktober genomineerd worden via www.johanstekelenburgcompli- ment.nl. De onderscheiding is een initiatief van Start Foundation, die zich in zet voor mensen met een kwetsbare positie op de arbeidsmarkt. De oud vakbondsman was oprichter en, tot aan zijn dood in 2003, bestuurslid van Start Foundation. Het Compli ment is een eerbetoon aan Johan Stekelenburg en wordt voor de der de maal uitgereikt. In 2008 ging het Compliment naar een garagebedrijf in Utrecht en in 2006 naar Rotter dam Airport. De jury bestaat uit oud-premier Wim Kok, oud-CNV-voorzitter An ton Westerlaken en UNETO-VNI- directeur Titia Siertsema. Het Com pliment 2010 wordt uitgereikt op 25 november door Heieen Hoekstra, de weduwe van Johan Stekelenburg. Moordrecht - Het naar de tweede klasse gepromoveerde tweede team van De IJssel stuit op stevige te genstand. Ook de tweede wedstrijd tegen het tweede van 3 Torens uit Bergschenhoek werd verloren. Fu nest concentratieverlies aan de eerste borden werd het team fataal. Zowel Aad als Mick van den Berg verspeelden gelijkstaande stellingen en bij Rien Duine ging het zelfs met een materiële voorsprong van een kwaliteit en twee pionnen nog mis. Dat was ook het geval bij kopman Gerard van der Wouden die een vrij wel zekere remise in de slotminu ten alsnog uit handen gaf. Met ook verliespartijen voor debutant Hans Kortrijk en Sjaak in 't Veld konden overwinningen van opnieuw Leen Boonstra en invaller Arie Macdaniël niet voorkomen dat de gasten met 6-2 aan het langste eind trokken. Clubcompetitie Hans Lodeweges en Léon Jacobse zetten in de zesde competitieronde een fraaie en spannende partij op het bord. Het werd na consumptie van bijna de volle bedenktijd af gesloten met een eindspel waarin Jacobse een meerderheid van naar de overzijde oprukkende pionnen niet meer de baas kon. Veel span ning kenmerkte ook het duel tussen Frank Visser en Ad Multem. In het laatste kwartier veroverde Multem een kwaliteit tegen een pion. Visser had wellicht de remisehaven bereikt als hij die pion niet had verspeelt. Na dameruil was het nu vechten te gen de bierkaai. Ronald Mandersloot beukte tevergeefs op de verdediging van Frans Dubois. Opnieuw nog geen winst, wel het eerste halfje. Kevin Koolmees verzaakte tegen Aad van der Meer zijn verdediging en dat liep niet goed af. Winstpartijen voorts van Teus Boere tegen Jan Vink, Wil lem Schouten tegen Marian Schoon- derwoerd, Frank Penders tegen Bas- tiaan Rietveld en Marten Evengroen tegen Cor IJsselstijn. Stand aan de kop: 1. Pim te Lintelo, 2. Hans Lode weges, 3. Ad Multem. In de strijd om de k.o.-beker liet Pim te Lintelo zich niet verrassen door Pane Vink. Ook hij door naar de vol gende ronde. Moordrecht - Kern peuterspeelzaal het Kwetternest houdt donderdag 28 oktober een informatieochtend. Ouders en (toekomstige) peuters zijn van harte welkom van 9.15 tot 10.45 uur aan de Prinses Beatrix- straat 15a. Moordrecht - De jaarlijkse kerst markt van de stichting Hulp aan Roemenië-Moordrecht vindt plaats op vrijdag 10 december van 14.00 tot 18.00 uur en zaterdag 11 de cember van 10.00 van 14.00 uur en van 17.00 tot 21.00 uur. De opbrengst is bestemd voor het fi nancieren van projecten die de stichting heeft opgezet in Baratos in Roemenië. Op de kerstmarkt zijn kerststukken, eigengemaakt gebak, glühwein, kerststollen, erwtensoep en nog veel meer te koop. m Moordrecht - Mosselen, gekookt met groenten in bouillon met witte wijn met daarbij stokbrood, diverse sausjes, salade en goudgele friet jes. Liefhebbers van een pannetje mosselen zijn welkom in het week end van zaterdag 6 en zondag 7 november in Eetcafé East End aan het Oosteinde 7a. Het restaurant is geopend vanaf 18.00 uur. Voor meer informatie en reserve ren: 0182-374957 of www.eas- tendmoordrecht.com. Moordrecht - Drie gerenommeerde bluesbands geven acte de présence tijdens de vijfde editie van de Moor- drechtse Bluesnacht op zaterdag 30 oktober. Op het podium in Eet- en Bluescafé East End aan het Oos teinde 7a verschijnen achtereen- volgens The Chicago Blues Revival Band, The Sweet Lovin' Daddy's en Jackie D. De Bluesnacht begint om 20.30 uur; deur open vanaf 19.00 uur. De toegang bedraagt 10,- euro in de voorverkoop en 15,- euro aan de deur. Er kan uitsluitend contant betaald worden. Voor meer informatie: www.eastendmoordrecht.com. Moordrecht - Professor Snijders is woensdag 27 oktober te gast bij de Vrouwen van Nu, afdeling Moordrecht. Hij houdt een lezing over nek-, rug-, schouder-, arm en handklachten. De lezing vindt plaats in de Zespunt. Deur open om 19.30 uur. De toegang bedraagt 2,10 euro. Niet-leden zijn ook wel kom.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 33