Kilometers vreten in Dublin Nuttige overwinning Be Fair Tweede winst op rij voor jeugdig Nieuwerkerk Voor uitslagen en standen: www.hartvanholland-online.nl Floreant komt te kort Marathon Amsterdam Korbis houdt koppositie vast Vijfde Aart van Hovenloop klik dus snel naar onze website www.hartvanholland-online.nl Atletiek 38 HART VAN HOLLAND SPORT 13 OKTOBER 2010 Voetbal Korfbal Voetbal Korfbal t i. ir>- I Dublin/Boskoop/Reeuwijk - Onder leiding van trainer Paul de Valk (59) zijn vier leden van Atletiekvereni ging AV'47 al maanden in training voor de marathon in het Ierse Du blin, op maandag 25 oktober, waar de organisatie 13.000 deelnemers aan de start verwacht. De 64-jarige Ria Hooftman, de 67-jarige Ans de Goeij en de 73-ja- rige Kas Kranenburg, allen afkomstig uit Boskoop, alsmede de 58-jarige Betty Verbeij uit Reeuwijk hebben allen al meerdere marathons gelo pen, onder meer in Rotterdam, New York, Athene, Parijs, Londen, Istan- boel of Honoloeloe. Trainer De Valk verschijnt zelf niet aan de start in Dublin; hij loopt op zondag 7 november de marathon in New York. Kas Kranenburg, Betty Verbeij en Ria Hooftman hebben al heel wat kilometers afgelegd als voorbereiding op de marathon in Dublin. Ans de Goeij, niet op de foto, traint in Frankrijk. Waddinxveen - Be Fair begon scherp aan de uitwedstrijd tegen CVC Reeuwijk. Ze hadden dan ook iets goed te maken; vorig seizoen was het de enige ploeg waarvan niet één keer werd gewonnen. CVC probeerde Be Fair meteen vast te zetten en kwam tweemaal oog in oog met de keeper, maar Van Schonveld hield zijn doel schoon. Na een kwartier nam Be Fair het initiatief en kon het met goed combinatievoetbal een aantal kansen creëren, maar daar bleef het bij. In de tweede helft kreeg Be Fair de ballen gemakkelijk op de helft van de tegenpartij maar kansen bleven uit doordat CVC goed com pact bleef spelen. In de 72e mi nuut moest een speler van CVC na twee gele kaarten het veld ruimen, wat voor meer overwicht zorgde. In de 89e minuut was het Bas van de Lugt die een loepzuivere steek bal op de in de diepte sprintende Aggie el Azzoutti wist te geven. El Azzoutti legde alle venijn in zijn schot en ramde de bal snoeihard tegen de touwen. "Een nuttige overwinning die het collectief ver trouwen geeft", aldus trainer Mark Weel. Volgende week speelt Be Fair een oefenwedstrijd tegen GDA, thuis om 14.30 uur. u Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Nieuwerkerk speelde Matthijs Lans bergen op de plek van Paul Hooger- waard en Elianne de Roon op die van Marlies de Beijer. Door een fout van de scheidsrechter kwam Tweemaal Zes 1 in de eerste minuut door een strafworp al op een 1-0 voorsprong. Nieuwerkerk reageerde bliksemsnel en De Roon maakte, op aangeven van Matthijs Lansbergen, een fan tastische goal met een hand voor bij de korf, 1-1. Na een tegentref fer kwam Nieuwerkerk gelijk door een treffer van Time Nome, 2-2. Na de 3-2 van Tweemaal Zes maakte Lansbergen de 3-3 waarna Rick van Horik voor een 3-4 voorsprong zorgde. In de 25e minuut kwam TZ weer langszij, 4-4. Door goals over en weer was de ruststand 7-7. De eerste aanval na rust was, net als in de eerste helft, direct raak door een goal van Van Horik, 7-8. Vervolgens liep Nieuwerkerk door een goal van wederom Van Horik uit naar 7-9. Via 8-9 liep Nieuwerkerk na een weergaloze combinatie van Kores Punt en Lansbergen uit naar 8-10. Met een strafworp kwam TZ terug naar 9-10. Vervolgens leek Nieuwerkerk de wedstrijd te gaan beslissen door rake schoten van Van Horik en Punt; 9-12. TZ kreeg in de laatste tien minuten nog een straf worp en kwam op 10-12. In de laat ste minuten liep de spanning aardig op, waar TZ van profiteerde, 11-12. Mathijs Kelder besliste uiteinde lijk de wedstrijd via een doorloper;, eindstand 12-13. Nieuwerkerk staat nu op een gedeelde vierde plaats en gaat zich voorbereiden op het zaal seizoen. Boskoop - Het eerste elftal van Floreant Zondag moest aantreden tegen Gouda. Gouda heeft dit sei zoen een goed elftal en kan gezien worden als een titelkandidaat, zo bleek direct. Gouda combineerde vlot en de twee spitsen waren drei gend. Floreant kon moeilijk de vrije man vinden en de passing was niet zuiver. Een goede actie van de de spits van Gouda werd knap afge rond 0-1. Ondanks de achterstand kwam Floreant na een half uur spelen beter in de wedstrijd. Echte kansen werden niet afgedwongen, maar Floreant kreeg meer grip op de wedstrijd. Vlak voor het rustsig- naal viel uit een corner de tweede goal van Gouda. Na rust probeerde Floreant er nog uit te komen, maar na een rode kaart moest Floreant met tien man verder en kon het de ruimtes niet meer belopen. Gouda liep uit naar 0-7. Regio - Het was prachtig loopweer zondag in Amsterdam. Dat, en een gemotiveerd deelnemersveld zorgde voor een prachtig atletiekfeest met een parcoursrecord van 2.05.44 ge lopen door de Ethiopiër Getu Fele- ke. Eerste Nederlander was Ronald Schröer in 2.16.56. Uit Nieuwerkerk aan den IJssel lie pen Jos Wensveen, 3.45.01, Fons Peters 3.44.41 en Theo Edel, 4.59.55 Op de halve marathon liepen Je roen van Beek 1.39.15, Alex Ok- huizen 1.47.43 en James Gallager 1.47.55. Ook op de halve marathon uit Moordrecht, Lars van der Broek, 1.56.27 en Arnout Palsgraaf 2.14.12. Uit Waddinxveen op hele marathon Koos Bruins, 3.46.45 en Mariëtte Smeets 3.51.19 en op de halve ma rathon Paul Speijer 1.41.49, Siebe de Boer, 1.44.27, Patrick van Middel koop, 1.50.49 en John van Kampen., 2.01.15. Waddinxveen - Het door Tussenper soon.nl gesponsorde Korbis 1 speelde zaterdag haar laatste wedstrijd van de eerste helft van de veldcompeti- tie. Het fanatiek spelende VZOD kon in het begin van de wedstrijd prima bijblijven bij de overtuigend gestarte Waddinxveners. Naarmate de eerste helft vorderde kreeg Korbis steeds meer grip op de aanvallen van VZOD en kon VZOD hetscoringstempo van Korbis niet bijhouden. Mede door goed verzorgde aanvallen wist Korbis een ruststand van 8-5 te bereiken, die direct na rust werd uitgebouwd naar een 11-5 voorsprong. Remco Sliedrecht had met zes doelpunten een belangrijke bijdrage in de 14-9 overwinning. Dankzij deze overwin ning blijft Korbis op een gedeelde eerste plaats staan. Korbis 2 deed zaterdag goede zaken door degradatiekandidaat Nieuwer kerk huiswaarts te sturen met een 10-5 overwinning. Korbis A1 kende een makkelijke middag tegen Wei devogels A1. Ondanks de zo nu en dari wat stroef draaiende aanvallen liep de ploeg makkelijk uit en was de eindstand 16-9. Korbis C1 speel de een zeer belangrijke wedstrijd tegen Weidevogels Cl. Deze twee ploegen mochten uitmaken wie er na de zaalcompetitie in de kampi oenspoule terecht zou komen. Na ruststand van 2-3 in het voordeel van Weidevogels schudde Korbis C1 de zenuwen van zich af en zag kans om de wedstrijd met 6-4 naar zich toe te trekken. Bleiswijk - De Kieviten organiseert voor zondag 24 oktober de vijfde Aart van Hovenloop. De start is om 10.00 uur bij de parkeerplaats van 't Zeeltje aan de Kooilaan in Bleiswijk. De afstanden zijn 5 kilometer (voor senioren en oudste junioren) en 1000 meter (voor pupillen en jongste ju nioren). Het parkoers gaat door de Bleiswijkse Zoom en langs de Rotte. Niet-leden kunnen zich ter plaatse aanmelden, deelname is gratis. Nieuwerkerk in actie tegen Tweemaal Zes 1. (foto: Dolf Nome) klikken mag

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 38