Nieuwerkerk knokt naar zege Britt Eerland Topsporttalent van het jaar Reguliere overwinning Rotterdam Volleybal op Twente Groeneweg verliest nipt VCN verliest van VC Nesselande Klikken mag Hardwerkend Groeneweg wint Taart voor kampioenen E1 Moerkapelle verslaat koploper HART VAN HOLLAND SPORT 20 OKTOBER 2010 39 Voetbal Volleybal Voetbal Schaken Hugo van Elteren behoudt de leiding dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Voetbal Korfbal Voetbal Moerkapelle - Koploper Schoonho ven kwam zaterdagop bezoek op de Wilde Veenen in Moerkapelle. Schoonhoven begon direct druk op de Moerkapelle verdediging te leg gen. Moerkapelle begon rustig en deelde zo nu en dan een spelden- prikje uit. Een van deze aanvallen resulteerde in de tiende minuut in 1-0 door goed doorgaan na een pass van achteruit op Stefan Sal- levelt. Hij passeerde de keeper van Schoonhoven keurig met een schot in de rechterhoek. Tot halverwege de tweede helft ging het spel over en weer. Schoonhoven drukte Moer kapelle soms iets dieper in de ver dediging, maar de verdediging stond goed en speelde solide. Twee keer leek Schoonhoven op de gelijkmaker af te stevenen en in de laatste tien minuten waren de kansen voor de thuisploeg van Kenneth Soechit dat de score had moeten vergroten. Nieuwerkerk aan den IJssel - Nieu werkerk versloeg de koploper in eigen huis in een wedstrijd die bol stond van spanning en strijd. Na de eerste fase van aftasten aan beide kanten waarin vooral Poortugaal voorzichtig uit de startblokken kwam en Nieuwerkerk liet komen kwam Nieuwerkerk in de dertigste minuut op voorsprong. Een kort ge nomen vrije trap kwam in bezit van Godwin Falix die met een heerlijke uithaal van zo'n vijfentwintig meter de Poortugaalse doelman volkomen verraste. Na de pauze eenzelfde spelbeeld. Twee strijdende ploegen maar Nieuwerkerk werd gevaarlij ker. Na een uur spelen nam Philippe den Hartog een strakke hoekschop en bereikte het hoofd van centrale verdediger Nuri Cetin die met een prima kopbal het hoofd van Robert Visser vond die de 0-2 binnenknikte. In de 81e minuut kwam Poortugaal terug in de wedstrijd toen het uit een hoekschop succes had. Even daarna moest Bas Akkermans na hands het veld verlaten. Nieuwer kerk hield stand en knokte zich naar een zwaarbevochten overwinning. Uitblinken op sportief gebied en goede resultaten behalen op school. Dat zijn de voorwaarden om in aanmerking te komen voor de ti tel Topsporttalent van het jaar van Het Thorbecke Voortgezet Onderwijs (A/0). De 16-jarige Britt Eerland voldeed aan deze voorwaarden en kreeg vorige week uit handen van sport wethouder Laan van (Rotterdam) de prijs overhandigd. Britt werd in juli individueel Euro pees kampioen tafeltennis, tot acht tien jaar op de Europese Jeugdkam pioenschappen in Istanbul. Daarmee was ze de tweede Nederlandse enkelspelwinnaar op een EJK in de geschiedenis van het evenement (sinds 1955), na Bettine Vriesekoop in 1977. Daarnaast was ze interna- Nieuwerkerk aan den IJssel - De E1 van CKV Nieuwerkerk is kampioen geworden. In een zinderende wedstrijd tegen de nummer twee van de poule, Reeuwijk E1 wist de E1 het tot het laatst toe erg spannend te houden (gelijke stand 3-3). In zes minuten tijd wist Nieuwerkerk twee doelpunten te maken en kon de taart worden aangesneden voor Melissa, Rosanne, Jolien, Susan, Irene, Dennis, Robin, Jelmer, Jason en trainers Marlise en Eveline. Rotterdam - In de tweede com petitiewedstrijd van de A-league wistRivium Rotterdam Volleybal in eigen huis met 3-0 te winnen van Webton Twente. Trainer/coach Albert Cristina zette de basis van vorige week in het veld met Roland Rademaker, Freek Michel, Fabian Dossett, Tijmen Laanen, Robin Overbeeke, Mi chael Parkinson en libero Richard Rademaker. Rotterdam begon ner veus aan de eerste set. De Rotter dammers wisten in de eerste twee sets in de beginfase telkens een voorsprong te nemen. Maar ook nu weer bleek dat de Rotterdammers vastheid misten waardoor Twente de achterstand, kon inlopen. Uit eindelijk won Rotterdam beide sets met 25-22. In de derde set wist Robin Over beeke zijn ploeg op de goede weg te brengen. Mede door zijn sterke opslag (7 punten) en een sterke Zevenhuizen - De Groeneweg da mes begonnen veelbelovend aan de wedstrijd tegen Floreant, er werd meteen druk gezet op de helft van de tegenstander. Dit resulteerde na tien minuten in een vrije trap voor Groeneweg op de rand van de zes tien meter. Het was Cansu Yigit die de bal in de verste bovenhoek krulde 1- 0. Groeneweg was nog aan het feestvieren toen na twee minuten Floreant de 1-1 scoorde. De rest van de eerste helft waren beide ploegen aan elkaar gewaagd en waren er geen kansen meer. Na rust hetzelfde beeld, de wedstrijd golfde heen en weer en geen van beide ploegen gaf kansen weg. Gelijkspel leek een te rechte eindstand. Door een kleine onoplettendheid in de achterhoede van Groeneweg, vijftien minuten voor tijd, scoorde Floreant de 1-2. tionaal de vijfde persoon in de his torie die als eerstejaars junior een EJK-enkelspeltitel won. Ook werd Britt negende bij de Jeugd Olympi sche Spelen in Singapore en heeft zich gekwalificeerd voor de Jeugd Olympische Spelen in Bahrein. Britt is leerling van het Thorbecke Voortgezet Onderwijs, de enige LOOT-school in de regio. Op deze school kunnen topsporters hun op leiding goed combineren met hun trainingen. Nieuwerkerk aan den IJssel/Zeven- huizen - Het vlaggenschip vari VCN King Software speelde zaterdag 16 oktober de streekderby tegen VC Nesselande in Dorpshuis Swanla. In de eerste twee sets lieten beide teams een hoog niveau zien, met als resultaat in een setwinst voor beide ploegen. In de derde en vierde set zakte het niveau van de wedstrijd aan beide kanten enigszins weg. VCN ging meer fouten maken en wist het explosieve en enthousiaste spel van vorige week niet te herhalen. Met name de servicedruk en middenaan- val liep onvoldoende om het verschil te kunnen maken. VC Nesselande won de wedstrijd met 3-1. aanval wist Rotterdam in deze set snel uit te lopen naar een 19-3 voorsprong. Toch kon Twente hier na nog wat terugdoen, mede door wat slordigheden aan Rotterdamse kant. Na een time-out van coach Cristina waren de Rotterdammers weer snel bij de les en werd de der de set gewonnen met 25-13. Voor zondag 24 oktober staat om 14.00 uur de uitwedstrijd in Doetinchem op het programma tegen Langhen- kei Volley. Moerkapelle - De belangrijkste par tij van de competitieavond vorige week ging tussen Hugo van Elte ren en Gerard van Ommeren. Beide spelers hielden elkaar in evenwicht en besloten tot remise. Maarten Pil gram kon het niet bolwerken tegen de andere Maarten (VroegindeWey) en verloor. Ad Voerman won in een vlotte aanvalspartij van Wim Wes terman en Wouter VroegindeWey moest hard werken om Jan Blok te verslaan. En tot slot bleef Sander Marijt in het eindspel Jurian van der Waal de baas. Zevenhuizen - Na vier verloren wed strijden heeft Groeneweg de volle drie punten gepakt door verdiend van hekkensluiter SVDPW te win nen. Bij vlagen speelde Groeneweg goed maar de overwinning werd voornamelijk behaald door hard te werken. Al na zestig seconden had de in de basis gestarte Menno van Dam de score moeten openen maar de Schiedamse keeper verhinderde dit. De rebound werd door Robby van Kuilenburg ingeschoten maar ook deze poging werd door de kee per gepareerd. Tien minuten voor rust had dezelfde Kuilenburg wel succes. Zwak uitverdedigen van de keeper werd door de middenvelder vanaf dertig meter met een boogbal in de kruising afgestraft. Na rust had SVDPW meer balbezit maar kon het de Groeneweg sluit post Johan Hoogeveen niet veront rusten. Toen een kwartier voor tijd Menno van Dam met een spectacu laire omhaal de voorsprong verdub belde was de winst voor de rood zwarten een feit. Er ontstond veel ruimte op het veld en in de laatste minuut had invaller Arnout van Leeuwen, alleen voor de keeper, de hoek voor het uitkiezen. Zijn schot verdween echter aan de verkeerde kant van de paal.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 39