Zuidpias RAADSINFORMATIE gemeente WEEK HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DE ZU I DPLAS I 20 OKTOBER 2010 Openbare raadsvergadering Openbare commissievergadering Datum: Dinsdag 26 oktober 2010 om 20.00 uur Locatie: Raadhuis (raadzaal) Raadhuisplein 1, 2916 KM Nieuwerkerk aan den IJssel Vergaderpunten 1. Opening 2. Vragenhalfuur actualiteit (indien er vragen zijn ingediend) 3. Spreekrecht 6. Vaststelling agenda 5. Ingekomen stukken 6. Verslag van de vergadering van 15 september en 28 september 2010. Hamerstukken: 7. R 10171 Benoeming bestuurslid Stichting de Zuidpias Door afloop van de eerste benoemingsperiode van mevrouw G. Tober-Doorn als bestuurslid van de Stichting de Zuidpias moet worden voorzien in de ontstane vacature. Mevrouw Tober heeft aangegeven voor herbenoeming in aanmerking te willen komen. Portefeuillehouder: J.A. Verbeek 8. R 10162 Onttrekkingen aan de reserve van GVVP [Gemeentelijk verkeer- en vervoerplan) Voor de uitvoering van een viertal maatregelen is, als gevolg van lopende verplichtingen in de tweede helft van dit jaar, beperkt financiering vanuit reguliere middelen mogelijk. De uitvoering van de maatregelen is echter belangrijk. Om die reden wordt voorgesteld de post "Reserve GVVP", bedoeld voor de financiering van gemeen telijk verkeersbeleid, aan te spreken. Portefeuillehouder: A. Hazelebach 9. R 10165 Verordening gemeentelijke basisregistratie personen Voor de wettelijke taken, waarvoor persoonsgegevens worden gebruikt, moet de GBA als bron worden gebruikt. In dit kader is een nieuwe verordening gemeentelijke basisregistratie personen noodzakelijk. Deze conceptver ordening ligt nu ter besluitvorming voor. Portefeuillehouder: A. Hazelebach 10. R 10166 Vaststellen beleidsplan gladheidbestrijding 2010-2016 Voor het bestrijden van gladheid dient de gemeente Zuidpias een beleidsplan gladheidbestrijding te hebben. Het conceptplan ligt nu ter besluitvorming voor. Portefeuillehouder: A. Hazelebach 11. R 10163 Wijziging APV i.v.m. Wabo In juni heeft de raad besloten om de APV te wijzigen in het kader van de Wabo. Er ontbrak echter een woord in de model-wijzigingsverordening van de VNG. Deze fout wordt middels deze nieuwe wijzigingsverordening hersteld. Portefeuillehouder: K.J.G. Kats 12. R 10169 Financiële afwikkeling Investeringsbudget stedelijke vernieuwing (ISV) project versterken dijkdorp Moordrecht. Na afronding van het project versterken dijkdorp Moordrecht dat is gefinancierd met middelen uit het Investeringsbudget stedelijke vernieuwing (ISV), moeten het positieve resultaat en de vrijvallende voorzieningen worden bestemd. Portefeuillehouder: H. van der Torn 13. R 10168 Aanwijzen vaste trouw- en registratielocaties In het kader van de fusie per 1 januari 2010 heeft er met het oog op de harmonisatie van regelingen een onderzoek plaatsgevonden naar de trouw- en registratielocaties in de gemeente Zuidpias. Alle drie voormalige gemeenten ■ennen vaste locaties voor het voltrekken van huwelijken en registreren van partnerschappen. Daarnaast was het in Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle mogelijk om op locatie naar keuze (éénmalig gebruik) te trouwen, waartoe die gehele voormalige gemeenten waren aangewezen als "huis der gemeente". Portefeuillehouder: A. Hazelebach Bespreekstukken: 16. R 10180 Dorpshuis Moordrecht In juni 2010 heeft de gemeenteraad besloten de alterna tieve Optie 'bestaande raadhuis verkopen en gebouw De Zuidptas uitbreiden met een dorpshuisfunctie' verder uit te werken, met inachtneming van een tweetal moties. In dit advies treft u deze verdere uitwerking aan. Portefeuillehouder: J.A. Verbeek 15. R 10157 Geactualiseerd overzicht financiën Kleine Vink Op 30 juni 2010 heeft de Raad ingestemd met een aange past dekkingsvoorstel voor de sporthal met clubaccommo datie op Sportpark Kleine Vink. De Raad heeft middels een motie te kennen gegeven dat zij na het zomerreces de actualisering van de financiën van Sportpark Kleine Vink wil agenderen voor de commissie en de Raad. De geactua liseerde kostenopzet ligt nu voor. Portefeuillehouder: J.A. Verbeek 16. R 10179 Projectmatige aanpak ruimte-voor-ruimtere geling Eendrachtspolder, te Zevenhuizen In het coalitieakkoord is o.a. opgenomen dat onderzoek wordt gedaan naar de ruimtelijke problematiek van het verspreide glas. Indien bij het onderzoek naar alternatie ven blijkt dat er geen alternatief is, dan wordt voor wat betreft de Eendragtspolder teruggevallen op de ruimte voor-ruimteregeling die door de provincie is geaccordeerd. Portefeuillehouder: M. Bosman 17. R 10178 Herziene nota reserves en voorzieningen 2010 Op 6 januari 2010 is de "Nota reserves en voorziening'en 2010" vastgesteld in de eerste raadsvergadering van de gemeente Zuidpias. Gelet op het prille stadium van de fusie en de op dat moment nog onvoorziene ontwikkelingen is een - op onderdelen - herziening van de nota een noodza kelijk en logisch vervolg. Portefeuillehouder: H. van der Torn 18. R 10181 Invulling rekenkamercommissie Ingevolge de Gemeentewet is het verplicht om een rekenkamerfunctie in te stellen. Inmiddels zijn er in de commissie BFB twee notities besproken met betrekking tot de invulling van een rekenkamerfunctie. Tijdens de commissiebehandeling is aangegeven dat het presidium zich verder zal buigen over het vervolgproces. Een en ander heeft geleid tot het nu voorliggend voorstel. Portefeuillehouder: K.J.G. Kats 19. Sluiting De voorstellen van de voornoemde agendapunten liggen tijdens de openingsuren van het raadhuis ter inzage. Ook kunt u de stukken vinden op www.zuidplas.nl Spreekrecht gemeenteraad: Na de opening van de bovengenoemde vergaderingen kan een ieder het woord voeren over en bij de geagendeerde onderwerpen. Niet kan worden ingesproken bij besluiten waartegen bezwaar en beroep open staat of heeft open gestaan, benoemingen, voordrachten van personen etc. en gedragingen waarover een klacht kan worden ingediend. Degene die van het spreekrecht gebruik wil maken dient dit vóór 16.00 uur op de dag van de vergadering aan de griffie mede te delen op tel. nr. (0180) 330 313 (Josette van Houwelingen) of via e-mail: griffie0zuidplas.nl. «"g—'lui» in i m inniiiiiiimnimiiMwi mum T'iiniiinTiir'rwnnTrmiiTiTrTinTnnTriiniTMrnniiriTmTritrmrT'TiTforrriWT Vergadering: Raadscommissie Ruimte (extra vergadering) Datum: donderdag 28 oktober 2010 om 20.00 uur Locatie: Raadhuis (raadzaal) Raadhuisplein 1, 2916 KM Nieuwerkerk aan den IJssel Agendapunten 1. Opening 2. Vaststelling agenda 3. Ingekomen stukken 6. a. Vaststelling adviezenlijst commissie Ruimte 16 september 2010 besloten deel. 5. R 10172 Vaststelling bestemmingsplan Gouweknoop Het bestemmingsplan Gouweknoop en de MER Moordrechtboog hebben vanaf 17 juni 2010 gedurende 6 weken ter inzage gelegen. In deze periode zijn zienswijzen ingediend. De beantwoording hiervan is opgenomen in de Notitie Zienswijzen. Tevens heeft dë commissie MER een advies uitgebracht inzake het MER Moordrechtboog met inachtneming van de ingediende zienswijzen. Op basis van het ontwerpbestemmingsplan, het MER Moordrechtboog, het advies van de commissie MER en de Notitie Zienswijzen kan een bestuit over vaststelling van het bestemmingsplan genomen worden. Portefeuillehouder: H. van der Torn 6. R 10176 Woonvisie gemeente Zuidpias (startnotitie) In de notitie worden de bouwstenen weergegeven voor het opstellen van de woonvisie voor de gemeente Zuidpias. Tevens wordt aangegeven op welke wijze de diverse belanghebbenden bij dit proces zullen worden betrokken en de selectiecriteria die gehanteerd zullen worden om het bureau te selecteren die de werkzaamheden om te komen tot de woonvisie gaat uitvoeren. Portefeuillehouder: M. Bosman 7. R 10177 Vaststellen Archeologiebeleid Erfgoedverordening Medio 2007 is de Wet op de Archeologische Monumentenzorg vastgesteld. Op basis van de nieuwe wet zijn gemeenten verplicht om archeologisch beleid te voeren en de archeologische waarden en verwachtingen binnen het gemeentelijk grondgebied voor een ieder inzichtelijk te maken. Daarnaast krijgt de gemeente de plicht in een verordening te regelen hoe met rijks-en gemeentemonu menten wordt omgegaan. De monumentale en de archeo logische verplichtingen zijn samen in een erfgoedverorde ning gegoten en deze wordt ter vaststelling aangeboden aan de raad. Portefeuillehouder: M. Bosman 8. R 10175 Nota Ruimtelijke Kwaliteit en Welstandsnota (startnotitie) De Nota Ruimtelijke Kwaliteit beschrijft hoe in de gemeente Zuidpias het kwaliteitsbeheer van bebouwde en onbebouwde ruimte gestalte krijgt. Het verbindt diverse bestaande en nieuwe instrumenten op het gebied van kwaliteitbeheer en duidt waar verbetering of een andere koers op zijn plaats js. Het is een parapludocument waaronder ook de welstandsnota valt. Voor de welstands nota geldt dat deze dient worden geharmoniseerd en aangepast aan de behoefte van bestuurders, burgers en plantoetsers. Portefeuillehouder: M. Bosman 9. R 10176 Delegatievoorstel conform art. 6.12, lid 3, Wro Met ingang van 1 juli 2008 stelt de Wet ruimtelijke ordening (Wro) het verplicht om bij het opstellen van wijzigingsplan nen en projectbesluiten een exploitatieplan vast te stellen indien er sprake is van een bouwplan, conform artikel 6.2.1 van het Besluit ruimtelijke ordening. Op deze wijze kunnen de kosten van de grondexploitatie verhaald worden, waardoor de situatie van 'free-riders' niet meer voorkomt. De besluitvorming van een wijzigingsplan en een project- besluit is de bevoegdheid van het college van burgemees ter en wethouders. Het, al dan niet, vaststellen van een exploitatieplan is de bevoegdheid van de gemeenteraad. In het belang van een snellere besluitvorming is het wenselijk dat deze bevoegdheid wordt gedelegeerd aan het college. Portefeuillehouder: M. Bosman 10. Sluiting Spreekrecht raadscommissies: Na de opening van de bovengenoemde commissievergade ringen kan een ieder het woord voeren over en bij de geagendeerde onderwerpen. Niet kan worden ingesproken bij besluiten waartegen bezwaar en beroep open staat of heeft open gestaan; benoemingen, voordrachten van personen etc. en gedragingen waarover een klacht kan worden ingediend. Degene die van het spreekrecht gebruik wil maken dient dit vóór 16.00 uur op de dag van de vergadering aan de griffie mede te delen op tel. nr. (0180) 330 313 (Josette van Houwelingen] of via e-mail: griffie0zuidplas.nl. NB: Daar agendapunt nr. 9 "Vaststelling bestemmingsplan Gouwe Knoop" een vervolg is op de behandeling in de vergadering van jl. 12 oktober is spreekrecht voor dit agendapunt alleen voorbehouden aan degenen die vanwege bijzondere omstandigheden op 12 oktober 2010 niet hebben kunnen inspreken; e.e.a. ter beoordeling van de voorzitter.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 7