Ya De Mond Vol Ondernemers uiten bezwaren Gouweknoop Eerste aflevering De Mond Vol! Vergaderingen alleen nog in Nieuwerkerk Algemene Beschouwingen live op radio en internet Tamara Venrooy in de Batavier Hotel Vos HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 27 OKTOBER 2010 11 Talkshow [m Beeldende kunst info@scnz.nl H Muziek Theater Verkeersongeval Op de A12 bij Waddinxveen wa ren zondag 17 oktober twee per sonenvoertuigen frontaal tegen elkaar aan gebotst, waardoor er in één voertuig brand ontstond. Eerst werd er gedacht dat er nog één persoon vast zou zitten in de brandende auto, maar dit was niet het geval. Post Zevenhuizen heeft de brandweer van Gouda geassisteerd met het blussen van de voertuig en het opruimen. Er zijn vier gewonden gevallen bij het ongeval. Hoogte assistentie ambulance De brandweer moest maandag 18 oktober met spoed iemand uit huis takelen aan de Korenstraat in Zevenhuizen. Post Zevenhui zen heeft de ladderwagen van Gouda hierbij geassisteerd. Het slachtoffer kon snel overgedra gen worden aan de ambulance. Gaslekkage Door werkzaamheden is maandag 18 oktober een lekkage ontstaan in een gasleiding aan de Velde- water in Nieuwerkerk. Toen de brandweer ter plaatse kwam, was het lek al gedicht. Na wat con trole metingen kon de brandweer weer terug naar de kazerne Vast in de lift Op de Eerste Tochtweg in Nieu werkerk zat woensdag 20 ok tober een lift vast tussen de begane grond en de eerste ver dieping, waardoor een man er niet uit kon. De brandweer werd gewaarschuwd door een aantal collega's. De brandweermensen hebben de lift een stukje laten zakken, waardoor de man weer uit de lift kon. Het muzikaal intermezzo wordt ver zorgd door Jester of the King. Deze Nieuwerkerkse zangeres zingt frisse poprock met folk- en jazz-invloe- den Nieuw Een nieuwe ontwikkeling bij de talkshow is de samenwerking met NEWb. NEWb is het leerwerkbedrijf van Hogeschool INHolland, School of Communication Et Media. Twee dejaars studenten van de opleiding werken twintig schoolweken voor NEWb en in projectgroepen voeren ZÜ een opdracht uit. De studenten gaan voor talkshow De Mond Vol het item 't Regioootje maken. Dit is een 'Bananasplit'-filmpje waarbij personen uit de gemeente Zuidpias 'o het ootje genomen worden. Het eerste filmpje is in de show van 31 oktober te zien. Zuidpias - De commissie ruimte buigt zich donderdag 28 oktober wederom over het onderwerp Gouweknoop. Tegen dit plan zijn 35 zienswijzen inge diend en op de eerste commissieavond op dinsdag 12 oktober besloot de commissie dat het plan niet rijp was voor bespreking in de gemeenteraad. Door Marianne Vermaat Het waren naast de commissieleden ook ondernemers die hun zegje de den die avond. De heer J. De Haan gaf aan dat zijn percelen niet meer bereikbaar zullen zijn. "Er is aangegeven dat er een fietspad komt en landbouwvoertui gen daaroverheen mogen rijden. Dat lijkt me levensgevaarlijk. Daarnaast kan ik het pad helemaal niet vinden op de tekeningen. Ik word met mijn vragen telkens met een kluitje het riet in gestuurd." "Mijn melkveebedrijf valt in twee projecten", sprak Dirk Oudijk in. "Daarnaast is het zo dat als de Nieu- werkerkse Dwarstocht gerealiseerd wordt met een wijzigingsbevoegd heid dat gevolgen heeft voor mij. Het tunneltje dat mij nu namelijk verbindt met de andere kant van de A20, het veetunneltje, zal dan een recreatieve bestemming krijgen en dan kunnen mijn koeien er niet meer doorheen. Op een dergelijke manier kun je je bedrijf niet continueren of uitbreiden." De heer J. Van Dijk sprak namens Loonbedrijf Oskam en Loonbedrijf Van der Spek. Van der Spek zit aan de Zuidelijke Dwarsweg 13 in Wad dinxveen en Van Dijk meende dat dit bedrijf 'ernstig bedreigd wordt' met de komst van de Moordrechtboog. "Zoals het nu gesitueerd is, gaat deze er overheen of net langs. Dat brengt het bedrijf in grote onzeker heid." De nieuwe situatie, die dan zou ont staan, zorgt er tevens voor dat Van der Spek altijd eerst naar het oosten moet rijden en als hij de andere kant op wil, vervolgens een draai van 180 graden moet maken om de geplan de tunnelbak in de komen, zo meldt Van Dijk. "Dat is lastig en gevaarlijk met landbouwvoertuigen van acht tien meter lang en drie meter breed. De alternatieven zijn niet door het college (van burgemeester en wet houders) benoemd of onderzocht." Het bedrijf van Oskam aan de Mid delweg in Moordrecht wordt door de nieuwe ontwikkelingen gesplitst. Van Dijk: "Door de Gouweknoop en project Rode Waterparel. Het lijkt me ondoelmatig." Zuidpias - De raads- en commissievergaderingen van de gemeente Zuidpias worden vanaf nu alleen nog maar gehouden in het raadhuis in Nieuwerkerk. Daartoe is besloten na een over volle vergaderzaal in het raadhuis in Moordrecht op dinsdag 12 oktober. De commissie ruimte kwam daar bij elkaar om onder andere te praten over de Gouweknoop en de Een- dragtspolder. Inwoners van Zuidpias bleken een grote belangstelling voor deze onderwerpen te hebben en de zaal was in een mum van tijd vol. Een deel zag zich hierdoor genood zaakt te blijven staan; zelfs in de gang of het keukentje. Commissieleden lieten tijdens de vergadering zelf al weten dat dit niet kon en vroegen of het niet beter was alle vergaderingen in Nieuwer kerk te houden omdat daar genoeg plek is voor belangstellende burgers en insprekers. Eerder werd door de gemeente be sloten om juist in de dorpen te blij ven vergaderen om te benadrukken dat elk dorp belangrijk is. Nu wordt dit dus teruggedraaid. Jester of the King. Zevenhuizen - Geert van der Burg presenteert vanaf zondag 31 oktober de talkshow De Mond Vol! De drie gasten die aanschuiven tijdens de eerste afle vering van het nieuwe seizoen, blijven voorlopig geheim. Van der Burg wil er niets over kwijt maar uit zijn mond ontglipte onlangs wel: "Een heel sportieve wielrennersfamilie. Zuidpias - De algemene beschou wingen van de gemeenteraad van de gemeente Zuidpias worden ge houden op dinsdag 2 november. In deze beschouwingen wordt door de raadsfracties van WD, CU/SGP,CDA, PvdA, GBZ, D66, TONL en de SP ge- reageerd op de plannen/begroting van het College van Burgemees ter en Wethouders voor de periode 2010-2014. Bij Omroep "Zuidpias zijn de alge mene beschouwingen vanaf 19.00 uur live te bekijken op www.om- roepzuidplas.nl en te beluisteren via de kabel (FM 102.4) in Zevenhuizen- Moerkapelle en in Nieuwerkerk, via de kabel in Moordrecht (FM 96.3) en via de ether op FM 107.3 en FM 106.9 en via www.omroepzuidplas. nl. Talkshow De Mond Vol is zondag 31 oktober van 12.00 uur tot 13.15 uur in de pub van dorpshuis Swanla. Meer informatie: www.demondvol. nl. Kaarten zijn te bestellen via de- mondvol@planet.nl. Van maandag 1 tot en met vrij dag 5 november Open lesweek Nieuwerkerkse Muziekschool, Schubertstraat 50, Nieuwerkerk aan den IJssel nmirflf vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel - Twee de Kamerlid en voormalig Zuidpias- wethouder Tamara Venrooy spreekt donderdag 4 november in dorpshuis De Bataver in het openbare gedeelte van de ledenvergadering van WD Zuidpias. Na afloop van haar toe spraak bestaat de mogelijkheid vra gen te stellen. Ook niet-leden zijn van harte wel kom. Aanvang 21.00 uur. Zondag 31 oktober 12.00-13.15 uur Talkshow De Mond Vol Pub dorpshuis Swanla, Zevenhuizen Entree 5,- euro. Voor meer informatie en reser- Woensdag 27 oktober 19.00 uur Voorronde kwartenfestival De Zeven muzen Vrijzinnig Hervormde Kerk, Dorpsstraat 139, Zevenhuizen Zaterdag 30 oktober 20.15 uur Jaarconeert De Kleine Trompetter Theaterzaal dorpshuis Swanla, Zevenhuizen Entree 7,50 euro. Woensdag 3 november 14.00 uur Kidz Knutselclub St.VEDJ Con Musica, Nieuwerkerk aan den IJssel Entree 2,50 euro.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 11