Klikken mag Danstherapie 'speciale' groepen Wereldwinkelcheque voor Stichting Leweza Bazaar de Bron op 4 en 5 november Eenrichtingsverkeer Kroonkruid Oudheidkamer Adriaan van Dis in Nieuwerkerk Christen in een post christelijke samenleving Gezondheidsinformatiemarkt HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 27 OKTOBER 2010 13 dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Werelds geluk Nieuwerkerk aan den IJssel - Fabia Dance Center houdt donderdag 28 oktober een informatieavond over danstherapie en special needs groe pen. De danstherapie is voor kinde ren met speciale behoeften omdat zij bijvoorbeeld het Down Syndroom, adhd of autisme hebben. De lessen starten in november. De informatieavond is in 't Blok aan het IJzermanpad 1 en begint om 20.00 uur. Voor meer informatie: fabiawitkamp@gmail.com. Nieuwerkerk aan den IJssel - "Ik wil jullie namens de mensen in Zuid-Afrika hartelijk bedanken voor jullie bijdrage." Ton Reijers van Leweza is blij dat de Wereldwinkel Nieuwerkerk aan den IJssel zijn stichting heeft uitgekozen als het goede doel voor dit jaar. Elk jaar kiezen de medewerkers van de wereld winkel een goed doel uit om de 'winst', die in de winkel gemaakt is, aan te schenken. De Stichting Leweza zet zich in voor het inrichten van leerwerk plaatsen in Zuid-Afrika, waarjongeren een vakopleiding kunnen volgen. Door Marlonneke Willemsen In totaal heeft de wereldwinkel een bedrag van 462 euro opgehaald, dat zal worden besteed aan de oprich ting van een nieuwe leerwerkplaats in Eersterivier, in de buurt van Kaap stad. Wat Leweza precies doet legde voorzitter Ton Reijers uit aan de hand van een verhaal van een van de studenten. "Een goed voorbeeld is Rasta. Hij is 27 jaar en komt uit het oosten van Zuid-Afrika. Hij is naar Kaapstad gekomen om geld te verdienen en zijn droom is om een eigen lasbedrijfje op te zetten. Er is alleen een probleem; hij kent het vak niet. Daarnaast heeft hij weinig vooropleiding en spreekt hij bijna geen Engels. Toch wil hij dit heel graag bereiken en Stichting Leweza helpt hem hierbij. Hij volgt inmiddels een opleiding op een leer- werkplek van onze stichting. Daar leert hij lassen, maar ook werken in een organisatie, samenwerken met anderen en hoe hij op zijn centjes moet letten. Als hij deze opleiding heeft afgerond, krijgt hij een di ploma, dat in Zuid-Afrika officieel erkend is en heeft hij een zeer grote kans om werk te vinden." Stichting Leweza helpt bij het op richten van de leerwerkplaatsen. Reijers is van mening dat het be langrijk is dat de centra daarna wor den overgedragen aan Afrikaanse docenten. "Een aantal vrijwilligers van onze stichting heeft ruime er varing ais docent aan het centrum vakopleiding. De methoden van dit centrum, die erg succesvol zijn, heb ben ze vertaald naar Zuid-Afrika. Het gaat dus om praktische manie ren om problemen op te lossen en mensen op te leiden. In Zuid-Afrika helpen ze met het opzetten van de leerwerkplaatsen, maar daarnaast worden er ook Zuid-Afrikaanse trai ners opgeleid, zodat het centrum na een tijdje zelfstandig kan draaien." Voor meer informatie: www.leweza.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - De jaarlijkse bazaar in kerkgebouw de Bron aan de Ringvaartlaan wordt dit jaar gehouden op donderdag 4 en vrijdag 5 no vember. De helft van de opbrengst is bestemd voor het Hospice IJsselthuis, de andere helft voor de kerk. De bezoeker vindt er een ruim aan bod boeken, speelgoed, verzamelar- tikelen, potten, pannen, elektra, Ip's, cd's, bloemen, planten enzovoort. In tegenstelling tot voorgaande jaren worden er geen meubelen verkocht, maar is er wel gebruikte kleding. Uitblazen kan in de grote zaal on der het genot van een hapje en een drankje. Beide avonden draait er het rad van fortuin waarbij - mede dankzij de plaatselijke middenstand - mooie prijzen te winnen zijn. De bazaar is geopend op 4 novem ber van 19.00 tot 23.00 uur. Op 5 november van 10.00 tot 12.00 uur uitsluitend voor belangstellenden die niet goed meer uit de voeten kunnen, dus gebruikers van een rolstoel of rollator. Van 14.00 tot 17.30 uur is er die middag speciale aandacht voor kinderen met onder andere spelletjes, kinderrad en pan nenkoeken eten. Vanaf 18.30 is de bazaar weer open tot 23.00 uur. Bruikbare spullen voor de verkoop kunnen op 2 en 3 november van 10.00 tot 20.00 uur bij de kerk ge bracht worden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bewoners van het Kroonkruid willen eenrich tingsverkeer in hun straat om de volgens hun onveilige situatie tegen te gaan. Dat is een van de uitkomsten van het bezoek van fractieleden de Christen- Unie/SGP aan de buurt op zaterdag 23 oktober. De ChristenUnie/SGPgaat de dorpen af onder de noemer 'Actie op straat'. Eenrichtingsverkeer is de oplossing .voor te hard rijden in combinatie met de hoeveelheid geparkeerde auto's en bochten, zo lieten omwo nenden de fractieleden weten. Verder lijken de bewoners tevreden over hun woon- en leefklimaat. Zo kwam uit ondervragingen dat het contact met buren goed is en het een prettige omgeving is om te wo nen. Er was nog wel de suggestie vaker het groen te onderhouden, zodat er gelijkmatiger gesnoeid wordt. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oudheidkamer van de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel (HVN) is zaterdag 30 oktober open van 14.00 tot 17.00 uur. Op de stalzolder is de wisselexpositie 'Wik ken en wegen' te zien. De sinds 2007 presente Moordrechtse touwbaan wordt gedemonstreerd door Appie van Adrichem. De Oudheidkamer is te vinden aan de 's-Gravenweg 6a. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 0180-312228 en www.hvnweb.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Domi nee Marchand van de PKN Nieuwer kerk aan den IJssel leidt de cursus 'Christen in een post-christelijke samenleving'. De cursus wordt ge houden op vier zaterdagen, 6,13, 20 en 27 november, van 9.00 tot 11.00 uur in De Vluchtheuvel Kerkgang 4 aan de Dorpsstraat. Voor meer informatie en aanmelden: 0180-315141 of jan.breugem@fil- ternet.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - In de bibliotheek wordt vrijdag 29 okto ber van 12.00 tot 17.00 uur een informatiemarkt gehouden waar bij diverse patiëntenverenigingen en aanverwante organisaties zich presenteren. De bibliotheek heeft een Gezondheids Informatie Punt waar informatie over gezondheid en ziekten verkrijgbaar is. Regelmatig worden er diverse patiëntenvereni gingen inloopspreekuren gehouden met als doel lotgenotencontact. Het doel van de patiënteninforma tiemarkt is dat mensen de weg naar patiëntenverenigingen en aanver wante organisaties ontdekken, dat ze informatie over hun aandoening en aanvullende informatie van erva ringsdeskundigen kunnen ontvan gen. Het kan belangrijk zijn mensen te spreken die hetzelfde hebben meegemaakt. Schoolspullen voor Surinaamse kinderen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Nieuwerkerker Cees Verschoor richtte enkele jaren geleden de Stichting Schoolhulpproject op. De Sinterklaascentrale draagt zijn werk een warm hart toe en besteedt de opbrengsten van de Sint en Piet bezoeken van 2010 aan dit goede kinderdoel. Het motto van de Sinterklaascen trale is 'een feest voor kinderen hier is een feest voor kinderen daar'. Het verhaal van Cees Verschoor spreekt de Sinerklaascentrale aan. Verschoor bracht in 2005 met de dienst stedelijk onderwijs Rotterdam een bezoek aan Surinaamse scholen en zag er tralies voor de ramen in plaats van gordijnen, half vergane tafels en stoelen, geen enkel stuk speelgoed voor de leerlingen. Krijt jes die zo schaars zijn dat alleen de directeur ze in zijn bezit heeft. De schrijnende omstandigheden brach ten Verschoor ertoe de Stichting Schoolhulpproject op te richten. Van de 393 basisscholen die Surina me kent, hebben 240 een aanvraag ingediend bij de Stichting en zijn 111 scholen de afgelopen jaren voorzien van leermiddelen en meubilair. Het meubilair is afkomstig van Zuid-Hol landse en vooral Rotterdamse scho len. Op dit moment is de 34e zee container onderweg naar Suriname. De Sinterklaascentrale hoopt de kos ten hiervoor - vierduizend euro - te kunnen bekostigen uit de opbrengst van een bezoek van Sint en Piet aan bedrijven en particulieren. Voor een bezoek op 4 december kunt u bellen met de Sinterklaas centrale tussen 17.00 en 22.00 uur: 06-27556127. woensdaq 3 november. Docenten r* i i i Koos van Vliet en Hanny de Jong Si H tCTkl 33SCCntr3 IC ïlCipt van de Nieuwerkerkse Muziekschool r* I III j. r verlenen muzikale medewerking De bCll 00 I M U I P P TOJ CCl SUMnSITIC avond is uitverkocht. Nieuwerkerk aan den IJssel - Adriaan van Dis komt naar Nieuwerkerk om te vertellen over zijn pas verschenen boek Tikkop. Hij doet dat tijdens een literaire avond in de bibliotheek op

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 13