Alleen bouwen in Eendragtspolder mogelijk Knutselen en dansen op Kindervakantieweek HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 27 OKTOBER 2010 21 Vervolg van voorpagina editie Zuidpias Verkoping Welfare Vrouwenbijbelkring Rapidschaak Demonstratie Quantum Touch Meepraten over psychische gezondheid Lef Voor het filmen werd gevraagd of het gezin alles durft. "Ik wel", al dus de moeder van het gezin. "Maar Ferry heeft hoogtevrees. Ik ver moedde toen al dat we iets zouden doen waar hoogte een rol speelde." Uiteindelijk werd het zweefvliegen. "Echt geweldig. En Ferry zei zelfs na afloop van het zweefvliegen dat het een onvergetelijke week was ge weest. En ook voor de kinderen om mee te maken. Je zit daarna in een soort roes; je hebt toch een week lang in een heel andere sfeer geze ten." Van de camera's heeft het viertal praktisch geen last gehad. "Ja, je moet wel letten op watje aantrekt, want het is wel tv. Je mag geen merkkleding of iets met stippeltjes, kleine ruitjes of glittertjes." Maar toen de camera draaide, waren er geen nerveuze gezichten of gestot ter. De Kooter: "Ik dacht dat ik heel zenuwachtig zou zijn, maar de crew was de dag ervoor al langs geweest en had ons op ons gemak gesteld. Het is een jonge ploeg, die leuk in de Door Marianne Vermaat De huizen zouden in de toekomst moeten herrijzen aan de Middel weg. Het ging in eerste instantie om achttien woningen, maar de zoge naamde ruimte-voor-ruimteregeling is, gelet op de ontwikkelingen, in de Zuidpias, aangepast. Wanneer de gemeenteraad deze week akkoord gaat met het nieuwe plan, dan zal het bestemmingsplan worden gewijzigd van achttien naar 32 woningen die er mogen komen. Door Ellis Smal Hetjaarlijkse terugkerende feest werd op dinsdag 19 oktober en woensdag 20 oktober gehouden voor kinderen van de groepen 3 tot en met 8. The places tot be waren het Hervormd Centrum en de Hervormde Kerk. Streetdancen, film kijken maar ook liedjes zingen in de kerk en uit de bijbel lezen. Het is slechts een greep uit wat er allemaal te doen was voor de jeugd in Zevenhuizen. De begeleiding bestond uit 21 mede werkers, die de taak hadden het de kinderen naar hun zin te maken. Een strakke planning op een keukenkast je verraadde het drukke programma zo liet organisator Corrie Hoogen- doorn zien. De jongeren werden woensdag in omgang is. Het scheelt ook dat din gen niet honderd keer over moeten. Er wordt alleen een paar keer vanuit een andere hoek gefilmd." Hoe de uitzending er uiteindelijk uit komt te zien en wat er in beeld komt, wordt afwachten voor de fa- Alternatieven Zowel commissie- als raadsleden zetten hun vraagtekens bij het be lang van zoveel nieuwbouw en ook of er echt geen alternatieve locaties zijn. Nee, zo meent het college na onderzoek. De provincie, die gaat over de ruimte-voor-ruimteregeling en aanspoort tot het saneren van het verspreid glas, oordeelt dat er een volgorde in onderzoek moet zijn waar woningbouw mag komen ter compensatie van het opruimen van glastuinbouw. Als eerste moet zo een jonge en oudere groep opge deeld. Beide groepen knutselden die dag een regenmaker en leerden parachutedansen onder leiding van theatergroep Arkanta, die 's avonds ook een voorstelling verzorgde. Regenmakers Met glitters, touw en vlinders be plakten de kinderen grote pijpen die, wanneer je ze omkeert, het geluid van de regen nabootsen; een regen maker. In de gymzaal was het tegelijker tijd niet minder kleurrijk. Met een enorme gekleurde parachute werden er spelletjes gedaan en bewogen op muziek. Als afsluiting verdween ie dereen lachend en met veel kabaal onder het grote doek. De opkomst is lager dan vorige ja- milie. "Ze hebben zoveel opgenomen en kunnen ons nooit al dat beeld materiaal geven. Na het zweefvlie gen heb ik wel een stukje van mij in de cockpit gezien, maar dat was het. Wij vlogen apart en de kinderen vlo gen met de presentator naar Ferry mogelijk in de kern gebouwd wor den. Bouwen binnen de dorpen is geen optie, laat het college weten, omdat er geen gronden beschikbaar zijn. Nabij de kernen is de tweede optie. 'Hier zijn geen locaties be schikbaar die voldoen aan zowel de planologische als financiële uit gangspunten', zo is in het stukken te lezen. Verder onderzocht de gemeente de mogelijkheden te bouwen op gron den binnen de beoogde bouwloca ties, een combinatie met project Herenweg en op de geplande uit breiding van het Nijverheidscen trum. Ook deze drie mogelijkheden vielen af. Rest niets anders dan de 32 huizen in de Eendragtspolder neer te zetten. ren, vertelt Hoogendoorn. "Dinsdag waren er zo'n vijftig kinderen en woensdag waren het er rond de zes tig. Vroeger waren er ook meer groe- De familie (links) en de crew. toe, die daar niets vanaf wist. Dat moeten mooi zijn om te zien." De uitzending van Campinglife met de aflevering met het Zevenhuizen- se gezin is te zien op zaterdag 6 no vember vanaf 18.55 uur of zondag 7 november om 9.00 uur op RTL4. Aantasting Het college benadrukt dat het open polderlandschap niet wordt aan getast: de woningen komen achter en bij de bestaande agrarische be drijfswoningen aan de Middelweg en richting polder afgeschermd door daar geplande kades. In de toekomst meer bij bouwen zit er ook niet in, aangezien de Een dragtspolder dienst gaat doen als waterbergings- en overloopgebied en komt er een roeibaan. Voorts merkt het college op dat het tijd wordt dat er duidelijkheid komt over de inrichting van de polder. De betrokken tuinders hebben immers al enige tijd geleden hun fiat gege ven weg te gaan en hebben het door de gemeente opgestelde voorstel getekend, maar worden nu in onwe tendheid over het vervolg gelaten. Een kleurige regenmaker in de maak. pen, maar het wordt er niet minder leuk op. Voor de kinderen is het leuk dat er iets te doen is in de vakan tie." Zevenhuizen - In de grote zaal van zorgcentrum De Zevenster wordt woensdag 17 november een verkoping gehouden van handwerkartikelen die gemaakt zijn door de dames van het Wel- farewerk van het Rode Kruis. De verkoping vindt plaats van 13.30 tot 16.00 uur. Bergschenhoek - In de hervorm de kerk aan de Kerkstraat wordt dinsdag 2 november een koffie ochtend gehouden. Annemieke de Haan spreekt over 'Afwijzing en aanvaarding'. De ochtend wordt gehouden van 9.30 tot 11.00 uur; er is kinderop pas. Voor meer informatie: 015-3693596 of in-touch.atspace.com. Moerkapelle - Schaakvereniging Moerkapelle start vrijdag 29 okto ber het Rapidkampioenschap. Per avond worden drie partijen van 25 minuten bedenktijd gespeeld. Ook niet-leden zijn welkom, er zijn geen kosten aan verbonden. De overige speeldata zijn 17 de cember, 4 februari en 18 maart. De avonden worden gehouden in dorpshuis Op Moer en begin nen om 20.00 uur in de schaak zaal. Voor meer informatie: 079- 5932338 of 06-20861426. Zevenhuizen - In bibliotheek De Groene Venen geeft Thea Mevis- sen donderdag 11 november van 9.30 tot 11.30 uur een demon stratie Quantum Touch. Quantum Touch is genezen met je handen, met behulp van lichaamsenergie, het activeert het zelfgenezend vermogen en is eenvoudig te le ren. Aanmelden bij de balie of via 0180-638388, toegang 3,50 voor leden, niet-leden betalen 5,- euro. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen. nl of www.q-thea.nl. Regio - Belangstellenden die mee willen praten over psychische ge zondheid kunnen zich aanmelden voor het panel 'Psychisch Gezien'. Tot de doelgroep behoort iedereen van achttien jaar en ouder met een psychische aandoening als een psychose, een bipolaire stoor nis, ernstige en aanhoudende de pressies of een persoonlijkheids stoornis. Als deelnemer van het panel krijgt men vragen over gezond heid, werk, vriendschappen, woon- en gezinssituatie en over de kwaliteit van hulp en zorg die men ontvangt. Tevens krijgt men vragen over nieuwsfeiten die te maken hebben met de geestelijke gezondheidszorg (GGz) en over veranderingen binnen de GGz. Voor meer informatie en aanmel den: www.psychischgezien.nl Zevenhuizen - De 32 woningen die het opruimen van de glastuinbouw in de Eendragtspolder en eventuele verplaatsing moeten compenseren, kun nen nergens anders dan in de polder zelf worden gebouwd. Die mening is het college van burgemeester en wethouders toegedaan. Het college vraagt de gemeenteraad goedkeuring voor dit plan te geven. Zevenhuizen - Rond de zestig kinderen vierden hun herfstvakantie met ac tiviteiten bij de Kindervakantieweek. De jongeren konden zich twee dagen amuseren met knutselen, dans, theater en zang.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 21