- Zuidpias Begroting 2011 Enkele reacties uit de fracties Behandeling van de begroting meemaken? Wat betekent het voor de inwoners? gemeente I® ÏROTS OP NL ChristenUnie SGP GEMEENTE BELANGEN ZUIDPLAS Colofon J 26 HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 27 OKTOBER 2010 Begroting inzien? A De gemeente is een politiek bedrijf en zoals het hoort in de politiek zijn er verschillen van inzicht. Een aantal partijen geeft hieronder haar reactie op de begroting voor 2011. Gemeentebelangen Zuidplas(GBZ) vindt het een beleidsarme begroting en dat het college de proble men voor zich uitschuift. GBZ stelt dat er problemen zijn die bestaan uit de afname van inkomsten tegen over de wens de voorzieningen op peil te houden. GBZ wil kiezen voor oplossingen die de lasten eerlijk verdelen, volgens het principe dat de sterkste schouders de zwaarste lasten moeten dragen. GBZ is het eens met het uitgangspunt dat het college in deze begroting nog eens verwoordt: we gaan vraag- gestuurd bouwen. Maar zij vraagt zich tegelijk af of er wel vraag is naar dure huizen? Op dit moment is die er niet en hoe lang duurt het dan voordat de investeringen geld gaan opbrengen?GBZ stelt dat er aan de dorpen vast gebouwd moet worden en niet in lege polders. Dus zeker niet in de Eendragtspolder. GBZ is voor goede sportvoorzieningen, maar niet tegen elke prijs. De kosten voor de Kleine Vink zijn de afgelopen jaren sterk gestegen, terwijl de toe komst onzeker is. "Deze programmabegroting is een helder document dat goed zicht geeft op de financiële situatie van de gemeente na de fusie. Dat we in 2011 zullen moeten bezuinigen is duidelijk. Daarbij is het goed dat we eerst kijken naar de eigen organisatie, maar laten we niet te snel zeggen dat 'minder geld' ergens voor ook automatisch 'minder resultaat' is". De uitwerking in de 11 programma's en de keuzes die voorgesteld wor den, zijn wat onze fractie betreft een goede uitwerking van coalitieakkoord en collegeprogramma. Wij zien de gemeente als vangnet voor die gevallen waar het mensen even niet lukt om op eigen benen te staan. Verder doen we wat we kunnen om te voorkomen dat dit gebeurt. We zijn bereid het 'draagkrachtprincipe' te introduceren bij sociale voorzieningen en maat schappelijke dienstverlening. De bezuinigingen zien we als kans om verantwoordelijkheden én middelen te leggen op de plek waar ze eigenlijk thuis horen: in de maatschappij! We willen een lans breken voor 'vei ligheid' en de kwaliteit van de openbare ruimte, want daarop besparen kan wel eens duur blijken te zijn! Het college verdient een compliment voor deze eerste stap op weg naar een sluitende begroting. 'Er staat geschreven dat de bezuinigingen voor 2011 (3,2 mini op productniveau zijn vertaald in deze begroting. Deze vertaling is grotendeels technisch van aard. De ruimte wordt o.a. gevonden in effi ciency, betere inkoop en lagere personeelslasten. Maatschappelijke effecten zijn gering'. Trots op Nederland vraagt zich dan af: 'Hadden we hier dan niet al jaren eerder mee moeten beginnen?' "We zullen de discussie moeten voeren over zorg naar draagkracht". "We zijn samen, als samenleving, mede verant woordelijk voor de omge ving waarin we leven" De gemeenteraad vergadert op dins dagavond 2 november over de begro ting. De vergadering is openbaar en begint om 19.30 uur in het raadhuis, Raadhuisplein 1 in Nieuwerkerk aan den I Jssel. U bent van harte welkom. De begroting staat geagendeerd als Programmabegroting 2011-2014. Jaarlijks dient voor 15 november de Programmabegroting voor de komende jaren door de gemeenteraad te zijn vastgesteld en aan de provincie ter goedkeuring te zijn aangeboden. Op basis van deze begroting stemt de raad in met de uitvoering van deze plannen. De volledige agenda van de vergadering kunt u-vinden op de gemeentepagina in Hart van Holland en op www.zuidplas.nl. De begroting van 2011 ligt ter inzage in het raadhuis en is eveneens te downloaden via de gemeentelijke website www.zuidplas.nl. Gemeente Zuidptas, afdeling Bestuurlijk Juridische Zaken en Communicatie IBJC) Eindredactie Team Communicatie Interview en tektst: TDF Nieuwerkerk aan den IJsset, 27 oktober 2010 De gemeente krijgt minder geld van de rijksoverheid en zal daarom moeten bezui nigen. In 2011 merken de inwoners daar weinig van, waarschijnlijk zelfs helemaal niets, maar dat verandert in de daaropvol gende jaren. Wat gaat u merken? De gemeente wil de lasten liever niet voor u verhogen. Dat betekent wel dat er moet worden ingeleverd op de dienstverlening. Hierbij komt de veiligheid niet in gevaar en blijft de gemeente het vangnet voor mensen die echt hulp nodig hebben. Wat ook gaat veranderen is het aanzien van de openbare ruimte. De inrichting zal min der luxe worden, evenals het onderhoud, dat zal worden beperkt tot de noodzakelijke ingreoen. Die beperking heeft ook gevolgen voor de service, want er is geen ruimte voor ingrepen buiten het vastgestelde onderhoud. Wat kunt u doen? Inwoners zijn zich niet altijd bewust van hun bijdrage aan de kosten voor de gemeente. Een goed voorbeeld daarvan is het illegaal planten door inwoners in gemeentelijke grond. De gemeente kiest beplanting uit die past bij haar onderhoudswerk. Andere planten passen daar niet in en moeten worden verwijderd en dat brengt kosten met zich mee. Vooral als het riet of bamboe is, want die planten krijgen binnen korte tijd grote wortel stelsels. Een ander voorbeeld is de hondenpoep. Het kost de gemeente veel geld om de openbare ruimte te ontdoen van de hondenpoep. U kunt de gemeente dus helpen door niet illegaal te planten en door uw hond op een aangewezen plaats uit te laten. Door de gemeente te helpen, helpt u uzelf, want de gemeente kan daardoor het geld besteden aan diensten die ook voor u van belang zijn.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 26