ft Schaatsclub Hitland moet zorgen voor betere baan Unicef in Nieuwerkerk Jongeren, VEDJ en CDA samen om de tafel Strijden om IJsselcup HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 27 OKTOBER 2010 27 Meer dan honderd leden voor nieuwe Schaatsclub BfadTV van de buis Lezing vergeetachtigheid Vrijwilligers IJsselThuis Lezing over Hospice IJssel Thuis Nieuwerkerk aan den IJssel - Het is pas twee weken geleden dat het groene licht gegeven werd voorde nieuwe Schaatsclub Hitland, maar inmiddels heb ben zich al meer dan honderd leden aangemeld. De schaatsclub iseen initia tiefvan Arend Termorshuizen, Nick Rockx en Ralph de Kreij. Naar aanleiding van de slechte kwaliteit van het ijs van de IJsbaan Hitland afgelopen winter, hebben ze besloten om er samen voor te zorgen dat de baan in de toekomst wel goed wordt onderhouden en hiervoor een schaatsclub op te richten. De afgelopen maanden hebben ze achter de schermen gewerkt om hun doel te realiseren en inmiddels is Schaatsclub Hitland een feit. Door Marlonneke Willemsen De schaatsbaan in Hitland wordt beheerd door het recreatieschap Hitland. De afgelopen maanden hebben de initiatiefnemers met deze organisatie gezocht naar een manier waarop samengewerkt kan worden om de baan te exploiteren en deze is nu gevonden. Termorshuizen: "De schaatsbaan blijft in het beheer van het recreatieschap, maar wij kun nen de baan huren op het moment dat er op natuurijs geschaatst kan worden. Dan beheren wij de baan. Hiervoor moeten we een symbolisch bedrag betalen, dat nog moet wor den vastgesteld. Dit betekent dat het recreatieschap degene is die in de baan zal moeten investeren om hem geheel waterdicht te maken. Als het goed is, wordt dit binnenkort door een aannemer gedaan." Prioriteit De schaatsclub zal zelf geen zeggen schap in het recreatieschap krijgen, maar volgens Rockx worden hun be langen goed behartigd. "De politici, die deel uitmaken van het bestuur van het recreatieschap, hebben zich hard voor onze schaatsclub gemaakt en onze belangen behartigd. We gaan er vanuit dat dit ook in de toe komst zal gebeuren. Zelf hebben we ook een hele prettige samenwerking met de heer Lassche, de vertegen woordiger van het recreatieschap. Het recreatieschap heeft nooit een directe opdracht gekregen om te zorgen dat de baan goed onderhou den zou worden, maar dat doen wij nu wel, waardoor de baan weer pri oriteit heeft gekregen. De initiatiefnemers hebben onge veer twee weken geleden groen licht van het recreatieschap gekregen en op woensdag 20 oktober startte de inschrijving voor leden. Inmiddels staat de teller op meer dan honderd. Rockx: "De mensen die zich aan gemeld hebben, komen uit de hele regio; uit Nieuwerkerk, maar ook uit Capelle, Moordrecht en Nesselande. Er melden zich vooral veel gezin nen aan. De vereniging zal contri butie gaan vragen. Hoe hoog deze zal worden, wordt tijdens de eerste ledenvergadering bepaald, maar als indicatie houden we tien euro voor een individueel lidmaatschap en twintig euro voor een gezinslid maatschap aan. We gaan er vanuit Zal er deze winter weer geschaatst kunnen worden? dat de leden dan gratis gebruik kun nen maken van de baan, maar ook dat moet door de leden beslist wor den." Voldoende Voorlopig zijn de initiatiefnemers het interim bestuur van de vereni ging. Op de ledenvergadering zal het definitieve bestuur gekozen worden. Volgens Termorshuizen is het niet ondenkbaar dat de initiatiefnemers hier ook deel van zullen uitmaken. "In principe staan we er niet nega tief tegenover om hier zitting in te nemen, maar dat is aan de leden. Naast een bestuur moeten er ook verschillende commissies worden ingesteld. Vanaf het begin hebben we veel positieve reacties via onze website gekregen en daar was ook een aantal mensen bij die meteen al hebben aangeboden om te helpen, dus we hebben er vertrouwen in dat er voldoende vrijwilligers zijn om de vereniging draaiende te houden." Naast toegang tot de baan willen de initiatiefnemers de leden nog an dere voordelen bieden. "Als er geen ijs is, willen we andere activiteiten gaan organiseren, zoals schaatsen op kunstijsbanen en in de zomer skeeleren of fietsen. De vereniging is er niet alleen om te schaatsen, maar ook om andere mensen te ont moeten. Het moet echt een gezel ligheidsvereniging worden", vertelt Rockx. Meer informatie en het aanmelding formulier zijn te vinden op www. www.sc-hitland.nl. De eerste algemene ledenvergade ring van Schaatsclub Hitland wordt op maandag 29 november gehouden in Dorpshuis De Batavier. geprobeerd om zo vroeg mogelijk de gevolgen van ondervoeding bij kinderen, zoals achterblijven in de groei, ziektes en analfabetisme, te beperken of te voorkomen. De werkgroep Nieuwerkerk staat weer tot kort voor Kerstmis met kerstkaarten, kalenders, speelgoed en informatiemateriaal op zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur en vanaf 26 november ook op vrijdagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur in de bekende kramen in de Reigerhof en Dor- restein. Nieuwerkerk aan den IJssel - Twaalf teams en een aantal nationale toppers hebben zich gemeld voor de NVO-verzekeringen IJsselcup, waar op zaterdag 30 oktober om gestreden wordt. De wedstrijden zijn op Sportpark Parzoom aan de lersestraat 15 en beginnen om 14.00 uur. De finale wordt tussen 16.30 en 16.45 uur verwacht. Onder de deelnemers zijn onder an dere oud Barracuda zwemmer Ste ven Nonnekes en Barracuda vrijeslag coryfeeën Merel Barendregten Petra de Groot. Zij moeten het opnemen tegen nationaal kampioene op de rugslagnummers, Kimberly Albers, en Bianca de Bruijn uit Zwijndrecht. In dejeugdklasse komt de concurren tie van Tamara Groove uit Aalsmeer. De junioren meisjes moeten het op nemen tegen het nationale top-trio uit Dordrecht: Kim Busch, Brigitte Sleeking en Sanne Advocaat. Viervoudig vrijeslag kampioen Pa trick Jansen verschijnt aan de start bij de heren. Anshel Hofstede moet het in de jeugdklasse opnemen te gen Bart Dunweg van Vlaardingen. Jongeren hebben interesse in de standpunten van het CDA.. Nieuwerkerk aan den IJssel - De werkgroep Politiek van de Stichting VEDJ is op bezoek geweest bij het CDA in Nieuwerkerk. De groep, be staande uit vier jongeren, had acht vragen voor de lokale politici. Antwoorden die gezocht werden, waren hoe het nu eigenlijk staat met de bezuinigingen, het jonge renbeleid in de toekomst en hoe de partij staat tegenover het huidige drugsbeleid. De werkgroep Politiek trekt van par tij naar partij. De jongeren vinden het prettig om serieus genomen te worden en kennis te maken van de gang van zaken in de politiek. De vier jongeren gaan woensdag 3 november op bezoek bij de SP. Trots op Nederland (TON) is woensdag 17 november aan de beurt om ant woord te geven op de vragen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Dit najaar staat de jaarlijkse campagne van Unicef in het teken van (onder) voeding en honger. Drie miljoen kinderen sterven jaarlijks aan de gevolgen van ondervoeding en 200 miljoen kinderen zijn chronisch on dervoed, niet alleen in delen van Afrika en Azië, maar ook in een land als Guatemala, dat dit jaar cen traal staat in de campagne. Dozen met voedselsupplementen voor de zwangerschap en de eerste twee levensjaren van een kind worden in aan gezinnen uitgedeeld. Zo wordt Nieuwerkerk aan den IJssel - BladTV verdwijnt mogelijk van de televisie in Nieuwerkerk. De programmaraad ABCNZ (Alblasserdam, Bergschen- hoek, Capelle aan den IJssel, Nieu werkerk aan den IJssel, Zevenhuizen en Moerkapelle) heeft voor deze zender een zogenaamd vrijblijvend advies afgegeven aan kabelexploi tant Ziggo. Het advies betekent dat in 2011 de keuze aan Ziggo is of de zender blijft. Eerder had BladTV een 'bindend advies', waardoor het zeker was van een plaats op de zenderlijst. Nieuwerkerk ontvangt vanaf volgend jaar overigens de Nederlandse zen der voor klassieke muziek en cultuur BravaNL Nieuwerkrk aan den IJssel - Kees Schriek, directeur van het Kennis centrum IDEON uit Beekbergen, spreekt donderdag 11 november over vergeetachtigheid. De lezing wordt gehouden in zorgcentrum De Me ander en is bestemd voor bewoners, familieleden, personeel, vrijwilligers en andere geïnteresseerden. Aan vang 20.00 uur, de toegang is vrij. De avond wordt georganiseerd in het kader van de actie Nederland Leest. Het boek 'De grote zaal' van Jacoba van Velde staat dit jaar centraal. Vergeetachtigheid en dementie pas seren erin de revue. Leden van de bibliotheek in Nieuwerkerk en lezers van de bibliotheek in De Meander ontvangen tijdens de leescampagne het boek gratis. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting IJsselthuis houdt donderdag 4 november een bijeenkomst over het werk van het vrijwilligers van IJs selThuis. De ochtend is van 10.30 uur en 11.30 uur in de Batavier aan de Batavierlaan 6. De coördinatoren van IJsselThuis vertellen tijdens deze bij eenkomst over het werk van de vrij willigers van IJsselthuis. De vrijwilli gers werken zowel in het hospice als in de thuissituatie bij mensen met een ongeneeslijke ziekte en die naar verwachting nog enkele maanden te leven hebben. Naast deze vrij willigers zijn er ook vrijwilligers die andere taken doen, zoals de nodige boodschappen kopen en de tuin on derhouden. Info: www.ijsselthuis.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Dr. A. van der Wild verzorgt op 16 novem ber in de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein een lezing over het Hospice IJssel Thuis en over de palliatieven zorg in het algemeen. De hospice-gedachte, afkomstig uit Engeland, neemt een steeds grotere plaats in onze samenleving in. Door vergrijzing, afname van sociale co hesie en toenemende werkdruk is men vaak niet in staat om in fami lieverband volledig ondersteunende zorg te bieden wanneer ouders bij voorbeeld ziek worden. Een hospice, gerund door een kleine professionele staf en een aantal vrijwilligers, kan een deel van deze zorg overnemen. De lezing begint om 20.00 uur; de toegang is vrij.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 27