Beweging en gezondheid m Sport met regelmaat 1 1 K R I N cAa P OT H EEK Sjj V A N DEN DRIES STOPPEN MET ROKEN FIGUURCORRECTIE Bewegen is op verschillende manieren goed voor de gezondheid Regelmatig bewegen vermindert het risico op hart- en vaatziekten, diabetes (type 2), darmkanker en hoge bloeddruk bovendien helpt voldoende beweging ook het lichaams gewicht op peil te houden. In Nederland heeft ruim 55 procent van de mannen en 50 procent van de vrouwen overgewicht en is er bij een op de tien mensen sprake van ernstig overgewicht, ook wel obesitas genoemd bewegen is verder goed voor botten, spieren en gewrichten ook aan de mentale gezondheid levert sporten en bewegen een belangrijke bijdrage. Mensen die voldoende bewegen, hebben een beter zelfbeeld en minder last van angsten en depressies. Voor het werk dat u doet, is het van belang dat u goed in vorm bent. Een goede conditie hoort daarbij. Het werk wordt steeds bewegingsarmer door automatisering en de veran dering naar een economie die meer is gericht op diensten in plaats van productie. Een 5 reden te meer om zelf aan uw conditie te werken. Stoppen met roken? Body-Harmony www.body-harmony.nl Zuidplaslaan 434 2743 KE Waddinxveen Tel. 0182 - 63 30 00 info@apotheekvddries.nl www.apotheekvddries.nl HART VAN HOLLAND HEALTH B BEAUTY Tl OKTOBER 2010 Een belangrijk punt is regelmaat in de sport beoefening. Het is beter zich dagelijks voor een paar minuten tot een half uur max. 50°/o te belasten en daardoor fit te blijven dan zich 1-2 maal per week 2 uur af te matten. Het lichaam profiteert meer van regelma tige sport en wordt met de tijd sterker en krijgt meer uithoudingsvermogen en meer energie en wordt flexibeler. Het hart en de andere organen worden sterker, de spijs verteringskracht wordt gestimuleerd en de geest komt in balans en wordt rustig. 1. Leeftijd: Mensen onder de 25 jaar doen er goed aan regelmatig voldoende te spor ten. Kinderen bewegen zich sowieso veel en hebben plezier in sport. Men moet hen ech ter in geen geval dwingen. Kinderen weten meestal heel goed welke sport en hoeveel sportbeoefening goed voor hen is. Van 25 - 40 jaar kan men het sporten geleidelijk aan een beetje verminderen, afhankelijk van het constitutietype waarop onder punt 2 dieper wordt ingegaan. Mensen boven de 40 moe ten gematigder worden met het bedrijven van sport, het beste wel regelmatig, dage lijks voor ongeveer een kwartier tot een half uur. 2. Constitutie: slanke mensen die fijnge- bouwd en snel in hun bewegingen zijn kun nen het beste lichte sporten kiezen, waarbij het lichaam 15 tot 20 minuten continu in beweging is. Hieronder vallen wandelen, zwemmen, dansen en fietsen. U moet erop letten dat u niet teveel sport beoefent en het is aan te raden om in de winter indoorsport te doen, omdat koude niet zo goed voor u is. Mensen met middelmatige/krachtige lichaamsbouw die een goede warmtehuis- houding hebben kunnen zich wat meer in spannen: 15 tot 20 minuten dagelijkse trai ning is voldoende. De beste sporten in dit geval zijn: watersport zoals b.v. zwemmen en surfen, alle sporten die buiten gedaan worden (skiën, klimmen, fietsen en joggen) en alle bal- en teamsporten. De van nature wat gezette mensen zijn vaak niet zo ge motiveerd, maar profiteren het meeste van regelmatig sporten. De volgende sporten zijn bij uitstek voor hen geschikt: joggen, lange-afstandlopen en roeien omdat het een goed uithoudingsvermogen geeft. Da gelijks 15-30 minuten is voldoende. Voor elk lichaamstype is een goede opwar- mingsperiode aan te bevelen. Huidverzorging o.a. Vichy, La Roche-Posay, Ahava en Louis Widmer Ook te bestellen via onze webshop Orthica® voedingssupplementen Sportbandages en -tapes Homeopathie fytotherapie Gratis bezorgservice i Advies en uitleg over het gebruik van uw geneesmiddelen Beschikbaarheid van apotheker en assistenten voor vragen of eenpersoonlijk gesprek Een verantwoord assortiment, inclusief Kring-apotheek huismerk! K R I N cAa P O T H E E K I In oktober 2008 is Tally van der Staay een studio begonnen onder denaam Body-Harmony. Zij richt zich vooral op mensen die willen stoppen met roken of graag een kledingmaatje kleiner willen. Tally legt graag uit waar zij zich zoal mee bezighoudt. "Ik merkte al enige jaren dat veel mensen om mij heen wilden stoppen met roken en daar veel moeite mee hadden. Vaak gaf men de moed na een aantal pogingen op en gingen er maar van uit dat het niet zou lukken. Ik ben toen in contact gekomen met een praktijk in het zuiden van het land waar met soft-laser ap paratuur mensen daadwerkelijk van het roken af kwamen." Laserbehandeling Bij de laserbehandelingen om mensen te laten stoppen met roken worden acupunctuurpunten in het oor gestimuleerd met behulp van een soft-laser. Het voordeel van een laser ten opzichte van naalden is dat de activering dieper gaat waardoor veel sneller resultaat wordt behaald. Bovendien is de behandeling volledig pijnloos. Wat houdt de anti-rook behandeling precies in? De laser therapie neemt niet alleen de behoefte van het lichaam aan nicotine weg, maar zorgt ertevens voor dat het lichaam geen nicotine meer accepteert. Dat wil zeggen dat het lichaam na de behandeling als het ware in opstand komt tegen nicotine. Tegelijkertijd wordt er tijdens de behandeling voor gezorgd dat u na het stoppen met roken geen last gaat krijgen van ontwen ningsverschijnselen zoals stemmingswisselingen. Daarnaast wordt de vetverbranding extra geactiveerd, waardoor ook uw gewicht stabiel blijft. De behandeling is pijnloos en duurt ongeveer een half uur. Het slagingspercentage ligt rond de 90%. U krijgt op de behande ling 3 maanden garantie. Dat wil zeggen dat, als de behoefte aan roken toch nog te veel aanwezig blijft, u tot drie maanden na de behandeling terug kunt komen voor een gratis nabehan deling. De behandeling kost 6 125,-. Tot eind december 2010 betaalt u slechts 95,-. Voor bedrijven in de regio zijn in company behandelingen mogelijk vanaf drie mede werkers. Hoe meer medewerkers binnen het bedrijf stoppen met roken, hoe hoger de korting. Berkelstroom 65 - 2721 AG Zoetermeer 079 331 82 55 - E: info@body-harmony.nl -i Ls ^Bzorc is meer dan medicijnen

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 31