Mededeling aanwijzingsbesluiten Rotterdam The Hague Airport 38 HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUIDPLAS 27 OKTOBER 2010 Rijksoverheid Op 5 oktober 2010 hebben de ministers van Verkeer en Waterstaat en VROM het besluit tot wijziging van het aan wijzingsbesluit luchtvaartterrein Rotterdam The Hague Airport krachtens de Luchtvaartwet en de aanwijzingen aan de gemeenten Rotterdam, Lansingerland en Schiedam krachtens de Wet ruimtelijke ordening vastgesteld. De besluiten zijn op 18 oktober 2010 in de Staatscourant bekendgemaakt en treden op die dag in werking. Eerder hebben ontwerpen van deze besluiten ter inzage gelegen. De besluiten zijn niet gewijzigd ten opzichte van de ontwerpbesluiten. Korte inhoud van de besluiten Rotterdam The Hague Airport heeft aan de ministers van Verkeer en Waterstaat en VROM verzocht het aanwijzings besluit van de luchthaven op grond van de Luchtvaartwet uit 2004 te wijzigen. Mede naar aanleiding van constructief overleg met de regionale betrokken partijen, de zienswijzen (reacties) en de wettelijke adviezen hebben de ministers op 5 oktober 2010 besloten het aanwijzingsbesluit van Rotterdam The Hague Airport als volgt te wijzigen: 1. De ligging en omvang van de Ke-geluidszone (geluidszone voor groot luchtverkeer) worden geactualiseerd vanwege wijzigingen in het gebruik van de luchthaven (vloot, routes) en een wijziging in de berekeningsvoorschriften voor Ke-geluidszones. 2. De Ke-geluidszone wordt in beperkte mate verruimd vanwege de extra regerings- en militaire vluchten die sedert de sluiting van het Marinevliegkamp Valkenburg in 2005 op Rotterdam Airport plaatsvinden. 3. Het gebruik van de luchthaven in de nacht ten behoeve van regeringsvluchten wordt toegestaan. Bij voorbereiding van het wijzigingsbesluit is een Milieu effectrapportage opgesteld. In het besluit is gekozen voor variant 4c. Ten aanzien van het aanwijzingsbesluit in het kader van de Wet ruimtelijke ordening geldt dat de in de aanwijzing Rotterdam The Hague Airpon opgenomen geluidszones dienen te worden gekoppeld aan de bestemmingsplannen rondom de luchthaven. De minister van VROM draagt de gemeenten Lansingerland, Rotterdam en Schiedam op om de gewijzigde geluidszone voor groot luchtverkeer binnen een jaar in de bestemmingsplannen vast te leggen. Waar kunt u de besluiten inzien? De besluiten met toelichting en bijlagen en alle daarop betrekking hebbende stukken kunt u van 19 oktober tot en met 30 november 2010 gedurende de reguliere openings tijden inzien op de volgende locaties: - de gemeentehuizen van Capelle aan den IJssel, Delft, Krimpen aan den IJssel, Lansingerland, Midden-Delfland, Nieuwerkerk aan den IJssel, Pijnacker-Nootdorp, Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen en Zevenhuizen/ Moerkapelle; - de informatiebalie van Rotterdam The Hague Airport; - het provinciehuis van de provincie Zuid-Holland in Den Haag; - het Informatiecentrum van het ministerie van Infrastructuur en Milieu in Den Haag; - Centrum Documentaire Informatie van het ministerie van Infrastructuur en Milieu in Den Haag. U kunt de besluiten inclusief alle bijlagen, het MER en de overige onderzoeken ook inzien op internet: www.centrumpp.nl. De aanwijzing krachtens de Wet ruimtelijke ordening is opgesteld onder het regime van de nieuwe Wet en het nieuwe Besluit ruimtelijke ordening, welke op 1 juli 2008 in werking zijn getreden. Hierin wordt uitgegaan van digitale (elektro nische) vaststelling van alle ruimtelijke besluiten. Deze verplichting is op i januari 2010 in werking getreden. Hierdoor is dit besluit zowel in 'papieren' vorm in te zien alsook in digitale vorm. Digitaal inzien van de Wro-aanwijzing kan via de internetsitewww.ruimtelijkeplannen.nl. Beroep Belanghebbenden die hun zienswijze tegen het ontwerp besluit naar voren hebben gebracht, of die redelijkerwijs niet verweten kan worden tegen het ontwerpbesluit geen ziens wijze naar voren te hebben gebracht, kunnen beroep instellen. Om in beroep te gaan tegen de besluiten dient een beroep schrift te worden ingediend bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Op dit besluit is de Crisis- en herstelwet van toepassing. Dit betekent dat de belanghebbende in het beroepschrift moet aangeven welke beroepsgronden hij aanvoert tegen het besluit. De beroepstermijn loopt van 19 oktober tot en met 30 november 2010. Na afloop van de termijn van zes weken kunnen geen nieuwe beroepsgronden meer worden aan gevoerd. Het beroepschrift dient te worden ondertekend en ten minste te bevatten: - de naam en het adres van de indiener; - de dagtekening; - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht; - een opgave van redenen waarom men zich met de beslissing niet kan verenigen; - zo mogelijk een afschrift van het besluit waartegen het beroep zich richt; - voor de behandeling van een beroepschrift wordt een bedrag aan griffierecht geheven. Meer informatie over het bedrag aan griffierecht kunt u vinden op www.raadvanstate.nl. Nadere informatie Voor inlichtingen over de beroepsprocedure kunt u zich wenden tot het ministerie van Infrastructuur en Milieu, Directie Luchthavens, telefoon 070 - 351 64 12. Het laatste nieuws als eerst op www.hartvanholland-online.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 38