Eis*®'' Herfstknutselen voor Kidz Een leuk dagje uit Sk 55 Plus Expo 2010 Polderrit Hoe herken je een heilige? Van der Eijk bekroont debuut met podiumplaats :HBO bij kinderen ook voor oppasouders Lezing 'integratie' door Frans Verhagen Open lesweek muziekschool HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 27 OKTOBER 2010 39 Autosport ANBO activiteiten in november a - mm SBH Nieuwerkerk aan den IJssel - De gezamenlijke ouderenbonden (KBO, PCOB en ANBO) organiseren van 3 tot en met 7 november de 55 Plus Expo in Ahoy te Rotterdam. Thema's zijn: wonen en leven, reizen, ge zondheid en beweging, en hobby en creativiteit. Men kan er gezellig winkelen, demonstraties bijwonen, er is een infomarkt en er treden ko ren, orkesten en soloartiesten op. De entreeprijs is 8,00, voor leden 6,00. Donderdag 4 november gaat er om 11.00 uur vanaf het Raadhuisplein een gratis bus. Deze is volgeboekt, maar wie op de reservelijst geplaatst wil worden kan contact opnemen met 0180-318097. Nieuwerkerk aan den IJssel - Kinde ren in de leeftijd tot en met twaalf jaar kunnen op woensdag 3 novem ber herfstknutselen bij Vedj. Onder leiding van een aantal vrijwilligers gaan de kinderen een herfststukje maken. De activiteit vindt plaats van 14.00 tot 16.00 uur in Con Musica, tweede gebouw op de.velden van vv Nieu werkerk. In verband met de aanschaf van materialen wordt men verzocht de kinderen mimimaal een week van te voren aan te melden. De toegang bedraagt 2,50 euro. In verband met de beperkte ruimte worden ouders verzocht niet te blijven tijdens het knutselen, zodat de leiding voldoende overzicht kan houden op de kinderen. Bij de Knut selclub is ook nog plaats voor wat extra helpende handen. Aanmelden kan via 06-34625311 of sandra. vedj@hotmail.com. Voor meer informatie: www.vedj.info. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ou ders/verzorgers zijn van 1 november tot en met 5 november welkom om een kijkje te nemen bij de muziekles sen van hun kinderen. De Stichting Nieuwerkerkse Muziekschool biedt zo ouders de gelegenheid om met de docenten van gedachten te wisselen over hun kinderen en de gang van zaken rond de muzieklessen. Antonius van Padua. (foto: Anton Sinke) Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Zorgiseenkeuze aan het Raadhuis plein 5 gaat dinsdag 16 november een cursus 'EHBO bij kinderen' van start. Cursisten leren onder meer le vensreddend te handelen bij verstik king, verwonding of verdrinking en krijgen een reanimatietraining. Een dergelijke training is sinds 1 janu ari verplicht gesteld voor betaalde oppasouders, dus ook voor opa's en oma's, buurvrouwen en -over- blijfmoeders. De cursus omvat drie avonden. Voor meer informatie en aanmelden: info@zorgiseenkeuze.nl. Leo van der Eijk op het podium, (foto: Wouter ter Veld) Nieuwerkerk aan den IJssel - Publi cist Frans Verhagen houdt donder dag 18 november een lezing over het onderwerp 'integratie' in de bi bliotheek. Verhagen is hoofdredacteur van amerika.nl en auteur van diverse boeken. Dit jaar verscheen van zijn hand 'Hoezo Mislukt? De nuchtere feiten over de integratie in Neder land'. Zijn stelling: wie de media Assen/Nieuwerkerk aan den IJssel - Leo van der Eijk stond zaterdag 23 en zondag 24 oktober in de finaleraces van de Dutch Supercar Challenge. Hij verscheen aan de start in de BMW Compact waarmee Nico en Peter van Vliet eerder debuteerden in deze Challenge. volgt en naar het maatschappelijke debat luistert, krijgt sterk de indruk dat de integratie is mislukt. In wer kelijkheid verloopt deze echter best goed. Na afloop van zijn verhaal gaat Ver hagen in discussie met de aanwe zigen onder leiding van gemeente raadslid Marnix de Romph. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. De toegang is vrij. In de kwalificatie op vrijdag was de concurrentie groot en Van der Eijk wist zich te kwalificeren voor de veertiende plaats in een veld van zestien rijders. Op zaterdag mie- zerde het en het team van VanderE- ijk Racing koos, in tegenstelling tot veel andere teams, op het laatste moment voor slicks in plaats van voor regenbanden. Een goede keuze bleek later, want toen de race een maal van start ging hield het op met regenen. De regenbanden van an dere deelnemers moesten dus snel worden omgewisseld, wat in het voordeel was van Van der Eijk, want mede hierdoor kon hij beslag leggen op de derde plaats. In de race op zondag vertrok Van der Eijk vanaf de derde positie. Na een Sinke heeft ook een boekje geschre ven, 'Kerken, kapellen en kathedra len'. Het behandelt de christelijke beeldcultuur van een aantal veel voorkomende verhalen en figuren uit het Oude en Nieuwe Testament en de geschiedenis van het christen dom. De lezing in de bibliotheek begint om 20.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Auto mobielclub A.M.C. The Skymasters rijdt vrijdag 29 oktober een Polder- rit in de omgeving van Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor mensen die ken nis willen maken met een autopuz- zelrit is er een beginners reglement en wordt er uitleg gegeven. Voor A- en B-klassers geldt het NRF/KNMV 2000 en DRR reglement. Inschrij ven in Sportcomplex Parkzoom (bij zwembad 'Het Polderbad'), lerse- straat 15, Nieuwerkerk tussen 19.45 en 20.30 uur. - Voor meer informatie: 0182-374106 of www.skymasters.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Wie is die heilige bij wie je tijdens je va kantie een kaarsje aansteekt en wie staan er afgebeeld op de glas-in- lood ramen? Anton Sinke laat dinsdag 2 novem ber in de bibliotheek zien waaraan verschillende heiligen in de kerk te herkennen zijn. Aan de hand van afbeeldingen vertelt hij heiligenle gendes en maakt hij een kunstzin nige reis Langs bekende en minder bekende plaatsen in West-Europa. Nieuwerkerk aan den IJssel - De ANBO organiseert voor de maand november diverse activiteiten. Bridge Op dinsdag 2, 9, 16, 23 en 30 november kunnen alle ouderen, al dan niet lid van een ouderen bond, om 13.30 uur onder leiding van Anton Vorstenbosch bridgen in de Batavier aan de Batavier laan 4. Er is plaats voor maximaal zestien paren. Het inschrijfgeld bedraagt 2,- euro. Meer infor matie via 0180-313093. Fitness, yoga en volksdansen Fitness-lessen vinden op woens dag 3, 10, 17 en 24 november onder leiding van een ervaren docent plaats in de gymzaal van het Comenius College aan het Fresiaveld 20. Belangstellenden kunnen een afspraak maken voor een eerste kennismakingsles. De yogalessen vinden plaats in de Dorpsstraat 32a op dinsdag 2, 9, 16, 23, en 30 november van 9.30 tot 10.30 uur en van 10.45 tot 11.45 uur. Op donderdag 4, 11, 18 en 25 november begint een yoga- les pm 10.30 uur. In overleg is een gratis proefles mogelijk. Voor het volksdansen hebben zich momenteel te weinig belangstel lenden aangemeld. Bij voldoende **- belangstelling kan deze activiteit weer van start gaan. Aanmelden kan via 0180-321633 of 0180- 313093. Pergamano Onder leiding van Kora Huijser kan men deelnemen aan de acti viteit Pergamano op donderdag 4, 18 en 25 november in de inloop ruimte van de Batavier. Belang stellenden kunnen vrijblijvend een kijkje komen nemen. Voor informatie: 06-24276371. Darten, biljarten en klaverjassen In de Tap aan de Dorpsstraat kan op woensdag 3 en 17 november vanaf 15.00 uur gedart worden (inlichtingen via 0180-318268) en op dinsdag 2, 9, 16, 23 en 30 no vember kunnen klaverjasliefheb- bers om 14.00 uur terecht in de restauratiezaal van De Meander. Voor informatie: 06-51623750. Keramiek Onder leiding van Vera Maguire kan men elke dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur een keramiekwork- shop volgen. Meer informatie op: 06-10886043 of 0180-333777. ANBO-reisjes Regelmatig vinden er reisjes plaats in ANBO-verband. Infor matie hierover verschijnt te zijner tijd in deze krant. Men kan ook bellen met 0180-318097. prima start reed Van der Eijk op een zesde plaats, maar na drie kwartier stopte de auto ermee en waren de winstkansen voor de Nieuwerkerker verkeken, maar: "Het was een super gaaf weekend, ik heb veel kunnen leren en me heel erg vermaakt met de verraderlijke condities van het c circuit", aldus Van der Eijk. <i i

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 39