Schuifkasten op maat ma www.open-maatwerk.nl Zevenhuizense woonwagens moeten in 2011 Met 200 kilometer per uur weer in Waddinxveen staan over Zandvoort Inloopochtend Stomavereniging Jaarconcert Kleine Trompetter Spreekuur PGZ de ïïaij Gy van der Wende advocaten Thuis in de regio. HART VAN HOLLAND REGIO 27 OKTOBER 2010 3 OPEN Maatwerk - Rotterdam Nesselande Waddinxveen Nu 13% BTW voordeel* op montage én schuifkasten bouwen om te wonen zoals dat wilt Frank Kien 06 46 102 334 Jeroen van Ameijde 06 53 584 355 Zevenhuizen/Waddinxveen - De drie woonwagens aan deZuidplasweg keren terug naar Waddinxveen. Dat heeft burgemeester Bert Cremers van Wad dinxveen laten weten. Het is de bedoeling dat de bewoners met de komst van nieuwbouwwijk Triangel terugkeren naar het dorp waaruitzij acht jaar geleden vertrokken na onenigheid. De beoogde verhuisdatum is 2011. Door Marianne Vermaat "Er was een aantal mensen op het terrein in Waddinxveen (Pater Jor- naweg) uit elkaar gegroeid", herin nert Martien Zijderhand, destijds wethouder van Zevenhuizen-Moer- kapelle, zich. "Er kwam toen een dringende oproep van de burge meestervan Waddinxveen aan onze burgemeester of Zevenhuizen hulp kon bieden. Wij hebben ja gezegd, want als er problemen zijn, probeer je elkaar te helpen." Triangel In eerste instantie werd een periode van vijfjaar afgesproken, zo meldt Zijderhand. "Maar het had ook alles te maken met de ontwikkeling van Triangel. Als ik het mij goed herin ner, was de basisafspraak dat de woonwagens terug zouden gaan naar Waddinxveen zodra Triangel van de grond kwam." De planning voor deze nieuwbouw wijk liep vertraging op en inmiddels is het acht jaar geleden dat de woon wagenbewoners uit het Gouwedorp naar de Boutensstraat en later naar de Zuidplasweg verhuisden. De gemeente Waddinxveen meldt nu dat begonnen is met de uitwer king van de plannen park Triangel. Daarbij wordt rekening gehouden met 28 standplaatsen voor woon wagenbewoners, onder wie de be woners uit Zevenhuizen. Er komen minimaal twee locaties. Bij verdere uitwerking gaat de gemeente eerst in overleg met de woonwagenbe woners om een en ander verder te bespreken. "We gaan heel zorgvul dig met deze problematiek om", zo meldt een woordvoerster van de ge meente Waddinxveen. "We kunnen nu geen uitspraken doen over welke termijn we het hebben, maar zodra er meer bekend is, komen we ermee naar buiten." Een woordvoerster van de gemeente Zuidpias heeft naar buiten gebracht dat momenteel onderzoek wordt ge daan naar het wanneer en op welke manier de verhuizing plaatsvindt. "De gemeenten Zuidpias en Wad dinxveen hebben interbestuurlijk overleg. Maar pas na het onderzoek kunnen we meer zeggen." Wel is duidelijk dat de woonwa genbewoners langer mogen blijven zitten dan tot 31 december van dit jaar, zoals oorspronkelijk was afge sproken. "December is niet haalbaar, het zal echt pas in 2011 gebeuren." Bewoners van het kampje aan de Zuidplasweg laten weten niets van deze ontwikkelingen te weten. Eén familie meldt tevens het liefst zich permanent te willen vestigen op deze plek. Omdat dat niet conform de destijds gemaakte afspraken is, wachten zij af. Kader Drie families van het woonwagen kamp in Waddinxveen vertrokken in 2001 richting Zevenhuizen nadat een ruzie in Waddinxveen uit de hand dreigde te lopen. De eerste tijd was het in Zeven huizen wennen aan de nieuwe be woners. Er ontstonden spanningen toen de woonwagenbewoners hun onderkomen aan de Boutensstraat uitbreidden, terwijl dat niet mocht van de gemeente. Ook omwonenden van de Boutensstraat waren niet blij met de ontwikkelingen. Na een jaar met spanningen, gingen de wagens naar de Zuidplasweg,-wat hun zo genaamde 'vaste, tijdelijke plek' is geworden. Gouda - De Nederlandse Stomaver eniging organiseert voor donderdag 4 november van 10.00 tot 12.00 uur een inloopochtend voor stomadra gers, partners en belangstellenden. Men is welkom op de polikliniek in de kamer van de stomaverpleeg- kundige, kamer 1.32 op de eerste etage, op de Bleulandlocatie van het Groene Hart Ziekenhuis aan de Bleulandweg 10. Twee leden van de vereniging zijn aanwezig voor het Regio - De Stichting Topsport for Life zoekt mensen met een levens bedreigende ziekte die op zondag 7 november willen deelnemen aan de Schoonmoederdag op Circuitpark Zandvoort. De Schoonmoederdag is de officiële afsluiting van het race seizoen en tijdens deze dag krijgen coureurs de kans om gasten in hun auto mee te laten rijden over het circuit. In samenwerking met Ren- sportschool Zandvoort heeft Top sport for Life een groot aantal race teams bereid gevonden om een gast van de stichting mee te laten rijden. De stichting Topsport for Life heeft als doel om mensen met een levens bedreigende ziekte in alle opzichten een beter leven te geven. Er is een groot aantal ex-topsporters aan de Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Platform Gehandicapten Zuidpias (PGZ) houdt donderdag 4 november van 14.30 tot 15.30 uur spreekuur voor mensen met een beperking of een chronische ziekte in dorpshuis stichting verbonden, waarvan er een aantal ook op 7 november aanwezig zal zijn. De ambassadeur van Top sport for Life is Teun van Vliet. Van Vliet, voormalig drager van de gele trui, heeft zelf op wonderbaarlijke wijze twee hersentumoren over wonnen en wil zich nu inzetten voor dit doel. Denkt u in aanmerking te komen voor deelname en wilt u met deze unieke ervaring voor één dagje het ziek zijn even kunnen vergeten, meldt u dan nu aan via marlon- neke@topsportforlife.nl. Aan deel name zijn geen kosten verbonden. Meer informatie over de stichting en de Schoonmoederdag is te vin den op www.topsportforlife.nl de Batavier in Nieuwerkerk. Tijdens deze middag kunnen ervaringen en informatie uitgewisseld worden. Bestuursleden van het PGZ en de ouderenadviseur zijn aanwezig om vragen te beantwoorden. geven van informatie en voor het beantwoorden van vragen. Voor meer informatie: 0346-262286 of www.stomavereniging.nl. Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 «fax 010-2204499 lees meer op de site f Zevenhuizen - Het thema van het jaarconcert van De Kleine Trompetter is dit jaar Musicals and more. Naast een aantal bekende musicals uitgevoerd door het harmonie-orkest zal het Pop-In koor uit Boskoop bekende nummers ten gehore brengen; ook Afslag 9 is van de partij. Na het concert is er een afterparty met coverband De Koffers uit Gouda. Het concert vind plaats in dorpshuis Swanla op zaterdag 30 oktober. Kaarten a 7,50 zijn aan de deur te verkrijgen. Aanvang 20.15 uur, zaal open 19.45 uur. MAATWONINGEN (oio) 2221000 www.knaapmaatwoningen.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 3