24 uur per dag droge voeten week 43, nr. 72 44 HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUIDPIAS 27 OKTOBER 2010 Uw waterschap zorgt 24 uur per dag voor droge voeten in uw omgeving. Van hooggelegen grond stroomt het water automatisch naar lager gelegen grond. Water in laaggelegen gedeelten, zoals in een groot deel van Schieland en de Krimpenerwaard, moet kunstmatig worden afgevoerd. Als dit niet gebeurt, zouden we in dit overgrote deel van ons gebied niet kunnen wonen, werken en recreëren (anders dan watersport bedrijven). Ontwerpbegroting Ongeveer 100 gemalen en geautomatiseerde stuwen voeren het water in de lagere gedeelten van het gebied. Naast het verpompen van het overtollige water, zorgen zij ook voor een goede doorstroming van het water in ons gebied. Dit draagt bij aan een goede waterkwaliteit in sloten, vaarten en boezems. Het overtollige water wordt door de hoofdgemalen op de omliggende rivieren gepompt waarna het naar de zee stroomt. Vroeger gebeurde dit met molens en later met stoomgemalen.Tegenwoordig hebben alle gema len elektro- of dieselmotoren. De belangrijkste gemalen zijn gemaal Schilthuis aan het Oostplein in Rotterdam, Gemaal Kroes in Moordrecht, Gemaal Verdoold in Moordrecht, Gemaal Veurink in Krimpen aan den IJssel en Gemaal Krimpenerwaard in Bergambacht. Het gemaal Kroes kan bijvoorbeeld iedere twee minuten de inhoud van een Olympisch zwembad via het Boerengat naar de Maas pompen. Vergunningen Bekendmakingen Inloopbijeenkomsten dijkversterking Krimpen Stukken kadeverbetering Achterdijk en Ringvaartkade ter inzage Het hoogheemraadschap maakt bekend dat vanaf woensdag 3 november tot en met dinsdag 23 novem ber 2010 tijdens kantooruren in het kantoor van het hoogheemraadschap aan de Maasboulevard 123 te Rotterdam, de ontwerpbegroting 2010 ter inzage ligt. U kunt ook vanaf 3 november de ontwerpbegroting downloaden via www.hhsk.nl. De begroting wordt vastgesteld op woensdag 24 november 2010 door het algemeen bestuur van het hoogheemraadschap. Gouda - (K.10.445,14 oktober 2010) Boskalis B.V., plaatsen van wegafzettingen en bebording t.b.v. de aanleg van de Zuidwestelijke Randweg (N207), diverse locaties te Gouda, Gouderak en Vlist; - (K.10.304, 20 oktober 2010) Boskalis B.V., uitvoeren van werken t.b.V. het aanleggen van een onderheide wegconstructie als onderdeel van de Zuidwestelijke Randweg (N207); - (K.10.423,21 oktober 2010) N.V. Stedin Midden Holland, verwijderen van een laagspanningskabel, Gouderaksedijk 91B. Mogelijkheid tot indienen van bedenkingen Schriftelijke bedenkingen over de ontwerpbegroting kunnen worden ingediend van 3 november tot en met 23 november bij het hoogheemraadschap. Het algemeen bestuur bepaalt een standpunt over de bedenkingen en zal dat meenemen in de eerste vergade ring. De definitieve begroting, de eventueel ingekomen bedenkingen en het standpunt van het algemeen bestuur worden vervolgens aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland toegezonden. Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoogheemraadschap watervergunningen, ontheffingen Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RVV) en stelt maatwerkvoorschriften op. Gemaal Schilthuis aan het Oostplein in Rotterdam Nieuwerkerk aan den IJssel - (K.10.399,12 oktober 2010) C.T. in 't Hout, plaatsen van beschoeiing, 's Gravenweg 22; - (K.10.427,13 oktober 2010) Demostaai BV, verwijderen van beplantingen, aanbrengen van verharding en een toegangspoort, De Vijf boeken; - (K.10.470,14 oktober 2010) Oasen N.V., aanleggen van een hoofdwaterleiding, Schoonhovenseweg; - (K.10.418,21 oktober 2010) G. van der Klocht, maken van een dam met duiker, Groenendijk 301 Zevenhuizen-Moerkapelle - (K.10.408,8 oktober 2010) KPN Telecom BV, leggen van een kabel, Rottekade 24. De dijk in Krimpen aan den IJssel en Krimpen aan de Lek moet op zes plaatsen worden verstevigd om het achter liggende gebied te kunnen blijven beschermen tegen het water uit de rivier. In navolging op de eerdere bewoners avonden worden twee inloopbijeenkomsten georgani seerd. Inloopbijeenkomst dijkvak 1 in Krimpen aan den IJssel is op 1 november tussen 16.00 -18.00 uur en 19.30 - 21.30 uur in Partycentrum Stormpolder, Industrieweg 2. Inloopbijeenkomst dijkvak 2 t/m 6 in Krimpen aan de Lek vindt plaats op 11 november tussen 16.00 -18.00 uur en 19.30 - 21.30 uur in Het Koetshuis, Dorpstraat 114 a. Meer informatie vindt u op www.hhsk.nl. U bent van harte welkom om langs te komen. Het college van Dijkgraaf en Hoogheemraden heeft de projectplannen met zienswijzen en de nota's van beant woording van de ophogingswerkzaamheden aan de Achterdijk (deelgemeente Overschie) en de Ringvaart kade (deelgemeente Prins Alexander) vastgesteld. Van 28 oktober tot en met 9 december 2010 liggen deze stukken ter inzage in ons kantoor en zijn ze te downloaden via www.hhsk.nl. Beroep Belanghebbenden die een zienswijze hebben ingediend, kunnen tijdens de inzagetermijn beroep instellen tegen dit besluit bij de rechtbank. Een beroepschrift moet zijn voorzien van uw naam, adres, handtekening en datum. In het beroepschrift moet u aangeven tegen welk besluit u beroep instelt en wat de gronden zijn van uw beroep (artikel 6:13 Awb). De vergunningen en de ontheffingen liggen ter inzage bij het hoogheemraadschap. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen, tel. nr. 010 45 37 335.Tegen de vergunningen/ontheffingen kunt u schriftelijk tot 6 weken na de bij de vergunningen genoemde besluit- datum bezwaar indienen bij het hoogheemraadschap. Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt u contact opnemen met onze klanteninformatie, telefoonnummer 010 45 37 356 of kijken op onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123, 3063 GK Rotterdam. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 44