Zuidpias U komt toch ook? Oud-Verlaat Programmaraad ABCNZ VVN organiseert opfriscursus theorie verkeersregels Veilig stoken en verwarmen: laat uw schoorsteen vegen Offertetraject Gemeentelijke publicaties 2011-2013 gemeente Dorpsavond Oud Verlaat 16 november 2010 gem. Zuidpias HART VAN HOLLAND DE KRANTVOOR DE ZUIDPLAS\ 27 OKTOBER 2010 Benieuwd naar de gemeentelijke begroting voor 2011? Lees de begrotingsspecial verderop in deze krant! Per 1 januari bent u niet alleen inwoner van Oud Verlaat, maar bent u ook Zuidplassenaar. Het bestuur van de gemeente Zuidpias wil graag bereikbaar zijn voor al haar inwo ners. Een van de manieren waarop ze dat dit jaar duidelijk maken is met het houden van dorpsavonden. Alle inwoners van Oud Verlaat zijn uitgeno digd om op dinsdag 16 november 2010 naar de vijfde dorpsavond van Zuidpias te komen. Volgende week treffen de inwoners van Oud Verlaat bij Hart van Holland de uitnodiging met meer informatie aan. Graag vooraf aanmelden De dorpsavond vindt plaats in De Vierkap, Vlietkade 37 in Zevenhuizen op dinsdag 16 november, van 20.00 uur tot 21.65 uur. De zaal is vanaf 19.30 uur open. Om 20.00 uur start het programma. Wilt u zo vriendelijk zijn om u vooraf aan te melden in verband met de capaciteit van de zaal? Voor uw aanmelding kunt u tot en met 8 november bellen naar (0180) 330 300 of e-mailen naar dorpsavondl3zuidplas.nl. Veilig Verkeer Nederland (VVN), afdeling Zuidpias, organiseert op vrijdag middag 29 oktober 2010 een opfriscursus theorie verkeersregels. Bent u nieuwsgierig naar de gewij zigde verkeersregels of wilt u weten hoe het met uw kennis van de verkeersre gels is? Dan is deze cursus echt iets voor u! De cursus, die wordt gehouden in dorpshuis De Batavier (Batavierlaan in Nieuwerkerk aan den IJssel), begint om 13.00 uur en zal rond 17.00 uur afgelopen zijn. Naast de laatste wijzigingen in de verkeersregels worden ook vele andere, vaak onduide lijke situaties behandeld. Elk onderdeel wordt afgesloten met een toets. Ook is er een mogelijkheid om voor u onduidelijke verkeerssitua ties te behandelen. Kosten voor deelname zijn 10 euro per deelnemer. U kunt dit bij binnenkomst contant voldoen. Er is plaats voor maximaal 25 kandidaten. U dient zich van tevoren aan te melden. Dit kan telefonisch op (0180) 316 000 of via e-mail (info(3vvn- zuidplas.nl). De herfst en het win terseizoen staan weer voor de deur. Het wordt langzamerhand kouder en de kachel gaat weer aan. Als u een huis met een schoorsteen heeft, is het belangrijk om te letten op het onderhoud. Zonder een schoon rookkanaal kunt u namelijk niet veilig stoken. Jaarlijks zijn er in ons land meer dan 2000 schoorsteenbranden die een grote schade kunnen toebrengen aan woningen. Bovendien kan een vervuild of verstopt kanaal een koolmonoxi devergiftiging veroorzaken. Koolmonoxide (CO) is een giftig gas dat we niet kunnen zien, ruiken of proeven. De brandweer adviseert om het rookkanaal twee keer per jaar te laten vegen, eenmaal aan het begin of einde van het stookseizoen en eenmaal halverwege het stookseizoen. Dit is ook belangrijk omdat u over het algemeen alleen verzekerd bent tegen een schoorsteenbrand wanneer er geen sprake is geweest van ach terstallig onderhoud. Verzekeraars hebben hiervoor verschillende polisvoorwaarden en het is nuttig om hierover informatie te vragen aan uw tussenpersoon of verzekeraar om onprettige verrassingen achteraf te voorkomen. Laat uw schoorsteen vegen door een erkend bedrijf U kunt bijvoorbeeld kiezen voor een bedrijf dat is aangesloten bij de Algemene Schoorsteenvegers Patroon Bond (A.S.P.B.). Voor meer informatie kunt u ook contact opne men met de brandweer Zuidpias: tel. (0180) 316 119 of brandweerl3zuidplas.nl. Het college van burgemeester en wethouders heeft op 19 oktober 2010 besloten om het vormgeven, drukken en verspreiden van de wekelijkse gemeentepagina openbaar aan te besteden. De voorwaarden waaronder aanbesteed wordt, zijn terug te vinden in "Offertetraject Gemeentelijke publicaties 2011-2013". Geïnteresseerden worden uitge nodigd om dit stuk op te vragen en binnen de gestelde eisen hun offerte uit te brengen. Het stuk is vanaf donderdag 28 oktober per e-mail op te vragen via i.voogtOzuidplas.nl. Voor meer informatie kunt u bellen naar (0180) 637 715. Alblasserdam, Bergschenhoek (Gem. Lansingerland), Capelle aan den IJssel, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen- Moerkapelle (Gem. Zuidpias). Agenda 33e vergadering Datum? donderdag 11 november 2010 Tijdstip: 20.00 uur Plaats: Raadhuis Nieuwerkerk a/d IJssel Voorzitter: Nico Donker Notulist: volgens rooster 1. Opening 2. Mededelingen en ingekomen stukken: - Radio Monique 963 - Bijeenkomst 26 oktober kabelraden - Mail Fox Channels Benelux 3. Vaststelling notulen 32e openbare verga dering van 29 septemberjl. 6. Verslag bijeenkomst kabelraden.nl m.b.t. tv- en radiodag op 2 oktober jl. 5. Evaluatie kwaliteit en bespreken stukken kabelraden t.b.v. 26 november a.s. 6. Vaststellen radioadvies 2011 - bespreken van de binnengekomen reac ties o.a. van.100%NL - vaststellen advies 7. Stand van zaken financiën 8. Rondvraag 9. Afspraak volgende vergadering in 2011 (26 november 2010 staat al vast) 10. Sluiting Conceptadvies tv-pakket 2011 In de vergadering van woensdag 29 september 2010 heeft de Programmaraad ABCNZ zijn con ceptadvies aan kabelexploitant Ziggo samen gesteld voor het (analoge) tv-pakket 2011. In dit conceptadvies is het totale tv-pakket ten opzicht van 2010 op enkele punten gewijzigd. 1) Het aantal doorgegeven tv-kanalen in het analoge pakket blijft voorlopig nog 30 inclusief het eigen Ziggo kanaal. Daarvan zijn 15 zenders bindend. 2) BBC2 verdwijnt uit het bindend advies. Daarvoor in de plaats komt MTV. 3) BladTV in Nieuwerkerk aan den IJssel verdwijnt uit het bindend pakket naar het vrijblijvend advies. Daarvoor komt in de plaats BravaNL. 6) Euronews blijft in het bindend pakket. In het vrijblijvend geadviseerde gedeelte zijn er als gevolg van de wijzigingen in het bindend pakket ook een paar kleine wijzigingen: 5) BBC2 wordt thans vrijblijvend geadviseerd. 6) In Nieuwerkerk aan den IJssel komt BladTV op de plaats van TMF als gevolg van het opnemen van BravaNL in het bindend pakket. 7) Definitieve uitspraak politiek over toekom stige taak van programmaraden komt naar alle waarschijnlijkheid in het komend jaar. In het conceptadvies staat de motivatie van het een en ander verwoord. Dat conceptadvies is op www.programmaraadbcnz.nl in te zien. Op 26 november 2010 wordt het conceptadvies definitief vastgesteld in een openbare verga dering in de gemeente Capelle aan den IJssel.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 5