Klikken mag Mantelzorgwoning Dames breien al jaren voor het goede doel Demonstratie Quantum Touch Boeken voor een prikkie /O www. hart van hoi land-online .nl JÏO/O vww/ /ÓOO - J2/.&0 12 HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE] 10 NOVEMBER 2010 Verkoop welfarewerk komt er weer aan Herenconditietraining Moerkapelle - Bij Tarzan is het uur herenconditietraining weer van start gegaan. Elke dinsdag van 20.00 tot 21.00 uur kunnen de mannen aan de slag onder leiding van Geerten Zwemer in dorpshuis Op Moer. Voor meer informatie: 079-5931931. Zevenhuizen - In bibliotheek De Groene Venen geeft Thea Mevissen donderdag 11 november van 9.30 tot 11.30 uur een demonstratie Quan tum Touch. Quantum Touch is gene zen met je handen, met behulp van lichaamsenergie, het activeert het zelfgenezend vermogen en is een voudig te leren. Aanmelden bij de balie of via 0180-638388, toegang 3,50 voor leden, niet-leden beta len 5,- euro. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl of www.q-thea.nl. Vervolq van voorpagina: r j_ Zevenhuizen - Zeventien dames komen wekelijks in De Zevenster bij elkaar om te handwerken. De kinderkleding, dekens, pannenlappen, tafelkleden, sokken en meer worden jaarlijks verkocht. De grote welfare verkoop is dit jaar op woensdag 17 november van 13.30 tot 16.00 uur. Vergunning De reden dat er maanden over de start van het idee en de daadwerke lijke uitvoering zijn gegaan, is om dat er vergunningen moeten worden aangevraagd om een mantelzorg woning ergens te plaatsen. "Deze mensen (Jacqueline en haar man Gijs Eindhoven) hebben hun verantwoordelijkheid genomen", sprak wethouder Verbeek bij de offi ciële opening. "Wij kregen een brief binnen op 11 april en hebben met een gezegd: dit gaan we doen. Het is een mooi initiatief om ouders in de buurt te hebben en als mantelzorger op te treden. Als er geen mantelzorg zou .zijn in Nederland, dan zou het een stuk slechter gaan in ons land. Maar je kunt wel zeggen datje het gaat doen, maardan heb ikje allerlei vergunningen nodig. Er mocht vol gens het bestemmingsplan ook niet gebouwd worden. Het college van burgemeester en wethouders heeft daarom het besluit genomen de ver gunning te verlenen. In de toekomst willen we meer aandacht hebben voor deze woningen en zullen dat ook verwerken in onze Woonvisie." Ervaring Nederland telt momenteel zestien mantelzorgwoningen. Het concept is van PasAan. "Wij hebben de erva ring te zorgen voor familieleden. Wij merkten dat de reis- en regeltijd de meest belastende zaken waren waar je als mantelzorger tegenaan loopt. Daarom bedachten we de mantel zorgwoning om alles dichter bij huis Zevenhuizen - Bibliotheek De Groe ne Venen vestiging Zevenhuizen verkoopt vanaf zaterdag 13 novem ber afgeschreven boeken. De boe te brengen", vertelt Ruud Dirkse, di recteur van PasAan. De woning kan ongeveer veertig jaar mee en er zijn allemaal technische snufjes in het huis verwerkt. Dirkse: "In de badkamer zit alles bijvoor beeld aan een rail, zodat je gemak kelijk de meubels kunt verplaatsen wanneer je bijvoorbeeld straks in een rolstoel zit en tussen de was tafel en het toilet moet zijn. Bij de wc kunnen ook gemakkelijk beugels geplaatst worden en in het plafond zijn al ophangpunten voor een tillift verwerkt." Veilig Verder zijn er koven in alledrie de kamers, waarachter kabels kunnen worden gelegd. "Voor bijvoorbeeld cameratoezicht of sensoren. We wil len het voor iedereen veilig houden", reageert de directeur. "Hiermee zot gen we er verder voor dat mensen met allerlei ziektebeelden in een dergelijke woning terecht kunnen." Ook patiënten met een longaandoe ning kunnen het huis zonder proble men bewonen dankzij de luchtpomp met pollenfilter. Nanny Krijgsman ziet het helemaal zitten, al moet nog gewacht worden op de levering van de bedden voor zij haar nieuwe woning kan bewo nen. Maar voor haar is dit de meest ideale oplossing. "Anders hadden we volgend jaar misschien wel naar een verpleeghuis gemoeten als het niet meer ging", zegt Krijgsman. "Nu kunnen we hier jaren blijven." ken worden verkocht voor 1,- euro per stuk. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Onder de noemer welfarewerk zit- ten dames op leeftijd elke dinsdag bij elkaar in een vergaderzaal van De Zevenster. Overal liggen bolletjes wol en er wordt druk gekletst. "Het welfarewerk wordt al gedaan zo lang als De Zevenster er is", vertelt Gré Spinhoven van welfarewerk. Bij navraag blijkt dit 38 jaar te zijn. "Al was het vroeger anders. De dames konden meer, want ja, zij kwamen ook al naar een bejaardentehuis op hbn 65e." Anders Hoewel er zoals altijd druk gebreid en geborduurd wordt, is er toch iets anders sinds dit jaar. Spinhoven: "Het welfarewerk is geen onderdeel meer van het Rode Kruis. Welfare is nu van De Zevenster." Dat betekent dat de opbrengst uit de verkoop van 2010 niet naar het Rode Kruis gaat, maar bedoeld is voor het zorgcen trum. "We denken aan iets voor in de hal van de nieuwe Zevenster. Iets wat een blijvende herinnering zal worden", aldus Spinhoven. De spullen die na de verkoop over blijven, gaan naar Roemenië. De wol, strengen en andere beno digdheden om te kunnen handwer ken, komen vaak binnen via gulle gevers. "We krijgen veel wol uit Het welfareteam aan het werk. Zevenhuizen", vertelt Spinhoven. "Maar toch zitten we nog altijd om wol verlegen." Gezelligheid Het belangrijkste doel van de dins dagmiddag is echter het zorgen voor gezelligheid. "Het gaat uitein delijk om de zorg en het welzijn van de mensen. Sommigen kunnen het werk ook niet meer. Je hebt bijvoor beeld een mevrouw die alleen maar bolletjes wol opwindt en een andere zit erbij om lekker te keuvelen." Naast de verkoop van allerhan de zelfgemaakte spullen, is er op woensdag 17 november ook een Rad van Avontuur, dat moet zorgen voor opbrengst voor De Zevenster. De verkoop vindt plaats in de Grote Zaal van het zorgcentrum aan de Leliestraat 3. Bijl 11 Bakker Gerritsen Elgersma Media Fa. Schone Hoogendoorn optiek Fa. Bac Wonderlijke Verleiding Bike Totaal Boode Blokker Zilverberk Versprille b.v. 't Karrewiel De Viergang Atelier Kleinood Flowers and feelings DA Rodenburg Fa.Visser Brasserie 't Graanhuys De Roerdomp Snoep kado winkeltje Mekka Perdijk-Era makelaardij Veerman Diensten Toys 2 play Delft Books Gifts Look Tours Cafetaria Mainstreet Gall Gall De Strandgaper Apotheek zvh Chinees Indisch restaurant Jade Van Rijs Voorbrood Meubelen ClOOO Wals Bengel Rabobank Masters tea coffee Fietsklaar Kast

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 12