Bazaar in De Bron heel goed bezocht Advocaatconcert Zorgaanbieders bundelen krachten Open Lesweek Muziekschool Kunst of Kitsch? Intocht Sinterklaas HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 10 NOVEMBER 2010 15 Nieuwerkerk aan den IJssel - In Woonzorgcentrum De Meander aan de Bo- slaan I wordt vrijdag 19 november een advocaatconcert geschreven door leerlingen van de Nieuwerkerkse muziekschool. Het motto van de avond is Jongeren voor ouderen. Manuel geschminkt als kleine Dino Door Marianne Fortuin Nieuwerkerk aan den IJssel - Het publiek stond op 4 en 5 november te dringen om naar binnen te kunnen in kerkgebouw De Bron aan de Ring vaartlaan. Daar werd voor de 31e keer de jaarlijkse bazaar gehouden, waarvan de opbrengst voor de helft bestemd is voor Hospice IJsselThuis en de andere helft voor de kerk. Vrij dagmiddag was er voor de kinderen van alles te doen. De Bazaarcommissie onder leiding van voorzitter Kees Bloot begint al driekwart jaar van tevoren met de organisatie. De commissieleden liepen tijdens de bazaar in oranje T- shirts; alle andere vrijwilligers waren in het groen. De te verkopen spullen zijn dan al ingeleverd of opgehaald, nagekeken en eventueel schoonge maakt. Op 4 en 5 november zijn zo'n vijftig'vrijwilligers bezig de kramen te bemensen en te zorgen voor een hapje en een drankje. Er was van alles te koop: boeken, huishoude lijke en verzamelartikelen, bloemen, planten, speelgoed en kleding. Wat er na afloop overblijft, wordt zoveel mogelijk aan andere goede doelen doorgegeven. Bloot: "Een deel van de kleding gaat naar een project van de kerk in Moerkapelle, speciaal bestemd voor de zending. We hopen dit jaar op weer meer opbrengst. Vo rig jaar was die 19.000 euro." Vrijdagochtend was de bazaar uit sluitend toegankelijk voor mensen die slecht ter been zijn en 's mid dags werden er voor de kinderen leuke dingen aangeboden. Yvette Lindhout van de bazaarcommissie: "De kinderen kunnen voor 2,50 euro een kaart kopen. Daarmee kunnen ze geschminkt worden, ballen gooi en, blik werpen, een pannekoek eten en knutselen. Vanaf 15.00 uur draait het speciale kinderrad, waarvoor de kinderen een plankje kunnen kopen. Ze hebben altijd prijs. Het gaat ook dit keer heel goed met de bazaar; we hebben alle 180 boekjes voor de loterij verkocht." Esther Wever schminkte de kinde ren, die uit een boek hun favoriete 'gezicht' konden kiezen. Manuel koos 'de Kleine Dino'. Wever: "Elet is erg leuk om te doen. Ik werk in een kinderdagverblijf, dus ik ben wel gewend om met kinderen om te gaan." Ron Strötbaum stond bij de kraam met CD's, DVD's en LP's: "De verkoop loopt goed. Er komen vaste klanten die op zoek zijn naar bepaalde LP's, en ik ken ondertussen hun smaak." Gretha Boer prees van achter haar kraam taarten en ander gebak aan: "Met vier dames hebben we taarten gebakken, en we krijgen ook gebak aangeleverd." Aan het bezoekers aantal bij haar kraam was te zien dat de taarten in de smaak vielen. Aan het eind van de dag kon de balans worden opgemaakt: de op brengst was 18.750 euro. De avond wordt al jaren verzorgd door de muziekschool en het is tra ditie dat alle aanwezigen van zestien jaar en ouder een glaas advocaat krijgen aangeboden. Elet concert is onderdeel van een reeks concerten die de muziekschool houdt in het kader van het Zuidpias Muziekfes tival. Cliënten van De Zellingen, die in De Meander wonen, zijn deze avond te gast. Daarnaast is via de muziek school ook De Zonnebloem uitge nodigd om met hun achterban aan wezig te zijn. De toegang is 2 euro. De zaal is vanaf 19.00 uur open, het concert begint een half uur later. Voor meer informatie: 0180-315.462. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Stichting Nieuwerkerkse Muziek school hield van maandag 1 tot en met vrijdag 5 november haar jaar lijkse Open Lesweek. In deze week konden ouders een kijkje nemen in de keuken van de muziekles. Ook kon er met de docenten van ge dachten gewisseld worden over de motivatie, vorderingen en het thuis studeren van hun kinderen. Veel ouders, maar ook opa's en oma's maakten van deze gelegenheid ge bruik. Vervolgens wandelt de Sint door de Dorpsstraat waarna hij per auto zijn tocht vervolgt richting winkelcen trum Dorrestein waar hij rond 13.45 uur verwacht wordt. Een aantal Pie ten heeft dan inmiddels al onder zocht of het hier wel veilig genoeg 's voor Sinterklaas. In het winkel centrum deelt Sinterklaas de prijzen Nieuwerkerk aan den IJssel - Altijd al willen weten of het schilderij dat op zolder staat echt is? Of dat het vaasje dat u van oma gekregen heeft echt zoveel waard is als zij zei? Zaterdag 20 november is mevrouw Roozendaal van 10.00 tot 12.00 uur in de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein aanwezig om uw kost baarheden te taxaren. Zij is beëdigd taxateur en aangesloten bij de Fede ratie van Taxateurs Makelaars Veiling houders in Roerende Zaken. De kosten bedragen 3,- euro. Vooraf aanmelden is gewenst. Dit kan, tijdens kantoor uren, telefonisch via 0180-316201 of via info@bibliotheeknieuwerker- kaandenijssel.nl Er kunnen maximaal dertig mensen deelnemen die ieder niet meer dan twee voorwerpen mee mogen nemen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het lied 'Zie ginds komt de Stoomboot...' kan zaterdag 20 november rond 12.45 uur onder muzikale begeleiding van de Hetenband in het Oude Dorp worden ingezet, want dan zal de boot van Sin terklaas in aantocht zijn. De Sint wordt verwelkomd door burgemeester Kats en door kinderburgemeester Dilian Ritmeester. uit van de kleurwedstrijd waarna het tijd is voor een bezoek aan win kelcentrum Reigerhof. De stoet wordt rond 14.30 uur ver wacht in winkelcentrum Reigerhof waar Sinterklaas met zijn Pieten een ronde langs de winkels maakt. Vervolgens gaat het hele gezelschap rond 14.45 uur naar het Kerkelijk Centrum aan de J.A. Beijerinkstraat 53 waar door stichting Evenement een voorstelling verzorgd wordt. Voorstelling Om 15.00 uur begint de kindervoor stelling Billy Broadway's Lachspekta- kelshow, bestemd voor alle kinderen tot acht jaar. Meekomende ouders kunnen achterin de zaal plaatsne men. De toegang is vrij. Rond 16.00 uur is het tijd voor Sinterklaas om te vertrekken en kunnen de kinderen worden opgehaald. Nieuwerkerk aan den IJssel - "In dit centrum kunnen we intensiever samen werken en de patiënt meer centraal zetten." Huisarts Erwin de Heer is erg blij met de opening van Zorgpunt Zuidpias aan het IJslandsmos. In het cen trum zijn verschillende zorg functies aanwezig, zoals een huisartsenpraktijk, fysiotherapie, Mensendieck en een diëtiste. Door de samenwerking krijgen de patiënten een uitgebreid behandelplan, waarbij meerdere zorgdisciplines betrokken zijn. Door Marlonneke Willemsen In het nieuwe centrum werkt De Fleer nauw samen met fysiothera- piepraktijk de Zuidpias en deze sa menwerking, die al een aantal jaar geleden is ontstaan, was de basis voor Zorgpunt. "We hebben al enige jaren een samenwerking met de fy siotherapeuten en hebben gekeken hoe we dit verder konden inten siveren. Door de pensionering van tandarts Minderhout kwam dit pand vrij en dat was een prima locatie om een kleinschalig zorgcentrum te beginnen. Alles is nog verder in een stroomversnelling gekomen door het pensionering van dokter Duiver man en op 4 oktober zijn we naar dit pand overgegaan." In Zorgpunt zijn de huisartsenprak tijk van Erwin de Fleer, in samen werking met Marieke van Gorcum en Cindy de Wit, te vinden, net als de fysiotherapeuten Richard Re- dert, Jan Clardeij, Flavio Andrade, Olaf Moerman, Marianne Bellaar en Frans van Elteren, diëtiste Marian Noordam en de Mensendieckpraktijk van Ingrid Moetwil. Volgens De Fleer heeft de samenwerking veel voorde len. "We kunnen elkaar erbij roepen als we een patiënt aan het behan delen zijn en in de toekomst willen we eventueel ook gemeenschappe lijke spreekuren gaan houden. Dit werkt kwaliteitsverhogend want we houden elkaar scherp. Twee weten altijd meer dan één. In de toekomst willen we onze dienstverlening mis schien nog gaan uitbreiden, maar we vinden het wel belangrijk dat de kleinschaligheid behouden blijft. We willen geen surrogaat ziekenhuis worden." Volgens fysiotherapeut Richard Redert reageren de patiënten posi tief op de samenwerking en Zorg punt Zuidpias. "Ze vinden het pand erg mooi en de inrichting gezellig en fris. We horen opmerkingen als 'we gaan weer met plezier naar de dokter'. Ze vinden het ook fijn dat ze gelijk bij de buren binnen kunnen stappen om een afspraak te maken." Redert wil nog wel vermelden dat de samenwerking niet betekent dat zijn praktijk alleen nog maar pa tiënten van De Fleer behandelt. "We blijven afzonderlijke praktijken, die alle patiënten behandelen en waar ook mensen zonder verwijzing wel kom zijn. Er zijn voor de patiënten dus geen negatieve consequenties, maar alleen voordelen. Als fysiothe- rapiepraktijk werken we ook samen met andere partijen, zoals sport- en gezondheidscentrum de Koornmo- len in Zevenhuizen. Samen gaan we een programma aanbieden, dat bewegen op recept heet, waarbij we mensen intensief gaan begeleiden om gewicht te verliezen." Erwin de Heer (links) en Richard Redert.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 15