Expositie sinterklaaspapier Wie zoet is krijgt... Moerkapelle 3 verlies Pakjesavond in Bridgecursus Zevenster '1 Expositie Coby Hol /éfOO - J2/.00 s t e e HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 10 NOVEMBER 2010 17 Schaken Zevenhuizen - Madelein Duijvestijn exposeert sinterklaaspapieren uit haar collectie met als titel 'Sinter klaaspapier, vrolijk en verrassend'. Duijvestijn verzamelt vanaf de jaren negentig van de vorige eeuw sinter klaaspapier. Door bestudering van haar papieren ontdekte Duijvestijn dat het Sinter klaaspapier door de jaren heen een hele ontwikkeling heeft doorge maakt. De sinterklaasexpositie is te zien in de bibliotheek aan de Dorpsstraat 87 tijdens openingstijden. Voor meer informatie: 0180-638.388 of www. bibliotheekdegroenevenen.nl. De grote en kleine vitrine in de bibli otheek zijn ingericht met originele illustraties, voorstudies, schetsen en materiaal van de Pietje Pedro Sin terklaasboeken. Op woensdagmiddag 17 november is Coby Hol van 14.00 tot 15.00 uur Zevenhuizen - In zaal De Harmonie van zorgcentrum De Zevenster komt de heer J. Rijsterborgh donderdag 18 november vertellen over de ge schiedenis van Sint Nicolaas en over het ontstaan van 'Pakjesavond'. Verrassing! Om een beetje in de stemming te Zevenhuizen - Frans Schiereck start woensdag 10 november met een privécursus bridge in een huiska mer in Bodegraven. Hij zoekt nog een tweede paar om daar aan tafel te krijgen. Dat scheelt in de kosten. Een van de collages. aanwezig in de bibliotheek. Zij leest dan voor uit Pietje Pedro en gaat daarna met kinderen uit groep 1 en 2 een Pietje Pedro knutselen. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl. komen, wordt het publiek verzocht van te voren thuis een kleinigheidje zo origineel mogelijk in te pakken. Dit kan bijvoorbeeld ook een pak suiker, rijst of hagelslag zijn. Bij binnenkomst in de zaal kan men het pakje afgeven, waarna alle pakjes in de pauze van eigenaar verwisselen. Er staan twaalf lessen gepland, tel kens op woensdag van 14.00 uur tot 16.00 uur. Voor meer informatie: 06-519.206.63. Zevenhuizen - Eerlijke letters, zoals Chocolonely- of Verkade letters van Sint. Want die zijn het lekkerst, om dat het echte chocola is zonder ver vangende vetten. Bovendien hebben de cacaoboeren voor deze letters een eerlijke prijs gekregen. En natuurlijk geeft Sint ook graag eerlijk speel goed aan de kinderen. Speelgoed, dat gemaakt is vóór kinderen, maar niet dóór kinderen. De producent Lanka Lamai maakt voor wereldwinkels zulk speelgoed. Dit speelgoed is niet alleen leuk, het is ook degelijk, veilig en educatief. Het zet kinderen aan tot leren, ontdekken en sorteren. Het is gemaakt van natuurlijke materia len, zoals hout en ecokatoen. En alles heeft met kindvriendelijke verven een kleurtje gekregen. Wereldwinkel Z-M heeft de Cho colonely letters en dit speelgoed in het assortiment. Bovendien geeft de wereldwinkel tot 5 december op alle speelgoed10°/o korting. Deze korting geldt niet voor (prenten)boeken en Unicef speelgoed. Zowel Lanka Lamai als Unicef steu nen met de winstopbrengst projec ten voor kinderen in ontwikkelings landen. Daar staat de Kindervriend natuurlijk volledig achter. Wereldwinkel Z-M is te vinden aan Dorpsstraat 202d en is geopend op woensdag tot en met zaterdag van 10.00 tot16.00 uur, op vrijdag tot 17.00 uur. Extra openingstijden deze maand zijn vrijdag 26 november tot 20.00 uur, maandag 29 november van 13.00 tot 16.00 uur en dinsdag 30 november van 10.00 tot 16.00 uur. Moerkapelle - Het derde team van Moerkapelle kon tegen IJselmonde 2 geen vuist maken, het werd een 2-6 nederlaag. Alleen Jan Noorland en Henk Doornhein wonnen hun partij. Noorland veroverde een kwaliteit en speelde dat voordeel goed uit, zijn tweede winstpartij in de RSB competitie. Doornhein kwam onder grote druk te staan, een vijande lijke pion en stukken op de tweede en derde rij. Hij kon plots de aanval overnemen hetgeen tot een mat- aanval en de winst leidde. Bij de overige partijen hadden al leen Jurian van der Waal en Michiel Rensen lang uitzicht op een posi tief resultaat. Van der Waal in een eindspel met torens en veel pion nen, ging tenslotte toch ten onder. Rensen had lang het beste van het spel, maar zijn aanval sloeg op het allerlaatst net niet door. Zijn tegen stander kon de aanval overnemen en won alsnog. De overige vier partijen gingen vrij kansloos verloren en een verdiende overwinning van de gasten was het resultaat. Het tweede team speelde een RSB- bekerwedstrijd tegen een viertal van de IJssel het werd een 2,5-1,5 nederlaag. Alleen Arno Luinenburg wist te winnen. In de onderlinge competitie weinig partijen. Maarten Vroegindewey te gen Gerard van Ommeren werd re mise en Arian de Bruine won van Ad Voerman. Bijl 11 Bakker Gerritsen Elgersma Media Fa. Schotte Hoogendoorn optiek Fa. Bac Wonderlijke Verleiding Bike Totaal Boode Blokker Zilverberk Versprille b.v. 't Karrewiel De Viergang Atelier Kleinood Flowers and feelings DA Rodenburg Fa. Visser Brasserie 't Graanhuys De Roerdomp Snoep kado winkeltje Mekka Perdijk-Era makelaardij Veerman Diensten Toys 2 play Delft Books Gifts Look Tours Cafetaria Mainstreet Gall Gall De Strandgaper Apotheek zvh Chinees Indisch restaurant Jade Van Rijs Voorbrood Meubelen ClOOO Wals Bengel Rabobank Masters tea coffee Fietsklaar o Kast Zevenhuizen-Moerkapelle - Prentenboekenmaker Coby Hol exposeert tot en met maandag 6 december in de plaatselijke vestiging van bibliotheek De Groene Venen. Van haar hand zijn dertig prentenboeken verschenen waaron der twee Sinterklaasboeken.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 17