Eerste algemene beschouwing Zuidpias rustig verlopen Platencontract voor Sootjevisch Dinsdagavond competitie afgesloten Leerlingenvervoer gaat door met dezelfde chauffeurs Petitie voor Victoire Ingabire HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 10 NOVEMBER 2010 19 Sunday Half Hour Powernight Jeu de Boules Hij had graag schrijver willen worden. Kwam het er dan toch nog van- Filmpje? Kidz gaan pepernoten bakken Zuidpias - De eerste algemene beschouwingen van de gemeente Zuidpias op dinsdag 2 november zijn rustig verlopen; alle partijen konden zich in de voorliggende begroting vinden en bijna alle gedane voorstellen werden met ruime meerderheid aangenomen. De partijen waren van mening dat de eer ste begroting van Zuidpias vooral een startdocument is en dat de definitieve bezuinigingen pas de komende jaren vorm gaan krijgen. Door Marlonneke Willemsen Zowel de coalitie- als de oppositie partijen waren blij met het voorlig gende stuk. Harm- Lamberts (GBZ) noemde het een heldere startnotitie, volgens Jos Beekman (WD) waren er goede afspraken gemaakt, D66 keek volgens Rik van Woudenberg met een positieve blik naar het stuk en Marnix de Romph (ChristenUnie/ SGP) noemde het een betrouwbare wandelkaart. Alle partijen vonden dat er nog wel wat belangrijke aandachtspunten waren. GBZ en Trots vroegen aan dachtvoorde risico's. Ferry van Wij nen: "De gemeente moet ook zorgen voor een goed weerstandsvermogen en een goede liquiditeitspositie." De WD sprak over de ondernemers. Beekman: "Het is nu tijd om te in vesteren in ondernemers. De eco nomische dip is voorbij het diepste punt. Wethouder, haast u." De ChristenUnie/SGP had proble men met het gehanteerde inflatie percentage en stelde voor om dit voortaan te baseren op het werke lijke cijfer van het afgelopen jaar. Wethouder Henk van der Torn vond dat een goed idee en zei toe dit te gaan onderzoeken. De PvdA riep op de zwakkeren in de samenleving te ontzien. Karin Sloot- ers: "We moeten vasthouden aan de noodzakelijke voorzieningen." Voorstellen Er werden ook een aantal aanvul lende voorstellen ingediend, die al lemaal werden aangenomen. Zowel D66 als de SP maakten zich zorgen over de jongerenoverlast. D66 stelde voor om de aanpak breder aan te pakken. Rik van Woudenberg: "We moeten het gevoel van onveiligheid verminderen. Bepaalde maatregelen in bijvoorbeeld het onderwijs kun nen andere problemen, zoals over last, voorkomen, dus dit onderwerp moeten we integraal aanpakken." SP was van mening dat er veel or ganisaties zijn die zich bezighouden met jongeren en jongerenwerk en dat deze beter kunnen samenwer ken. André Muller: "We stellen voor om een conferentie te houden met jongeren, organisaties, sport en ontspanningsverenigingen en kerken om zo een gemeenschap pelijk beleid te maken en werk op elkaar af te stemmen." Ook de motie van het CDA had met de sociale structuur in de gemeente te maken. Wybe Zijlstra: "Zuidpias ligt er goed bij en we richten onze aandacht graag op de bewoners van onze gemeente. We moeten naast het bouwen van woningen, de ko mende tijd ook bouwen aan de so ciale structuur. Daarom stellen we voor om aan toekomstige plannen ook een sociaal structuurplan toe te voegen." De viswijven gaan een vierde cd opnemen. Zevenhuizen - Het viswijvenkoor Sootjevisch heeft donderdag 4 november in dorpshuis Swanla een platencontract getekend met platenmaatschappij DZV-records. DZV, De Zaak Vermaak, is onder meer bekend door Pater Moes- kroen. Nieuwe cd Onder leiding van dirigent Willem Blonk gaat het koor nu aan de slag met het opnemen van haar vierde Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Ontmoetingscentrum aan de Bospol derstraat wordt zondag 14 november een Sunday Half Hour dienst gehou den. Deze diensten worden speciaal georganiseerd voor jongeren vanaf zestien jaar. De dienst begint om 12.15 uur. Na afloop zijn de bezoe kers welkom in het Sunday CafV© om na te praten. Komende zondag is Ruben de Jong de voorganger en het thema is 'Laat Uw Koninkrijk kome'. Het SHH combo verleent muzikale medewerking. Voor meer informatie: SHH@pkn-nieuwerkerk.nl cd. De meeste muziek zal wor den geschreven door Martien van Oostrom, terwijl de teksten vooral uit de pen van huis-schrijfster van Nieuwerkerk aan den IJssel - In gebouw De Duinen aan de 's-Gra- venweg 266 wordt voor zaterdag 20 november een Powernight geor ganiseerd door de jeugd en het Po wernight team van V.E.G. het Kruis punt. De band 'Celebration Limburg' verzorgt de 'Praise and Worship' en spreker is Gor Khatchikyan van Baan 7. De avond, met als thema 'Ver mist' begint om 20.00 uur. ledereen is welkom. Voor meer informatie: www.powernight.hyves.nl en www.celebrationlimburg.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Jeu de Boules club Nieuwerkerk heeft de dinsdagavondcompetitie afgesloten. Op de laatste avond gingen achtentwintig spelers de competitie aan. In de wedstrijd- vorm doublette speelden de teams als gebruikelijk drie partijen. Win naars van deze laatste avond wa ren: 1. Louise Jarings 3w+21, 2. Bas Oosterom 2w+15 en 3. Maartje van Halm 2w+10. De poedelprijs was voor Monique Jarings zij wist dit keer geen partij te winnen. Over het totaal van de competitie was de stand: 1. Willem Zwang 15w+101, 2. Arie van de Berg 14w+62 en 3. Rob Brokling 13w+76. Zaterdag staat het stamppottoernooi op de interne toernooikalender. www.hartvanholland-online.nl, demondvol Zuidpias - "Het is ons doel om ervoor te zorgen dat de kinderen er niets van merken." De gemeente Zuid plas is de afgelopen week geconfronteerd met een groot probleem: het bedrijf dat het leerlingenvervoer in de gemeente verzorgt, heeft het faillissement aangevraagd en kon niet meer aan de ver plichtingen voldoen. De gemeente is meteen in actie gekomen en heeft er voor gezorgd dat er een noodoplossing is gekomen. Ook wordt er al volop met een nieuwe aanbieder gesproken. Dat werd duidelijk tijdens de commissie maatschappelijke ontwikkeling op maandag 8 november. Door Marlonneke Willemsen "Vorige week kregen we het bericht dat de huidige aanbieder failliet is en niet meer aan de verplichtingen kan voldoen. We zijn toen meteen in actie gekomen en zijn in gesprek gegaan met een andere vervoer der", meldt wethouder Jan Verbeek. "Dezelfde chauffeurs blijven de kinderen vervoeren, waardoor ze nog steeds bekende gezichten zien. De gemeente Ca pel Ie aan den IJs sel zit met hetzelfde probleem. We hebben samen regelmatig overleg en zitten op hetzelfde spoor. We zijn in overleg met dezelfde ver voerder. De nieuwe partij heeft bij de vorige aanbesteding in Capelle meegedaan en andere buurge meenten hebben goede ervaringen met deze vervoerder. We hopen de gesprekken deze week nog af te ronden. Een van de voorwaarden hierbij is dat dezelfde chauffeurs aan het werk blijven, zodat er voor de kinderen zo min mogelijk ver andert." het koor, Femke Reuvers, zullen komen. De cd wordt uiteindelijk in oktober of november in een studio opgenomen. De presentatie ervan, in 2012, wordt gekoppeld aan het vijftienjarig bestaan van het koor. Voor meer informatie: www.sootjevisch.nl. Nieuwerker aan den IJssel - Kin deren kunnen bij Vedj 1 december van 14.00 tot 16.00 uur pepernoten bakken en een snoeppot beschil deren. Uit betrouwbare bron heeft de organisatie vernomen, dat twee zwarte pieten mee komen helpen. De kinderen zijn welkom in Con Mu- sica, tweede gebouw op de velden van vv Nieuwerkerk. De toegang be draagt 2,50 euro. In verband met de aanschaf van de materialen is aan melden gewenst: 06-34625311 en sandra.vedj@hotmail.com. Zevenhuizen - Een kerkgemeenschap in Leiden is een handtekeningenactie begonnen voor de Zevenhuizense Victoire Ingabire. Zij kwam nog voor de on lusten in Rwanda begonnen zestien jaar geleden naar Nederland, waar zij later werd herenigd met haar man en kinderen, die moesten vluchten voorde genocide in Rwanda. Het gezin ging al snel in Zevenhuizen wonen. Victoire Ingabire is in Nederland altijd politiek actief geweest voor een echte democratie in Rwanda. Afgelopen voorjaar ging Victoire terug naar Rwanda om haar poli tieke partij te laten registreren en zich kandidaat te stellen voor de presidentsverkiezingen in augustus. Zover is het nooit gekomen. Al snel werd haar paspoort afgenomen, waardoor registratie van haar par tij onmogelijk werd en haar vrijheid werd sterk beperkt. Terugkeer naar Nederland en naar haar gezin werd hierdoor onmogelijk gemaakt. Na de herverkiezing van Kagame is Victoire gearresteerd op een valse beschuldiging van samenwerking met Hutu terroristen. De behande ling in de gevangenis is uitermate slecht en voor het leven van Vic toire wordt gevreesd. De Neder landse regering zegt niets voor haar te kunnen doen,omdat ze op haar Rwandese pas naar Rwanda is ge gaan. Het kerkgemeenschap in Lei den wil de regering aansporen hulp te bieden omdat zij ook Nederlands staatsburger is. De petitie kan worden getekend op www.victoireingabire.petities.nl. De handtekeningen worden vervolgens eind januari 2011 overhandigd aan minister Uri Rosenthal.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 19