Nieuwe eigenaar brasserie De Verleiding Op bezoek bij een echte redactie Brains activiteit bij de redactie van Hart van Holland Interview met een dië Halloween op de Lek 1 W'm HE mém HART VAN HOLLAND I REGIO I 10 NOVEMBER 2010 21 ■mm School: „Ffaisrhnnl Buiten spelen en hockey unnmirrrliMUIf—Train mit W •- -n Naam: Leeftijd Woonplaats: School: Hobby's: Lucas Stolk 10 jaar Zevenhuizen 't Reigerbos Tennis en breakdance Van onze speciale verslaggever Deborah Bakker BRAinS een onderdeel van Jeugdwerk Zuidpias, organiseert elk jaar activiteiten voorkinde ren van de basisschool en ook voor het voortgezet onderwijs. Via een handig boekje wat dÉL je via school ontvangt, 10' kan je je opgeven voor lessen zoals bijvoorbeeld zumba, duiken, kinderkookclub, danslessen, volleybal, rolschaat sen en zandkaarten maken. Alle maal leuke activiteiten die leuk en leerzaam zijn voor kinderen. En dit jaar kon je ook 'op bezoek bij een echte redactie'. Het leek mij wel interessant om eens te kijken hoe ze een krant maken dus ging ik op woensdagmid dag op bezoek bij een echte redactie bij Elgersma Media aan de Noordelijke Dwarsweg 1a in Zevenhuizen. Daar werkt de redactie het Hart van Holland. Daarin staan allemaal nieuws berichten uit alle delen van de gemeente Zuidpias en er staan ook advertenties in. Het is heel leuk en leerzaam om te zien hoe de mensen die daar werken een krant in elkaar zet ten. Zo werd ons uitgelegd hoe ze een bladzijde van de krant maken en hoe ze aan die infor matie komen. En nog veel meer dingen. Wisten jullie dat de krant in Zevenhuizen in elkaar wordt gezet op computers maar dat de krant heel ergens anders wordt gedrukt in een druk kerij en dan met de vracht auto weer naar de gemeente Zuidpias komt!? Het was heel erg leuk en leerzaam en absoluut niet saai dus als het de volgende 1 keer weer in het boekje van BRAinS staat dan weet je watje moet kiezen. Zoetermeer - Brasserie De Verlei ding heeft een nieuwe eigenaar. Ron Stolk heeft deze zaak geopend op 9 september 2010. Het is een prachtige zaak geworden met een heel nieuw interieur. De toiletten, de lampen, hoge bartafels, nieuwe menukaart, nieuwe tafels en stoe len en een heel nieuw terras. Door Lucas Stolk Hart van Holland-verslaggever Lu cas sprak met Ron Stolk. Vindt u het leuk om een brasserie te hebben? Ron Stolk: "Ja, dat vind ik hartstikke leuk, want dat is weer een nieuwe uitdaging om te kijken of de'zaak gaat lopen." Hoe lang bent u al bezig in de ho reca? "Al dertig jaar, waarvan 22 jaar als eigen ondernemer", is het antwoord van Stolk. Wat vindt u het leukst aan uw werk? Ron Stolk: "Het omgaan met de mensen en er voor te zorgen dat zij het naar hun zin hebben." Wat vindt u het lekkerste gerecht op uw eigen kaart? "Gebakken mosselen en pannenkoe ken met stroop!", aldus Stolk. Deborah Bakker 11 jaar Zevenhuizen 't Reigerbos Volleybal, tennis en musicalles Naam: Leeftijd: Woonplaats School: Hobby's: Naam: Leeftijd: Woonplaats: School: Hobby: Lonneke van der Kooij 10 jaar Zevenhuizen De Nessevliet Volleybal Door Lonneke van der Kooij We waren bij het Hart van Hol land aangekomen. Er waren twee mevrouwen. En die gingen vertel len hoe het ging. We gingen daarna kijken hoe een mail er uit zag, van iemand die iets in de krant wil zet- jten. We werden kort geïnterviewd, ie wilden je naam je leeftijd, je Voor een opdracht van schoolvoor het Nationaal Schoof interview houden over ontbijten, ik heb hei interview i Irige Granneman van Diëtistenpraktijk Health Risk Control. school en je hobby's weten. Er werd nog een foto van je gemaakt en het interview was klaar. We mochten ook nog even in druk kerij kijken. Toen gingen we weer naar huis. Het is super gaaf om naar de brains activiteit 'redactie Hart van Holland te gaan'. Dus kom zeker naar de brains activiteit bij het Hart van Holland. Door Andrea van der Velden Wat doet een diëtiste? "Een diëtiste helpt mensen met overgewicht, ziek ten en allergieën." Waarom bent u diëtiste gewordenA "Ze wil graag mensen helpen en be ter maken." Hoe belangrijk is een ontbijt? "Het ontbijt is heel belangrijk! Kinderen en volwassenen krijgen er energie door. In een ontbijt zitten veel voedings-^ stoffen en als je het ontbijt overslaat heb je ook geen voedingsstoffen en dat haal je de rest van de dag niet meer in." Waar bestaat een goed ontbijt uit? "Uit: - graanproducten zoals - vol koren brood (wit brood heeft weinig vezels) -volkoren crackers of beschuit - zuivel: melk of yoghurt - fruit." esti tiste gedaan M| En waarom precies die dingen? fin. graanproducten zitten vezels, vitaminen en mineralen. In zuivel zit calcium en dat is goed voor je botten.' En in fruit zit vitamine C, zodat je minder snel ziek wordt." Werf kun je het beste bij je ontbijt drinken? "Melk of thee. Geen sap of limonac want daarin zitten geen voedir stoffen en te veel suiker." Wat is er slecht aan laat ontbijten of het ontbijt overslaan? "Je lichaam is net een kachel en die heeft brandstof (voedingsstoffen) nodig. Als je te laat of niet ontbijt, krijg je meer trek in ongezonde tus sendoortjes en ga je later op de dag te veel eten. Je moet ook de tijd nemen om te ontbijten, niet te haastig. Je moet rustig eten en goed kauwen. Naam: Andrea van der Velden Leeftijd: 10 jaar Woonplaats:^ Nieuwerkerk aan den IJsse! Hobby's: Tekenen, badminton, knutse- H len en buiten spelen f Naam: Gerjan van Erk Leeftijd: 11 jaar Woonplaats: Nieuwerkerk aan den IJssel School: Rehobothschool Hobby's: Boogschieten, lezen, computeren en lego spelen Floor Ockhuysen 10 jaar Nieuwerkerk aan den IJssel De Terp Naam Leeftijd: Woonplaats: School Hobby's: Door Floor Ockhuysen Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Halloweenfeest was deze keer echt spannend. Er waren veel enge din gen en vooral veel snoep. Ik heb een hele zak vol met snoep! Ik was als heks verkleed met een jurkje en natuurlijk een heksenhoed. Ik vond het superleuk en spannend! leder jaar vieren we op dé Lek Halloween. Ik deed voor het eerst mee mef i zusje en mijn moeder. Mijn meisjes deden ook voor het mee. Mijn broer had iedereen schrikken doordat hij een grabbel ton had neer gezet en hij zijn hand erdoorheen stak. Achter de deur van de gang stond hij en als de kinderen dan gingen grabbelen zij hij bhoe!

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 21