Nieuwerkerker schrijft musical over Nova Zembla Vogeltentoonstelling Dick Rienstra en V.S.O.P. Big Band in La Baraque Joey Vol lebregt eervol tweede in Frankrijk 22HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 10 NOVEMBER 2010 Vrouwenbijbelkring Meer glas polder de Wilde Venen? Inloopmiddag Reuma Judo Nieuwerkerk aan den IJssel/Zevenhuizen - "De mensen zullen verrast zijn." Shantykoor 't Kraaiennest zal op 27 en 28 november iets heel nieuws laten zien; een musical. Voorde familiedag van dit jaar wilden de leden graag eens iets anders doen, dus heeft één van de leden, Aad Wijtman, voorgesteld een musical voor het koor te schrijven. Als onderwerp heeft hij het verhaal van Willem Barentsz gekozen, de Nederlandse schipper, die als eerste via de zeeën rondom de Noordpool naar het verre oosten probeerde te varen. Zijn poging mislukte en strandde op Nova Zembla. Door Marlonneke Willemsen De opvoering van de musical is in eerste instantie bedoeld voor de familiedag van het koor. Wijtman: '"t Kraaiennest heeft elk jaar een speciale dag voor familieleden en kennissen in theater Swanla. Dat bestaat meestal uit een brunch en een optreden. Er worden wel eens wat extra dingen gedaan, maar de familiedag is elk jaar grotendeels hetzelfde. Vorig jaar hebben we de familiedag overgeslagen in verband met de presentatie van onze nieuwe cd in april. Aangezien we niet twee keer in één jaar hetzelfde willen doen, hebben we geprobeerd om iets anders te verzinnen en dat is de musical geworden." Het was voor Wijtman niet de eerste keer dat hij een voorstelling moest schrijven. "Als directeur van basis school de Wingerd heb ik al eens een toneelstuk geschreven. Voor het jubileum van de school wilden we een stuk opvoeren, maar voor onze bezetting was geen stuk te vinden, dus heb ik besloten er zelf één te schrijven. In eerste instantie had ik dat niet aan mijn collega's verteld, maar ze waren gelijk erg enthousi ast en het stuk was een groot suc ces. Naar aanleiding daarvan wist Zevenhuizen - De 's-Gravenhaagse Vorm- en Postuurkanarieclub is van vrijdag 12 toten met zondag 14 no vember te gast in het clubgebouw van PV De Stormvliegers en WZang en Kleur tijdens de jaarlijkse Natio nale Vorm en Postuurkanarie ten toonstelling. De circa 360 vogels zijn ingezonden door liefhebbers vanuit het hele land. Te zien is onder meer een vrij nieuw ras, de Llarget Espagnol, afkomstig uit Spanje. Deskundigen zijn tijdens de tentoonstelling aanwezig voor het geven van informatie en voor het beantwoorden van vragen. De tentoonstelling, in het clubge bouw aan het Nijverheidscentrum Zevenhuizen/Frankrijk/Breda Terwijl in Wassenaar bij judo club Sel de jongste judoka's van TimmersSportEtFitness een prima toernooi afwerkten, met een eer ste plaats voor Jesse Kaashoek, een tweede prijs voor Jordy van der Eijk en een derde plaats voor Jack Huis man, veroverde Joey Vollebregt, 400 kilometer zuidelijker in Frank rijk, op een groot internationaal ik dat ik het kon, dus ben ik in mei begonnen met het schrijven van een musical. Omdat het een stuk is voor een shantykoor moesten er natuur lijk liedjes inzitten en het moest iets te maken hebben met de zeevaart, dus heb ik besloten om als onder werp het verhaal van Willem Ba rentsz te kiezen." Wijtman heeft op basis van de historische feiten een musical ge schreven. "Barentsz leefde in de zestiende eeuw, de tijd van de VOC. De handel met Indië had veel last van zeerovers, die schepen overvie len bij Portugal. Daarom wilde men proberen om bovenlangs, dus via de Poolzeeën te varen. Er waren al twee pogingen mislukt, maar Wil lem Barentsz wilde met een collega nog wel een poging wagen. Onder weg kregen zij echter ruzie en gin gen elk hun eigen weg. Het schip van Barentsz kwam bij Nova Zembla in het ijs vast te zitten, dus om te overleven moesten de bemannings leden van het hout van het schip een huis bouwen, waar ze konden blijven tot het ijs zou smelten. Een van de bemanningsleden heeft een journaal bijgehouden, dus we weten vrij veel van wat er in dat huis ge beurd is. Er is daar onder andere een aantal bemanningsleden gestorven en ook Barentsz heeft het niet over- De Gloster Corona. 52, is voor publiek geopend op zondag 14 november van 10.30 tot 15.00 uur. Voor meer informatie: 06-20089086, 06-20610698 of border@ziggo.nl. judotoernooi de tweede plaats. In de finale moest hij, met het kleinst mogelijke verschil, de eer laten aan een 'reus' uit Algerije die twee kop pen groter en twintig kilo zwaarder was dan hij. Vervolgens wist Joey in Breda tijdens de Open Bredase Kampioenschappen wel de eerste plaats te veroveren door overwin ningen op drie van zijn directe con currenten. leefd; hij is ziek geworden en heeft de tocht terug naar Nederland niet overleefd. De andere bemanningsle den zijn uiteindelijk opgepikt door een Russisch schip en gered." Van dit verhaal heeft Wijtman een musical gemaakt, die gebaseerd is op het boek 'Het behouden huis' van A.D. Hildebrand. "Ons stuk is niet echt een musical, want daar hoort ook dans bij en dat doen we niet. Het is meer een soort muzikale vertelling. De musical gaat over een opa, die zijn kleinzoon voorleest over Zevenhuizen - In de serie 'Jazz van Drie tot Zes' verzorgen Dick Rienstra en V.S.O.P. Big Band, op zondag 14 november een optreden in La Ba- raque. Een groot aantal leden van deze, uit Utrecht afkomstige, band, heeft samengespeeld met bekende namen als Pim Jacobs, Rita Reys, Pia Beck of Herman van Veen. De band Nova Zembla. Deze scènes worden afgewisseld met scènes uit het ver haal van Barentsz. Op dit moment repeteren we drie keer in de week. De meeste leden van het koor had den nog nooit toneelgespeeld en moesten in het begin best hun gene overwinnen. Sommige hebben daar nog steeds wat moeite mee, terwijl je ook talenten ziet opstaan, leder een is in ieder geval razend enthou siast. De liedjes in de musical zijn gebaseerd op bestaande shantylie- deren, maar er is wel een nieuwe speelt, onder leiding van Erik van der Wurff, toegankelijke big band jazz in de stijl van Count Basie en Duke Ellington. Dick Rienstra brengt deze middag, muzikaal ondersteund door de band, een aantal nummers van Frank Sinatra. De toegang is vrij. Voor meer informatie: www.labaraque.nl. tekst op gemaakt. We hebben nog overwogen om geheel eigen num mers te schrijven, maar dat zou te veel geworden zijn." De musical 'Overwintering op Nova Zembla' wordt op 27 en 28 novem ber opgevoerd in theater Swanla in Zevenhuizen. Alleen voor 27 no vember is nog een beperkt aantal kaarten beschikbaar. Deze kosten tien euro en zijn te koop bij Novy- Fixet aan de Dorpsstraat 151 in Ze venhuizen. Bergschenhoek - In de hervormde kerk aan de Kerkstraat wordt dins dag 16 novembervan 9.30 tot 11.00 uur een koffieochtend gehouden. Nelly de Wilde spreekt over 'Ouder worden, een zegen?!,Aó Voor meer informatie: 15-3693596 of-T in- touch.atspace.com. Moerkapelle - De Provinciale Sta ten van Zuid-Holland bespreken op 10 november of er extra ruimte voor glastuinbouw moet komen in polder de Wilde Venen. Het is een voorstel van Gedeputeerde Staten omdat het gebied dat beschikbaar is voor deze vorm van tuinbouw te rugloopt. Andere gebieden die ook aan de orde komen zijn in Oude Tonge, Binnenmaas en Nieuwkoop. Gouda - De Reumapatiëntenver eniging organiseert, voor de laat ste keer dit jaar, voor woensdag 24 november van 14.00 tot 15.30 uur een inloopmiddag op het Patiënte nadviesbureau op de Jozeflocatie van het Groene Hart Ziekenhuis aan de Jan van Beaumontstraat. Een aantal vrijwilligers van de ver eniging is aanwezig voor het geven van informatie en voor het beant woorden van vragen. Dick Rienstra. Aad Wijtman: "Op dit moment repeteren we drie keer in de week.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 22