Herfstplankje knutselen Tien jaar Budoclub Geisha Lezingen bibliotheek BCN gelijk tegen TFS '57 Open Deur Dienst met mannenkoor Trouwen, trouwen, strikjes op je mouwen Lezing Hospice IJssel Thuis HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL I 10 NOVEMBER 2010 31 Badminton Nieuwerkerk aan den IJssel - In de bibliotheek Nieuwerkerk worden donderdag 25 november lezingen gehouden over het Mexicoproject van het Thorbecke College en het Wilde Honden en waterputten pro ject van dierenarts Monique van der Meer. De scholieren Luke en Merel ver tellen over het Mexicoproject, een initiatief van Rotaryclub Nieuwer kerk voor onderwijs voor vuilnis beltkinderen. Het Wilde Honden en waterput ten project wordt uitgevoerd in en bij het Hwange Nationaal Park in Zimbabwe. Dierenarts Van der Meer is sinds een aantal jaren be trokken bij Painted Dog Conserva tion Project, een stichting die de Afrikaanse Wilde Hond, die met uitsterven wordt bedreigd, in het Nationaal Park beschermt. Verder heeft Rotaryclub Nieuwerkerk dit f jaar voor ogen een waterput in het Zimbabwaanse Mabale aan te leg gen. Hier leeft een gemeenschap van 69 families aan de grens van Hwange National Park in een van de armste en meest onvruchtbare gebieden van Zimbabwe. De lezingen beginnen om 20.00 uur, de toegang is gratis. De biblio- t theek staat aan het Raadhuisplein. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Ontmoetingscentrum aan de Bos polderstraat 10 vindt zondag 14 november om 17.00 uur een Open Deur Dienst plaats waaraan het Christelijk Mannenkoor Scheve- ningen medewerking verleent. Het koor, opgericht in 1952, telt negen tig leden en wordt geleid door Jim- co Zijlstra. Dominee Wim van der Kooij gaat voor in deze dienst met als thema heeft 'Is God terug?' Het orgel wordt bespeeld door Jan van Westenbrugge. Samenzang vanaf 16.50 uur. Wendy de Ridder en Chris van Die tijdens hun gemengd dubbel. Nieuwerkerk aan den IJssel - Dr. A. van der Wild verzorgt op dinsdag 16 november in de Openbare Bibli otheek aan het Raadhuisplein een lezing over het Hospice IJssel Thuis en over de~ palliatieven zorg in het algemeen. De hospice-gedachte, afkomstig uit Engeland, neemt een steeds grotere plaats in onze samenleving in. Door vergrijzing, afname van sociale co hesie en toenemende werkdruk is men vaak niet in staat om in fami lieverband volledig ondersteunende zorg te bieden wanneer ouders bij voorbeeld ziek worden. Een hospice, gerund dooreen kleine professionele staf en een aantal vrijwilligers, kan een deel van deze zorg overnemen. De lezing begint om 20.00 uur; de toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Budo club Geisha vierde 6 november haar tienjarig bestaan in De Speeldernis te Rotterdam. De Speeldernis is een is een avontuurlijk speellandschap voor kinderen van alle leeftijden. Er zijn bomen om in te klimmen, wa ter om pootje te baden, een echte vuurplaats om een te kampvuur ma ken, riet waartussen je goed kunt verstoppen en nog veel meer. De kinderen die mee waren op avon tuur vonden het geweldig. Voor de receptie 's avonds was de gymzaal feestelijk versierd door de oudere judoka's. Er werd gedanst en terug gekeken op tien jaar plezier bij Bu doclub Geisha. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het competitieseizoen bij de badminton 's bijna halverwege. Voordat de re vanches beginnen speelt BC Nieu werkerk tegen The Flying Shuttle 57 uit Bergen op Zoom. De start is voorvarend wanneer het herendub belspel in twee sets wordt gewonnen boor Auke Veenstra en Chris van Die. Esther Bakker en Wendy de Ridder grijpen net naast de winst in de da- mesdubbel. De enkelspellen zijn ge lijk verdeeld. Waar Esther Bakker de berde set met overtuiging wint, moet Auke Veenstra het afleggen tegen zijn tegenstander. Wendy de Ridder ver liest nipt, terwijl Chris van Die solide het punt op zijn singel pakt. Tijdens het gemengd dubbelspel van Esther Bakker en Auke Veenstra wordt de eerste set met overtuiging gewon nen. In de tweede set weet TFS '57 terug te komen en zet daarmee deze set en daarmee ook de wedstrijd om. Chris van Die en Wendy de Rid der spelen gefocust hun eigen spel en eindigen deze wedstrijd met een ruime overwinning. Nieuwerkerk aan den IJssel - Al weken stonden bij peuterspeelzaal Pippeloentje B aan het Slangekruid kringgesprekjes en knutselwerkjes in het teken van trouwen. Er hing een trouwjurk in de zaal, er werd een bruidstaart gemaakt, liedjes als 'trouwen, trouwen strikjes op je mouwen' werden uit volle borst meegezongen. De meisjes plakten allemaal een mooie kroon voor de bruidsluier en de jongens een hoge hoed. De peuters waren muisstil tijdens de trouwplechtigheid van juf Mariska, die heel blij was dat haar peutertjes erbij waren. De collega's maakten bogen met ballonnen, zodat juf frouw Mariska samen met haar man Paul en dochtertje Evy onder de bo gen mochten doorlopen, terwijl de jonge bruidjes en bruidegommetjes belletjes bliezen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Kidzclub van Stichting VEDJ werd woensdag 3 november een herfstplankje geknutseld. Volgende maand staat de knutselmiddag in het teken van Sinterklaas. Voor meer informatie en aanmelden (verplicht): www.vedj.info. Het is nog de vraag wie er fanatieker waren, de kinderen of de begeleiders.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 31