Bijeenkomst discriminatie onder gehandicapten Voorlopig schapenpauze, maar ze komen terug Informatie over rug- of nekpijn Deuren open bi huidtherapeut Afsluiting Vijfde Tocht Zuidplaskwekers laten van zich horen op Flora Holland Trade Fair Boetseren met marsepein Strooiseizoen weer begonnen HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 10 NOVEMBER 2010 35 Kidsdisco Beginnerscursus internet ""gelijke behandeling 080G-32\BBB% V®# of HWiy.tf/scnfninaUez&ken.ftV Zuidpias - Platform gehandicapten Zuidpias hield met Bureau Discrimina tiezaken Hollands Midden een informatieve middag over discriminatie onder mensen met een beperking of chronische ziekte op dinsdag 2 november. De opkomst was gering en de organisatoren vermoeden dat het onderwerp niet aanspreekt of omdat discriminatie als een negatief woord klinkt. Mensen met een handicap of chro nische ziekte worden regelmatig uitgesloten, zo kwam tijdens de bij eenkomst naar voren. Een vraag die centraal stond, was hoe je kunt we ten of je gediscrimineerd wordt. Is dat bijvoorbeeld als je met een rol stoel niet een winkel in kunt komen of wanneer iemand met een handi cap wordt nageroepen op straat. Burgers die het gevoel hebben ge discrimineerd te worden, kunnen contact opnemen met het Antidis criminatiebureau Midden-Holland en Haaglanden. Het bureau bekijkt of daadwerkelijk sprake is van discriminatie en stip- Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nederlandse Vereniging van Rug patiënten 'de Wervelkolom' houdt dinsdag 23 november van 14.00 tot 15.30 uur een inloopmiddag in het Gezondheidsinformatiepunt van de Bibliotheek, Reigerhof 32. Deze inj loopmiddag biedt mensen met rug- en nekklachten de mogelijkheid om te praten met ervaringsdeskundigen en kennis te maken met de patiën tenorganisatie. Het gesprek richt zich op het verkrijgen van informatie en advies over rug- en nekklachten en de gevolgen daarvan voor het da gelijkse leven. Voor meer informa tie: www.ruginfo.nl,pr@nvvr.nl of 0900-784 463 6. Nieuwerkerk aan den IJssel - Kinde ren van de basisschool zijn vrijdag 12 november vanaf 19.00 uur wel kom op de Kidsdisco in 't Blok. Er is toezicht door volwassen vrijwilligers en ook de jongerenwerker is aanwe zig. Er wordt deze avond geen ener- gydrink geschonken. De toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - In sa menwerking met Seniorweb worden beginnerscursussen internet gege ven in de bibliotheek aan de Reiger- bof 32. Er start een nieuwe cursus op dinsdag 16 november. De deelne mers leren in drie ochtenden - 16, 23 en 30 november - de beginselen van internet. De cursus wordt gegeven in de bi bliotheek van 10.00 tot 12.00 uur. De kosten voor deelname bedragen 17,50 euro voor leden van de biblio theek, niet-leden betalen 20,- euro. Voor meer informatie en aanmelden: 0180-316201, activiteitenbiblio- theeknieuwerkerkaandenijssel.nl of bij de bibliotheek. pelt samen met de melder van de klacht een route uit, bijvoorbeeld Aalsmeer/Zuidplas - Een aantal kwe kers van potplanten en snijbloemen, onder meer uit de gemeente Zuid- plas, presenteerde zich vorige week op de Flora Holland Trade Fair. An- thuriumkwekerij Evanty uit Moerka- pelle liet tijdens dit evenement van Regio - Huid- en oedeemtherapie Groene Hart opent zaterdag 13 en 20 november haar nieuwe praktijk aan de Karnemelksloot 11 OA in Gouda. Eigenaar Willemien de Groot heeft de praktijk laten verbouwen om te zorgen voor een prettige ontvangst voor haar patiënten. Huidtherapeuten kunnen hulp bie den bij oedeem, acne, overbeharing, pigmentvlekken, couperose, steel-en ouderdomswratjes, wonden of het aanmeten van steunkousen. het doen van aangifte bij de poli tie, het voeren van bemiddelings gesprekken of het geven van advies. Alleen melding doen van het voorval is ook mogelijk. Voor meer informatie: www.discriminatiezaken.nl. zich horen door in passende kledij gestoken Dorpsomroepers te laten mededelen wat er in zijn kwekerij allemaal te verkrijgen is. Voor meer informatie: www.evanty.nl. Het beroep huidtherapie is relatief jong en is sinds 2003 een wettelijk Paramedischberoep. In de praktijk worden diverse Huidtherapeutische behandelingen toegepast. Het gaat daarbij vaak om medische oorzaken, maar De Groot helpt ook op cosme tisch gebied. Geïnteresseerden zijn 13 en 20 no vember welkom tussen 11.00 uur en 16.00 uur. Voor meer informatie: 06-24571587 of info@huidtherapiegroenehart.nl. Door Marlonneke Willemsen Zuidpias - Door dijkophogingen en baggerwerkzaamheden kunnen de komende tijd geen schapen worden ingezet voor de bestrijding van on kruid. Dit maakte wethouder Arjen Hazelebach bekend tijdens de raads vergadering van 2 november. "We kunnen die dieren niet door de mod der en blubber laten lopen, dus dit jaar was begrazing door de schapen niet mogelijk. Volgend jaar gaat ook nog niet lukken, maar daarna wil ik de schapen op grote schaal in heel Zuidpias inzetten. In Nieuwerkerk was het een groot succes, daarom willen we het in alle dorpen struc tureel gaan doen. Het heeft ook pas zin voor de natuur als je het vijf tot tien jaar achter elkaar doet." De gemeente Zuidpias heeft een strooiroute opgesteld voor de stra ten en fietspaden die goed begaan baar moeten blijven. Het gaat om de hoofdwegen en alle doorgaande fietspaden. Verder wordt ook ge strooid in de omgeving van open bare gebouwen, scholen, bushaltes, bejaardenhuisen, pleinen, winkel centra en brandweerkazernes. Geen zin Vanuit de gemeente wordt voorts duidelijk gemaakt dat het geen zin heeft in woonstraten en op wooner ven te strooien, omdat het nauwe lijks effect heeft. Doordat er te wei- Sinds een aantal jaar worden de schapen op de Ringvaartdijk in Nieuwerkerk ingezet om bloem rijke bermen te creëren. De vege tatie op de dijk bestaat voorna melijk uit snelgroeiende grasseii en kruiden. De schapen vinden de snelgroeiende grassen lekkerder dan de kruiden en eten deze als eerste op. Door snel over de dijk te trekken, worden alleen de grassen opgegeten en krijgen de kruiden meer kans om zich te ontwikkelen. Daarnaast helpen de schapen ook een handje in verspreiding van de planten. De zaadjes blijven in hun vacht hangen en vallen er op een andere plaats weer vanaf. Hierdoor worden de verschillende gebieden waar de kudde graast met elkaar verbonden. nig verkeer is, is het effect van zout minimaal. Verder heeft het gebruik van strooizout een nadelig effect op het milieu en uit deze overweging wil de gemeente ook alleen strooien waar dat noodzakelijk is. Inwoners die hun steentje willen bijdragen aan het bestrijden van gladheid op eigen stoep kunnen bij de gemeente zout ophalen. Dit kan in de maand november bij de ge- meentewerven in Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen, geopend op 13, 20 en 27 november van 9.00 uur tot 12.00 uur. Er moet wel zelf een zak of emmer worden meege- nomen. 1 frf Moordrecht - De overweg Vijfde november afgesloten voor wegver- Tochtweg op het baanvak Moor- keer tussen 0.30 uur en 5.30 uur. drecht-Zoetermeer is maandag 15 Oud Verlaat - Onder leiding van de heer en mevrouw Koppenol konden de kinderen woensdag 3 november in de Vierkap allerlei figuren van marsepein maken. De leukste creaties ontstonden met behulp van de diverse kleuren marsepein. Het echtpaar had ook nog allerlei heerlijke producten uit de ei gen bakkerij meegenomen, waar de kinderen van mochten snoepen. Zuidpias - De periode van gladheidbestrijding voor de winter is weer inge gaan en loopt nog tot 1 april. Het strooien van wegen gebeurt met zes strooi wagens. Dorpsomroeper Arie Boertje in de kraam van Evanty.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 35