I Schuifkasten op maat Kankerpatiënt Marian Kleijn: 'Dit is pas echt snelheid' Moordrecht afrit dicht Fietsenkijkdag Klikken mag Zinderende Finale Kwartenfestival en Drumspektakel www.open-maatwerk.nl deHaij van derWende advocaten j j Thuis in de regio. HART VAN HOLLAND REGIO 10 NOVEMBER 2010 3 Topsport for Life op cireuitpark Zandvoort 1 jaar gratis onderhoud bij aankoop van een nieuwe fiets.* fietsklaar.pj^ ryj Is. OPEN Maatwerk - Rotterdam Nesselande Waddinxveen Boskoop/Nieuwerkerk/Zandvoort - "Het is gewoon niet te geloven hoe snel dat gaat." Marian Kleijn uit Boskoop was een kwartier later nog helemaal onder de indruk van haar eerste race-ervaring. Ze was zondag 7 november te gast bij de Stichting Topsport for Life tijdens de Schoonmoederdag op circuit park Zandvoort. Tijdens deze dag mogen familieleden en andere gasten met de coureurs een rondje meerijden over het circuit. Kleijn reed mee in de auto van het Nieuwerkerkse racetalent Leo van der Eijk. Door Marlonneke Willemsen De stichting Topsport for Life, een initiatief van een aantal (ex)topspor- ters, is een aantal maanden geleden opgericht en heeft als doel om de kwaliteit van leven van ernstig zieke patiënten te verbeteren. Bij Kleijn is enige tijd geleden een hersentumor vastgesteld. Na een jaar van diverse behandelingen lijkt de situatie nu stabiel. Ze heeft altijd van snel heid gehouden, dus twijfelde Kleijn er geen moment aan om zich op te geven voor de Schoonmoederdag. Vooraf vond ze het best een beetje spannend, maar vijf minuten later stapte ze weer dolenthousiast uit de auto. "Het was echt overweldigend. Niet te geloven! Ik dacht dat ik wist wat snelheid was, maar dit maak je normaal niet mee. Wat ze hier doen, dat is pas snelheid. Het eer ste rondje was mijn lichaam vooral bezig met overleven, maar daarna kon ik volop genieten. Je gaat echt vol gas op een bocht af om dan zo hard mogelijk te remmen. Daar kun je je van tevoren geen voorstelling van maken. Het was echt een fan tastisch leuke ervaring." Duim omhoog Kleijn was zondag passagier van de 19-jarige coureur Leo van der Eijk. Hij maakte deel uit van Team Nele man racing uit Nieuwerkerk, dat had aangeboden om meerdere gas ten van Topsport for Life mee te ne men. Ook Leo vond het een bijzon dere ervaring. "Het was hartstikke leuk om te doen en ik ben blij dat ik deze mensen een plezier heb kun nen doen. We hadden van tevoren afgesproken dat ze met hun duim zouden aangeven hoe het ging, want in de auto moet je vooral op de baan letten en kun je ook moei lijk praten door de herrie, maar ze zaten allemaal alleen maar met hun duim omhoog." Ook de rest van de Schoonmoederdag is voor Leo en team Neleman goed verlopen. Leo: "We hebben alleen maar blije men sen gezien. Het is super dat je op zo'n dag zoveel mensen een plezier kunt doen, terwijl je zelf ook veel lol hebt. Ik heb zelf ook veel kilometers kunnen rijden en zo weer ervaring op kunnen doen. In totaal heb ik iets van 550 kilometer gereden, dus dat was ook wel weer zat voor een poosje." De Schoonmoederdag was een van Vooraf was het best even spannend. de laatste evenementen van het seizoen van Leo. "Ik moet volgend weekend nog een demo met de BMW rijden en dan is het seizoen afgelopen. Volgend jaar februari of maart staat dan weer de eerste test dag op het programma. De laatste wedstrijden gingen zo goed dat we ons op het rallyracing met de Mini willen gaan concentreren en daar mee ook Europees willen gaan. Ook hoop ik volgend jaar mijn eerste echte rally te kunnen rijden, want daar ligt toch echt wel mijn hart." Moordrecht - De afrit Moordrecht (18) van de A20 richting Rotterdam is in verband met werkzaamheden van maandag 15 november 23.00 uur tot dinsdag 16 november 5.00 uur afgesloten voor alle verkeer. Het verkeer wordt omgeleid via de af- en toerit Nieuwerkerk aan den IJssel. Waddinxveen - De politie houdt za terdag 20 november van 10.00 tot 13.00 uur een fietsenkijkdag op het bureau aan de Limaweg 35. Deze fietsenkijkdag is ook voor de bewo ners van Boskoop en voor iedereen die in de omtrek zijn of haar fiets is kwijtgeraakt,-.+-.+-.t Kijkèrs wordt gevraagd hun aangifte van vermissing mee te nemen. Er kunnen geen fietsen bij het bureau gekocht worden. De niet opgehaalde fietsen gaan uiteindelijk naar een opkoper. dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Bodegraven/Waddinxveen/Zevenhuizen/Nieuwerkerk aan den IJssel - De Wethouder van Cultuur van de gemeente Bodegraven, de heer Hans Vroomen reikte woensdagmiddag 3 november in het Evertshuis de bekers uit aan de winnaars van de finale van het Drumspektakel, een onderdeel van het Kwar tenfestival dat Stichting Vonk uit Waddinxveen samen met de Nieuwerkerkse Muziekschool, DeZeven Muzen uitZevenhuizen en het Muziek Collectief Bo degraven organiseerde. De jury had heel veel tijd nodig om tot een afgewo gen oordeel te komen, maar dat oordeel was dan ook unaniem. Drumspektakel Winnaar in de categorie 'elf tot en met veertien jaar' werd de twaalf jarige Sven van der Meer uit Bo degraven. In de categorie ensembles won het slagwerkensemble uit Bo degraven, bestaande uit Jorik Al- 9era, Jeron Groeneveld, Sven Hen driks, Bram Kanbier en Arjen Verra, de battle met een zeer muzikale vertolking van Natural World Suite van Kevin Tuck. Finale Kwartenfestival Eveneens op 3 november, maar dan in de avonduren, werd in vier ca tegorieën gestreden om de eerste plaats. In de categorie tot tien jaar werd Karlijn Heeren uit Waddinx veen winnaar voor haar spel op de blokfluit; in de categorie 'elf tot en met veertien jaar' ging de beker naar harpiste Louise Mast uit Bode graven. Nieuwerkerker Martijn Wis se werd eerste met zijn vertolking van het Intermezzo opus 118 no. 2 van J. Brahms en in de categorie 'ensembles' ging de beker naar het saxofoonkwartet, bestaande uit Le- onoor Portengen uit Waddinxveen, Ester Laban uit Bodegraven, Wille- mijn van der Veen uit Nieuwkoop en docent Inge Leliveld. Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Vraag naar de voorwaarden in de winkel. Voor bij u thuis of op het werk06-30 72 72 12 Lange Zijde 9, 2761 AV, Zevenhuizen www.fietsMaaf.nl Dé mobiele fietsenmaker ,Nu 13% BTW voordeel* op montage én schuifkasten lees meer op de site Frank Kien 06 46 102 334 t Jeroen van Ameijde 06 53 584 355 De winnaars in de categorie 'ensembles drumspektakel:

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 3